Μεταμόσχευση μαλλιών στην DHI

Disco

Well-Known Member
Απο τις επίσημες μπορεί, απο τις ανεξάρτητες όμως, εκεί αλλάζουν τα πράγματα. Όπως φυσικά σε κάθε κλινική.
Καλά ναι ισχύει αυτό. Άλλα αποτελέσματα βλέπεις στις ανεξάρτητες παρουσιάσεις μιας κλινικής και άλλα στις επίσημες. Γι'αυτό θα πρέπει να κάνεις την επιλογή κλινικής βασιζόμενος στις ανεξάρτητες παρουσιάσεις μελών.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Είναι σύνηθες το φαινόμενο Anargire, να σου κάνει το evaluation η υποδοχή παρά ο ιατρός.
Σιγά σιγά θα δικάζουν και οι κλητήρες...
Οι δημοσιογράφοι πάντως (κάποιοι) έχουν αρχίσει να δικάζουν ήδη.

Και μάλιστα δικαστές:mad:
 

Georgie

Well-Known Member
να του κάνουν μέτρηση δότριας . να του εξηγήσουν πως , τι , γιατί , αν όχι έτσι πως αλλιώς , αν όχι τώρα πότε ? αν όχι εμείς ποιοι ? στην δικιά μου πρώτη επαφή υπήρχε ο καλησπερακιας στην πόρτα , ο εκπρόσωπος της κλινικής μια γιατρός δερματολόγος αν θυμάμαι καλά και λίγο αργότερα μίλησα και με γιατρό που έκανε μ.μ εκείνη την ώρα ! Στο τέλος ήρθε και το μεγάλο αφεντικό της κλινικής να δώσει γνωρο ! Αμαζόνες δεν είχαν ωστόσο !
Καλα μέτρηση δοτριας δε κανουν , κατι τύπου μέτρησης ίσως.
Σου κόβει τα μαλλια , σου βάζει και το μαρκαδόρο στη hairline, ερχεται κάποιος γιατρός γενικός και σε ρωτάει ιστορικό, ξαφνικά παρουσιάζεται και κάποιος που τυχαία περνούσε που ηταν παρόμοιο περιστατικό και εγινε αγνώριστος . Σου λεει τη τιμη και αν δώσεις προκαταβολή και κλείσεις εκείνη την ωρα εχεις και έκπτωση .
Γενικά δεν κράζω την Dhi αλλα οι κλινικές στην Ελλαδα πανω κατω τα ίδια κανουν .

Βέβαια ο φίλος δε κατάλαβε το χιούμορ μάλλον, αλλα του εύχομαι καλή επιτυχία .
 

spi

Well-Known Member
Χωρίς μια Α έρευνα φίλε μάλλον παίζεις κορώνα γράμματα το αποτέλεσμα. Μακάρι να κάτσει το κέρμα στην πλευρά που θα διαλέξεις.
 
Χωρίς μια Α έρευνα φίλε μάλλον παίζεις κορώνα γράμματα το αποτέλεσμα. Μακάρι να κάτσει το κέρμα στην πλευρά που θα διαλέξεις.

Δεν διαφωνω με αυτο που λες, στην πραγματικοτητα η ερευνα μου ξεκινα απο το 2004 που ξεκινησαν τα προβληματα και μπηκα στη διαδικασια αναζητησης φαρμακευτικων και χειρουργικων λυσεων. Το γενικο μου συμπερασμα ειναι πως οταν ερχεται η ωρα της μεταμοσχευσης, μεγαλυτερη σημασια εχει να ξερεις πως θα δοθει ιδιαιτερη προσοχη ωστε να αποφευχθουν τα ενδεχομενα οπως shock loss, οτι δεν θα γινει το extraction με επιπολαιοτητα δημιουργωντας προβληματα στη δοτρια και οτι θα επιζησουν πανω απο το 95% των τριχοθυλακιων. Αυτα ειναι πραγματα που δεν τα εξασφαλιζει το να πας και να δεις ολους τους γιατρους κατ ιδιαν, οποτε σκεφτηκα πως το καλυτερο ειναι να παω καπου που υπαρχει πολυετης παρουσια στο χωρο.
 

