Μεταμόσχευση 2500 fut kai 550 fue. Κλινική ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ. Αρνητική εμπειρία.

witcher

Well-Known Member
Πολύ σωστά έγραψε κάποιος, ότι όποιος επιλέγει το στριπ ,πέρνει πλέον τεράστιο ρίσκο όπως μάθαμε από την περίπτωσή μου καθώς, ακόμα και αν όλα γίνουν σωστά από έναν γιατρό ,παραμονέυει ο απρόσμενος παράγοντας της τύχης και της εκάστοτε ιδιοσυγκρασίας του οργανισμού. Βέβαια αυτό δεν θα το δείτε γραμμένο πουθενά στα σαίτ των κλινικών που κάνουν στριπ.Ουτε θα σας το αναφέρει ποτέ ένας γιατρός που θα σας κάνει στριπ. Θα σας πει απλά ''μην ανυσηχείς,όλα θα πάνε καλά''.
Έβγαλα λοιπόν πρωινές φωτό όπως ζητήθηκαν από τα μέλη. Σε εξωτερικό πάντα χώρο. Συν μια με λίγο βρεγμενο μαλί προσπαθώντας να τα κρατήσω προς τα πίσω.
Αν μπορείς ανέβασε πιο φωτεινές πανοραμικές φωτογραφίες ακριβώς πάνω από το κεφάλι να φαίνεται καθαρά όλο το πάνω μέρος από Α ζώνη μέχρι crown, γιατί σε αυτές που έβαλες υπάρχουν αρκετές σκιές.
Γενικά και με την αλλαγή του χτενίσματος όσο αυτό ειναι εφικτό λόγω φορών των τριχών δεν φαίνεται να έχεις επαρκή κάλυψη πάντως.
Ειδικά το midscalp (το μεγαλύτερο μέρος του κεφαλιού) φαίνεται να μη μπορεί να καλυφθεί με οποιοδήποτε χτένισμα και να κάνεις, καθώς έχει πολύ χαμηλή πυκνότητα. Και μη ξεχνάμε ότι έχεις και τελείως γυμνό crown.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

pagouras

Well-Known Member
Παντως το αποτελεσμα σου στα ματια μου τουλαχιστον φαινεται πολυ ωραιο αν αναλογιστουμε οτι δεν ειχες σχεδον τιποτα πριν. και ειδικα απο μπροστα θα δειχνεις ακομα πιο ωραιος..
 

tol

Well-Known Member
Παρόλα αυτα, θα εκτιμούσα να ανεβαζατε τις φωτογραφιες με το χτενισμα που σας εξηγησα εξ αρχης οτι θα βασιστει η μεταμόσχευση

Μας ηδη σας ανεβασε τις φωτογραφιες που του ζητησατε!!! Τι αλλο θελετε να κανει; Αυτο δεν ειναι το χτενισμα που διακαως επιθυμειτε να εχει σε ολη του τη ζωη;

Και μαλιστα, για μενα, οι φωτογραφιες που ανεβηκαν ειναι και κολακευτικες και εξωραϊζουν το αποτελεσμα. Ο φωτισμος εξακολουθει να ειναι ανεπαρκης. Αν με το ιδιο χτενισμα βγαλει φωτογραφιες στον ηλιο, το αποτελεσμα θα ειναι ξεκαθαρα μετριο.

Θεωρειτε, κυριε Αναστασακη, οτι αυτη ειναι η ιδανικη εικονα για περιπου 3400 grafts (προϋπηρχαν περιπου 300 μεταμοσχευμενα). Δηλαδη αυτο ειναι το τελειο αποτελεσμα που μπορειτε να δωσετε με 3400 grafts; Τα οποια μεταφραζονται σε πανω απο 8000 ευρω;

Αν ειναι ετσι...να το γνωριζουν ολα τα υποψηφια για μεταμοσχευση μελη του forum...να γνωριζουν οτι αυτες ειναι οι δυνατοτητες που εχετε...οτι αυτο θα ειναι το "ΓΑΜΑΤΟ" (οπως ο ιδιος το αποκαλεσατε) αποτελεσμα που θα εχουν.

