Μεταμόσχευση μαλλιών στην DHI

Καλησπέρα σας,
Προκειται να κανω μμ την ερχόμενη βδομάδα στην DHI.
Το προγραμμάτισα οταν επισκεφτηκα την κλινική πριν 2 βδομάδες περίπου, όπου μίλησα με έναν κύριο της υποδοχής ο οποιος όμως δεν χειρουργεί. Η ανησυχία μου τώρα είναι πως δεν έχει επικοινωνήσει κάποιος άλλος μαζί μου, ώστε να με δεί ο γιατρός που θα μου την κάνει και επίσης δεν ξέρω καν ποιος γιατρός θα με αναλάβει...
Δεν ξέρω κατα πόσο όλο αυτο θεωρείται νορμαλ ή οχι. Εσεις τι πιστεύετε;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

khaos13

Member
Δεν είναι καθόλου νορμάλ και όπως ίσως να πούνε και άλλοι, καλύτερα να καθυστερήσεις την απόφαση σου μέχρι να είσαι 100% σίγουρος για την επιλογή σου. Αυτό προϋποθέτει και μια έρευνα αγορας ώστε να κρίνεις καλύτερα τι σου ταιριάζει ανάλογα με τις ανάγκες σου.

Σου έδωσε πληροφορίες για την επέμβαση (π.χ. αριθμό μοσχευμάτων);
 

manly_Man

Well-Known Member
Καλησπέρα σας,
Προκειται να κανω μμ την ερχόμενη βδομάδα στην DHI.
Το προγραμμάτισα οταν επισκεφτηκα την κλινική πριν 2 βδομάδες περίπου, όπου μίλησα με έναν κύριο της υποδοχής ο οποιος όμως δεν χειρουργεί. Η ανησυχία μου τώρα είναι πως δεν έχει επικοινωνήσει κάποιος άλλος μαζί μου, ώστε να με δεί ο γιατρός που θα μου την κάνει και επίσης δεν ξέρω καν ποιος γιατρός θα με αναλάβει...
Δεν ξέρω κατα πόσο όλο αυτο θεωρείται νορμαλ ή οχι. Εσεις τι πιστεύετε;
Εσύ πρέπει να επικοινωνήσεις φίλε με την κλινική και να ζητήσεις να συναντηθείς με τον γιατρό που θα σου την κάνει ώστε να συζητήσετε για την επέμβαση. Μπορείς να επιλέξεις ποιος θα σου την κάνει. Για να την επισκέφτηκες και να την επέλεξες θα έχεις κάποιον γιατρό στο νου σου που μπορεί να είδες στο φόρουμ.
 
Δεν είναι καθόλου νορμάλ και όπως ίσως να πούνε και άλλοι, καλύτερα να καθυστερήσεις την απόφαση σου μέχρι να είσαι 100% σίγουρος για την επιλογή σου. Αυτό προϋποθέτει και μια έρευνα αγορας ώστε να κρίνεις καλύτερα τι σου ταιριάζει ανάλογα με τις ανάγκες σου.

Έψαξα αρκετά πριν καταλήξω στην DHI και αποφάσισα να την κάνω εκει με το σκεπτικό ότι ειναι μια διαχρονική φίρμα που εστιάζει στο κομμάτι της τριχόπτωσης και ήμουν ήσυχος με την αποφάση μου ώσπου είδα διάφορα βίντεο στο Youtube με περιπτώσεις ασθενών που πήγαν σε μεγάλες κλινικές και τους εγχείρισαν νοσηλευτές ή κομμωτες...

Σου έδωσε πληροφορίες για την επέμβαση (π.χ. αριθμό μοσχευμάτων);

Ναι μου είπε γύρω στα 1000 τριχοθυλακια μια και στοχεύω να καλύψω μια μικρη έκταση

Εσύ πρέπει να επικοινωνήσεις φίλε με την κλινική και να ζητήσεις να συναντηθείς με τον γιατρό που θα σου την κάνει ώστε να συζητήσετε για την επέμβαση. Μπορείς να επιλέξεις ποιος θα σου την κάνει. Για να την επισκέφτηκες και να την επέλεξες θα έχεις κάποιον γιατρό στο νου σου που μπορεί να είδες στο φόρουμ.

Θα τους καλέσω την Δευτέρα να δω τι θα μου πουν. Βασικά δεν έχω ιδέα ποιοι γιατροί είναι εκεί. Ευχαριστώ
 

manly_Man

Well-Known Member
Θα τους καλέσω την Δευτέρα να δω τι θα μου πουν. Βασικά δεν έχω ιδέα ποιοι γιατροί είναι εκεί. Ευχαριστώ
Αφού λες ότι έψαξες αρκετά πριν καταλήξεις στην DHI, πως μπορεί να μη ξέρεις τους γιατρούς της; Στις παρουσιάσεις εδώ στο φόρουμ αναφέρονται κιόλας τα ονοματα των γιατρών της...
 

anargiros88

Well-Known Member
καλησπέρα και από μένα ! Για να καταλάβω δλδ .... πήγες στην κλινική συνάντησες ένα υπάλληλο συμφώνησες τιμή και ημερομηνία μ.μ δώσατε τα χέρια και τα ξανά λέμε την μέρα της μ.μ ? Σε ποια κλινική πήγες ?
 

oreo

Well-Known Member
Μπορείς να ανεβάσεις φώτο της περιοχής που θα καλύψεις, για να μας δώσεις εικόνα του προβλήματος ?
 