spi

Well-Known Member
Δεν διαφωνω με αυτο που λες, στην πραγματικοτητα η ερευνα μου ξεκινα απο το 2004 που ξεκινησαν τα προβληματα και μπηκα στη διαδικασια αναζητησης φαρμακευτικων και χειρουργικων λυσεων. Το γενικο μου συμπερασμα ειναι πως οταν ερχεται η ωρα της μεταμοσχευσης, μεγαλυτερη σημασια εχει να ξερεις πως θα δοθει ιδιαιτερη προσοχη ωστε να αποφευχθουν τα ενδεχομενα οπως shock loss, οτι δεν θα γινει το extraction με επιπολαιοτητα δημιουργωντας προβληματα στη δοτρια και οτι θα επιζησουν πανω απο το 95% των τριχοθυλακιων. Αυτα ειναι πραγματα που δεν τα εξασφαλιζει το να πας και να δεις ολους τους γιατρους κατ ιδιαν, οποτε σκεφτηκα πως το καλυτερο ειναι να παω καπου που υπαρχει πολυετης παρουσια στο χωρο.
Συμφωνω στο μεγαλύτερο σκέλος αυτών που λες, με βασικό ότι δεν μπορει κανείς να σου εξασφαλίσει όλα όσα επιθυμείς (ο πελάτης γενικά). Από εκεί και πέρα το ότι κάποιος είναι στον χώρο καιρό δεν σημαίνει ότι μπορεί να σου εγγυηθεί κάτι καλύτερο από τους άλλους που είναι λιγότερο χρόνο. Για μένα το αρνητικό είναι ότι πήγες εκεί και το έκλεισες με την μια. Από εκεί και πέρα δεν πιστεύω ότι κανείς κακή επιλογή, πιστεύω ότι κανείς βιαστική επιλογή και όχι την καλύτερη δυνατή. Αλλά σίγουρα θα πας καλά.
 

karaflomallias

Active Member
Δεν διαφωνω με αυτο που λες, στην πραγματικοτητα η ερευνα μου ξεκινα απο το 2004 που ξεκινησαν τα προβληματα και μπηκα στη διαδικασια αναζητησης φαρμακευτικων και χειρουργικων λυσεων. Το γενικο μου συμπερασμα ειναι πως οταν ερχεται η ωρα της μεταμοσχευσης, μεγαλυτερη σημασια εχει να ξερεις πως θα δοθει ιδιαιτερη προσοχη ωστε να αποφευχθουν τα ενδεχομενα οπως shock loss, οτι δεν θα γινει το extraction με επιπολαιοτητα δημιουργωντας προβληματα στη δοτρια και οτι θα επιζησουν πανω απο το 95% των τριχοθυλακιων. Αυτα ειναι πραγματα που δεν τα εξασφαλιζει το να πας και να δεις ολους τους γιατρους κατ ιδιαν, οποτε σκεφτηκα πως το καλυτερο ειναι να παω καπου που υπαρχει πολυετης παρουσια στο χωρο.
ως σκέψη είναι σωστή θεωρητικά .. αυτό που καλείσαι να ελέγξεις είναι αν η πράξη σε κάθε περίπτωση συμβαδίζει με τη θεωρία.. οι γιατροί πχ είναι έμπειροι απασχολούμενοι αποκλειστικά με μμ ή μήπως κάποιος ή κάποιοι τις πραγματοποιούν για χαρτζιλίκι μέχρι να ολοκληρώσουν την ειδικότητα τους και μετά χάνονται από το χάρτη... αυτό δηλαδή που σε ενδιαφέρει δεν είναι η διάρκεια της εκάστοτε κλινικής στο χώρο αλλά η εμπειρία του γιατρού και του προσωπικού που θα ασχοληθεί συγκεκριμένα με την περίπτωση σου... του συγκεκριμένου γιατρού τα αποτελεσματα πρέπει να σε νοιάζουν όχι της κλινικής γενικά ...
 

Disco

Well-Known Member
Από τους παλιούς της DHI που εχουν αναφερθεί στο φόρουμ ειναι Μπίρου, Ευαγγελάτος, Μαντσιούκας. Θα μπορούσες να ζητήσεις να μιλήσεις με κάποιον εξ αυτών εφόσον επέλεξες την συγκεκριμένη κλινική.
 
