Μεταμόσχευση HDC 2950 grafts 16-17/7/2019

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Billy_tramp

Member
Καλημέρα σας, 2 μήνες μετεγχειρητικά. ΄Ολα τα μοσχεύματα έχουν πέσει και αναμένουμε το 3μηνο...
 

Συνημμένα

  • 20190917_105730.jpg
    20190917_105730.jpg
    149.1 KB · Προβολές: 466
  • 20190917_105757.jpg
    20190917_105757.jpg
    158.9 KB · Προβολές: 453
  • 20190917_105839.jpg
    20190917_105839.jpg
    120.5 KB · Προβολές: 417

Billy_tramp

Member
Επίσης ήθελα να ρωτήσω την ομάδα, από που προμηθεύονται propecia και σε τι τιμή. Το βρίσκω γύρω στα 40 ευρώ. Γνωρίζουμε κάποιο site που να το παρέχει φθηνότερα?
 

makis25

Well-Known Member
κι εγω τα ιδια πηγα να γραψω πως δε φυτρωσε καλα αλλα μετα ειδα παλι φωτο στη προηγουμενη σελιδα και σε αυτη και σκεφτηκα πως 3000 σε τοσο μεγαλη περιοχη πρεπει η μεση πυκνοτητα να ηταν γυρω στα 25 μοσχευματα ανα εκατοστο . τα 20 να φυτρωσαν δικαιολογουν τη σημερινη εικονα . Βασικα και 100% φυτρωση να ειχε , με 1300 δε γεμιζει crown , ουτε με 1700 απο πισω απ τη hairline μεχρι το crown . To παιδι 2 μηνες μετα τη μεταμοσχευση ειναι πρακτικα γλομπος . Εγω θα πω ενα 80% με τα μαγικα ματια και μαθηματικα μου!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
κι εγω τα ιδια πηγα να γραψω πως δε φυτρωσε καλα αλλα μετα ειδα παλι φωτο στη προηγουμενη σελιδα και σε αυτη και σκεφτηκα πως 3000 σε τοσο μεγαλη περιοχη πρεπει η μεση πυκνοτητα να ηταν γυρω στα 25 μοσχευματα ανα εκατοστο . τα 20 να φυτρωσαν δικαιολογουν τη σημερινη εικονα . Βασικα και 100% φυτρωση να ειχε , με 1300 δε γεμιζει crown , ουτε με 1700 απο πισω απ τη hairline μεχρι το crown . To παιδι 2 μηνες μετα τη μεταμοσχευση ειναι πρακτικα γλομπος . Εγω θα πω ενα 80% με τα μαγικα ματια και μαθηματικα μου!

Εννοείται δεν μπορεί να γεμίσει. Αυτό ούτε καν σαν σκέψη. Συγκριτικά πάντα μιλάμε σε σχέση με την προηγούμενη εικόνα του πριν την μμ ή στους 3 μήνες. Έπρεπε να δείχνει αρκετά καλύτερα εκτός και αν έχει πολύ λεπτή τρίχα ή (και) χαμηλό λόγο. Έχω μια υποψία ότι μπορεί να έχει λεπτή τρίχα για αυτό απέφυγα να γράψω περί φύτρωσης και ανέφερα φτωχό αποτέλεσμα.

Αυτό είναι που μου την "δίνει" με όλες αυτές τις κλινικές που υποτίθεται είναι "τοπ" αλλά δεν μπορούν να μας δώσουν 4-5 απλές μετρήσεις έτσι ώστε να κρίνουμε ένα αποτέλεσμα με μια σχετική ασφάλεια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

koumparos

Well-Known Member
Πολύ αισιόδοξο το 80% φιλτατε Μάκη.Ενα 60% θα έλεγα εγώ.Α,β ζώνη έπρεπε η εικόνα του να ήταν πολύ πολύ καλύτερη.
 

makis25

Well-Known Member
λες κουμπαρε ε . χμ . Ισως αν υπαρξουν και πιο φωτεινες ξεκαθαρες μεγαλες φωτογραφιες..
 

