Μεταμόσχευση Τουρκία η Ελλαδα

Καλησπέρα φίλοι μου

Και εγώ με τη σειρά μου αποφάσισα να προχωρήσω μεταμόσχευση.

Έχω χρησιμοποιήσει φίνα με πεσμένη λίμπιντο και δεν την ξαναπαίρνω χρησιμοποιώ μινοξιδιλη πρωί βράδυ και βιταμίνες.
Σε όσες κλινικές πήγα η τιμή παίζει γύρω στις 5.000 πάνω κάτω για να μου γεμίσει την μπροστινή περιοχή και την πίσω.
Δύο γιατροί μου είπαν ότι δεν έχω επαρκή δότρια να γεμίσω και μπροστά και πίσω έπρεπε να διαλέξω η προς η πίσω.
Μίλησα με μία κλινική στην Τουρκία αυτη που έκανε ο ναυτάρας την neohairplus και είναι γύρω στα 2.000 € μία συνεδρία 8 ώρες γέμισμα μπροστά πίσω στα 4,500-5,000 graft μου είπε.
Μου αρέσει και η επιλογή του Κεραμιδά θεωρώ που ως έχει πολύ ωραία αποτελέσματα μίλησα μαζί του για διήμερη αλλά δεν μπορώ να υποστηρίξω εύκολα το οικονομικό κομμάτι.
Η επιλογές μου είναι η ελλάδα με 2.000€+ δάνειο από τράπεζα 3.000€=5.000€. η Κωνσταντινούπολη 2.000€ χωρίς δάνειο 3.000€
Δεν μπορώ να περιμένω να μαζέψω χρήματα γιατί παίρνω λίγα χρήματα.
Ποια είναι η άποψη σας,
Σας ευχαριστώ πολύ!
 

Συνημμένα

  • IMG_20240120_175258.jpg
    IMG_20240120_175258.jpg
    703.8 KB · Προβολές: 104
  • Screenshot_2024-01-12-09-52-10-69_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg
    Screenshot_2024-01-12-09-52-10-69_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg
    1 MB · Προβολές: 97
  • Screenshot_2024-01-12-09-50-11-03_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg
    Screenshot_2024-01-12-09-50-11-03_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 96
  • Screenshot_2024-01-12-09-53-36-19_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg
    Screenshot_2024-01-12-09-53-36-19_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 93
  • Screenshot_2024-01-12-09-53-25-76_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg
    Screenshot_2024-01-12-09-53-25-76_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg
    1.6 MB · Προβολές: 85
  • Screenshot_2024-01-22-19-01-18-00_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg
    Screenshot_2024-01-22-19-01-18-00_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg
    884.3 KB · Προβολές: 81
  • IMG_20240122_190740.jpg
    IMG_20240122_190740.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 72
  • IMG_20240122_190427.jpg
    IMG_20240122_190427.jpg
    75.4 KB · Προβολές: 67
  • IMG_20240122_190322.jpg
    IMG_20240122_190322.jpg
    725.3 KB · Προβολές: 98

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bobby

Well-Known Member
Επειδή οι βιαστικές αποφάσεις σε κάποιες περιπτώσεις είναι επιβεβλημένες (όταν δεν υπάρχει χρόνος ή υπάρχει κίνδυνος) αλλά συνήθως δεν είναι οι βέλτιστες και οδηγούν στην καταστροφή εφοσον υπάρχει χρόνος για μελέτη και ώριμη σκέψη, θα σου τα πω ωμά......

Το οικονομικό ως πρωταρχικό παράγοντα, αν και το καταλαβαίνω, αν επιμένεις να τον έχεις ως πρωταρχικό καλύτερα μην κάνεις τίποτα. Η ακριβή ΜΜ δεν σημαίνει ότι θα είναι πάντα τέλεια, αλλά ότι υπάρχει συνέπεια καλών αποτελεσμάτων και ότι οι πιθανότητες αποτυχίας είναι περιορισμένες. Από την άλλη η φθηνή ΜΜ δεν σημαίνει ότι θα είναι κακή αλλά συνήθως δεν υπάρχει συνέπεια αποτελεσμάτων και οι πιθανότητες επιτυχίας ειναι χαμηλότερες. Θέλει πεισταμένη έρευνα για την πιο VFM επιλογή ανάλογα με το budget σου.

