Μεταμόσχευση 22 χρονων

LoverBoy

Well-Known Member
Παιδιά θα το ξαναπώ σχετικά με το ύψος και τα μαλλιά!Δεν μας νοιάζει τι αρέσει στις γκόμενες αλλά τι αρέσει σε εμάς να βλέπουμε στον καθρέφτη και μετά τι αρέσει στις γυναίκες!Αν δεν τα έχεις καλά με τον εαυτό σου δεν θα τα έχεις και με κανένα!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Marios1982

Well-Known Member
Παιδιά θα το ξαναπώ σχετικά με το ύψος και τα μαλλιά!Δεν μας νοιάζει τι αρέσει στις γκόμενες αλλά τι αρέσει σε εμάς να βλέπουμε στον καθρέφτη και μετά τι αρέσει στις γυναίκες!Αν δεν τα έχεις καλά με τον εαυτό σου δεν θα τα έχεις και με κανένα!
Έτσι είναι, αλλά οι γυναίκες έχουν απύθμενο κόμπλεξ με το ύψος, γιατί είναι γραμμένο στο dna τους. Αν το ψάξεις θα καταλάβεις και τους λόγους.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Έτσι είναι, αλλά οι γυναίκες έχουν απύθμενο κόμπλεξ με το ύψος, γιατί είναι γραμμένο στο dna τους. Αν το ψάξεις θα καταλάβεις και τους λόγους.
Αν έχουν κόμπλεξ στον ψυχίατρο τους φιλαράκι μου!Δεν θα το μεταφέρουν σε εμάς αυτό!Ας πάνε να φουσκώσουν τα χείλη και ας μας αφήσουν στην ησυχία μας!
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Αυτό το θέμα περί ύψους που έχετε πιάσει μου θύμισε την ιστορία ενός παιδιού που γνώριζα από παλιά ο οποίος είχε πραγματοποιήσει χειρουργείο επιμήκυνσης άκρων(!) γιατί αισθανόταν ότι το ύψος του συνέβαλε αρνητικά στην εικόνα που είχε ο περίγυρος του για αυτόν και με κίνητρο να γίνει πιο αρεστός στις γυναίκες υπεβλήθη σε αυτήν την τρομακτικά επίπονη επέμβαση μόνο και μόνο για να ανακαλύψει ότι ακόμη και με το πρόσθετο ύψος που κέρδισε η εικόνα του δεν άλλαξε προς την κατεύθυνση που ήλπιζε.
Επίσης καλό είναι να μην το γενικεύουμε ,δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ίδιοι ούτε σκέφτονται όλοι με τον ίδιο τρόπο.Οσοι δεν έχετε βρει ταίρι , σύντροφό,γυναίκα κτλ αρκεί να έχετε τις κεραίες ανοικτές,δώστε σημασία σε ανθρώπους που αξίζουν και που έχουν κάτι να σου δώσουν ,οι υπόλοιποι απλά δεν έχουν θέση στην ζωή μας.Και το πιστεύω ειλικρινά ότι υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι εκεί έξω .Να είμαστε ο εαυτός μας και να μην αλλάζουμε για κανέναν,ακόμη και αν αυτό σημαίνει να γινόμαστε αντιπαθείς ή μη αρεστοί.Η αυθεντικότητα είναι μοιραίο και αναπόφευκτο να ελκύει αυθεντικούς ανθρώπους,my two cents.
 

George22

New Member
Καλησπέρα μάγκες! Είμαι το παιδί που έκανα την ανάρτηση. Ξέχασα τον κωδικό και δν μπορώ να το επαναφέρω οποτε άλλο προφίλ. Προσωπικά έχω αρκετά κοπλιμεντα και με μπομπα μαλλί και γενικά ρίχνω αρκετά γυναικεία βλέμματα (χωρίς να θέλω να το παρω πάνω μου). Το θέμα είναι να αρέσεις εσυ στον εαυτό σου και να βολεύεσαι με αυτό. Προς το παρόν το έχω πάρει απόφαση ότι θα είμαι έτσι για όσο χρειαστεί (μπορεί και επ αόριστον). Γενικά προσφέρει και ευκολία το Μπόμπα μαλλι οποτε δν με ενοχλεί. Στα επιμέρους, υπάρχει κάποιο σαμπουάν που θα μου προτείνατε να παρω; Μινοξιδιλη να παρω τον αφρό της regaine ή τη λοσιόν; 1 φορά τη μερα φτάνει να βαζω; Επίσης από φίνα τι μου προτείνετε; proscar ή propecia? Και σε τι ποσότητα;
 

