Μεταμόσχευση dhi 30-31/1/18

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Κοντεύεις στον 5 μήνα και φαίνεται να τα πηγαίνεις μια χαρά για τα grafts που τοποθετήθηκαν.
Υπάρχουν κάποια κενακια αλλά λογικό γιατί τα 2870 Grafts τοποθετήθηκαν σε αρκετά μεγάλη έκταση.

Βεβαία έχει να δώσει ακόμα & σε συνδυασμό με την καλή ποιότητα τρίχας που φαίνεται & με λίγο μακρύτερο το μαλλάκι ίσως καλυφθούν περισσότερο μελλοντικά.
Καλή συνέχεια και αναμένουμε εξελίξεις προς το καλύτερο.
 

stef7

New Member
Ευχαριστώ μάγκες....το ξέραμε από τν αρχή ότι τα μοσχεύματα δεν φτάνουν και θα κάνω και δεύτερη π.χ μπιφτέκι θέλει πολύ ακόμα και πολύ πιθανόν να ανοίξω κ άλλο,οπότε πήγα με αυτή τ λογική και ήδη η εικόνα μου έχει αλλάξει πάρα πολύ και ακόμα δεν έχω κλείσει 5 μήνες.
Αλλά ήθελα να ρωτήσω για ποσο ακόμα θα έχω φυτρωση??
Και στο 12μηνο τι βελτίωση να περιμένω ακόμα??
 

Billakos84

New Member
Γεια σας παιδιά...χρόνια μέλος κ εγώ στο φορουμ και μετά από πολύ διάβασμα εδώ πήρα την μεγάλη απόφαση.
Μετά από ραντεβού που είχα με 2-3 κλινικές κατέληξα στην DHI.
Εκεί αποφασίσαμε το περιστατικό να γίνει σε δύο μέρες όπως και έγινε,την μεταμόσχευση μου την έκανε η κυρία Μπιρου που πραγματικά έμεινα με της καλύτερες εντυπώσεις οπως και απο την κλινική.
Την πρώτη μέρα βάλαμε 1440 grafts και την δεύτερη 1430.
Σύνολο 2870 grfts=6100 τρίχες.
Πριν:
eHCU4JK
l0PP5B0

Μετά:
UqsjCTS
GSGSxX8

Πόσο βγήκε το μαλλί ;
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ευχαριστώ μάγκες....το ξέραμε από τν αρχή ότι τα μοσχεύματα δεν φτάνουν και θα κάνω και δεύτερη π.χ μπιφτέκι θέλει πολύ ακόμα και πολύ πιθανόν να ανοίξω κ άλλο,οπότε πήγα με αυτή τ λογική και ήδη η εικόνα μου έχει αλλάξει πάρα πολύ και ακόμα δεν έχω κλείσει 5 μήνες.
Αλλά ήθελα να ρωτήσω για ποσο ακόμα θα έχω φυτρωση??
Και στο 12μηνο τι βελτίωση να περιμένω ακόμα??

Φαίνεται να έχεις κανονική & γρήγορη φύτρωση από τους 3μισή μήνες και μετά.
Συνήθως μεγάλο ποσοστό των αποτελεσμάτων βλέπουμε να ολοκληρώνετε στους 6-7 μήνες.
Από εκεί και πέρα λίγα μπορείς να περιμένεις.
Από το 10μηνο και μετέπειτα περιμένουμε η τρίχα να γίνει πιο ποιοτική και από κατσαρή να αρχίζει να στρώνει καλύτερα στο χτένισμα.
Στο 12μηνο έχεις μια ολοκληρωμένη εικόνα αλλά στον 1/2 χρόνο αρχίζει να τελειοποιητε η τρίχα ως προς το στρώσιμο.
 

leas

Well-Known Member
Φαινεται να παει πολυ καλα μπραβο..
Μια ερωτηση το πατερν αυτο που εχει σχηματιστει το εχει καποιος απο την οικογενεια σου;
Και επισης τι ηλικια εχεις;
ΚΑλη συνεχεια.
 