Από τους παλιούς της DHI που εχουν αναφερθεί στο φόρουμ ειναι Μπίρου, Ευαγγελάτος, Μαντσιούκας. Θα μπορούσες να ζητήσεις να μιλήσεις με κάποιον εξ αυτών εφόσον επέλεξες την συγκεκριμένη κλινική.
Υπερ ευχαριστω!
 

vlafo

Well-Known Member
Ξεκίνησες την έρευνα σου από το 2004 και έχεις καταλήξει στην dhi?
Ειλικρινά δε μπορώ σηκώνω τα χέρια ψηλά.
Μερικές φορές ο κόπος μερικών εδώ μέσα να περάσουν κάποια πράγματα,αισθάνομαι πάει άπατος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ξεκίνησες την έρευνα σου από το 2004 και έχεις καταλήξει στην dhi?
Ειλικρινά δε μπορώ σηκώνω τα χέρια ψηλά.
Μερικές φορές ο κόπος μερικών εδώ μέσα να περάσουν κάποια πράγματα,αισθάνομαι πάει άπατος.
Το λες με την εννοια οτι θα μπορουσα να βρω κατι λιγο καλύτερο ή οτι η DHI η κλινικη που επρεπε για καποιο λογο, παση θυσια να αποφυγω;
 

vlafo

Well-Known Member
Το λες με την εννοια οτι θα μπορουσα να βρω κατι λιγο καλύτερο ή οτι η DHI η κλινικη που επρεπε για καποιο λογο, παση θυσια να αποφυγω;
Προφανώς και από τις απαντήσεις σου φαίνεται πως δεν γνωρίζεις.
Και μου κάνει εντύπωση πως ψάχνεις από τόσο παλιά.
Δεν στο λέω με ειρωνεία,αλλά καλοπροαιρετα για να σε συνεφέρω.
Προφανώς και πρέπει να αποφύγεις.
Όταν με το καλό βάλεις φωτογραφίες,αυτό που θα χρειάζεσαι σαν λύση,ξέρω εκ των προτέρων πως η dhi θα στο έχει λύσει το πρόβλημα κατά το ήμισυ.
Αν ασχοληθείς και διαβάσεις λίγο εδώ μέσα,θα βρεις άνετα την ολοκληρωμένη απάντηση μόνος σου γιατί δεν πρέπει να πας.
 
Προφανώς και από τις απαντήσεις σου φαίνεται πως δεν γνωρίζεις.
Και μου κάνει εντύπωση πως ψάχνεις από τόσο παλιά.
Δεν στο λέω με ειρωνεία,αλλά καλοπροαιρετα για να σε συνεφέρω.
Προφανώς και πρέπει να αποφύγεις.
Όταν με το καλό βάλεις φωτογραφίες,αυτό που θα χρειάζεσαι σαν λύση,ξέρω εκ των προτέρων πως η dhi θα στο έχει λύσει το πρόβλημα κατά το ήμισυ.
Αν ασχοληθείς και διαβάσεις λίγο εδώ μέσα,θα βρεις άνετα την ολοκληρωμένη απάντηση μόνος σου γιατί δεν πρέπει να πας.
Ευχαριστω για την απαντηση.
Θα προσπαθησω να ψαξω παλιοτερες αναρτησεις. Εσυ ποια κλινικη/κλινικες προτεινεις;
 

vlafo

Well-Known Member
Ευχαριστω για την απαντηση.
Θα προσπαθησω να ψαξω παλιοτερες αναρτησεις. Εσυ ποια κλινικη/κλινικες προτεινεις;
Εγώ σου προτείνω αυτήν την κλινική που θα σου δώσει το μέγιστο αποτέλεσμα.
Σε όλα.
Ψάξε και θα την βρεις εύκολα την απάντηση που σου ταιριάζει.
Γιατί δε βάζεις φώτο να σου πούμε πως ακριβώς πρέπει να κινηθείς?
 

witcher

Well-Known Member
Το θεμα είναι να βάλει τον σωστό αριθμό grafts για το πρόβλημα του και να το λυσει μια και καλη είτε παει στην DHI ειτε αλλου. Γι'αυτό πρέπει να ανεβασει φωτογραφίες για να δούμε ποσα grafts χρειάζεται ωστε να ζητήσει να του βάλουν τοσα εκεί που θα παει και οχι λιγότερα.
 