LoverBoy

Well-Known Member
Καλησπέρα μάγκες! Είμαι το παιδί που έκανα την ανάρτηση. Ξέχασα τον κωδικό και δν μπορώ να το επαναφέρω οποτε άλλο προφίλ. Προσωπικά έχω αρκετά κοπλιμεντα και με μπομπα μαλλί και γενικά ρίχνω αρκετά γυναικεία βλέμματα (χωρίς να θέλω να το παρω πάνω μου). Το θέμα είναι να αρέσεις εσυ στον εαυτό σου και να βολεύεσαι με αυτό. Προς το παρόν το έχω πάρει απόφαση ότι θα είμαι έτσι για όσο χρειαστεί (μπορεί και επ αόριστον). Γενικά προσφέρει και ευκολία το Μπόμπα μαλλι οποτε δν με ενοχλεί. Στα επιμέρους, υπάρχει κάποιο σαμπουάν που θα μου προτείνατε να παρω; Μινοξιδιλη να παρω τον αφρό της regaine ή τη λοσιόν; 1 φορά τη μερα φτάνει να βαζω; Επίσης από φίνα τι μου προτείνετε; proscar ή propecia? Και σε τι ποσότητα;
Να κάνεις φίλε μου αυτό που σε ικανοποιεί εσένα και σε κάνει να νιώθεις καλά με τον εαυτό σου!
Σαμπουάν πάρε ένα απαλό για να λούζεσαι συχνά!Πάρε αφρό τον regaine καθως δεν δημιουργεί λιπαρότητα βάζε πρωί βράδυ λίγη ποσότητα με απαλό μασάζ και απο Φίνα proscar και κόψε το με ξυράφι φαρμακείου!
Αν ξεκινήσεις την θεραπεία θα δεις πολύ σύντομα αλλαγή στην εικόνα σου και στην φύτρωση των μαλλιών σου!Καλή επιτυχία φίλε μου και καλή αρχή!
 

ch7.panos

Active Member
Καλησπέρα μάγκες! Είμαι το παιδί που έκανα την ανάρτηση. Ξέχασα τον κωδικό και δν μπορώ να το επαναφέρω οποτε άλλο προφίλ. Προσωπικά έχω αρκετά κοπλιμεντα και με μπομπα μαλλί και γενικά ρίχνω αρκετά γυναικεία βλέμματα (χωρίς να θέλω να το παρω πάνω μου). Το θέμα είναι να αρέσεις εσυ στον εαυτό σου και να βολεύεσαι με αυτό. Προς το παρόν το έχω πάρει απόφαση ότι θα είμαι έτσι για όσο χρειαστεί (μπορεί και επ αόριστον). Γενικά προσφέρει και ευκολία το Μπόμπα μαλλι οποτε δν με ενοχλεί. Στα επιμέρους, υπάρχει κάποιο σαμπουάν που θα μου προτείνατε να παρω; Μινοξιδιλη να παρω τον αφρό της regaine ή τη λοσιόν; 1 φορά τη μερα φτάνει να βαζω; Επίσης από φίνα τι μου προτείνετε; proscar ή propecia? Και σε τι ποσότητα;
Αν δεν σε ενοχλεί η λοσιόν, και botafex μια χαρά δουλειά κάνει και πληρώνεις μόνο 15€. Από εκεί και πέρα επίσης για οικονομία Proscar και το χαπάκι στα 4. Μη φοβάσαι πως θα παίρνεις 1,25 και θα συμβεί κάτι. Το κάνω ήδη τόσους μήνες με μηδενικές παρενέργειες. Και παίρνεις λιγότερο γιατί φεύγουν κομματάκια οπότε είναι απειροελάχιστη η διαφορά.
 

George22

New Member
Καλησπέρα!

