Μεταμόσχευση στην AHC 1236 grafts fue 4-4-2022

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chris34

Active Member
Πολύ καλά πήγες φίλε. Ότι σου έβαλαν στη μεταμόσχευση φύτρωσε. Να το χαίρεσαι.
Έχεις και απόθεμα στη δοτρια σου οπότε αν χρειαστεί στο μέλλον κανεις και μια ακόμη μεγάλη συνεδρία.
Αυτό που με είχε κάνει και εμένα να πάρω την απόφαση να κάνω στην Advanced hair clinic είναι η πολύ υψηλή φυτρωση που πετυχαίνουν και συνήθως τελειωνεις με την πρώτη χωρίς εκπλήξεις. Το πέτυχες και εσύ με μικρό ξοδεμα σε αριθμό μοσχευμάτων.
 

Alexk93

Member
2 εβδομάδες τώρα εχω παρουσίαση αυτη την τρυπουλα στα μαλλιά πίσω . Ξέρει κανείς τι μπορεί να είναι ;
 

Georgie

Well-Known Member
2 εβδομάδες τώρα εχω παρουσίαση αυτη την τρυπουλα στα μαλλιά πίσω . Ξέρει κανείς τι μπορεί να είναι ;
Καλησπέρα φίλε
Πολύ καλό το αποτέλεσμα , να το χαίρεσαι και να το προστατεύσεις με θεραπεία .
Η τρυπουλα πίσω αν δεν υπήρχε πριν έχει υποψία γυροειδους αλωπεκίας .
Μη σε πιάσει πανικός επειδή συμβαίνει σε αρκετούς σε διάφορα σημεία του τριχωτού.
Σε εμένα είχε εμφανιστεί μια φορά στο γενι και επανήλθε μόνο του χωρίς θεραπεία μετά από 3-4 μήνες .
Καλύτερα όμως να το δει ένας δερματολόγος για σιγουριά .
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Πολύ καλό όντως το αποτέλεσμα και να το χαίρεσαι Alex!
Όμως κάποιος πρέπει να κάνει τον κακό. Ας είμαι εγώ!
Διακρίνω μία τραχύτητα στη hairline. Επιφυλάσσομαι βέβαια γνωρίζοντας πως οι φωτογραφίες απέχουν από την πραγματικότητα.
Έχεις παρατηρήσει να έχουν τοποθετηθεί πολύτριχα μοσχεύματα στην πρώτη γραμμή;
 

JimKan1

Well-Known Member
Πολύ καλό όντως το αποτέλεσμα και να το χαίρεσαι Alex!
Όμως κάποιος πρέπει να κάνει τον κακό. Ας είμαι εγώ!
Διακρίνω μία τραχύτητα στη hairline. Επιφυλάσσομαι βέβαια γνωρίζοντας πως οι φωτογραφίες απέχουν από την πραγματικότητα.
Έχεις παρατηρήσει να έχουν τοποθετηθεί πολύτριχα μοσχεύματα στην πρώτη γραμμή;
Προφανως και εχει πολυτριχα στην πρωτη γραμμη, στην Advanced πηγε οχι στον Bissanga, ωστοσο αυτα οι ανθρωποι μη σχετικοι με μμ ελαχιστα τα προσεχουν, ακομα και οι σχετικοι εδω μεσα εχω δει σπανιως να τα προσεχουν και να τα σχολιαζουν σε αποτελεσματα εγχωριων γιατρων( Τυρκαλα, Αναστασακη κτλπ.), οποτε μικρο εως ανυπαρκτο το κακο.
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
ακομα και οι σχετικοι εδω μεσα εχω δει σπανιως να τα προσεχουν και να τα σχολιαζουν σε αποτελεσματα εγχωριων γιατρων( Τυρκαλα, Αναστασακη κτλπ.), οποτε μικρο εως ανυπαρκτο το κακο.
Κακώς οι σχετικοί δεν τα σχολιάζουν. Ολα για την πυκνότητα και τη φύτρωση λοιπόν.
Κι όμως τα πιο πολλά μάτια "κάτι" βλέπουν, αλλά δεν μπορούν να προσδιορίσουν τι είναι. Γενικά μιλάω και όχι μόνο για το φίλο μας εδώ.

Εγώ πάντως θα το σχολιάζω!


Όταν έχω όρεξη!
 

montecristo

Well-Known Member
2 εβδομάδες τώρα εχω παρουσίαση αυτη την τρυπουλα στα μαλλιά πίσω . Ξέρει κανείς τι μπορεί να είναι ;
σαν γυροειδή αλωπεκία φαίνεται. Συμβαίνει και στα μούσια πολλές φορές και επανέρχεται...Μπορείς να βάλεις μινοξιδίλη εκεί να το βοηθήσεις να επανέλθει πιο γρήγορα..
Τώρα κάνεις κάποια θεραπεία ;
 

Alexk93

Member
Πολύ καλό όντως το αποτέλεσμα και να το χαίρεσαι Alex!
Όμως κάποιος πρέπει να κάνει τον κακό. Ας είμαι εγώ!
Διακρίνω μία τραχύτητα στη hairline. Επιφυλάσσομαι βέβαια γνωρίζοντας πως οι φωτογραφίες απέχουν από την πραγματικότητα.
Έχεις παρατηρήσει να έχουν τοποθετηθεί πολύτριχα μοσχεύματα στην πρώτη γραμμή;
Δεν γνωρίζω τι Εχει βάλει μπροστά να πω την αλήθεια . Με τα μάτια μου μπορώ να πω ότι βλέπω Καποια 2 τρίχα μπροστά
 