Και, φυσικα, πανω απο ολα να γνωριζουν οτι, εκτος απο ΓΑΜΑΤΟ αποτελεσμα, υπαρχει και η πιθανοτητα (λογω ιδιοσυγκρασιας και οχι σφαλματος του γιατρου) να αποκομισουν και μια ανοικτη ουλη για ολη τους τη ζωη.

Αυτη, λοιπον, κ Αναστασακη, ειναι η προοπτικη που προβαλλετε για τους μελλοντικους πελατες σας;
 

gregkont13

Verified MM member
Μας ηδη σας ανεβασε τις φωτογραφιες που του ζητησατε!!! Τι αλλο θελετε να κανει; Αυτο δεν ειναι το χτενισμα που διακαως επιθυμειτε να εχει σε ολη του τη ζωη;

Και μαλιστα, για μενα, οι φωτογραφιες που ανεβηκαν ειναι και κολακευτικες και εξωραϊζουν το αποτελεσμα. Ο φωτισμος εξακολουθει να ειναι ανεπαρκης. Αν με το ιδιο χτενισμα βγαλει φωτογραφιες στον ηλιο, το αποτελεσμα θα ειναι ξεκαθαρα μετριο.

Θεωρειτε, κυριε Αναστασακη, οτι αυτη ειναι η ιδανικη εικονα για περιπου 3400 grafts (προϋπηρχαν περιπου 300 μεταμοσχευμενα). Δηλαδη αυτο ειναι το τελειο αποτελεσμα που μπορειτε να δωσετε με 3400 grafts; Τα οποια μεταφραζονται σε πανω απο 8000 ευρω;

Αν ειναι ετσι...να το γνωριζουν ολα τα υποψηφια για μεταμοσχευση μελη του forum...να γνωριζουν οτι αυτες ειναι οι δυνατοτητες που εχετε...οτι αυτο θα ειναι το "ΓΑΜΑΤΟ" (οπως ο ιδιος το αποκαλεσατε) αποτελεσμα που θα εχουν.

Και, φυσικα, πανω απο ολα να γνωριζουν οτι, εκτος απο ΓΑΜΑΤΟ αποτελεσμα, υπαρχει και η πιθανοτητα (λογω ιδιοσυγκρασιας και οχι σφαλματος του γιατρου) να αποκομισουν και μια ανοικτη ουλη για ολη τους τη ζωη.

Αυτη, λοιπον, κ Αναστασακη, ειναι η προοπτικη που προβαλλετε για τους μελλοντικους πελατες σας;

Φίλε Tol, εγώ δεν έχω τις γνώσεις να κρίνω αν τα graft που έβαλε είναι πολλά για αυτό το απότελεσμα. Θα του κάνει μετρήσεις και ο CVIAL. Αυτά που στέκομαι είναι άλλα. Ο γιατρός προσβάλει τον ασθενή του και μιλάει για προβοκάτσια επειδή δεν βάζει φωτογραφίες με το χτένισμα που συμφώνησαν άτυπα. Ο γιατρός παρομοιάζει τη μμ με έναν μάστορα που βάφει ένα τοίχο με λίγη μπογιά.

