Μεταμόσχευση στην ελλάδα

tasos33

Well-Known Member
gkast στισ φωτο αυτες δεν φαινεται δοτρια,τουλαχιστον στισ φωτο που βλεπω εγω..βαγγελη σιγουρα τα 3000 ειναι απαραιτητα..συμφωνω με τα προγραφομενα του gkast
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

βαγγελης

Active Member
Θα κάνω τίποτα με τις 3000 τρίχες;λέω να βάλω για αρχή στην α ζώνη και μετα απο καμία πενταετία βλέπουμε.Λετε μετα τη μ.μ να χάσω όλα αυτά που εχω μπροστά τώρα λόγω του shock loss;
 

gianniskritikos2

Active Member
η ζωνη που θες να γεμισεις μίνιμουμ είναι 3000 γκραφτσ αρα όπως σου ειπαν 6000 τριχες αν βαλεις 3000 τριχες θα εχεις πολύ φτωχο αποτέλεσμα δεν φτανει θα φενονται καινα αναμεσα και θα πεανε τριχες ασπουμε δες
εβαλε 1500 μπροστα και δες διαφορα.... όχι ταιραστια και ειχε πολύ μαλλι εσυ εισαι αδιος...
 

gianniskritikos2

Active Member
3000 τριχες εβαλε και αυτος ολο μαλακιες αυτή η d*I συνεχεια τα ιδια ουτε τα μισα από οσα πρεπει λενε ότι χρειαζομαστε εγω μονο από αυτό τρελενομαι
 

βαγγελης

Active Member
Ευχαριστώ για την απάντηση Γιάννη αλλά δεν μπορώ να εχω αυτόν ως μέτρο σύγκρισης,αυτός ειναι γεματος κατα τη γνώμη μου δεν χρειαζόταν μ.μ
 

amunt

Member
Τι γινετε ομως αν βαλει καποιος 3000 τριχες και τα εχει συνεχως κουρεμενα πολυ χαμηλα με την πρωτη σκαλα??
Για να αφησεις μεγαλα μαλλια σιγουρα θα φαινονται τα κενα, αλλα με ενα πολυ κοντο κουρεμα και λιγο toppik δεν θα το καλυψει??
Με την FUE μπορει να μεταφερει ολες τις τριχες απο γυρω και πισω πανω στο κεφαλι, ετσι δεν ειναι??
 

Bouklas

Well-Known Member
Τι γινετε ομως αν βαλει καποιος 3000 τριχες και τα εχει συνεχως κουρεμενα πολυ χαμηλα με την πρωτη σκαλα??
Για να αφησεις μεγαλα μαλλια σιγουρα θα φαινονται τα κενα, αλλα με ενα πολυ κοντο κουρεμα και λιγο toppik δεν θα το καλυψει??
Με την FUE μπορει να μεταφερει ολες τις τριχες απο γυρω και πισω πανω στο κεφαλι, ετσι δεν ειναι??

amunt το καλύτερο που έχεις να κανεις είναι να ανοίξεις 1 φωτογραφία σου με την ζωγραφική και να τραβήξεις γραμμές τις περιοχές που θέλεις να καλυφθούν. Διότι μιλάμε για graft και αριθμούς ενώ δεν ξέρουμε τι θες να πετύχεις, δώσε έναν στόχο. Τότε θα πάρεις μια λογική απάντηση γιατί τώρα είναι σαν να παζαρεύεις μανταρίνια στην λαϊκή αγορά, μην παρεις 1 κιλό πάρε 2 για να έχεις.

Και πες στην D*I να σου μιλήσουν για grafts όχι τρίχες.
 

amunt

Member
amunt το καλύτερο που έχεις να κανεις είναι να ανοίξεις 1 φωτογραφία σου με την ζωγραφική και να τραβήξεις γραμμές τις περιοχές που θέλεις να καλυφθούν. Διότι μιλάμε για graft και αριθμούς ενώ δεν ξέρουμε τι θες να πετύχεις, δώσε έναν στόχο. Τότε θα πάρεις μια λογική απάντηση γιατί τώρα είναι σαν να παζαρεύεις μανταρίνια στην λαϊκή αγορά, μην παρεις 1 κιλό πάρε 2 για να έχεις.

