Μεταμόσχευση στην AHC 1236 grafts fue 4-4-2022

montecristo

Well-Known Member
2 μήνες
Καλημερα , πως το βλέπετε; Έχω λιγο αγωνία αν και νομίζω ειναι νωρίς.
είναι πολύ νωρίς ακόμα...υπομονή και καλή επιτυχία εύχομαι

Σε λίγες μέρες μπαινω και εγώ για μια συνεδρία στην κλινική της Αθήνας.
Θα κάνεις παρουσίαση φίλε ;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

JimKan1

Well-Known Member
Τόσο χρεώνουν τη συνεδρία ανεξάρτητα το πόσα μοσχεύματα θα τοποθετηθούν
Εσένα σου βγήκε ακριβά βέβαια αλλά το ζητούμενο είναι να πάρεις το αποτέλεσμα που θα σε αφήσει ικανοποιημένο, πράγμα που στο εύχομαι.

Κοίτα να το προστατέψεις διαβάζοντας το φόρουμ για να είσαι ενημερωμένος.
Η ΑΑ δε σταματάει, ειδικά στην ηλικία σου είναι πιο επιθετική
υπαρχουν ηλικιες που ειναι πιο επιθετικη και αλλες που ειναι πιο ηπια; απ'οσο ξερω ειναι σταθερη σε ολη τη ζωη και υποχωρει μετα τα 50
 
Τελευταία επεξεργασία:

Chris34

Active Member
είναι πολύ νωρίς ακόμα...υπομονή και καλή επιτυχία εύχομαι


Θα κά

είναι πολύ νωρίς ακόμα...υπομονή και καλή επιτυχία εύχομαι


Θα κάνεις παρουσίαση φίλε ;
Θα κρατάω φωτογραφικό υλικό και κάποια στιγμή θα δείξω την εξέλιξη.
 

montecristo

Well-Known Member
Θα κρατάω φωτογραφικό υλικό και κάποια στιγμή θα δείξω την εξέλιξη.
νομίζω θα ήταν καλύτερο να την κάνεις πριν ολοκληρωθεί η φύτρωση π.χ. τον 5ο μήνα. Με ποια κοπέλα θα την κάνεις και τι τιμή σου είπαν;
 

Chris34

Active Member
νομίζω θα ήταν καλύτερο να την κάνεις πριν ολοκληρωθεί η φύτρωση π.χ. τον 5ο μήνα. Με ποια κοπέλα θα την κάνεις και τι τιμή σου είπαν;
Ζήτησα την Αντωνία που είδα κάποιες δουλειές της μέσα στο φόρουμ αλλά και στην κλινική.
2500ε και σε graft όσα περισσότερα μπορέσουν γιατί τα χρειάζεται η ληπτρια μου.
 

Alexk93

Member
Ζήτησα την Αντωνία που είδα κάποιες δουλειές της μέσα στο φόρουμ αλλά και στην κλινική.
2500ε και σε graft όσα περισσότερα μπορέσουν γιατί τα χρειάζεται η ληπτρια μου.
Μια χαρά , και πολυ καλη τιμη . Εμένα με βάρεσε λίγο στην τιμή.
 

montecristo

Well-Known Member
Ζήτησα την Αντωνία που είδα κάποιες δουλειές της μέσα στο φόρουμ αλλά και στην κλινική.
2500ε και σε graft όσα περισσότερα μπορέσουν γιατί τα χρειάζεται η ληπτρια μου.
Κατάλαβα. Μια χαρά και η τιμή που σου έκαναν. Καλή επιτυχία εύχομαι.
 

Georgie

Well-Known Member
υπαρχουν ηλικιες που ειναι πιο επιθετικη και αλλες που ειναι πιο ηπια; απ'οσο ξερω ειναι σταθερη σε ολη τη ζωη και υποχωρει μετα τα 50
Εξαρτάται.
Η ΑΑ δε σταματάει ουσιαστικά ποτέ.
Όσο πιο νέος είσαι είναι πιο επιθετική
Από τα 40 και μετά αρχίζει μια επιβράδυνση, τουλάχιστον στους περισσότερους
 

Alexk93

Member
Καλησπέρα , αρκετά τριχακια δεν έχουν πέσει ακόμα . Θεωρείται οτι θα υπάρξει πρόβλημα με αυτό ;
 

dlazaros

Well-Known Member
Χαίρομαι να βλέπω ωραίες δουλειές σε νέα παιδιά. Φίλε μου προσκάρ στα 4 και πάρε τουλάχιστόν 3χ την εβδομάδα για να συντηρήσεις όσο περισσότερο το αποτέλεσμα που θα προκύψει. Αν το κάνεις αυτό, και θα χαρείς τα μαλλιά σου στα καλύτερα χρόνια, και θα χρειαστείς επαναληπτική μεταμόσχευση (μπορεί και οχι) στο πολύ μακρινό μέλλον με σχετικά λίγα graft.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Alexk93

