Μεταμόσχευση στην ελλάδα

βαγγελης

Active Member
Καλησπέρα σε όλους !
Σήμερα 27/4/15 ολοκληρώθηκε η μεταμόσχευση μου στην d.i! Και είμαι πολύ ενθουσιασμένος απο το αποτέλεσμα..
Όλα πήγαν πολύ καλά , είμαι πολύ ευχαριστημένος απο την κλινική και τους ανθρώπους που τη στελεχώνουν!
Είχα συμφωνήσει με τον κ.Σταθη να κάνω μια συνεδρία και να μου βάλουν 3000 τρίχες -περίπου 1500grafts αλλά επειδή η δότρια μου ειναι πολυ καλή αγγίξαμε τα 2000grafts-4600 τρίχες χάρη στον εξαιρετικό γιατρό που μου έκανε την επέμβαση,τον κ.Παπανικολαου ! Κατα την διάρκεια της μεταμόσχευσης μας επισκέφτηκε ο κ.Γιωτης(ιδιοκτήτης της κλινικής) και μου έκανε και δώρο το prp που μου έκαναν.
Το αποτέλεσμα μου ξεπέρασε τις προσδοκίες μου και είμαι πολύ χαρούμενος!!
Αύριο θα σας ανεβάσω φωτό
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

danceworld_2001

Well-Known Member
Καλή επιτυχία στον φίλο Βαγγέλη. Παράλληλα να εκφράσω μια απορία που την έχω ξαναδει και σε άλλη νήματα παιδιών που έκαναν στην d**... πως γίνεται να ειναι ευχαριστημένοι με το αποτέλεσμα και οι προσδοκίες τους να έχουν ξεπεραστεί απο την ημέρα του χειρουργείου μόνο;
 

βαγγελης

Active Member
Καλημέρα!Οταν βλέπεις το κεφάλι σου να γεμίζει με τρίχες νομίζω πως ενθουσιαζεσαι-χαίρεσαι..Εγω επειδή έκανα μόνο μια συνεδρια και όχι δυο δεν περίμενα αυτό το αποτέλεσμα
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Σε καταλαβαίνω πως το εννοείς. Καλή επιτυχία και καλή φύτρωση, ξέρω το συναίσθημα που εννοείς τώρα. Κάνε νήμα να δούμε την δουλίτσα και προσοχή τώρα να ακολουθήσεις κατα γράμμα τις οδηγίες.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλη φυτρωση αδερφε!!Ενδιαφερον να δουμε το αποτελεσμα σου.
Να μας ενημερωνεις!
 

Corfu Rider

Active Member
Καλή επιτυχία φίλε!
Όμως, επειδή σκέφτομαι και εγώ για την κλινική, να σε ρωτήσω κάτι:
Είχες γράψει για 1500 θύλακες = 3000 τρίχες.
Τελικά σου μετεμφύτευσαν 2000 θύλακες = ...4600 τρίχες [?] Γιατί 4600 και ΟΧΙ 4000 τρίχες???
Αυτό με τους υπολογισμούς/τρίχα, για εμένα είναι.. 'τρίχες'!
ΘΥΛΑΚΙΑ ΘΕΛΟΥΜΕ, όχι τρίχες!!
Αλλιώς, πάω σε ένα αρνάκι πριν το Πάσχα, το κουρεύω και μεταφέρω.. 1.000.000 τρίχες )))))
 

tasos33

Well-Known Member
corfu το οτι καπιος βαζει 2000 μοσχευματα δν σημαινει οτι υα βαλει4000 τριχες...εχει να κανει με το ποσοστο διτριχων τριτριχων κτλ...τωρα για τον φιλο που εκανε την επεμβαση να του ευχηθουμε τα καλυτερα αλλα ασ κρατησει τον ενθουσιασμο για αργοτερα..τα 25 μοσχευματα ανα τετ.εκατοστο απο οσο φαινεται στην φωτο εμενα θα νε προβληματιζε...αλλα οτι κ αν ουμε τωρα ειναι λιγο..το αποτελεσμσ μετραει..προσοχη στον ηλιο τωρα μιας κ καλοκαιριαζει αδερφε
 

Corfu Rider

Active Member
Συμφωνώ tasos. . Για αυτό στις κλινικές θα πρέπει να μιλάμε για θυλακια.. και όχι για τρίχες..
Μάλλον, οι κλινικές θα πρέπει να συναλλάσσονται με θυλακια και όχι με τρίχες..
Είναι σαν να κάνουμε αγοραπωλησίες με μήλα, καρύδια, σταφύλια κτλ, αντί για € (Η.. δραχμές προσεχώς.. ?(..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