Πόσο κοστίζει η θεραπεία φιναστεριδη και Μινοξιδίλη; ποια προϊόντα είναι τα πιο αποτελεσματικά; Μίλησα με κλινικη και μου πρότειναν να μου στέλνουν προιοντα απο φαρμακείο με το οποιο συνεργάζονται με κόστος 70€/ μήνα (χαπι φινα και αφρό regaine).
 

LoverBoy

Well-Known Member
Καλησπέρα!

Πόσο κοστίζει η θεραπεία φιναστεριδη και Μινοξιδίλη; ποια προϊόντα είναι τα πιο αποτελεσματικά; Μίλησα με κλινικη και μου πρότειναν να μου στέλνουν προιοντα απο φαρμακείο με το οποιο συνεργάζονται με κόστος 70€/ μήνα (χαπι φινα και αφρό regaine).
Καλησπέρα φίλε μου!Σίγουρα μόνος σου θα κερδίσεις μια καλύτερη τιμή!Εγώ παίρνω αφρό regaine 32 ευρώ και χάπι Φίνα proscar 5,50 ευρώ!
 

George22

New Member
Καλησπέρα σε όλους! Γυμνάζομαι σε καθημερινή βάση και παίρνω παράλληλα πρωτεΐνη,κρεατίνη ενώ ακολουθώ θεραπεια μίνο,φινα εδω και ενα μηνα περίπου. Έχω διαβάσει οτι η κρεατινη ανεβάζει τα επίπεδα τεστο και επομένως την DHT ενώ ή φιναστεριδη ακριβώς το αντίθετο. Μήπως πρέπει να τη σταματήσω ή να συνεχίσω κανονικά; Τι μου προτείνετε;
Επίσης ίσως ξεκινήσω θεραπεία με χάπια λόγω ακμής.
 

Geormous1

New Member
Καλησπέρα παιδιά! Επιστρέφω μετα απο μερικούς μήνες. Είμαι σε αγωγή, τοπικη μινοξιδιλη και χάπι πρόσκαρ 1/4 καθημερινώς μια φορά, απο τον Νοέμβριο. Δεν ξέρω αν έχει υπάρξει καποια διαφορα στο μαλλί, αφού τα παίρνω μπόμπα πλέον. Θα ήθελα τη γνώμη σας όμως, διότι νομίζω ότι το χάπι μου δημιουργεί παρενέργειες. Επίσης εχω βγάλει κάτι κόκκινα εξανθήματα τα οποία πολλαπλασιάζονται όταν πίνω αλκοόλ. Μερικές ημέρες που είχα σταματήσει τα χάπια και το ποτό εφυγαν τα περισσότερα αλλά τωρα επανηλθαν. Τι μου προτείνετε να κάνω; Να τα σταματήσω όλα και να αποδεχτώ την μοίρα μου, ώστε να μη το κουράζω κ άλλο; Ή να συνεχισω την προσπάθεια και να δούμε αν στο μέλλον κάνω μεταμόσχευση; Να ενημερώσω πως δεν εχω επισκεφτεί κάποιο ειδικό από κοντά, μόνο εξ αποστάσεως εχω μιλήσει με κλινικη και μου πρότειναν αγωγή (μινοξιδιλη και φιναστεριδη) για τουλάχιστον ένα χρόνο. Μήπως θα ήταν καλύτερο να παω και από κοντά να με δει κάποιος ειδικός;
Αναρτώ κάποιες φωτο τωρινές που τα έχω αφήσει λίγο να μεγαλώσουν. Επίσης ανεβάζω και φωτο από τα εξανθήματα που έχω βγάλει να μου πείτε εάν έχει παρουσιάσει κάποιος παρόμοια συμπτώματα..
 