tol

Well-Known Member
κι εγω τα ιδια πηγα να γραψω πως δε φυτρωσε καλα αλλα μετα ειδα παλι φωτο στη προηγουμενη σελιδα και σε αυτη και σκεφτηκα πως 3000 σε τοσο μεγαλη περιοχη πρεπει η μεση πυκνοτητα να ηταν γυρω στα 25 μοσχευματα ανα εκατοστο . τα 20 να φυτρωσαν δικαιολογουν τη σημερινη εικονα . Βασικα και 100% φυτρωση να ειχε , με 1300 δε γεμιζει crown , ουτε με 1700 απο πισω απ τη hairline μεχρι το crown . To παιδι 2 μηνες μετα τη μεταμοσχευση ειναι πρακτικα γλομπος . Εγω θα πω ενα 80% με τα μαγικα ματια και μαθηματικα μου!
Φιλε maki, μηπως δε διαβασες την περιπτωση billy απο το 2012;
Εχει κανει δυο μεταμοσχευσεις με συνολικα 6000 grafts!!!
Οντως καλυψε πολυ μεγαλη περιοχη (περιπου 180 cm2). Ομως σε αυτη την περιοχη ειχε ηδη τουλαχιστον 2000 grafts δικα του μαλλια. Συνολικα, λοιπον, 8000 grafts.

Τι εγινε σε αυτη την οκταετια; Εχασε ολα τα δικα του (2000 grafts) και επιπλεον ποσα φυτρωσαν απο τα 6000 μεταμοσχευμενα;

Δε νομιζω οτι ειναι εικονα καλης φυτρωσης. Μαλλον μετριας φυτρωσης.

Δυνητικα επρεπε να ειχε πανω απο 30 grafts ανα cm2. Προσωπικα δεν το βλεπω.

Συμπερασματικα, φιλε maki, η περιπτωση του billy ειναι μια ακομη τρανη αποδειξη των οσων κατα καιρους ισχυριζομαστε και οι δυο....ΧΩΡΙΣ ΦΙΝΑΣΤΕΡΙΔΗ, ατομα που προοριζονται για μεγαλο norwood, ακομη και 6000 grafts να βαλουν, ακομη και στην καλυτερη κλινικη του κοσμου, παντοτε θα ελλοχευει ο κινδυνος της απωλειας και των υπαρχοντων μαλλιων (ευλογα), αλλά και των μεταμοσχευμενων μαλλιων.
Επίσης ήθελα να ρωτήσω την ομάδα, από που προμηθεύονται propecia και σε τι τιμή. Το βρίσκω γύρω στα 40 ευρώ. Γνωρίζουμε κάποιο site που να το παρέχει φθηνότερα?
Φιλε billy, γιατι να παρεις propecia που ειναι ακριβο; Ξεκινα με proscar 5 mg(6 ευρω για πανω απο 60 δοσεις, αναλογα το κοψιμο που θα κάνεις, στα πεντε ή στα τεσσερα). Η ιδια δραστικη ουσια ειναι. Ευχομαι ολοψυχα η φιναστεριδη να βελτιωσει την εικονα σου. Σιγουρα επρεπε να ειχες κανει αυτη την επιλογη πολλα χρονια πισω, πριν τις δυο μεταμοσχευσεις σου. Καλη συνεχεια!
 

makis25

Well-Known Member
Φιλε maki, μηπως δε διαβασες την περιπτωση billy απο το 2012;
Εχει κανει δυο μεταμοσχευσεις με συνολικα 6000 grafts!!!
Οντως καλυψε πολυ μεγαλη περιοχη (περιπου 180 cm2). Ομως σε αυτη την περιοχη ειχε ηδη τουλαχιστον 2000 grafts δικα του μαλλια. Συνολικα, λοιπον, 8000 grafts.

Τι εγινε σε αυτη την οκταετια; Εχασε ολα τα δικα του (2000 grafts) και επιπλεον ποσα φυτρωσαν απο τα 6000 μεταμοσχευμενα;

Δε νομιζω οτι ειναι εικονα καλης φυτρωσης. Μαλλον μετριας φυτρωσης.

Δυνητικα επρεπε να ειχε πανω απο 30 grafts ανα cm2. Προσωπικα δεν το βλεπω.