stef7

New Member
Φαίνεται να έχεις κανονική & γρήγορη φύτρωση από τους 3μισή μήνες και μετά.
Συνήθως μεγάλο ποσοστό των αποτελεσμάτων βλέπουμε να ολοκληρώνετε στους 6-7 μήνες.
Από εκεί και πέρα λίγα μπορείς να περιμένεις.
Από το 10μηνο και μετέπειτα περιμένουμε η τρίχα να γίνει πιο ποιοτική και από κατσαρή να αρχίζει να στρώνει καλύτερα στο χτένισμα.
Στο 12μηνο έχεις μια ολοκληρωμένη εικόνα αλλά στον 1/2 χρόνο αρχίζει να τελειοποιητε η τρίχα ως προς το στρώσιμο.
Φαίνεται να έχεις κανονική & γρήγορη φύτρωση από τους 3μισή μήνες και μετά.
Συνήθως μεγάλο ποσοστό των αποτελεσμάτων βλέπουμε να ολοκληρώνετε στους 6-7 μήνες.
Από εκεί και πέρα λίγα μπορείς να περιμένεις.
Από το 10μηνο και μετέπειτα περιμένουμε η τρίχα να γίνει πιο ποιοτική και από κατσαρή να αρχίζει να στρώνει καλύτερα στο χτένισμα.
Στο 12μηνο έχεις μια ολοκληρωμένη εικόνα αλλά στον 1/2 χρόνο αρχίζει να τελειοποιητε η τρίχα ως προς το στρώσιμο.
Ευχαριστώ john
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

stef7

New Member
Φαινεται να παει πολυ καλα μπραβο..
Μια ερωτηση το πατερν αυτο που εχει σχηματιστει το εχει καποιος απο την οικογενεια σου;
Και επισης τι ηλικια εχεις;
Φαινεται να παει πολυ καλα μπραβο..
Μια ερωτηση το πατερν αυτο που εχει σχηματιστει το εχει καποιος απο την οικογενεια σου;
Και επισης τι ηλικια εχεις;
ΚΑλη συνεχεια.
Να'σαι καλά φίλε
32 ειμαι και πως εγώ οχι κανεις
 

alexandros _athens

Active Member
Την κάναμε με λίγες μέρες διαφορά, ίδια γιατρό κ εγώ αλλά δεύτερη φορά. Πας καλά, καλή συνέχεια φίλε!
 

piros75

Well-Known Member
πολύ ψηλά ποσοστά φύτρωσης φαίνεται να υπάρχουν εδώ. Αλλά είδες τι σου κάνει και η ποιότητα και το σπαστό της τρίχας. Ο φίλος φαίνεται ότι έχει χοντρή τρίχα, η οποία μπορεί ακόμα και να διπλασιάσει την κάλυψη σε ένα αποτέλεσμα.
 

stef7

New Member
Ρε παιδιά τελευταία βλέπω αρκετές τρίχες στα χέρια μου όταν κάνω ντους και αρχίζω και αγχώνομαι...είναι φυσιολογικό???
 

Tsek

Well-Known Member
Καλησπέρα.. Δεν ξέρω αν πρέπει να σχολιάσω κάτι για το αποτέλεσμα ή να μιλήσω για το ανόητο παιχνίδισμα που προσπαθούν να κάνουν με τον χαμηλό φωτισμό.. ζητησέ τους φωτογραφίες στις ίδιες συνθήκες με την αρχή.
 

makis25

Well-Known Member
ενα δευτερο χερι θελει με οσα ακομα εχει η δοτρια και μετα φαρμακα να κρατησεις το μαλλι . Αν βαζεις μινοξ καλα κανεις . Μη την κοψεις . Για το ποσοστο φυτρωσης δε μπορω να πω . Ειναι πολυ δυσκολο να κρινεις αν ειναι 80% η 95% . Βεβαια οταν πας απο 15graft/cm2 στα 18 , μικρη διαφορα κανει . Οσο λιγο φαινεται η δοτρια παντως , φαινεται καλη , διχως προβληματα και εμφανη κενα.
 

VKG

New Member
Τελικά τι σκέφτεσαι? Θα πας άμεσα για δεύτερο γύρο μμ ή θα περιμένεις? Χρησιμοποιείς κάποιο φάρμακο ή όχι?
 
Μπλουζα