Και πες στην D*I να σου μιλήσουν για grafts όχι τρίχες.

Αδερφε εχω α/α οποτε χρονο με τον χρονο χανω και περισσοτερο, πλεον ειμαι 29 χρονων και εχω ξυρισμενο ολο το κεφαλι αφηνοντας πανω μεγαλυτερες τριχες για να κανω illusion of full head με την βοηθεια toppik φαινεται οτι απλα τα ξυριζω σαν τον ζαμπιδη. Οποτε αν κανω μεταμοσχευση θελω να καλυψω ολο το κεφαλι οποτε οταν το εχω ξυρισμενο να μην φαινεται διαφορα απο πανω με πισω και τα πλαγια.
Μπορουμε με την μεθοδο FUE να βγαλουμε ολες τις τριχες γυρω απο το κεφαλι και να τις βαλουμε πανω σαν μοικανα??

http://www.besthairstyles2013.com/wp-content/uploads/2013/01/3-mohawk-haircut.jpg

Δες παραδειγμα την φωτο πανω με την μοικανα του Μπεκαμ, μεταμοσχευση και tattoo πιστευω το καταφερνουμε αυτο
 

Stripar

Established Member
Και θα κυκλοφοράς αρχηγέ μου στα 50-60-70 με το παιδάκι σου & την γυναίκα σου χέρι-χέρι με αυτό το look μόνιμα?

:eek:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

amunt

Member
Και θα κυκλοφοράς αρχηγέ μου στα 50-60-70 με το παιδάκι σου & την γυναίκα σου χέρι-χέρι με αυτό το look μόνιμα?

:eek:

Χαχαχαχα, ε οχι μεχρι τα 50 θα εχει βγει η θεραπεια και το φουλαρεις ολο το κεφαλι.
Αλλιως τα ξυριζεις ολα και κλαιν.
Παντως αυτο με την Μοικανα νομιζω το καταφερνουμε
 

amunt

Member
Το αποφασισα αυτο θα κανω, ολα φουλ για μοικανα και τα υπολοιπα ξουρα.
Ενα σκουλαρικακι και tattoo μανικι :p

Το μεγαλο ερωτημα ειναι με 3000 τριχες φτιαχνουμε την μοικανα ναι ή ου???
 

geeorgee

Active Member
Αμα εχεις σκοπο να ξυριζεις τα γυρω γυρω τοσο κοντα οσο στη φωτογραφια που εβαλες
με τη μοικανα να ξερεις οτι θα φαινονται τα σημαδια απο τη fue στη δοτρια.Γενικα
μη το παιρνεις ετσι χαλαρα οτι κανω μεταμοσχευση και μετα αμα δε μου κατσει
καλα τα ξυριζω,μακαρι να ηταν ετσι αλλα δεν..
τουλαχιστον κοιτα εκει που θα πας να εχουν μικρα εργαλεια εξαγωγης
 

amunt

Member
"φαινονται τα σημαδια απο τη fue στη δοτρια."

Πως φαινονται δηλαδη ρε παιδια?? Εδω λενε οτι κλεινουν και δεν φαινεται τιποτα λιγες ωρες μετα.
Εγω και φουλ μαλλι να βαλω με μεταμοσχευση θελω να το εχω πολυ κοντο και γυρω γυρω ξυρισμενο, αν φαινονται σημαδια καηκαμε
 

kalifitos

New Member
Φιλε Βαγγέλης χρονια πολλα για χθες.. Έχοντας κανει τρεις μεταμοσχεύσεις με στριπ, θα σου πω το εξής... Μακριά!!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

βαγγελης

Active Member
Καλημέρα.Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου.Εχεις μετανιώσει που έκανες στριπ η δε θα ήθελες να είχες κάνει μ.μ ποτέ;
 
Μπλουζα