5k δότρια όπως σε βλέπω δεν έχεις, φάρμακα δεν θες να πάρεις μήπως βελτιώσεις δότρια και λήπτρια, οπότε θεωρώ ότι δεν θα καταφέρεις να έχεις ένα αποδεκτό αποτέλεσμα.

Δάνειο για μαλλιά μην πάρεις γιατί αν πάει κάτι άσχημα θα το μετανιώσεις διπλά....

Αν θες να παίξεις την ζαριά φθηνής ΜΜ στην τουρκία, να είσαι προετοιμασμένος (σε σοβαρό ποσοστό) και για αποτυχία και συνεπώς ξούρα....

Όποιος σου είπε ότι έχεις 4500-5000 γκραφτ για να δώσεις και ότι αυτά θα σου φτάσουν δεν είναι σοβαρός.....

Καλή τύχη σε ότι αποφασίσεις.
 

Chris34

Active Member
Τα 4500 graft μπορεί και να τα έχει η δοτρια αλλά μετά σίγουρα θα είναι αρκετά αραιή.
Το θέμα είναι ότι υπάρχει μαλλί στη μεγαλύτερη έκταση της ληπτριας.
Αραιό και χτυπημένο από την ανδρογενετικη αλωπεκία αλλά υπάρχει.
Πες μας και ηλικία γιατί είναι πολύ σημαντικό. Πηγαίνεις για μεγάλο Norwood.

Τουρκία με 2000€ και ξηλωμα 4500-5000 graft σε 8 ώρες δεν θα το επέλεγα. Δεν θα είναι σοβαρή κλινική.
Ίσως πρέπει να περιμένεις κάποια χρόνια ακόμη. Χωρίς δυνατή θεραπεία δυστυχώς μάλλον θα αδειάσεις κι άλλο. Σκέψου και εναλλακτικές λύσεις.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Καλησπέρα και καλώς μας ήρθες!Κεραμιδά όντως έχουμε δει κάποια καλά αποτελέσματα!Με θεραπεία θα δοκίμαζες ντουταστερίδη μήπως?Όπως έχεις δει εδώ απο κάποια μέλη έχουν βοηθηθεί αρκετά και με πολύ καλά αποτελέσματα ισάξια της Φίνας και χωρίς παρενέργειες!
Αν με ρωτάς και μπορείς για δάνειο θα έκανα Ελλάδα μετά απο ψάξιμο για πολλούς λόγους!Αλλά αν δεν έχεις σκοπό να μπείς σε θεραπεία φίλε μου δεν θα πάρεις αυτό που θέλεις και δεν θα μείνεις ικανοποιημένος!Όπως και να έχει μη το βάζεις κάτω και κυνήγησε το με όλα τα όπλα σου!
 
Σας ευχαριστώ θερμά για τις απαντήσεις σας,
Ηλικία 36 δεν θα ήθελα να πάρω ντουταστεριδη
Εχω εξαντλήσει τα πάντα με σκέψεις έρευνα αποτελέσματα στην Ελλάδα.
Είναι πιστεύω δύσκολο να μου γεμίσει κάποιος μπροστά και την πίσω περιοχή όσο γίνεται καλύτερα κάτω από 4 χιλιάρικα.
Θα προτιμήσω μια μεταμόσχευση μια και έξω όση δοτρια υπάρχει δεν θα ήθελα να ξανα μπω στην διαδικασία!
 

Antonis80

Member
Καλησπέρα φίλοι μου

Και εγώ με τη σειρά μου αποφάσισα να προχωρήσω μεταμόσχευση.

