Μεταμόσχευση σε DHI, 1800 μοσχεύματα, γιατρός: Β. Μαντσιούκας

geobald

Member
Βελτίωσες την εικόνα σου, που αυτό ήταν το ζητούμενο. Σίγουρα με παραπάνω μοσχεύματα θα έβλεπες μεγαλύτερη διαφορά, όμως για αυτά που έβαλες θεωρώ οτι το αποτέλεσμα είναι τίμιο και πρέπει να είσαι ικανοποιημένος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Nikolas17

New Member
Μπορεισ Να μας πεις ποσό κόστισε ? Πιστεύω είναι πολύ σημαντικό και πρέπει να αναφέρεται σε κάθε νήμα ..
 

Ntelios

New Member
Καλησπερα σε ολη την ομαδα και καλη Χρονια με υγεια πανω απολα!!!

Εννοειται οτι θα περιμενω και το 12μηνο και οντως με περισσοτερα μοσχευματα θα ηταν καλυτερα αλλα ειμαι υπερ ευχαριστημενος με το αποτελεσμα. Εχει ανεβει αρκετα η αυτοπεποιθηση μου και εχω τα μαλλια που ειχα πριν 15 χρονια!
 

Συνημμένα

  • 20210107_191624.jpg
    20210107_191624.jpg
    916.8 KB · Προβολές: 485
  • 20210107_191647.jpg
    20210107_191647.jpg
    1.6 MB · Προβολές: 482
  • 20210107_192410.jpg
    20210107_192410.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 475
  • 20210107_192433.jpg
    20210107_192433.jpg
    2.3 MB · Προβολές: 519

tol

Well-Known Member
Καλησπερα σε ολη την ομαδα και καλη Χρονια με υγεια πανω απολα!!!

Εννοειται οτι θα περιμενω και το 12μηνο και οντως με περισσοτερα μοσχευματα θα ηταν καλυτερα αλλα ειμαι υπερ ευχαριστημενος με το αποτελεσμα. Εχει ανεβει αρκετα η αυτοπεποιθηση μου και εχω τα μαλλια που ειχα πριν 15 χρονια!
Φιλε μου, καλη χρονια με υγεια και ευτυχια.

Οι συγκεκριμενες φωτογραφιες ειναι ανεπαρκεις και, μαλλον, δεν αποτυπωνουν την πραγματικοτητα. Χαμηλος φωτισμος, καμια εξωτερικου χωρου.

Αν μπορεις και αν θελεις, βγαλε φωτογραφιες με επαρκη φωτισμο και εξωτερικου χωρου.

Οπως καταλαβαινεις, θα ηταν αρνητικη εξελιξη να αποτυπωθει μια εικονα που δεν ανταποκρινεται στην πραγματικοτητα. Πολλα νεαρα και απειρα μελη προσπαθουν με βαση τα νηματα μμ του forum να κανουν την καταλληλοτερη επιλογη. Ηδη παρατηρω οτι δυο μελη εχουν κανει like στις φωτογραφιες σου. Αραγε, για ποιο λογο; Τι βλεπουν και επιδοκιμαζουν; Αφου δε φαινεται σχεδον τιποτα. Θα ηταν, λοιπον, αδικο να παρασυρθουν και να παρουν εσφαλμενες αποφασεις.

Φιλικες παροτρυνσεις.
 

Ronaldo

Well-Known Member
Μεγάλη η αλλαγή στην εικόνα σου αν συγκρίνουμε με το πως ήσουν πριν και λάβουμε υπόψιν τον μικρό αριθμό μοσχευμάτων που βάλατε σε τόσο μεγάλη έκταση. Να χαίρεσαι τη νέα σου εικόνα.
 

Ntelios

New Member
Καταρχας δεν ειμαι εδω για να κανω καποιου ειδους διαφημιση. Φιλος πηγε σε συγκεκριμενη κλινικη ειδα πολυ καλο αποτελεσμα και πηγα κι εγω. Οτι βλεπεις ειναι με επαρκη φωτισμο στο σπιτι και οταν εννοεις μπορει καποιος να παραπλανηθει εννοεις οτι το αποτελεσμα πιστευεις οτι θα ειναι καλυτερο η χειροτερο με φυσικο εξωτερικο φωτισμο;

Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω την φυση της ερωτησης σου και δεν ειμαι εδω ουτε να εχω αντιπαραθεσεις ουτε να κανω σκοπιμη διαφημιση αλλα για να μοιραστω την εμπειρια μου.