Το μέλος λέει πως ο γιατρός όντως του είπε ότι η φύτευση θα γίνει με μια στρατηγική και ότι με ένα συγκεκριμένο χτένισμα η μμ θα δείχνει καλή. Οπότε το μέλος για να δείχνει κάτι σχετικά καλό, θα πρέπει να έχει αυτό το στυλ. Όμως, αναρωτιέμαι για τα εξής. Άραγε, ο γιατρός ενημέρωσε το μέλος και όλους τους ασθενείς που έχει κάνει FUT ως σήμερα, πως υπάρχει ο κίνδυνος μια τομή να βγει κακή, χωρίς ο ίδιος να έχει καμία ευθύνη; Άραγε είχε δείξει φωτός στο φίλο με το απότελεσμα που θα έπρεπε να περιμένει; Από όσα λέει ο @jacksmith η απάντηση είναι όχι. Η δική μου ταπεινή άποψη είναι η εξής. Αν ο γιατρός του είπε ότι με FUT παίζει η τομή να γίνει κακή λόγω του δέρματος σου και δεν μπορώ να το ξέρω.. Συν του έδειξε τι να περίμενει και το μέλος συνέχισε. Τότε, ο γιατρός χρεώνεται για μένα ότι έχει κακή συμπεριφόρα και ζητάει φωτός με κακό τρόπο. Thats it. Αν όμως, ο γιατρός δεν έδειξε στο μέλος τι μπορεί να περιμένει, ούτε ενημερώνει κανέναν για το ρίσκο της ουλής και συνάμα ζητάει φώτος που θα δείξουν λίγο καλύτερο το αποτέλεσμα με αυτόν το τρόπο, ενώ μιλάει για προβοκάτσια, τότε έχει απλά απαράδεκτη συμπεριφόρα. Και πέρα από αυτό, επείδη έκατσα και διάβασα όλο το νήμα γιατί δεν το είχα κάνει, λειτουργεί σαν επιχείρηση και μόνο για μένα. Λέει νωρίτερα ότι η βιβλιογράφια έχει δείξει πως το ψυχολογίκο βάρος του να μείνει ο ασθενής άδειος, ειναι μεγάλο στη βιβλιογραφία. Εξαιρετικά. Δηλαδή επειδή η βιβλιογραφία λέει ότι σε ένα ποσοστό (άγνωστο πιο) οι ασθενείς προτιμούν δότρια άσχημη για να χουν αυτό που έχει ο jacksmith μπροστά, αυτό σημαίνει ότι αυτό ακολουθούμε πάντα. Δηλαδή ακολουθούμε τη βιβλιογραφία, όχι τα θέλω ενός ανθρώπου που θα μείνει με αυτό το κεφάλι, λέγοντας του τι μπορεί να περιμένει. Εμένα αυτό το μόνο που μου δηλώνει είναι ότι η συγκεκριμένη κλινική νοιάζετε μόνο για το κέρδος. Συνοπτικά λοιπόν, αν στο jacksmith εξηγήθηκαν όλα τότε απλά έχουμε έναν αγενή γιατρό. Αν δεν εξηγήθηκαν οι κίνδυνοι/προσδοκίες και τώρα ο γιατρός ζητάει και τα ρέστα για τις κακές φωτό, είναι φανερό ότι η κλινική απλά κάνει επίθεση σε ότι απειλεί το μαγαζί και νοιάζετε μόνο για το κέρδος.

Η κλινική κατέ με δεν είναι κακή στα απότελεσματα της γενικά. Απλα για μένα είναι πολύ μεγάλος παράγοντας να διαλέγω γιατρό-άνθρωπο και όχι γιατρό-επιχειρηση.
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Reactions: tol

Ronaldo

Well-Known Member
Εγώ λοιπόν αυτό το χτένισμα το έχω δοκιμάσει και κάθε φορά που έχει ένα μικρό αεράκι ,συνοδέυεται από το τραγούδι, ''άστα τα μαλάκια σου ανακατωμένα, άστα να ανεμίζουνε στην τρελή νοτιά''.Το μαλλί δεν στέκεται πίσω ( μάλλον θα έπρεπε να είχε συμφωνηθεί και η χρήση ζελε), παρά μόνο στο πλάι και φαίνεται σαν να αιωρέιται πάνω από το κεφάλι μου. Μου μεγαλώνει υπερβολικά το μέτωπο και από ό,τι μου λένε οι γύρω μου, δεν με με κολακέυει.Σύμφωνα με κάποιους λοιπόν εγώ αυτό το χτένισμα θα πρέπει να το κάνω μόνιμα.
Ο γιατρός απόρεσε που ανέφερα τον Αλντο.Εσείς οι υπόλοιποι, δεν έιδατε ότι και σε αυτή την περίπτωση ο γιατρός ζήτησε να μπουν συγκεκριμένες φωτο που τράβηξε αυτός? Μάλλον και εκεί το αποτέλεσμα θα ήταν γαμάτο και ο Αλντο δεν ήθελε να το ΄΄παραδεχτεί''!

