Μεταμόσχευση στην ελλάδα

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

βαγγελης

Active Member
Το πρωί που ξύπνησα βρήκα στο μαξιλάρι μου περίπου 20 τρίχες.Ειμαι τρεις μήνες μετα τη μ.μ και το τελευταίο διάστημα δεν είχα ιδιαίτερα τριχόπτωση.Συγκεκριμενα οι τρίχες αυτές ήταν πολυ μικρές σα να ήταν κομμένες και χωρις τη ρίζα τους.Ειναι φυσιολογικό ;;
 

βαγγελης

Active Member
Καλησπέρα σε όλους..Πραγματι στους 3,5 μηνες άρχισαν να φουντώνουν!! (και μαζί με αυτά ανεβαίνει η διαθεσή μου και αποκτώ πραγματικά τη χαμένη μου αυτοπεποίθηση). Σημερα κλείνω ακριβώς τέσσερις μηνες απο τη μ.μ και ακούω τις απόψεις-γνώμες σας.Ελπιζω σε ένα 20-30% πυκνωσης ακόμη...
 

Συνημμένα

  • image.jpg
    image.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 356
  • image.jpg
    image.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 319
  • image.jpg
    image.jpg
    2.2 MB · Προβολές: 321
  • image.jpg
    image.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 322
  • image.jpg
    image.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 311

Δημητρης38

Active Member
Βαγγελη 2000 μοσχευματα σου βαλανε ?
Παρα πολυ καλα τα πας γα 4 μηνες... φαινεται οτι εχεις πολυ καλη φυτρωση.

Ποσα πληρωσες αν επιτρεπεται ?
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
Πολυ καλο!! Αλλος ανθρωπος βαγγελη..παραταυτα, ελπιζω να πυκνωσει λιγο ακομη το επομενο διμηνο ωστε να εχουμε ενα ωραιο αποτελεσμα με 2000 γκραφτς μονο
 

βαγγελης

Active Member
Για την ακρίβεια μου βάλανε 1742 μοσχεύματα.Αλλα ήταν 4594 τρίχες,είχα πολλά τριτριχα μοσχεύματα.
Κανονικά ήταν 3000€ αλλά μου κάνανε καλύτερη τιμη.Εκανα μόνο μια συνεδρία.Μου είχαν πει να κάτσω και την επόμενη αλλά δεν είχα αλλά χρήματα.Εχω ενθουσιαστεί κι εγώ.Μου έχει ανεβάσει την ψυχολογία!Απ τα καλύτερα πράγματα που εχω κάνει στη ζωή μου για τον εαυτό μου!
 

Δημητρης38

Active Member
Για την ακρίβεια μου βάλανε 1742 μοσχεύματα.Αλλα ήταν 4594 τρίχες,είχα πολλά τριτριχα μοσχεύματα.
Κανονικά ήταν 3000€ αλλά μου κάνανε καλύτερη τιμη.Εκανα μόνο μια συνεδρία.Μου είχαν πει να κάτσω και την επόμενη αλλά δεν είχα αλλά χρήματα.Εχω ενθουσιαστεί κι εγώ.Μου έχει ανεβάσει την ψυχολογία!Απ τα καλύτερα πράγματα που εχω κάνει στη ζωή μου για τον εαυτό μου!

1742 ??? Μπραβο βρε φιλε !!!
Και η τιμη πολυ καλη !!!
Πως τα καταφερες να εχεις τοσο καλη φυτρωση στους 4 μηνες ?

Μακαρι να συνεχισουν με αναλογα αποτελεσματα στην dhi
 

sven

Active Member
Wow για D*I είναι ήδη πετυχημένο , και θα δώσει κιαλο. Xαίρομαι και εγώ μαζί σου :D Για την ερώτηση που είχες κάνει πιο πριν, δεν έχω ιδέα.
 

Flosk

Well-Known Member
Οντως μια επεμβαση απο DHI που ολα εχουν παει παρα πολυ καλα. Μπραβο Βαγγελη που προτιμησες επιτηδες ή καταλαθος να κανεις την επεμβαση με τον Παπανικολαου.. Δεν εχει σχεση με τους αλλους γιατρους της κλινικης και τα αποτελεσματα τους απο οτι εχω καταλαβει. Καλη συνεχεια, θα γινεις αλλος ανθρωπος!!!
 