Η μεταμοσχευση γινεται απο τον καθενα για τους δικους του λογους και εμενα τα αποτελεσματα που περιμενα επιτευχθηκαν και με το παραπανω. Αν σε καποιους φαινονται ανεπαρκη ειναι προσωπικη τους αποψη. Εγω ειμαι ευχαριστημενος αλλα δεν δεχομαι να μου λενε οτι ανεβαζω σκοπιμα φωτογραφιες για να παραπλανισω κοσμο ειτε θετικα ειτε αρνητικα
 

Aldo

Well-Known Member
Καταρχας δεν ειμαι εδω για να κανω καποιου ειδους διαφημιση. Φιλος πηγε σε συγκεκριμενη κλινικη ειδα πολυ καλο αποτελεσμα και πηγα κι εγω. Οτι βλεπεις ειναι με επαρκη φωτισμο στο σπιτι και οταν εννοεις μπορει καποιος να παραπλανηθει εννοεις οτι το αποτελεσμα πιστευεις οτι θα ειναι καλυτερο η χειροτερο με φυσικο εξωτερικο φωτισμο;

Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω την φυση της ερωτησης σου και δεν ειμαι εδω ουτε να εχω αντιπαραθεσεις ουτε να κανω σκοπιμη διαφημιση αλλα για να μοιραστω την εμπειρια μου.

Η μεταμοσχευση γινεται απο τον καθενα για τους δικους του λογους και εμενα τα αποτελεσματα που περιμενα επιτευχθηκαν και με το παραπανω. Αν σε καποιους φαινονται ανεπαρκη ειναι προσωπικη τους αποψη. Εγω ειμαι ευχαριστημενος αλλα δεν δεχομαι να μου λενε οτι ανεβαζω σκοπιμα φωτογραφιες για να παραπλανισω κοσμο ειτε θετικα ειτε αρνητικα
Φιλε με γεια το μαλλι και να το χερεσαι :) !
Κανεις δεν σου ειπε οτι ανεβαζεις με σκοπιμοτητα! Ο Tol σου λεει οτι οι φωτογραφιες που εχεις ανεβασει κολακευουν το αποτελεσμα (δινουν την αισθηση της καλυψης και ετσι κανουν ενα boost στο αποτελεσμα)...
Ηθελα να σου γραψω και εγω οτι οι φωτο δεν ειναι και οι καταλληλοτερες για τα στανταρ του φορουμ μας.

Δες και στα αλλα νηματα οτι τα μελη ζητανε πιο καθαρες φωτο απο ολους. Οι εμπειροι καταλαβαινουν πολυ καλα πως παει η φυτρωση σου και σε τι σταδιο βρισκεται, τα πραγματα δεν ειναι καθολου ξεκαθαρα για τους νεοτερους ομως και ετσι πολλες φορες ζητανε τα μελη πολυ καθαρες φωτο σε διαφορες συνθηκες για να μπορουν ολοι να βγαλουν ασφαλη συμπερασματα.

Μην το παιρνεις προσωπικα.
 