oreo

Well-Known Member
καλησπέρα και από μένα ! Για να καταλάβω δλδ .... πήγες στην κλινική συνάντησες ένα υπάλληλο συμφώνησες τιμή και ημερομηνία μ.μ δώσατε τα χέρια και τα ξανά λέμε την μέρα της μ.μ ? Σε ποια κλινική πήγες ?
Είναι σύνηθες το φαινόμενο Anargire, να σου κάνει το evaluation η υποδοχή παρά ο ιατρός.
Σιγά σιγά θα δικάζουν και οι κλητήρες...
 

anargiros88

Well-Known Member
επειδή και εγώ dhi έκανα και ξέρω ότι δεν είναι τόσο χύμα η κατάσταση για αυτό μου έκανε εντύπωση η προχειρότητα που αναφέρει ο φίλος . μπορεί βεβαία λόγο κοβιντ21 να κάναν περικοπές στο προσωπικό !
 

Georgie

Well-Known Member
καλησπέρα και από μένα ! Για να καταλάβω δλδ .... πήγες στην κλινική συνάντησες ένα υπάλληλο συμφώνησες τιμή και ημερομηνία μ.μ δώσατε τα χέρια και τα ξανά λέμε την μέρα της μ.μ ? Σε ποια κλινική πήγες ?
Άντε να του πήρε και τη πίεση !

Τι άλλο γίνεται δηλαδή ρε Αναργυρε ?

Και εγώ εκεί που πήγα μου χάιδεψαν τη δοτρια και μετά γνώρισα τις Αμαζόνες !
:)
 
καλησπέρα και από μένα ! Για να καταλάβω δλδ .... πήγες στην κλινική συνάντησες ένα υπάλληλο συμφώνησες τιμή και ημερομηνία μ.μ δώσατε τα χέρια και τα ξανά λέμε την μέρα της μ.μ ? Σε ποια κλινική πήγες ?

Καλησπερα, πηγα στην Αθήνα και μιλησα με εναν κυριο που δεν ειναι χειρουργος ή πλαστικος απ οτι είπε και έδωσα και προκαταβολή, όμως περίμενα συν τω χρονω, να με καλέσουν για να με δει και ο γιατρος που θα κανει την επεμβαση.

Μπορείς να ανεβάσεις φώτο της περιοχής που θα καλύψεις, για να μας δώσεις εικόνα του προβλήματος ?

Λυπάμαι είναι δύσκολο αυτή τη στιγμή, ίσως τις επόμενες μέρες.

Αν κάποιος έχει να μου προτείνει κάποιο γιατρό ή κάποια συμβουλή σχετικά με την συγκεκριμένη κλινική θα ήμουν ευγνώμων
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Disco

Well-Known Member
Είναι σύνηθες το φαινόμενο Anargire, να σου κάνει το evaluation η υποδοχή παρά ο ιατρός.
Σιγά σιγά θα δικάζουν και οι κλητήρες...
Καλα και στην HDC δεν μιλας με τον γιατρό αλλο με τον εκπρόσωπό της...ειδες να υπάρχει καποια αστοχία στο πλάνο τους;
 

khaos13

Member
Καλα και στην HDC δεν μιλας με τον γιατρό αλλο με τον εκπρόσωπό της...ειδες να υπάρχει καποια αστοχία στο πλάνο τους;

Κανονικά ο εκπρόσωπος μοιράζεται τα στοιχεία σου με τον γιατρό μετά το consultation. Έτσι ξέρω, και θέλω να πιστεύω ότι αυτό γινεται.
 

karaflomallias

Active Member
φίλε μου αν έχεις αποφασίσει dhi μπες οπωσδήποτε στις ανεξάρτητες παρουσιάσεις περιστατικών τους όπου αναφέρονται και τα ονοματεπώνυμα των ιατρών και επέλεξε αυτόν που σε πείθει περισσότερο ... μη διστάσεις να ζητήσεις από την κλινική να δεις το γιατρό μερικές ημέρες πριν και να του ζητήσεις πιο συγκεκριμένες πληροφορίες για την περίπτωση σου, για το πλάνο που σου προτείνει κλπ.. Δώσε τον απαραίτητο χρόνο για να πάρεις τις αποφάσεις σου... για το κεφάλι σου πρόκειται...
 

anargiros88

Well-Known Member
Άντε να του πήρε και τη πίεση !

Τι άλλο γίνεται δηλαδή ρε Αναργυρε ?

Και εγώ εκεί που πήγα μου χάιδεψαν τη δοτρια και μετά γνώρισα τις Αμαζόνες !
:)

να του κάνουν μέτρηση δότριας . να του εξηγήσουν πως , τι , γιατί , αν όχι έτσι πως αλλιώς , αν όχι τώρα πότε ? αν όχι εμείς ποιοι ? στην δικιά μου πρώτη επαφή υπήρχε ο καλησπερακιας στην πόρτα , ο εκπρόσωπος της κλινικής μια γιατρός δερματολόγος αν θυμάμαι καλά και λίγο αργότερα μίλησα και με γιατρό που έκανε μ.μ εκείνη την ώρα ! Στο τέλος ήρθε και το μεγάλο αφεντικό της κλινικής να δώσει γνωρο ! Αμαζόνες δεν είχαν ωστόσο !
 
Μπλουζα