Έχω χρησιμοποιήσει φίνα με πεσμένη λίμπιντο και δεν την ξαναπαίρνω χρησιμοποιώ μινοξιδιλη πρωί βράδυ και βιταμίνες.
Σε όσες κλινικές πήγα η τιμή παίζει γύρω στις 5.000 πάνω κάτω για να μου γεμίσει την μπροστινή περιοχή και την πίσω.
Δύο γιατροί μου είπαν ότι δεν έχω επαρκή δότρια να γεμίσω και μπροστά και πίσω έπρεπε να διαλέξω η προς η πίσω.
Μίλησα με μία κλινική στην Τουρκία αυτη που έκανε ο ναυτάρας την neohairplus και είναι γύρω στα 2.000 € μία συνεδρία 8 ώρες γέμισμα μπροστά πίσω στα 4,500-5,000 graft μου είπε.
Μου αρέσει και η επιλογή του Κεραμιδά θεωρώ που ως έχει πολύ ωραία αποτελέσματα μίλησα μαζί του για διήμερη αλλά δεν μπορώ να υποστηρίξω εύκολα το οικονομικό κομμάτι.
Η επιλογές μου είναι η ελλάδα με 2.000€+ δάνειο από τράπεζα 3.000€=5.000€. η Κωνσταντινούπολη 2.000€ χωρίς δάνειο 3.000€
Δεν μπορώ να περιμένω να μαζέψω χρήματα γιατί παίρνω λίγα χρήματα.
Ποια είναι η άποψη σας,
Σας ευχαριστώ πολύ!
Θα έλεγα να μη μπλέξεις με δάνεια αφού βγάζεις και λίγα χρήματα γιατί υπάρχουν και τα επιτόκια που ανεβάζουν το τελικό ποσο σε σχέση με αυτό που παίρνεις.
Γενικά έχεις μεγάλο θέμα και χωρίς θεραπεία θα πρέπει να αναμένεις να χάσεις ολα τα μαλλιά πάνω αλλά και να εξελιχθεί προς τα πίσω συο crown. Μπορείς να μπεις για μεταμόσχευση πάντως αν τα γνωρίζεις αυτά ώστε να βελτιώσεις υην εμφάνιση σου τουλάχιστον στο μπροστινό και μεσαίο μέρος και όσο πάει προς πίσω.

Για Τουρκία μπορείς να κοιτάξεις στον dr yaman που έχει καλά αποτελέσματα στο φόρουμ και νομίζω χρεώνει 3250 ευρώ για 4500-4800 grafts.
Αλλιώς και FUEcapilar μπορείς να τσεκάρεις που είναι καλη επιλογη στην Τουρκία και κάνουν οι γιατροί της κλινικής τις επεμβάσεις (Gur και turan). Αμα την κανεις search στο Google θα στη βγάλει.
Αλλά και οι 2 ειναι πιο ακριβες επιλογες με λιγότερα grafts από την new hair plus που λες με 2000€ για 5000-7000 grafts.

Αλλιώς Ελλάδα πας στον τυρκαλα Ελλάδα που χρεώνει 4000€ για 4000-4500 grafts αλλιώς στον κεραμιδα που λες ή στον Chris tsakalo με 5000 ευρώ για έως 4800 grafts.

Καλη επιτυχία
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας να είσαστε καλά,
σκεψεις σκεψεις σκεψεις ποιο θα είναι το σωστό βήμα
αλλά δυστυχώς είναι το οικονομικ'ο κομμάτι που δε με αφήνει να έχω πολλές επιλογές.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας να είσαστε καλά,
σκεψεις σκεψεις σκεψεις ποιο θα είναι το σωστό βήμα
αλλά δυστυχώς είναι το οικονομικ'ο κομμάτι που δε με αφήνει να έχω πολλές επιλογές.
Θα έλεγα να ξεκινήσεις την θεραπεία που θα επιλέξεις και όλο αυτό το διάστημα της αναμονής να μαζέψεις ότι μπορείς απο χρήματα και να επιλέξεις σωστά!Υπάρχουν και οικονομικές λύσεις!Μη βιάζεσαι και αγχώνεσαι και επέλεξε σωστά!Σε καταλαβαίνω απόλυτα καθώς όλοι σχεδόν εδώ μέσα είμασταν στην θέση σου και ακόμα το παλεύουμε!
 