Όσον αφορά για το συμφωνισμένο χτένισμα.
Όταν ο γιατρός σχεδίασε τη χερλαιν, μου είπε το χτενισμά σου πρέπει να γίνεται με αυτόν τον τρόπο. Ουτε καμιά συμφωνία υπογράψαμε, ούτε καμία ρήτρα ότι αποκλειστικά θα κυκλοφορώ και θα φωτογραφίζομαι μόνο με αυτόν τον τρόπο.
Jacksmith το ειχα αναφέρει και εγω στα περιστατικά της κλινικής ότι τα συγκεκριμένα χτενίσματα απόκρυψης με μακριά μαλλιά λόγω χαμηλών πυκνοτήτων δεν στέκονται σε εξωτερικές συνθήκες παρά μόνο αν βάλεις ένα κιλό lak και το κοκκαλώσεις, αλλιώς το παίρνει ο αέρας και θα αποκαλύπτεται η έρημος σαχάρα από κάτω...Τελικά όσα είπα τα βίωσες και εσύ στην πραγματικότητα καθώς όσες φορές προσπαθούσες να τα στρώσεις με τον συγκεκριμένο τρόπο τα έπαιρνε ο αέρας και τα πήγαινε στην άλλη πλευρά!!!

Ναι είδαμε και στον aldo οτι η κλινική ήθελε να βάλει τις δικές τις φωτογραφίες γιατί ως γνωστόν , εσύ και όποιος πελάτης ανεβάσει τις δικές του φωτογραφίες προσπαθεί να συκοφαντήσει την κλινική!

Αυτό και μόνο που η κλινική θέλει να ανεβάζει δικές τις φωτογραφίες στα ανεξάρτητα περιστατικά, προκαλεί ερωτηματικά για το πόσο αποδίδουν την πραγματικότητα αυτές οι φωτογραφίες που ανεβάζει στα επίσημα ή προσπαθούν να καλύπτουν τις αστοχίες-ελλείψεις τελικά;

Οπότε τελικά δεν έγινε κάποια συμφωνία για συγκεκριμένο χτένισμα, απλά σου προτάθηκε!!! Τώρα βέβαια αν μπορεί να εφαρμοστεί αυτό το χτένισμα σε φυσιολογικές συνθήκες όταν βγαίνεις πχ στον δρόμο με λίγο αεράκι είναι άλλο θέμα...

Πολύ σωστά έγραψε κάποιος, ότι όποιος επιλέγει το στριπ ,πέρνει πλέον τεράστιο ρίσκο όπως μάθαμε από την περίπτωσή μου καθώς, ακόμα και αν όλα γίνουν σωστά από έναν γιατρό ,παραμονέυει ο απρόσμενος παράγοντας της τύχης και της εκάστοτε ιδιοσυγκρασίας του οργανισμού. Βέβαια αυτό δεν θα το δείτε γραμμένο πουθενά στα σαίτ των κλινικών που κάνουν στριπ.Ουτε θα σας το αναφέρει ποτέ ένας γιατρός που θα σας κάνει στριπ. Θα σας πει απλά ''μην ανυσηχείς,όλα θα πάνε καλά''.
Έβγαλα λοιπόν πρωινές φωτό όπως ζητήθηκαν από τα μέλη. Σε εξωτερικό πάντα χώρο. Συν μια με λίγο βρεγμενο μαλί προσπαθώντας να τα κρατήσω προς τα πίσω.
βέβαια jacksmith θα σου υποσχεθεί ότι όλα θα πάνε καλά με το στριπ, μετά όμως άμα ανοίξει η ουλή σου θα βγάλει την ουρά του απέξω ο Κύριος (δεν αναλαμβάνει ευθύνη) ;) !

