Μεταμόσχευση στην AHC 1236 grafts fue 4-4-2022

Alexk93

Member
Καλησπερα , εκανα μεταμοσχευση στην AHC .
Ετσι ήμουν πριν .
 

Συνημμένα

  • AA30F30C-7C55-49C7-B98A-F5629BFB1DEE.jpeg
    AA30F30C-7C55-49C7-B98A-F5629BFB1DEE.jpeg
    1.5 MB · Προβολές: 360

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Alexk93

Member
1 ημερα
 

Συνημμένα

  • F458BB7A-4D91-4983-BE75-767B43AD9609.jpeg
    F458BB7A-4D91-4983-BE75-767B43AD9609.jpeg
    2.3 MB · Προβολές: 348
  • FD3D7B72-FF62-4DE3-95D2-8CCA5AE2FDDD.jpeg
    FD3D7B72-FF62-4DE3-95D2-8CCA5AE2FDDD.jpeg
    1.4 MB · Προβολές: 290

Alexk93

Member
2 ημέρα
 

Συνημμένα

  • C9DB4A69-79DC-4B70-8694-5CD19D32C838.jpeg
    C9DB4A69-79DC-4B70-8694-5CD19D32C838.jpeg
    2.4 MB · Προβολές: 280
  • 4D073B2E-4663-453D-8811-8D5E430A81EC.jpeg
    4D073B2E-4663-453D-8811-8D5E430A81EC.jpeg
    2.2 MB · Προβολές: 242
  • E1F65037-33D4-45E5-8E56-89B62A8913DE.jpeg
    E1F65037-33D4-45E5-8E56-89B62A8913DE.jpeg
    1.9 MB · Προβολές: 241

Alexk93

Member
Εκανα την μεταμόσχευση στην κλινική στο hilton . Ολα ηταν πολυ καλα . Δεν υπήρχε πόνος, μονο στην αναισθησία. Λόγο ηλικίας(28) δεν βγάλαμε πολλά grafts γιατί μου είπαν δεν ξέρουμε πως μπορεί να εξελιχθεί στο μέλλον. Μου είπαν οτι τα πήραν πολυ αραιά για να έχουμε περιθώρια αν σε κάποια χρόνια πέσουν σε άλλα σημεία μιας κ τώρα δεν ήταν μεγάλη η ανάγκη, να εχουμε καλη δότρια.
 

Teo96

New Member
Εκανα την μεταμόσχευση στην κλινική στο hilton . Ολα ηταν πολυ καλα . Δεν υπήρχε πόνος, μονο στην αναισθησία. Λόγο ηλικίας(28) δεν βγάλαμε πολλά grafts γιατί μου είπαν δεν ξέρουμε πως μπορεί να εξελιχθεί στο μέλλον. Μου είπαν οτι τα πήραν πολυ αραιά για να έχουμε περιθώρια αν σε κάποια χρόνια πέσουν σε άλλα σημεία μιας κ τώρα δεν ήταν μεγάλη η ανάγκη, να εχουμε καλη δότρια.
Καλή φυτρωση να έχεις.Με ποια κοπέλα την έκανες;
 

Chris34

Active Member
Καλή φυτρωση φίλε. Σωστή η συντηρητική προσέγγιση και το ότι δεν σου πήραν πολλά grafts. Τους κροταφους επίσης καλώς δεν τους κατέβασες.
 

Alexk93

Member
Καλή φυτρωση φίλε. Σωστή η συντηρητική προσέγγιση και το ότι δεν σου πήραν πολλά grafts. Τους κροταφους επίσης καλώς δεν τους κατέβασες.
Σε ευχαριστώ πολυ , και εγω αυτο πιστεύω καλύτερα η συντηρητική προσέγγιση γιατι δεν ξερεις τι γίνεται στο μέλλον. Βαζω minoxidil περίπου 8 χρονια
 

Alexk93

Member
3 ημέρα
 

Συνημμένα

  • 07367C52-6657-441B-9AB5-254E04B0E254.jpeg
    07367C52-6657-441B-9AB5-254E04B0E254.jpeg
    2.3 MB · Προβολές: 206
  • 43910040-013D-4B17-AC3D-2BF13C6B0388.jpeg
    43910040-013D-4B17-AC3D-2BF13C6B0388.jpeg
    1.7 MB · Προβολές: 204
  • E99A86A6-F2C8-4DFD-8DFC-4D4C3D5FE5BB.jpeg
    E99A86A6-F2C8-4DFD-8DFC-4D4C3D5FE5BB.jpeg
    2.8 MB · Προβολές: 291