Bigk

Well-Known Member
Συμφωνώ με τον Bobby . Δάνειο μην πάρεις γιατί αν δεν πετύχει θα έχεις και χρέος διπλό
Τώρα τα είχα γράψει και στο μέλος που είχε κάνει σε αυτήν την κλινική. Αν σου αρέσει ο τζόγος το κάνεις.
Δεν σημαίνει απαραίτητα ότι δεν θα είναι καλό το αποτέλεσμα επειδή είναι φθηνό.
Σίγουρα όμως δεν υπάρχει εγγύηση για τέλειο.
Τώρα δοτρια όντως θα στην ξηλωσουν αλλά δεν υπάρχει άλλος τρόπος κατά την γνώμη μου.
Ούτε οι θεραπείες θα σου δώσουν πλούσια κόμη, αλλά θα σταθεροποιηθεις εκεί που είσαι. (Πράγμα που χρειάζεσαι, όμως)
Τώρα αν θέλεις κάτι για ορισμένα χρόνια κάνε τον σταυρό σου , και μια δέηση στον Αλλάχ μιας και θα είσαι στα μέρη του και κανε το.. δεν έχεις πολλά να χάσεις... you only live once... δυστυχώς.
 

g_pal

Member
Η δότρια σου οντως δεν φαινεται καλή και έχεις μεγάλο πρόβλημα δυστυχώς.... Βέβαια από το να εισαι καραφλός πάνω καλύτερα να ξηλώσεις ότι έχεις στη δότρια να το βάλεις στη λήπτρια και οτι καλύψεις και αργότερα αμα θες κάνεις SMP στην δοτρια. Καλύτερα περισσότερα μαλλία στη λήπτρια παρά στη δότρια. Σε κάθε περίπτωση θα σαι καλύτερος από τώρα. Οπότε για μένα κάντο.
Από οτι διάβασα στο νημα του ntafara που λες και αυτός ειχε έναν φιλο που ειχε επιλέξει τη συγκεκριμένη κλινική και του άρεσε το αποτέλεσμα του και έτσι την επέλεξε και αυτός.
Δάνεια μη πάρεις για μαλλιά, γιατί μπορει να σου συμβεί κάτι και να χρειαστεί αργότερα να πάρεις για λόγο υγειας και να μη μπορείς.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Αν σε νοιάζει το οικονομικό κομμάτι, η καλύτερη επιλογή που έχεις είναι 5AR blocker (φιναστερίδη/ντουταστερίδη), μινοξιδίλη, άντε και κανά dermaroller. Να ξοδέψεις 2 χιλιάδες ευρώ, να χρεωθείς δάνειο και να έχεις ένα μέτριο (γιατί μέτριο θα είναι) αποτέλεσμα το οποίο δεν θα σου μείνει κι όλας (γιατί η τριχόπτωση θα προχωράει) είναι εγκληματικό.

Οι παρενέργειες της φιναστερίδης είναι προσωρινές. Μετά από ένα διάστημα, ο οργανισμός σου επανέρχεται στο κανονικό και η λίμπιντος σου θα βρίσκεται ξανά στα αρχικά της στάδια. Αυτό συνέβη σε εμένα, αυτό διαβάζω και από άλλες περιπτώσεις στα forums, αυτό αναφέρουν και οι έρευνες που σχολιάζει ο Kevin στο HairCafe.

Σε forums υπάρχουν πάρα πολλές περιπτώσεις ατόμων με την τρίχοπτωσή σου, που μετά από ένα χρόνο με χρήση φιν+μιξ φούντωσαν και επανήλθαν σε NW2-3. Και αυτό εντελώς πάμφθηνα. Η μεταμόσχευση χωρίς θεραπεία με DHT blocker (ειδικά στη περίπτωσή σου) είναι μια τρύπα στο νερό πραγματικά.