Συμπερασματικα, φιλε maki, η περιπτωση του billy ειναι μια ακομη τρανη αποδειξη των οσων κατα καιρους ισχυριζομαστε και οι δυο....ΧΩΡΙΣ ΦΙΝΑΣΤΕΡΙΔΗ, ατομα που προοριζονται για μεγαλο norwood, ακομη και 6000 grafts να βαλουν, ακομη και στην καλυτερη κλινικη του κοσμου, παντοτε θα ελλοχευει ο κινδυνος της απωλειας και των υπαρχοντων μαλλιων (ευλογα), αλλά και των μεταμοσχευμενων μαλλιων.
Φιλε billy, γιατι να παρεις propecia που ειναι ακριβο; Ξεκινα με proscar 5 mg(6 ευρω για πανω απο 60 δοσεις, αναλογα το κοψιμο που θα κάνεις, στα πεντε ή στα τεσσερα). Η ιδια δραστικη ουσια ειναι. Ευχομαι ολοψυχα η φιναστεριδη να βελτιωσει την εικονα σου. Σιγουρα επρεπε να ειχες κανει αυτη την επιλογη πολλα χρονια πισω, πριν τις δυο μεταμοσχευσεις σου. Καλη συνεχεια!
α μα ναι εχεις δικιο , δε θυμομουν το αρχικο νημα του παιδιου , αλλα νομιζω πρεπει να ειχα κανει σχολιο εκει ή σε ενα αντιστοιχο νημα παλιας μεταμοσχευσης , πως καταληγουν μετα απο χρονια , μεταμοσχευσεις που καναν καποιοι πολυ νεαροι διχως φαρμακα . Δεν ηξερα καν πως συνολικα εχει βαλει 6000 grafts . Ειναι ξεκαθαρο τοτε λοιπον πως υπαρχουν απωλειες . Απλα απο τις τελευταιες 2 φωτογραφιες , αν μου τις εδειχνες ας πουμε και μου ελεγες να μαντεψω πυκνοτητα θα ελεγα αυτο που ειπα και πριν , πως εμενα μου φαινεται σα να ναι φυτρωμενα σε ολο το κεφαλι εκει αναμεσα 20-25 γραφτ ανα τετραγωνικο. Αλλα φυσικα σε γενικες γραμμες εχουμε την ιδια αποψη .
 
  • Like
Reactions: tol

koumparos

Well-Known Member
Χτυπημένη δοτρια από ΑΑ= έχασε μοσχεύματα+ μέτρια φυτρωση 2ης μμ= ΑΥΤΟ που βλέπουμε στον 9ο μήνα??????
 

afanas#not

Active Member
3000 μοσχεύματα σε τόση μεγάλη επιφάνεια, λογικό να δώσουν φτωχό αποτέλεσμα. Και τέλεια φύτρωση να είχε.
 

tol

Well-Known Member
3000 μοσχεύματα σε τόση μεγάλη επιφάνεια, λογικό να δώσουν φτωχό αποτέλεσμα. Και τέλεια φύτρωση να είχε.
Φιλε afana, επαναλαμβανω...ΔΕΝ ΗΤΑΝ 3000 τα grafts...ΗΤΑΝ 6000...ΚΑΙ ΑΛΛΑ 2000 (περιπου) μαμα μαλλια....ΣΥΝΟΛΟ 8000 grafts!!!

Δε δικαιολογειται το φτωχο αποτελεσμα.

ΥΓ Μαλλον δικαιολογειται, οπως εγραψα παραπανω....οταν κάνεις μεταμοσχευση σε ηλικια κατω των 40, χωρις θεραπεια με φιναστεριδη, "παιζεις με τη φωτια". Ρισκαρεις, ειδικα αν προοριζεσαι για μεγαλο norwood. Θετεις σε κινδυνο οχι μονο τα μαμα, αλλά και τα μεταμοσχευμενα μαλλια. Οταν το συνειδητοποιησουν οι νεαροι υποψηφιοι για μεταμοσχευση, τοτε θα αυξησουν τις πιθανοτητες επιτυχιας.
 

vlafo

Well-Known Member
Φταίει σε μεγάλο βαθμό και η HDC εδώ γιατί έπρεπε να τον ενημερώσει για το που πάει (αν δεν το έκανε) και με βάση και τα χαρακτηριστικά του λόγος και πάχος τρίχας όπως αναφέρθηκε που δεν είναι γνωστά,θα ήταν γνωστό τι αποτέλεσμα θα πάρει.
Αλλά χωρίς αυτά ούτε και η ίδια θα ήξερε.
Για αυτό δεν είναι τοπ ακόμα Cvial.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πολλές φορές θα έλεγα βάζει (η HDC) αυτογκόλ (ίδε Σαλονικιός)
 
Μπλουζα