Συνημμένα

  • 28ADE1D5-C978-4328-9ACD-411BAF9345D3.jpeg
    28ADE1D5-C978-4328-9ACD-411BAF9345D3.jpeg
    352.6 KB · Προβολές: 40
  • 723C77EA-4CF9-4B54-9485-B846AFAF8FF0.jpeg
    723C77EA-4CF9-4B54-9485-B846AFAF8FF0.jpeg
    267 KB · Προβολές: 39
  • 9749D5EE-3AC8-4954-BCDD-18939EEC7329.jpeg
    9749D5EE-3AC8-4954-BCDD-18939EEC7329.jpeg
    2.6 MB · Προβολές: 40
  • B13A8283-1422-478C-99A0-FD5FEB46E300.jpeg
    B13A8283-1422-478C-99A0-FD5FEB46E300.jpeg
    2.4 MB · Προβολές: 40

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bobby

Well-Known Member
Για να δεις κάποιο αποτέλεσμα θα περάσει αρκετός καιρός ακόμα…..αν περιμένεις σε 4 μήνες να γίνεις «μαλλιάς» μάλλον δεν έχεις διαβάσει αρκετά στο φορουμ….

Όταν λες παρενέργειες τι εννοείς;

Και βέβαια να πας και να δεις γιατρό για να σου λύσει όλες τις απορίες, ο οποίος όμως να γνωρίζει τις θεραπείες και να μην σου πασάρει φιδελαια ή κατευθείαν ΜΜ……
 
Τελευταία επεξεργασία:

LoverBoy

Well-Known Member
Συμφωνώ με τον φίλο @bobby οτι η θεραπεία θέλει χρόνο να δείξει!Αλλά κάντο σε 1 mg ημερησίως αν θεωρείς ότι σου είναι βαρύ το 1,25!Όταν λες ποτό το έχεις σε καθημερινή βάση?
 

Geormous1

New Member
Όχι μια στο τόσο πίνω, αλλά 2 φορές που το έδωσα κ κατάλαβε, την επόμενη μερα είχαν φουντώσει. Πρώτη φορά τα παρατηρησα τον Δεκέμβριο-Ιανουάριο, ισα που φαινόντουσαν.
 

Stradlin

Member
Όχι μια στο τόσο πίνω, αλλά 2 φορές που το έδωσα κ κατάλαβε, την επόμενη μερα είχαν φουντώσει. Πρώτη φορά τα παρατηρησα τον Δεκέμβριο-Ιανουάριο, ισα που φαινόντουσαν.
Μπορεί να συμβεί και από ποτο μπόμπα αυτό. Πάντως να αποφεύγεις τα πολλά ποτά, όσο είσαι σε αγωγή τουλάχιστον.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Ξέρεις ότι το αλκόολ δεν είναι καλός σύμμαχος γενικά για όλα στον οργανισμό μας!Απο εκεί και πέρα για τα εξανθήματα μπορεί να είναι κάτι αλλεργικό καθώς είναι άνοιξη και βγάζουν αρκετοί τέτοια εξανθήματα που λες!Όπως και να έχει όμως θα σου έλεγα να περιορίσεις το ποτό καθώς δεν έχει να σου προσφέρει τίποτα παρά μόνο κακό κάνει!Τα εξανθήματα έχουν καθόλου φαγούρα?
 

Geormous1

New Member
Ξέρεις ότι το αλκόολ δεν είναι καλός σύμμαχος γενικά για όλα στον οργανισμό μας!Απο εκεί και πέρα για τα εξανθήματα μπορεί να είναι κάτι αλλεργικό καθώς είναι άνοιξη και βγάζουν αρκετοί τέτοια εξανθήματα που λες!Όπως και να έχει όμως θα σου έλεγα να περιορίσεις το ποτό καθώς δεν έχει να σου προσφέρει τίποτα παρά μόνο κακό κάνει!Τα εξανθήματα έχουν καθόλου φαγούρα?
Όχι καμία φαγούρα
 

bobby

Well-Known Member
Συμφωνώ με τον φίλο @bobby οτι η θεραπεία θέλει χρόνο να δείξει!Αλλά κάντο σε 1 mg ημερησίως αν θεωρείς ότι σου είναι βαρύ το 1,25!Όταν λες ποτό το έχεις σε καθημερινή βάση?
Όπως μπορεί να δει κάποιος αν ψάξει λίγο στο Ίντερνετ, το 0,25mg κατεβάζει 65% την DHT ενώ το 1,25 69%……άρα τρίχες κατσαρές είναι η διαφορά του 1 με το 1,25……
 
Μπλουζα