Εγώ στη θέση σου θα ξεκίναγα φιν/ντουτ+μιξ για τουλάχιστον έναν χρόνο, θα έβλεπα την βελτίωση που θα μου έκανε, και μόνο μετά θα έβαζα στο τραπέζι τη περίπτωση της μεταμόσχευσης.

Ξαναλέω, είναι εγκληματικό να χρεωθείς δάνειο για ένα αποτέλεσμα που ξέρουμε προκαταβολικά πώς θα είναι μέτριο. Καλύτερα να τα σκάσεις για να βάλεις ένα hair system.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σας ευχαριστώ πολύ για τίς απαντήσεις σας να είσαστε καλά!
Τα μαλλιά μου τα χάνω χρόνια από 20 χρόνων πάντα δεν είχα πολύ μαλλί.
Τα τελευταία 5 χρόνια με την χρήση μινοξιδιλης είμαι σταθερός όσο αφορά το χάσιμο τριχών.
Την χρησιμοποιώ πρωί βράδυ
Καταλαβαίνω απόλυτα ότι δεν περιμένω να γίνω μαλλούρας αλλά κατά βάθος θέλω όταν μπω σε μία τέτοια διαδικασία ξέροντας ότι δεν έχω καλή δοτρια για επόμενη μεταμόσχευση θα προτιμούσα να βγάλει ότι δίνει η δοτρια και βλέπουμε τι γίνεται σε 10 χρόνια πάλι

Κατανοώ το ρίσκο και δεν σας κρύβω ότι φοβάμαι αλλά είναι τέτοια η θέληση να βάλω μαλλί και λέω ότι γίνει.
Τα φάρμακα δεν μπορώ να τα πάρω με χαλάνε αν και ξέρω πως αυτή είναι η λύση.
 
Εδώ ένα περιστατικό που μοιάζει με μένα που μου έδειξαν από την κλινική τής Τουρκίας.
 

Συνημμένα

  • IMG-20240122-WA0006.jpg
    IMG-20240122-WA0006.jpg
    199.7 KB · Προβολές: 68
  • IMG-20240122-WA0009.jpg
    IMG-20240122-WA0009.jpg
    179.5 KB · Προβολές: 64
  • IMG-20240122-WA0008.jpg
    IMG-20240122-WA0008.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 62
  • IMG-20240122-WA0007.jpg
    IMG-20240122-WA0007.jpg
    407.8 KB · Προβολές: 68

JimKan1

Well-Known Member
Εδώ ένα περιστατικό που μοιάζει με μένα που μου έδειξαν από την κλινική τής Τουρκίας.

Στις φωτο που εβαλες αν λαβεις υπ οψη την διαφορα φωτισμου και γωνιας το μπροστα ειναι σχεδον το ιδιο, ισως με μια μικρη βελτιωση και για το πισω δεν μπορεις να καταλαβεις τιποτα γιατι ο τυπος εχει λευκο δερμα, ξανθια τριχα και πεφτει πολυ δυνατο φως πανω, επισης ειναι απο αλλη γωνια
 

LoverBoy

Well-Known Member
Σας ευχαριστώ πολύ για τίς απαντήσεις σας να είσαστε καλά!
Τα μαλλιά μου τα χάνω χρόνια από 20 χρόνων πάντα δεν είχα πολύ μαλλί.
Τα τελευταία 5 χρόνια με την χρήση μινοξιδιλης είμαι σταθερός όσο αφορά το χάσιμο τριχών.
Την χρησιμοποιώ πρωί βράδυ
Καταλαβαίνω απόλυτα ότι δεν περιμένω να γίνω μαλλούρας αλλά κατά βάθος θέλω όταν μπω σε μία τέτοια διαδικασία ξέροντας ότι δεν έχω καλή δοτρια για επόμενη μεταμόσχευση θα προτιμούσα να βγάλει ότι δίνει η δοτρια και βλέπουμε τι γίνεται σε 10 χρόνια πάλι

Κατανοώ το ρίσκο και δεν σας κρύβω ότι φοβάμαι αλλά είναι τέτοια η θέληση να βάλω μαλλί και λέω ότι γίνει.
Τα φάρμακα δεν μπορώ να τα πάρω με χαλάνε αν και ξέρω πως αυτή είναι η λύση.
Ακριβώς το ίδιο φοβόμουν και εγώ και όταν το σκέφτηκα είπα την ίδια κουβέντα με εσένα!Ότι η θέληση μου είναι παραπάνω απο τον φόβο και ενδιασμούς!Μαμά μαλλιά δεν ξανακάνουμε αλλά αξίζει να έχουμε μια κάλυψη που να μας δώσει αυτοπεποίθηση!
 