Disco

Well-Known Member
Σε ευχαριστώ πολυ . Με την Αντωνία
Καλή φύτρωση φίλε, μπορεί να ειναι λίγα τα μοσχεύματα αλλά ειναι και μικρή η επιφάνεια που τα βάλατε οπότε θα μείνεις ικανοποιημένος από το τελικό αποτέλεσμα και θα έχεις και μεγάλο απόθεμα για ότι χρειαστεί στο μέλλον. Εσύ διάλεξες να κάνεις την επέμβαση με την Αντωνία ; Ρωτάω γιατί έχει αναφερθεί και άλλες φορές πιο παλιά το όνομα της στο φόρουμ.
 

Alexk93

Member
Καλή φύτρωση φίλε, μπορεί να ειναι λίγα τα μοσχεύματα αλλά ειναι και μικρή η επιφάνεια που τα βάλατε οπότε θα μείνεις ικανοποιημένος από το τελικό αποτέλεσμα και θα έχεις και μεγάλο απόθεμα για ότι χρειαστεί στο μέλλον. Εσύ διάλεξες να κάνεις την επέμβαση με την Αντωνία ; Ρωτάω γιατί έχει αναφερθεί και άλλες φορές πιο παλιά το όνομα της στο φόρουμ.
Καλησπέρα, σε ευχαριστώ για το σχόλιο. Ναι εγώ ζήτησα την συγκεκριμένη γιατί είχα ακούσει αρκετά θετικές κριτικές και είχε κανει και σε έναν φίλο μου
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Εκανα την μεταμόσχευση στην κλινική στο hilton . Ολα ηταν πολυ καλα . Δεν υπήρχε πόνος, μονο στην αναισθησία. Λόγο ηλικίας(28) δεν βγάλαμε πολλά grafts γιατί μου είπαν δεν ξέρουμε πως μπορεί να εξελιχθεί στο μέλλον. Μου είπαν οτι τα πήραν πολυ αραιά για να έχουμε περιθώρια αν σε κάποια χρόνια πέσουν σε άλλα σημεία μιας κ τώρα δεν ήταν μεγάλη η ανάγκη, να εχουμε καλη δότρια.
Καλή επιτυχία εύχομαι φιλε.
Η κλινική πιάνει υψηλές φυτρωσεις και νομίζω ότι δε θα έχεις πρόβλημα
Επειδή είσαι νεαρός θα σου πρότεινα να κάνεις και συντηρητική θεραπεία για να μη χρειαστεί να ξαναμπείς σύντομα .
Θέλω να σε ρωτήσω το πλάνο σε ποιο σημείο κρίθηκε και αποφασίσθηκε όταν είχες μπει ήδη για την επέμβαση; Η το είχες συζητήσει με την Αντωνία πριν από αυτή !
 

Alexk93

Member
Καλή επιτυχία εύχομαι φιλε.
Η κλινική πιάνει υψηλές φυτρωσεις και νομίζω ότι δε θα έχεις πρόβλημα
Επειδή είσαι νεαρός θα σου πρότεινα να κάνεις και συντηρητική θεραπεία για να μη χρειαστεί να ξαναμπείς σύντομα .
Θέλω να σε ρωτήσω το πλάνο σε ποιο σημείο κρίθηκε και αποφασίσθηκε όταν είχες μπει ήδη για την επέμβαση; Η το είχες συζητήσει με την Αντωνία πριν από αυτή !
Καλησπέρα , Ένα γενικό πλάνο το συζήτησα με την manager της κλινικής . Την ημέρα της μεταμόσχευσης όταν με κούρεψαν έγινε ένας σχεδιασμός με 2 πλάνα για να επιλέξω τι θέλω. Μου είπε και η Αντωνία την δική της αποψη στους 2 σχεδιασμούς . Αφού το συζητήσαμε όταν έγινε η εξαγωγή , μετά μ έκανε τον τελικό σχεδιασμό με την μέτρηση αποστάσεων κλπ κλπ.Βάζω minoxidil 8 χρόνια περίπου και θα συνεχίσω μετα τις 10 ημέρες . Αγόρασα και τοπικό gel fina
 