βαγγελης

Active Member
Φίλε Corfu απο ότι κατάλαβα τελικά τον σπουδεοτερο ρόλο τον παίζει η δότρια περιοχή..Αν δεν είχα καλή δότρια περιοχή παίζει να μου είχαν βάλει τα μισά..Σε ένα παλικάρι που ήρθε στη κλινική όταν έφευγα εγώ του είπαν ότι το δικό μου αποτελεσμα θα το πετύχει με δυο συνεδρίες γιατί δεν είχε πολυ καλή δότρια ..
 

Δημητρης38

Active Member
Φίλε Corfu απο ότι κατάλαβα τελικά τον σπουδεοτερο ρόλο τον παίζει η δότρια περιοχή..Αν δεν είχα καλή δότρια περιοχή παίζει να μου είχαν βάλει τα μισά..Σε ένα παλικάρι που ήρθε στη κλινική όταν έφευγα εγώ του είπαν ότι το δικό μου αποτελεσμα θα το πετύχει με δυο συνεδρίες γιατί δεν είχε πολυ καλή δότρια ..

Aρχηγε το αν εχεις καλη δοτρια σχετικα με την τοποθετηση περισσοτερων grafts σε σχεση με αυτα που συμφωνησατε εχει να κανει με το ειδος της επεμβασης. Θα το καταλαβαινα αυτο που γραφεις αν σου την κανανε με strip αλλα απο την στιγμη που σου την κανανε με fue μαλλον κατι αλλο εγινε και σου βαλανε περισσοτερα. Κατα τα αλλα αραια βλεπω εγινε η τοποθετηση των grafts αλλα βλεπω ενδιαμεσα εχεις και δικα σου μαλλια. Καλο θα ηταν να ποσταρεις και φωτογραφιες πριν την επεμβαση να δουμε την αρχικη σου εικονα.

Κκαλη επιτυχια να εχεις και το αποτελεσμα θα κριθει απο την φυτρωση σε 12 μηνες.
 

βαγγελης

Active Member
Και κάποιες φωτό πριν τη μεταμόσχευση
 

Συνημμένα

  • image.jpg
    image.jpg
    335.4 KB · Προβολές: 280
  • image.jpg
    image.jpg
    367.6 KB · Προβολές: 289
  • image.jpg
    image.jpg
    365.9 KB · Προβολές: 271

gkast

Active Member
Aρχηγε το αν εχεις καλη δοτρια σχετικα με την τοποθετηση περισσοτερων grafts σε σχεση με αυτα που συμφωνησατε εχει να κανει με το ειδος της επεμβασης. Θα το καταλαβαινα αυτο που γραφεις αν σου την κανανε με strip αλλα απο την στιγμη που σου την κανανε με fue μαλλον κατι αλλο εγινε και σου βαλανε περισσοτερα. Κατα τα αλλα αραια βλεπω εγινε η τοποθετηση των grafts αλλα βλεπω ενδιαμεσα εχεις και δικα σου μαλλια. Καλο θα ηταν να ποσταρεις και φωτογραφιες πριν την επεμβαση να δουμε την αρχικη σου εικονα.

Κκαλη επιτυχια να εχεις και το αποτελεσμα θα κριθει απο την φυτρωση σε 12 μηνες.
Είναι λίγα εκτος εαν κάνουμε την σουμα με τα δικά του μαλλιά και βγάλουμε το τελικό αποτέλεσμα grafts/cm3....
 

βαγγελης

Active Member
Κάλυψα Α κ Β ζώνη άφησα το crown για αργότερα.Εμενα μου αρέσει το αποτελεσμα και η πυκνότητα..Βέβαια ειναι πράγματι νωρίς ακόμη...
 

tasos33

Well-Known Member
Είναι λίγα εκτος εαν κάνουμε την σουμα με τα δικά του μαλλιά και βγάλουμε το τελικό αποτέλεσμα grafts/cm3....
αν η φωτο του τετρ. εκατοστου ειναι αντιπροσωπευτικη για το συνολο της μεταμοσχευμενης περιοχης τοτε ειναι μαλλον λιγα διοτι τα μαμα μαλλια οπως φαινεται και στις φωτο πριν την μτμ ειναι ελαχιστα και χωρισ θεραπεια θα πεσουν κ αυτα συντομα, οποτε μενουμε στα 30 περιπου
 
Μπλουζα