Όσο για το αποτέλεσμα ακόμα και με την αλλαγή χτενίσματος φαίνεται η ανεπαρκής κάλυψη. Αν αυτό το θεωρεί ΓΑΜΑΤΟ ο δημιουργός του, τότε να ξέρουν όλοι οι υποψήφιοι τι θεωρεί ΓΑΜΑΤΟ αποτέλεσμα ο συγκεκριμένος.
 

aeratos28

Just aeratos
Σε φωτό σε σχέση με πριν ναι έχει διαφορά..μην κάνει κανενα ξαφνικό αεράκι και φανεί το γελοίο του πράγματος με τα χτενίσματα λασποτηρες pagouras..
Jacksmith,εγώ σου βρήκα και την λύση για αυτό..αφού ο dr Γαμάτος Μπαρτσελόνας,σου είπε αυτό το χτένισμα και τέλος,στις οδηγίες μετά την επέμβαση,στη δεύτερη σελίδα ,σου έχει οδηγίες κυκλοφορίας μετά το πέρας του αποτελέσματος ..καθημερινή ενημέρωση για τα καιρικά φαινόμενα..βγαίνοντας από το σπίτι,σαλιωνουμε το δάχτυλο να δούμε από που φυσάει ,ώστε να μην κινηθούμε ποτέ κόντρα στον αέρα..προπόνηση με σκιαμαχιες στη σχολή του Ζαμπίδη,σε συνδιασμό με ταχύρρυθμα μαθήματα στη σχολή χορού του Μεταξόπουλου ώστε να μπορείς να αποφύγεις με χάρη και στυλ ταυτοχρονα κάποιες ξαφνικές ριπές αέρα που μπορεί να προκύψουν
Παντως το αποτελεσμα σου στα ματια μου τουλαχιστον φαινεται πολυ ωραιο αν αναλογιστουμε οτι δεν ειχες σχεδον τιποτα πριν. και ειδικα απο μπροστα θα δειχνεις ακομα πιο ωραιος..
 

aeratos28

Just aeratos
Όντως δεν υπάρχει λόγος να ταλαιπωρείται ψυχολογικά το μέλος.ουτε με φωτό ούτε με άλλα σχόλια..εγώ απόρησα με τις τοποθετήσεις του Ντοκ..θεωρεί αυτό το αποτέλεσμα γαμάτο.αυτο λέει πολλά..αυτές είναι οι ικανότητες και το έχουμε ξαναπεί..τώρα όσον αφορά τη συμπεριφορά του και το πώς μιλάει στον πελάτη του, που πλήρωσε ένα καλό μεταχειρισμένο αυτοκίνητο σε αξία, για να πάρει αυτό εδώ ,με το παράσημο του Ζορό πίσω ας το δουν και οι υπόλοιποι ..finos film ο πελάτης (μπακαλόγατος) Hollywood o γιατρός(Aniston)..
 

oikodomos

Member
Παρα πολλα τα χρηματα για ενα τοσο κακο αποτελεσμα. Οταν θελεις να εισαι ο πιο ακριβος στην αγορα, πρεπει να μπορεις να αποδιδεις αναλογα αποτελεσματα. Κατ'εμε το λιγοτερο που πρεπει να γινει να φυγουν οι δυο ουλες προφανως χωρις καμια αμοιβη (Αν και παλι, ο ανθρωπος εχασε τοσα χρηματα, 9 μηνες αντοχης και υπομονης τα οποια δεν αναπληρωνονται.)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Παντως το αποτελεσμα σου στα ματια μου τουλαχιστον φαινεται πολυ ωραιο αν αναλογιστουμε οτι δεν ειχες σχεδον τιποτα πριν. και ειδικα απο μπροστα θα δειχνεις ακομα πιο ωραιος..
What do you mean ; Και τώρα τίποτα δεν έχει .
 