Member
Χαίρομαι να βλέπω ωραίες δουλειές σε νέα παιδιά. Φίλε μου προσκάρ στα 4 και πάρε τουλάχιστόν 3χ την εβδομάδα για να συντηρήσεις όσο περισσότερο το αποτέλεσμα που θα προκύψει. Αν το κάνεις αυτό, και θα χαρείς τα μαλλιά σου στα καλύτερα χρόνια, και θα χρειαστείς επαναληπτική μεταμόσχευση (μπορεί και οχι) στο πολύ μακρινό μέλλον με σχετικά λίγα graft.
Καλησπέρα,2 εβδομάδες τωρα παίρνω 1.25 προσκαρ καθε μερα χωρις προβλήματα. Στην αρχη εβαζα gel , μετα αρχισα 1.25 χ3 και τωρα καθε ημερα . Ελπιζω σιγα σιγα να αρχίσουν να βγαίνουν όλο κ περισσότερα
 

dlazaros

Well-Known Member
Καλησπέρα,2 εβδομάδες τωρα παίρνω 1.25 προσκαρ καθε μερα χωρις προβλήματα. Στην αρχη εβαζα gel , μετα αρχισα 1.25 χ3 και τωρα καθε ημερα . Ελπιζω σιγα σιγα να αρχίσουν να βγαίνουν όλο κ περισσότερα
Κομπλέ είσαι. Αποτελέσματα θα δεις στους 6 μήνες - 1 χρόνο. Άμα σε ενοχλείσει κάτι μην σταματήσεις απλά κατέβασε την δόση.
 

Alexk93

Member
Κομπλέ είσαι. Αποτελέσματα θα δεις στους 6 μήνες - 1 χρόνο. Άμα σε ενοχλείσει κάτι μην σταματήσεις απλά κατέβασε την δόση.
Έχω παρατηρήσει από τότε που αύξησα την δόση , 1 εβδομάδα μετα παρουσίασα ακμή . Λέτε να σχετίζεται;
 

dlazaros

Well-Known Member
Έχω παρατηρήσει από τότε που αύξησα την δόση , 1 εβδομάδα μετα παρουσίασα ακμή . Λέτε να σχετίζεται;
Η φίνα και η ντούτα είναι (απο σπόντα) θεραπείες για την ακμή καθώς μειώνουν την ορμόνη υπεύθυνη. Μείωσε την ζάχαρη.
 

Alexk93

Member
Η φίνα και η ντούτα είναι (απο σπόντα) θεραπείες για την ακμή καθώς μειώνουν την ορμόνη υπεύθυνη. Μείωσε την ζάχαρη.
Ααα κατάλαβα , ισως τοτε βγάζει οσα ήταν να βγουν αλλά πιο γρήγορα . Δεν τρώω ζάχαρη πολύ γιατι κάνω διατροφή
 

dlazaros

Well-Known Member
Ααα κατάλαβα , ισως τοτε βγάζει οσα ήταν να βγουν αλλά πιο γρήγορα . Δεν τρώω ζάχαρη πολύ γιατι κάνω διατροφή

Effects on Acne​

Hormones also play a key role in the development of acne; high levels of androgenic hormones such as dihydrotestoterone (DHT) can cause excess sebum (oil) production, leading to acne flare-ups. Hormonal therapies such as finasteride help decrease excess DHT in the blood, decreasing acne and other effects. According to research published in the "Journal of Drugs in Dermatology," anti-androgen medications such as finasteride might help prevent acne by blocking the effects of androgens on the sebum-producing sebaceous glands


 

montecristo

Well-Known Member
στο φύλλο οδηγιών του propecia δεν αναφέρει την ακμη σαν πιθανή παρενέργεια. Ίσως μπορεί από την ανακατανομή των ορμονών σου όμως να προκλήθηκε, καθώς ανεβαίνει και η τεστοστερόνη περίπου 15%.
 

Alexk93

Member
στο φύλλο οδηγιών του propecia δεν αναφέρει την ακμη σαν πιθανή παρενέργεια. Ίσως μπορεί από την ανακατανομή των ορμονών σου όμως να προκλήθηκε, καθώς ανεβαίνει και η τεστοστερόνη περίπου 15%.
Θα το κρατήσω ετσι κάποιες ημέρες ακομα . Αν δω οτι δεν υποχωρεί θα παω παλι στο 1.25 μερα παρα μερα και βλεπω εκει πως θα παει
 
Μπλουζα