Μεταμόσχευση FUE-CROWN HDC 2803 grafts 5-6/9/2019

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

georgezrs

Member
georgezrs καλή επιτυχία σου εύχομαι!! Θέλω να σε ρωτήσω η εξαγωγή έγινε χειροκίνητα ή με μοτέρ?
Σ ευχαριστω πολυ !! Η αποκοπη των τριχοθυλακιων εγεινε απο την γιατρο με μοτερ και η εκριζωση απ τον τεχνικο με λαβιδα.
 

georgezrs

Member
Δεν επρεπε να πας σε αυτη την κλινικη! Το αποτελεσμα σου στην καλυτερη περιπτωση θα ειναι φτωχο για να μη πω χαλια! Καλυτερα να πηγαινες Ερντογαν. Παρακολουθησε το, τουλαχιστον να ζητησεις να διορθωσουν τα χαλια τους, αν και πιστευω οτι δεν θα το κανουν
Φιλε λυπαμε πραγματικα αν δεν εμεινες ευχαριστημενος απ το αποτελεσμα της μεταμοσχευσης σου, και γνωριζω εκ των προτερων οτι σε οποιαδηποτε μεταμοσχευση (αισθητικη και μη ) υπαρχει η πιθανοτητα της αποτυχιας, αλλα να προκαταβαλεις με αυτον τον τροπο ενα αποτελεσμα το θεωρω απαραδεκτο...
 
Φιλε λυπαμε πραγματικα αν δεν εμεινες ευχαριστημενος απ το αποτελεσμα της μεταμοσχευσης σου, και γνωριζω εκ των προτερων οτι σε οποιαδηποτε μεταμοσχευση (αισθητικη και μη ) υπαρχει η πιθανοτητα της αποτυχιας, αλλα να προκαταβαλεις με αυτον τον τροπο ενα αποτελεσμα το θεωρω απαραδεκτο...
Οκ θα με θυμηθείς σε λίγους μήνες...
 

Georgie

Well-Known Member
@grigoris13 άδικο αυτο που κανεις .
Αν εχεις θεμα με τη κλινική βρες τον τροπο να το λύσεις .
Το να σχολιάζεις όμως αρνητικα πανω σε πρόσφατο περιστατικο δε δυσφημεις τη κλινική αλλα αγχωνεις τον φίλο .
Δε νομίζω οταν ήσουν εσυ στο στάδιο της φυτρωσης θα σου άρεσε να σου έλεγαν προκαταβολικά οτι θα αποτύχεις .
Ο Ανθρωπος έτσι και αλλιώς εχει αγωνία μετα τη μεταμοσχευση , δε χρειάζονται αυτα .
Καλή φυτρωση φίλε
 
@grigoris13 άδικο αυτο που κανεις .
Αν εχεις θεμα με τη κλινική βρες τον τροπο να το λύσεις .
Το να σχολιάζεις όμως αρνητικα πανω σε πρόσφατο περιστατικο δε δυσφημεις τη κλινική αλλα αγχωνεις τον φίλο .
Δε νομίζω οταν ήσουν εσυ στο στάδιο της φυτρωσης θα σου άρεσε να σου έλεγαν προκαταβολικά οτι θα αποτύχεις .
Ο Ανθρωπος έτσι και αλλιώς εχει αγωνία μετα τη μεταμοσχευση , δε χρειάζονται αυτα .
Καλή φυτρωση φίλε
Κοίτα εγώ οφειλω να τον προειδοποίησω, ώστε να κινηθεί ανάλογος. Να μην κάνει και αυτός λάθος. Δεν θέλω το κακό του. Τώρα αν το περνει αρνητικά δεν θα έπρεπε! Δημόσιος διάλογος γίνεται. Θα υπάρχουν διάφορες σκέψεις. Φιλικά και καλή φυτρωση
 

georgezrs

Member
@grigoris13 άδικο αυτο που κανεις .
Αν εχεις θεμα με τη κλινική βρες τον τροπο να το λύσεις .
Το να σχολιάζεις όμως αρνητικα πανω σε πρόσφατο περιστατικο δε δυσφημεις τη κλινική αλλα αγχωνεις τον φίλο .
Δε νομίζω οταν ήσουν εσυ στο στάδιο της φυτρωσης θα σου άρεσε να σου έλεγαν προκαταβολικά οτι θα αποτύχεις .
Ο Ανθρωπος έτσι και αλλιώς εχει αγωνία μετα τη μεταμοσχευση , δε χρειάζονται αυτα .
Καλή φυτρωση φίλε
Σ ευχαριστω , να σε καλα !
Καλη συνεχεια και σε εσενα !
 

Harris_G

Well-Known Member
Μια χαρα επιλογη εκανε με βαση τον μ.ο. Στατιστικα, οι πιο πολλες που θα μπορουσε να κανει θα ηταν χειροτερες απο αυτη.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

georgezrs

Member
τουλαχιστον τραγικες οι εκφρασεις σε καποιον που εχει μολις κανει μια επεμβαση και ακομα χειροτερο χωρις επιχειρηματα.
Οποιαδήποτε κριτική με επιχειρήματα είναι καλοδεχούμενη!
Άλλωστε ο λόγος που έκανα το νηνα είναι για να δώσω κάποια πλήροφορηση αλλα και να πάρω..
 

karampalikis

Active Member
1,7 €/graft με πληρωμένα τα έξοδα μεταφορών και διαμονής.
Την πάτησες. Θα μπορούσες να πας στην B@@n k@@d με 3€/graft και θα πλήρωνες μόνος σου τα έξοδα μεταφοράς και διαμονής :oops:

Πέρα από την πλάκα. Καλή φύτρωση και μην δίνεις σημασία σε σχόλια όπως το παραπάνω.
 

georgezrs

Member
Την πάτησες. Θα μπορούσες να πας στην B@@n k@@d με 3€/graft και θα πλήρωνες μόνος σου τα έξοδα μεταφοράς και διαμονής :oops:
Δεν πειράζει χαλάλι.. είδα τουλάχιστον και την Κύπρο που δεν είχα ξαναπάει..;)
Σ Ευχαριστώ !
 