pagouras

Well-Known Member
What do you mean ; Και τώρα τίποτα δεν έχει .
Δεν ξέρω πως θα έπρεπε να είναι με βάση τα graft που έβαλε αλλά φαίνεται η διαφορά όμως προς το καλυτερο. Και το λέω κ για τον ίδιο γιατί μιας και εχει ταλαιπωρηθεί αρκετά τουλάχιστον ας κρατήσει ένα αισιόδοξο κομμάτι της όλης ιστορίας ότι εγώ τουλάχιστον τον βλέπω πιο ωραιο χωρίς να έχω τις γνώσεις να κρίνω αν έγινε σωστή δουλειά κτλ κτλ
 

Συνημμένα

  • inCollage_20211020_181125020.jpg
    inCollage_20211020_181125020.jpg
    3 MB · Προβολές: 221
Τελευταία επεξεργασία:

oreo

Well-Known Member
Δεν ξέρω πως θα έπρεπε να είναι με βάση τα graft που έβαλε αλλά φαίνεται η διαφορά όμως προς το καλυτερο.
φίλε pagoyra έχεις ανοίξει νήμα ? μιας και ετοιμάζεσαι για μετ , μπορεί να πάρεις χρήσιμες πληροφορίες.
 

aeratos28

Just aeratos
Ε τώρα ναι..όντως,είναι ΓΑΜΑΤΟ
Δεν ξέρω πως θα έπρεπε να είναι με βάση τα graft που έβαλε αλλά φαίνεται η διαφορά όμως προς το καλυτερο. Και το λέω κ για τον ίδιο γιατί μιας και εχει ταλαιπωρηθεί αρκετά τουλάχιστον ας κρατήσει ένα αισιόδοξο κομμάτι της όλης ιστορίας ότι εγώ τουλάχιστον τον βλέπω πιο ωραιο χωρίς να έχω τις γνώσεις να κρίνω αν έγινε σωστή δουλειά κτλ κτλ
 

nick90

Well-Known Member
Παρα πολλα τα χρηματα για ενα τοσο κακο αποτελεσμα. Οταν θελεις να εισαι ο πιο ακριβος στην αγορα, πρεπει να μπορεις να αποδιδεις αναλογα αποτελεσματα. Κατ'εμε το λιγοτερο που πρεπει να γινει να φυγουν οι δυο ουλες προφανως χωρις καμια αμοιβη (Αν και παλι, ο ανθρωπος εχασε τοσα χρηματα, 9 μηνες αντοχης και υπομονης τα οποια δεν αναπληρωνονται.)
Συμφωνώ. Χάλασε τις οικονομίες που ειχε μαζέψει ο jacksmith για να έχει ενα φτωχό αποτέλεσμα στη λήπτρια με λίγες τρίχες πάνω στο κεφάλι + 2 ουλές δώρο στη δότρια για να μη μπορεί να ξυρίσει και τα μαλλιά μετά... Και το κερασάκι στην τούρτα ειναι αυτή η ειρωνική και επιθετική συμπεριφορά του γιατρού προς τον ασθενή του που τον εμπιστεύτηκε..!
 

oikodomos

Member
Ο Γιατρος με εβαλε σε πολλες σκεψεις για τον τροπο με τον οποιο αντιμετωπισε το συγκεκριμενο περιστατικο. Καλο ειναι να εχουμε αυτοπεποιθηση στην δουλεια μας και να θελουμε να οριζουμε τις τιμες στον θεο για τα ελληνικα δεδομενα γιατι με το νου μας ειμαστε οι καλυτεροι, αλλα αυτο πρεπει να φαινεται και στην πραξη. Και σιγουρα για ενα τετοιο αποτελεσμα δεν μπορεις να χρεωσεις κανεναν με αυτα τα χρηματα που χρεωσε ο γιατρος τον ανθρωπο αυτον. Ενας που σεβεται τον εαυτο του και το στατους της κλινικης που θελει να διατηρησει δεν σκεφτεται με λογικες του οτι αρπαξουμε και του οτι γινει εγινε. Αν ο jacksmith, χωρις να ξερω την οικονομικη του δυνατοτητα, μπορουσε να γυρισει το χρονο πισω, σιγουρα δεν θα εδινε τα λεφτα που μαζεψε με κοπο για αυτο το πραγμα.
 
Μπλουζα