Οκ.. ετοιμαστειτε να ξενερωσετε...

- το 2004 ξεκινησε το προβλημα - αρχισα regaine μου δυναμωσε αρκετα την τριχα όμως οι κροταφοι αδειασαν.

- το 2005 εκανα μεταμοσχευση κροταφους - hairline, ομως μεχρι να βγουν τα νεα μαλλια ειχαν αραιωσει σημαντικα τα υπαρχοντα, αφου δεν μου ειπε κανεις οτι επιβαλλεται να συνεχισω το regaine για να φρεναρω την εξελιξη.

- το 2008 φορεσα προσθετο και με τα λιγα γνησια μαλλια που ειχα μπροστα μαζι με της μεταμοσχευσης και με την μικρη επιδραση του regaine που το ξαναρχισα, ειχα ενα σουπερ look.

- σημερα έχουν μεινει μονο τα μαλλια της μεταμοσχευσης μπροστα και το regaine δεν φαινεται να μου προσφερει πλεον τιποτε, οποτε το προσθετο δεν δειχνει τοσο καλο οσο θελω - αρα θα κανω πυκνωση hairline στην DHI.

Τελος τον Σεπτεμβρη αρχισα finasteride κυριως για να μην προχωρησω σε norwood 6-7.
 

oreo

Well-Known Member
Οκ.. ετοιμαστειτε να ξενερωσετε...

- το 2004 ξεκινησε το προβλημα - αρχισα regaine μου δυναμωσε αρκετα την τριχα όμως οι κροταφοι αδειασαν.

- το 2005 εκανα μεταμοσχευση κροταφους - hairline, ομως μεχρι να βγουν τα νεα μαλλια ειχαν αραιωσει σημαντικα τα υπαρχοντα, αφου δεν μου ειπε κανεις οτι επιβαλλεται να συνεχισω το regaine για να φρεναρω την εξελιξη.

- το 2008 φορεσα προσθετο και με τα λιγα γνησια μαλλια που ειχα μπροστα μαζι με της μεταμοσχευσης και με την μικρη επιδραση του regaine που το ξαναρχισα, ειχα ενα σουπερ look.

- σημερα έχουν μεινει μονο τα μαλλια της μεταμοσχευσης μπροστα και το regaine δεν φαινεται να μου προσφερει πλεον τιποτε, οποτε το προσθετο δεν δειχνει τοσο καλο οσο θελω - αρα θα κανω πυκνωση hairline στην DHI.

Τελος τον Σεπτεμβρη αρχισα finasteride κυριως για να μην προχωρησω σε norwood 6-7.
Αν έχεις υποστεί τέτοια ταλαιπωρία και προβαίνεις, σε τόσο βιαστική επιλογή, ετοιμάσου εσύ να ξενερώσεις..
Και δεν σου λέω οτι η dhi ή οποιαδήποτε dhi, δεν θα σου βάλει τα grafts που σου λέει. Το θέμα όμως είναι να μπουν τα graftς που χρειάζεσαι. Οφείλεις στον εαυτό σου, με το ιστορικό σου, η αποφασή σου να είναι πολύ καλά ζυγισμένη. Χωρίς φώτογραφίες, κανείς απο εδώ δεν μπορεί να σε βοηθήσει, μιας και αφήνεις την εικόνα σου στην φαντασία μας.
 
Εκτιμω στο μεγιστο βαθμο το οτι μοιραζεστε μαζι μου οσα γνωριζετε. Οταν λεω "ετοιμαστειτε να ξενερωσετε" το λεω με την εννοια οτι δεν καμαρωνω καθολου που εχω καταφυγει στη λυση του προσθετου, οποτε σιγουρα και οι αλλοι δεν καλοβλεπουν αυτη τη μεθοδο.
Προσωπικα εχω απογοητευτει παρα πολυ οσον αφορα την κατασταση των μαλλιων μου και δεν ελπιζω σε καποιο θαυμα. Απλα πονταρω στο να γινει λιγο καλυτερη η εικονα απ οτι ειναι και να μην φοβαμαι μην φυσηξει και φανει το κενο μπροστα.
 
Μπλουζα