  • Like
Reactions: tol

tol

Well-Known Member
αλλα δεν δεχομαι να μου λενε οτι ανεβαζω σκοπιμα φωτογραφιες για να παραπλανισω κοσμο ειτε θετικα ειτε αρνητικα
Φιλε μου, ξαναδιαβασε, σε παρακαλω, το σχολιο μου.
Σε κανενα, μα σε κανενα, σημειο δε σε κατηγορω οτι ΣΚΟΠΙΜΑ προσπαθεις να παραπλανησεις. Αυτο που γραφω με σαφηνεια ειναι οτι οι συγκεκριμενες φωτογραφιες ειναι ανεπαρκεις. Δεν εχουν τον καταλληλο φωτισμο...δεν εχεις ανεβασει καμια φωτογραφια εξωτερικου χωρου.
Προσωπικη, ταπεινη αποψη ειναι οτι δεν αποτυπωνουν την πραγματικοτητα. Δε θεωρω οτι γινεται σκοπιμα. Γι' αυτο σε παροτρυνα, αν βεβαια το θελεις και ο ιδιος, να ανεβασεις φωτογραφιες σε εξωτερικο χωρο με απλετο φως, ωστε να σχηματιστει μια πιο εγκυρη και αντικειμενικη αποψη. Καλη συνεχεια!
 
@tol το like (προσωπικά για μένα) δεν πάει μόνο στο αποτέλεσμα (που όντως υπάρχει μεγαλη διαφορά ) αλλά και στην ψυχολογία του @Ntelios που εχει αλλαξει και μπράβο , το οτι χρειάζεται πύκνωση νομίζω οτι ήταν ξεκαθαρο απο την αρχη για 1800 gfts που έβαλε σε τετοιo ΝW.
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Reactions: tol

Ntelios

New Member
Καλησπέρα σε όλους! Έχουν περάσει περίπου 2 χρόνια μετά την μεταμόσχευση που έκανα και ενώ άλλαξε τελείως η ψυχολογία μου προς το καλύτερο παρατηρώ τον τελευταίο καιρό ότι χάνω αρκετές τρίχες από αυτές που είχα εξ αρχής και ενώ η γραμμή στο κούτελο έχει αλλάξει πολύ την εμφάνιση στο πάνω μέρος αν δεν τα μαζέψεις λίγο τα μαλλιά φαίνεται το δέρμα. Φοβάμαι λοιπόν να μην πάει στράφι η πρώτη μου προσπάθεια και για αυτό λέω να προχωρήσω και σε μία δεύτερη προσπάθεια κυρίως για το πάνω μέρος και προς τα πίσω. Δεν κάνω καμία θεραπεία και θεωρώ πως αυτήν την φορά θα χρειαστώ αρκετά περισσότερα από 1800 μοσχεύματα. Δείτε και εσείς και πείτε μου. Το επόμενο διάστημα θα επισκεφτώ την κλινική για να δω τι θα μου πουν. Θα σας κρατήσω ενήμερους.
 

Συνημμένα

  • viber_image_2022-01-31_16-52-17-842.jpg
    viber_image_2022-01-31_16-52-17-842.jpg
    227.8 KB · Προβολές: 250
  • viber_image_2022-01-31_16-52-18-026.jpg
    viber_image_2022-01-31_16-52-18-026.jpg
    244.5 KB · Προβολές: 261

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bobby

Well-Known Member
Φίλε μου πριν την ΜΜ ήθελες 6k περίπου για να διορθώσεις το πρόβλημα. Έβαλες 1800 και δεν κάνεις αγωγή... τι περιμένεις?
Θες φιναστερίδη για να διατηρήσεις ότι "μαμά" τρίχες έχεις και να προστατέψεις την δότρια και βέβαια και άλλη (άλλες) ΜΜ για να διορθώσεις πλήρως το πρόβλημά σου.
 

Peter Pan

Active Member
Με μια ακόμη διήμερη κοντά στα 4Κ τρχ. σε συνδυασμό με φίνα καθάρισες. Την φίνα όμως πρέπει να την παίρνεις εφόρου ζωής.
 

pagouras

Well-Known Member
Επειδη εχουμε παρομοιο pattern σε συμβουλευω αν θες σ αυτη την μαχη να βγεις νικητης ξεκινα φιναστεριδη αυριο κιολας, περιμενε τουλαχιστον 8 -12 μηνες να δεις τι θα βγει και μετα προχωρα σε 2η μμ. Η δοτρια μας ειναι πολύτιμη και δυστυχώς όχι απεριοριστη. Πραγματικα και εγω αργησα να ξεκινησω αλλα πλεον βλεπω τηβν θετικη επιδραση της. Καλο αποτελεσμα σε οτι αποφασισεις
 
Μπλουζα