Alexk93

Member
σαν γυροειδή αλωπεκία φαίνεται. Συμβαίνει και στα μούσια πολλές φορές και επανέρχεται...Μπορείς να βάλεις μινοξιδίλη εκεί να το βοηθήσεις να επανέλθει πιο γρήγορα..
Τώρα κάνεις κάποια θεραπεία ;
Βάζω μινοξιδιλη όπως έβαζα απο πριν και παίρνω και μέρα παρά μέρα proscar 10 μήνες τωρα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Alexk93

Member
Καλησπέρα φίλε
Πολύ καλό το αποτέλεσμα , να το χαίρεσαι και να το προστατεύσεις με θεραπεία .
Η τρυπουλα πίσω αν δεν υπήρχε πριν έχει υποψία γυροειδους αλωπεκίας .
Μη σε πιάσει πανικός επειδή συμβαίνει σε αρκετούς σε διάφορα σημεία του τριχωτού.
Σε εμένα είχε εμφανιστεί μια φορά στο γενι και επανήλθε μόνο του χωρίς θεραπεία μετά από 3-4 μήνες .
Καλύτερα όμως να το δει ένας δερματολόγος για σιγουριά .
Ελπίζω να επανέλθει :/ Βάζω μινοξιδιλη όπως έβαζα απο πριν και παίρνω και μέρα παρά μέρα proscar 10 μήνες Τωρα
 

Alexk93

Member
Σκέφτομαι σε καποια χρονια, οταν θα εχω και μια εικόνα πως θα εξελιχθεί και αν η τριχόπτωση , να κανω και αλλη μια συνεδρία για να κλείσω λιγο κροτάφους και να πυκνωσω λιγο ακομα το hairline. Ετσι οπως το βλέπετε εχω γενικα αποθέματα ; Το ξερω οτι η πυκνότητα δεν μπορει να φτάσει οπως ειναι ενα πυκνό μαλλί απο την φύση του αλλα οκ .
 

Georgie

Well-Known Member
Ελπίζω να επανέλθει :/ Βάζω μινοξιδιλη όπως έβαζα απο πριν και παίρνω και μέρα παρά μέρα proscar 10 μήνες Τωρα
Η μινοξιδιλη μπορεί να βοηθήσει, η Φιναστεριδη όχι εάν είναι γυροειδης ( αυτοάνοσο) Καλύτερα πήγαινε σε δερματολόγο να σου κάνει διάγνωση
 

witcher

Well-Known Member
Σκέφτομαι σε καποια χρονια, οταν θα εχω και μια εικόνα πως θα εξελιχθεί και αν η τριχόπτωση , να κανω και αλλη μια συνεδρία για να κλείσω λιγο κροτάφους και να πυκνωσω λιγο ακομα το hairline. Ετσι οπως το βλέπετε εχω γενικα αποθέματα ; Το ξερω οτι η πυκνότητα δεν μπορει να φτάσει οπως ειναι ενα πυκνό μαλλί απο την φύση του αλλα οκ .
Αμα παίρνεις φιναστερίδη καθημερινά παίζει να μη χρειαστείς αλλού πύκνωση...Οπότε το βλέπεις σε μερικά χρόνια πως θα πας και αναλόγως μπαίνεις και για κλεισιμο κροτάφων αμα θες.

Παντως σαν αποτέλεσμα πήγες πολύ καλά και έπιασες υψηλή φύτρωση...Έχεις πολύ απόθεμα για το μέλλον αφού έβγαλες πολύ λίγα grafts τώρα.
 

Alexk93

Member
Αμα παίρνεις φιναστερίδη καθημερινά παίζει να μη χρειαστείς αλλού πύκνωση...Οπότε το βλέπεις σε μερικά χρόνια πως θα πας και αναλόγως μπαίνεις και για κλεισιμο κροτάφων αμα θες.

Παντως σαν αποτέλεσμα πήγες πολύ καλά και έπιασες υψηλή φύτρωση...Έχεις πολύ απόθεμα για το μέλλον αφού έβγαλες πολύ λίγα grafts τώρα.
Παίρνω φιναστερίδη μερα παρα μερα 1.25 . Οταν έπαιρνα καθε ημερα μου ειχε δημιουργήσει ακμη . Το τσέκαρα αρκετές φορές και ήταν από αυτό
 

witcher

Well-Known Member
Παίρνω φιναστερίδη μερα παρα μερα 1.25 . Οταν έπαιρνα καθε ημερα μου ειχε δημιουργήσει ακμη . Το τσέκαρα αρκετές φορές και ήταν από αυτό
και με μέρα παρά μέρα με 1.25 είσαι καλυμμένος. Δεν χρειάζεται κάθε μέρα, αφού δεν έχεις και επιθετική τριχόπτωση.
 

andy.k

Active member
Φυτρωση έπιασες υψηλη δε χωράει αμφισβήτηση. Στη δοτρια όμως σε αυτό το μήκος, αναπόφευκτα φαίνονται τα white dots. Δεν λέω οτι είναι ταλαιπωρημένη η δοτρια (πόσο ταλαιπωρημένη μπορεί να είναι με μόνο 1236 gts εξαγωγή). Αλλά τα dots φαινονται. Μάλλον ακόμα κάνουν εξαγωγή με 1mm στην advance. Εννοείται με 4-5 χιλιοστά μήκος στο μαλλί δε θα φαίνεται τπτ.
 
Μπλουζα