Bullshit123

New Member
Αν σε νοιάζει το οικονομικό κομμάτι, η καλύτερη επιλογή που έχεις είναι 5AR blocker (φιναστερίδη/ντουταστερίδη), μινοξιδίλη, άντε και κανά dermaroller. Να ξοδέψεις 2 χιλιάδες ευρώ, να χρεωθείς δάνειο και να έχεις ένα μέτριο (γιατί μέτριο θα είναι) αποτέλεσμα το οποίο δεν θα σου μείνει κι όλας (γιατί η τριχόπτωση θα προχωράει) είναι εγκληματικό.

Οι παρενέργειες της φιναστερίδης είναι προσωρινές. Μετά από ένα διάστημα, ο οργανισμός σου επανέρχεται στο κανονικό και η λίμπιντος σου θα βρίσκεται ξανά στα αρχικά της στάδια. Αυτό συνέβη σε εμένα, αυτό διαβάζω και από άλλες περιπτώσεις στα forums, αυτό αναφέρουν και οι έρευνες που σχολιάζει ο Kevin στο HairCafe.

Σε forums υπάρχουν πάρα πολλές περιπτώσεις ατόμων με την τρίχοπτωσή σου, που μετά από ένα χρόνο με χρήση φιν+μιξ φούντωσαν και επανήλθαν σε NW2-3. Και αυτό εντελώς πάμφθηνα. Η μεταμόσχευση χωρίς θεραπεία με DHT blocker (ειδικά στη περίπτωσή σου) είναι μια τρύπα στο νερό πραγματικά.

Εγώ στη θέση σου θα ξεκίναγα φιν/ντουτ+μιξ για τουλάχιστον έναν χρόνο, θα έβλεπα την βελτίωση που θα μου έκανε, και μόνο μετά θα έβαζα στο τραπέζι τη περίπτωση της μεταμόσχευσης.

Ξαναλέω, είναι εγκληματικό να χρεωθείς δάνειο για ένα αποτέλεσμα που ξέρουμε προκαταβολικά πώς θα είναι μέτριο. Καλύτερα να τα σκάσεις για να βάλεις ένα hair system.
Φίλε πόσο κράτησαν οι παρενέργειες της φινας; Της δίνω μία δεύτερη ευκαιρία γιατί την πρώτη φορά τη σταμάτησα μόλις είδα παρενέργειες αν και είχε κάνει καλή δουλειά. Τώρα παίρνω λοσιόν και πάλι βλέπω τα ίδια αλλά ίσως πρέπει να συνεχίσω.
 
Φίλε πόσο κράτησαν οι παρενέργειες της φινας; Της δίνω μία δεύτερη ευκαιρία γιατί την πρώτη φορά τη σταμάτησα μόλις είδα παρενέργειες αν και είχε κάνει καλή δουλειά. Τώρα παίρνω λοσιόν και πάλι βλέπω τα ίδια αλλά ίσως πρέπει να συνεχίσω.
Είχα πιο αδύναμη στύση για κανά μήνα τουλάχιστον, ίσως και δύο. Και στην αρχή είχα νιώσει κάποιες ενοχλήσεις από τη περιοχή 1-2 φορές. Είχα ψιλοφρικάρει, αλλά συνέχιζα να παίρνω. Έτσι, από το τρίτο μήνα και μετά ξαφνικά είχα και μεγαλύτερη λίμπιντο και ισχυρότερη στύση, ίσως λόγω της επιπλέον τεστοστερόνης που έχω (γιατί έχει μειωθεί η DHT).