Georgie

Well-Known Member
Καλησπέρα , Ένα γενικό πλάνο το συζήτησα με την manager της κλινικής . Την ημέρα της μεταμόσχευσης όταν με κούρεψαν έγινε ένας σχεδιασμός με 2 πλάνα για να επιλέξω τι θέλω. Μου είπε και η Αντωνία την δική της αποψη στους 2 σχεδιασμούς . Αφού το συζητήσαμε όταν έγινε η εξαγωγή , μετά μ έκανε τον τελικό σχεδιασμό με την μέτρηση αποστάσεων κλπ κλπ.Βάζω minoxidil 8 χρόνια περίπου και θα συνεχίσω μετα τις 10 ημέρες . Αγόρασα και τοπικό gel fina
Σε ευχαριστώ για την απάντηση .
Φιναστεριδη κοίτα να πάρεις σε ,low dose για αρχή και βλέπεις πως θα εξελιχθεί.
Σε ρώτησα επειδή σε βάζουν για μια συνεδρία και το πλάνο το συζητάς με τη νοσοκόμα όταν μπαίνεις για μεταμόσχευση και όχι πριν . Νόμιζα ότι είχε αλλάξει αλλά δεν .
Ευτυχώς που δε σου έβγαλαν πολλά, αλλά δε χρειαζόταν κιόλας.
Τη τιμή μπορείς να μας τη πεις ?
Σε χρεωσανε ως συνεδρία η ήταν μειωμένη λόγο μικρής επέμβασης ?
 

Alexk93

Member
Σε ευχαριστώ για την απάντηση .
Φιναστεριδη κοίτα να πάρεις σε ,low dose για αρχή και βλέπεις πως θα εξελιχθεί.
Σε ρώτησα επειδή σε βάζουν για μια συνεδρία και το πλάνο το συζητάς με τη νοσοκόμα όταν μπαίνεις για μεταμόσχευση και όχι πριν . Νόμιζα ότι είχε αλλάξει αλλά δεν .
Ευτυχώς που δε σου έβγαλαν πολλά, αλλά δε χρειαζόταν κιόλας.
Τη τιμή μπορείς να μας τη πεις ?
Σε χρεωσανε ως συνεδρία η ήταν μειωμένη λόγο μικρής επέμβασης ?
Ίσως αν το είχα ζητήσει να είχε γίνει κ πριν ραντεβού κ με την γιατρό . Γιατί έχω ακούσει κ τέτοια περίπτωση. Αυτό είναι το μόνο αρνητικό που μπορώ να πω , ότι η τιμή ήταν 3.000 με έκπτωση από 3.800. Δεν το διαπραγματευτικά βέβαια περισσότερο.
 

Georgie

Well-Known Member
Τόσο χρεώνουν τη συνεδρία ανεξάρτητα το πόσα μοσχεύματα θα τοποθετηθούν
Εσένα σου βγήκε ακριβά βέβαια αλλά το ζητούμενο είναι να πάρεις το αποτέλεσμα που θα σε αφήσει ικανοποιημένο, πράγμα που στο εύχομαι.

Κοίτα να το προστατέψεις διαβάζοντας το φόρουμ για να είσαι ενημερωμένος.
Η ΑΑ δε σταματάει, ειδικά στην ηλικία σου είναι πιο επιθετική
 

Alexk93

Member
Τόσο χρεώνουν τη συνεδρία ανεξάρτητα το πόσα μοσχεύματα θα τοποθετηθούν
Εσένα σου βγήκε ακριβά βέβαια αλλά το ζητούμενο είναι να πάρεις το αποτέλεσμα που θα σε αφήσει ικανοποιημένο, πράγμα που στο εύχομαι.

Κοίτα να το προστατέψεις διαβάζοντας το φόρουμ για να είσαι ενημερωμένος.
Η ΑΑ δε σταματάει, ειδικά στην ηλικία σου είναι πιο επιθετική
Ναι το ξέρω γι αυτό κιόλας δεν το κατεβάσαμε το hairline όσο εγώ ήθελα και άκουσα την άποψη της . Γιατι μου είπε οτι δεν ξέρουμε πως μπορεί να εξελιχθεί σε κάποια χρόνια .Γενικά είμαι ευχαριστημένος με την διαδικασία. Πέρασε πολύ γρήγορα και ευχάριστα ο χρόνος και εκτός απο την αναισθησία δεν κατάλαβα πόνο
 

nick90

Well-Known Member
Καλή επιτυχία να έχεις ! Αντί για την τοπική φίνα σε gel, θα μπορούσες να πάρεις φιναστερίδη σε χάπι σε χαμηλή δόση καθώς υπερτερεί σε σχέση με την τοπική, και έτσι θα ήσουν πιο σίγουρος οτι δεν θα εξελισσόταν η αραίωση σου.
 
Μπλουζα