Τελευταία επεξεργασία:

georgezrs

Member
UPDATE 2 ΜΗΝΩΝ

Καλησπερα σε ολους !
Τον τελευταιο μηνα εχω ξεκινησει βιοτινη 1000 μg , δυο καψουλες skin hair @ nails solgar και regain 2% δυο φορες τη μερα μονο στο μπροστινο μερος ( Α και Β ζωνη ) και οχι στην ληπτρια περιοχη. Ο λογος γιατι ακομα βγαζω λιγα σπυρακια στη ληπτρια και δεν θελω να τα ερεθισω περισσοτερο.
Στο φορουμ διαβασα οτι τετοιες φλεγμονες δημιουργουνται σαν αντιδραση του οργανισμου οταν καποια τριχοθυλακια νεκρωνονται . Ελπιζω να μην συμβαινει κατι τετοιο στη δικη μου περιπτωση ...:eek:
 

Συνημμένα

  • 20191106_150052.jpg
    20191106_150052.jpg
    2 MB · Προβολές: 352
  • 20191106_150106.jpg
    20191106_150106.jpg
    1.6 MB · Προβολές: 365
  • 20191106_150140.jpg
    20191106_150140.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 316
  • 20191106_150152.jpg
    20191106_150152.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 329
  • 20191106_150316.jpg
    20191106_150316.jpg
    1.6 MB · Προβολές: 310
  • 20191106_150327.jpg
    20191106_150327.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 311
  • 20191106_150506.jpg
    20191106_150506.jpg
    1.9 MB · Προβολές: 310
  • 20191106_150925.jpg
    20191106_150925.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 357
Τελευταία επεξεργασία:

Georgie

Well-Known Member
Δε χρειάζονται τόσες πολλές βιταμίνες , με μια φορα skin hair & nails μαζι με τη Βιοτινη εισαι ok
Βασικά τη Βιοτινη τη παράγει ο οργανισμός και μονο σε περίπτωση έλλειψης ( που ειναι σπάνια ) χρειαζεται συμπλήρωμα .
Βέβαια μη σε ανησυχεί γιατι δε παρουσιάζει παρενεργειες σε μεγάλες δόσεις καθώς αποβάλλεται απο τον οργανισμό .
Τα σπυράκια δεν ειναι φλεγμονές που νεκρώνουν τα τριχοθυλακια .
Βασικά μη τα αγγίζεις με τα δάχτυλα και αστα να φύγουν μόνα τους , συνήθως 1-2 μερες κρατάνε .
Όλοι εχουμε βγάλει σπυράκια στην αρχη της φυτρωσης , προϋπόθεση να μη μολυνθούν !
Καλή συνέχεια
Ps : Αφού βάζεις μινοξιδιλη γιατι δε χρησιμοποιείς το 5% ?
 

georgezrs

Member
Δε χρειάζονται τόσες πολλές βιταμίνες , με μια φορα skin hair & nails μαζι με τη Βιοτινη εισαι ok
Βασικά τη Βιοτινη τη παράγει ο οργανισμός και μονο σε περίπτωση έλλειψης ( που ειναι σπάνια ) χρειαζεται συμπλήρωμα .
Βέβαια μη σε ανησυχεί γιατι δε παρουσιάζει παρενεργειες σε μεγάλες δόσεις καθώς αποβάλλεται απο τον οργανισμό .
Τα σπυράκια δεν ειναι φλεγμονές που νεκρώνουν τα τριχοθυλακια .
Βασικά μη τα αγγίζεις με τα δάχτυλα και αστα να φύγουν μόνα τους , συνήθως 1-2 μερες κρατάνε .
Όλοι εχουμε βγάλει σπυράκια στην αρχη της φυτρωσης , προϋπόθεση να μη μολυνθούν !
Καλή συνέχεια
Ps : Αφού βάζεις μινοξιδιλη γιατι δε χρησιμοποιείς το 5% ?
Σ ευχαριστω !
Βασικα απ την κλινικη μου ειπαν να βαλω μινοξιδιλη 2% τους πρωτους 6-7 μηνες και μετα να περασω σε 5%.
Και για τις βιταμινες να τις χρησιμοποιω ανα τριμηνα και σταδιακα να κανω παυση για ενα μηνα για να μην τις συνηθιζει ο οργανισμος.
Τα σπυρακια εξακολουθουν να βγαινουν ανα διαστηματα αλλα οντως κρατανε 1-2 μερες, και το μονο που κανω ειναι να βαζω fusidin αν καποιο ειναι αρκετα μεγαλο και επιμενει..
 

georgezrs

Member
Αυτον τον μηνα προσπαθησα να μην ασχοληθω με το θεμα μαλι μπας και περασει πιο γρηγορα ο καιρος ...αλλα δεν...
Photo πρην τη μεταμοσχευση και σημερα (μια εβδομαδα πρην κλεισω τριμηνο )
 

Συνημμένα

  • 2. (2).JPG
    2. (2).JPG
    1.1 MB · Προβολές: 430
  • 20191130_150052.jpg
    20191130_150052.jpg
    1.6 MB · Προβολές: 462
Μπλουζα