βαγγελης

Active Member
Σας ευχαριστω όλους για τα καλά σας λόγια!!Με κάνετε και Νοιώθω πολυ ωραία!Η αλήθεια ειναι πως απο εσάς,απο το forum έμαθα για τον συγκεκριμένο Γιατρό.
 

poseidonas77

Well-Known Member
Βαγγο εχεις αλλους 2 μηνες φυτρωσης..τωρα θα γινει το μπαμ μεχρι τον 6
πας πολυ καλα ευγε στο γιατρο που συνεχιζει την πολυ καλη δουλεια που κανει
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
φιλε βαγγελη καλη συνεχεια ευχομαι.. η προτελευταια φωτο που ειχες βαλει με ανησυχησε λιγο γιατι δεν ειδα σημαντικη φυτρωση. μεχρι τον τεταρτο μηνα ομως βγηκαν αρκετες απο οτι φαινεται.. εισαι απο τα καλα αποτελεσματα της d*i απο οτι εχω δει..
εγω ειμαι ακριβως στον 3ο μηνα σημερα και περιμενω να δω τι θα γινει μεχρι 50-60 μηνα οπου εχουμε ενα 80-90% του αποτελεσματος μας.
 

aeratos28

Just aeratos
ωραίο φαίνεται φιλε μου..για το διάστημα που είσαι..μακάρι να δώσει ακόμα..για εμένα παντως όταν μπορέσει μετά από 1-2 χρόνια βάλε αλλά 1500 σε όλο το κεφάλι,όπως τα έβαλε και ο tsamers και θα είσαι κούκλος..αλλά και τώρα για την ώρα καλά πας..καλή συνεχεια
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ωραιος φενεσαι και καθαρες φωτο.Ειδα και το πριν σου να θυμιθω πως ησουν.
Βαλε μας και μια πανοραμικη φωτο.
 

aeratos28

Just aeratos
όντως και εγώ μπερδεύτηκε με τα 2 παιδιά που έκαναν στη dhi..Βαγγέλη αν μπορείς,βάλε μια φωτό από τη μέρα της επέμβασης κάπως μεγαλύτερη από αυτή που έχεις βάλει σε προηγούμενη σελίδα..να φαίνεται από μπροστά,για να δω ήθελα το σχήμα της hairline..αν και από ότι καταλαβαίνω είναι κάπως τριγωνική,σαν του tsamers περίπου..αν σου είναι εύκολο βάλε πάλι μια τη μέρα της μεταμόσχευσης..ευχαριστώ εκ των προτέρων,καλή συνέχεια ως προς το αποτελεσμα;)
 

βαγγελης

Active Member
Κατα λάθος είχε ανεβάσει κι ο Κωστάκης φωτο..Τι να τον κάνω;
Την hair line μαζί με το γιατρό τη σχεδιάσαμε.Εγω επέμενα να ειναι έτσι με κροτάφους.Ο γιατρός ήθελε πιο τετράγωνη hair line..
Να και κάποιες φωτο απο την ημέρα της επέμβασης
 

Συνημμένα

  • image.jpg
    image.jpg
    60.9 KB · Προβολές: 248
  • image.jpg
    image.jpg
    132.4 KB · Προβολές: 258

aeratos28

Just aeratos
θα μπορούσε να ήταν λίγο πιο φαρδιά ώστε να μην κάνει σαν μύτη,γωνία δηλαδή..γενικά να είναι περισσότερο στρογγυλεμένη..καταλάβες πως το λεω έτσι?βασικά είναι και το τι θέλει ο καθένας βέβαια..τι εννοεις την ήθελε πιο τετράγωνη?δηλαδή πως?πάντως μέχρι στιγμής πας καλά,ελπίζω σε ίδια συνέχεια.
 

Δημητρης38

Active Member
Παρα πολυ καλη δουλεια για 1700 μοσχευματα σε μια αδεια περιοχη.
Ποση αλλη φυτρωση να εχει, εμενα μου δινει την εντυπωση οτι στους 4 μηνες του βγηκανε πανω απο 1500 μοσχευματα.
Μου κανει εντυπωση η πρόωρη εκφυση, παιζει ρολο το implanter της κλινικης ή ο οργανισμος του ασθενη που κανει την επεμβαση? Σε σχεση με τις επεμβασεις αλλων μεγαλογιατρων υπαρχει μια μικρη διαφορα οσον αφορα την γωνια φυτρωσης και τον σχεδιασμο της πυκνοτητας αλλα οσον αφορα την φυτρωση (που ειναι το ποιο σημαντικο) εισαι μπομπα αδερφε !!!
 

aeratos28

Just aeratos
Βαγγέλη πως πας φιλε?βασικά ένας μήνας πέρασε,εντάξει δεν περιμένω να δω κάτι πολύ διαφορετικό από τις τελευταίες φωτό σου,απλά έτσι για ενημέρωση ρωταω!όλα οκ?αν θες βάλε καμία φωτό να σε δούμε!:)
 
Μπλουζα