Η εμπειρία μου πάντως επιβεβαιώνεται πλήρως και από τις έρευνες (δες εδώ την ανάλυση του Kevin από το Haircafe). Δεν χάνεις τίποτα να ξαναδοκιμάσεις, απλά μην σκέφτεσαι τις παρενέργειες και μην διαβάζεις το μακρύ και το κοντό του καθένα στο ίντερνετ. Πάρε το χάπι και ζήσε τη ζωή σου, σε ένα χρόνο θα έχεις φουντώσει. Το κανάλι Haircafe με βοήθησε πααααρα πολύ να κρίνω σωστά, σου συστήνω να δεις και τα υπόλοιπα βίντεο του.
 

Bullshit123

New Member
Είχα πιο αδύναμη στύση για κανά μήνα τουλάχιστον, ίσως και δύο. Και στην αρχή είχα νιώσει κάποιες ενοχλήσεις από τη περιοχή 1-2 φορές. Είχα ψιλοφρικάρει, αλλά συνέχιζα να παίρνω. Έτσι, από το τρίτο μήνα και μετά ξαφνικά είχα και μεγαλύτερη λίμπιντο και ισχυρότερη στύση, ίσως λόγω της επιπλέον τεστοστερόνης που έχω (γιατί έχει μειωθεί η DHT).

Η εμπειρία μου πάντως επιβεβαιώνεται πλήρως και από τις έρευνες (δες εδώ την ανάλυση του Kevin από το Haircafe). Δεν χάνεις τίποτα να ξαναδοκιμάσεις, απλά μην σκέφτεσαι τις παρενέργειες και μην διαβάζεις το μακρύ και το κοντό του καθένα στο ίντερνετ. Πάρε το χάπι και ζήσε τη ζωή σου, σε ένα χρόνο θα έχεις φουντώσει. Το κανάλι Haircafe με βοήθησε πααααρα πολύ να κρίνω σωστά, σου συστήνω να δεις και τα υπόλοιπα βίντεο του.
Ευχαριστώ. Τότε αξίζει να το δοκιμάσω. Σε μένα δεν ήταν θέμα επηρεασμου ούτε το μυαλό μου. Ξέρω ότι είναι από τη φίνα αλλά εφόσον υποχωρεί τότε είμαι οκ με αυτό.
 

dim d

Well-Known Member
Σας ευχαριστώ θερμά για τις απαντήσεις σας,
Ηλικία 36 δεν θα ήθελα να πάρω ντουταστεριδη
Εχω εξαντλήσει τα πάντα με σκέψεις έρευνα αποτελέσματα στην Ελλάδα.
Είναι πιστεύω δύσκολο να μου γεμίσει κάποιος μπροστά και την πίσω περιοχή όσο γίνεται καλύτερα κάτω από 4 χιλιάρικα.
Θα προτιμήσω μια μεταμόσχευση μια και έξω όση δοτρια υπάρχει δεν θα ήθελα να ξανα μπω στην διαδικασία!
Δεν το σκεφτεσαι σωστα χωρις θεραπεια και στρατηγικη θα ξοδευεις πολλα λεφτα με πολυ μεγαλο ρισκο.
 

g_pal

Member
Δεν ειναι για όλους η φιναστερίδη δυστυχώς. Άλλοι βγάζουν παρενέργειες, αλλοι μπορεί να μη βγάζουν. Και ο νηματοθέτης δοκίμασε φιναστερίδη και έβγαλε παρενέργειες, και γιαυτό την σταμάτησε, αλλιώς θα την συνέχιζε..Δεν έχει νόημα να μένεις σε μια θεραπεία με τις παρενέργειες μονο και μονο για να μη χάσεις άλλα μαλλιά, γιατί θα χάσεις μετά ακόμα πιο σημαντικά πράγματα.
Ίσως θα μπορούσε να δοκιμάσει τοπική φιναστερίδη να δει αν με αυτή θα ειναι οκ.
 
Μπλουζα