Μεταμοσχευση strip 2468 grafts

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

vlafo

Well-Known Member
εντωμεταξυ αυτό το μνμ που έγραψε πρέπει να του το έστειλε ο Άνιστον και να το έκανε copy paste για να φανεί μορφωμένη απάντηση ..η να το βρήκε πουθενά ,να μην το κατάλαβε καν και να είπε θα το βάλω να τους αποστομώσω ..μάλλον το πρώτο είναι όμως..
Βουλωμένο γράμμα διαβάζεις ρε φίλε.
Έλα να μου πεις τον καφέ και να μου πεις τη μοίρα μου..:)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ronaldo

Well-Known Member
πρωτόγνωρα πράγματα βλέπουμε το τελευταίο διάστημα από τον συγκεκριμένο και απαιτήσεις για διαγραφές μελών που δεν έχει ξαναγίνει ποτέ κάτι τέτοιο..όπως είδες αυτό που είπα,ήταν ότι θα γίνω Κατίνα σαν εσένα στον Χριστάκη.γτ αυτό είναι με αυτό που κάνει και προσπαθεί να πετύχει με τις ευλογίες (like) του Άνιστον..εντωμεταξυ αυτό το μνμ που έγραψε πρέπει να του το έστειλε ο Άνιστον και να το έκανε copy paste για να φανεί μορφωμένη απάντηση ..η να το βρήκε πουθενά ,να μην το κατάλαβε καν και να είπε θα το βάλω να τους αποστομώσω ..μάλλον το πρώτο είναι όμως..
Αεράτε τον χρηστάκη τον έχουν πάρει όλοι πρέφα μέσα στο φόρουμ τι αποστολή έχει στόχο να πετύχει και για ποιο λόγο θέλει να διώξει κάποιους που όλοι γνωρίζουμε τον λόγο...

Ε ναι..στα 60-65 πως θα εξελιχθεί?έχεις δίκιο.:oops::rolleyes:o_O
φίλε μου πρέπει να κρατάς απόθεμα για τα 70. Τότε θα έχεις όλη τη ζωή μπροστά σου να χαρείς τα νέα σου μαλλιά ...! :D
 

Kostas97

Well-Known Member
Σκεψεις πανω σε φινα...
Μετα απο μια κουβεντα που ειχα σημερα και μιας και το θεμα επανηλθε.
Οι παρενεργειες της φιναστεριδης ειναι γνωστες και τα ποσοστα επιβεβαιωμενα με ερευνες. Ο,τιδηποτε μη επιβεβαιωμενο ο,τιδηποτε μη στοιχειωθετημενο επιστημονικα δεν θελω καν να το αναλυσω.

Εχουμε λοιπον ενα 2-3% που εμφανιζουν παρενεργειες. Σε αυτο το ποσοστο συμπεριλαμβανω, οσους εμφανισουν γυναικομαστια,σεξουλιακη δυσλειτουργια και μεταβολη διαθεσης.

Ερχομαστε λοιπον στην Ελλαδα του 2021 και ενω μιλαμε για ενα ασφαλες φαρμακο ΕΣΤΩ ο Χ Αναστασακης ξεκιναει να την χρησιμοποιει , να το απαιτει.
Παμε λοιπον στο ερωτημα...
Απο τα 100 περιστατικα που ο αναστασακης θα δωσει φινα ενας θα παραπονεθει για στητικη δυσειτουργια. Απο τα 250 ενας θα πει εβγαλα γυναικομαστια.

Στα 1000 περιστατικα στα 10000 περιστατικα φανταζομαι τα αντιστοιχα νουμερα με βαση τα ποσοστα.
Μεσα σε αυτα βαλε και τους Nocebo οι οποιοι θα τον βαζουν στην διαδικασια να τους ελεγχει και να σκεφτεται και ο ιδιος, Βρε λες;;

Μεσα σε αυτα βαλε τους Ελληνες, που τωρα με τα εμβολια βλεπετε πως αντιδουν, που θα του ζητησουν το λογο θα τον δυσφημισουν κλπ.

Ερχομαι λοιπον εγω στην Ελλαδα ως Αναστασακης. Υπερασπιζομαι τη φινα αφου στα τοσα συνεδρια που εχω παει βγαινει το συμπερασμα οτι ειναι ασφαλες και οταν μιλαμε και για customized δοση οι παρενεργειες μειωνονται και αλλο.
Μπορω να την ενταξω στην Ελληνικη πραγματικοτητα παρολα αυτα ;;

Ρητορικο το ερωτημα ....
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldo

Well-Known Member
redundant το ερωτημα, γιατι απλα ο Αναστασακης δεν το αναφερει καν, οχι δεν το απαιτει.
Εχει εξηγησει κ αλλες φορες οτι δοκιμαζει αλλες μεθοδους πρωτα.
ΜΙλαω μονο κ μονο ως ασθενης του, δεν μου το απαιτησε ποτε..
 

oreo

Well-Known Member
Σκεψεις πανω σε φινα...
Μετα απο μια κουβεντα που ειχα σημερα και μιας και το θεμα επανηλθε.
Οι παρενεργειες της φιναστεριδης ειναι γνωστες και τα ποσοστα επιβεβαιωμενα με ερευνες. Ο,τιδηποτε μη επιβεβαιωμενο ο,τιδηποτε μη στοιχειωθετημενο επιστημονικα δεν θελω καν να το αναλυσω.

Εχουμε λοιπον ενα 2-3% που εμφανιζουν παρενεργειες. Σε αυτο το ποσοστο συμπεριλαμβανω, οσους εμφανισουν γυναικομαστια,σεξουλιακη δυσλειτουργια και μεταβολη διαθεσης.

Ερχομαστε λοιπον στην Ελλαδα του 2021 και ενω μιλαμε για ενα ασφαλες φαρμακο ο Χ Αναστασακης ξεκιναει να την χρησιμοποιει , να το απαιτει.
Παμε λοιπον εγω στο ερωτημα...
Απο τα 100 περιστατικα που ο αναστασακης θα δωσει φινα ενας θα παραπονεθει για στητικη δυσειτουργια. Απο τα 250 ενας θα πει εβγαλα γυναικομαστια.

Στα 1000 περιστατικα στα 10000 περιστατικα φανταζομαι τα αντιστοιχα νουμερα με βαση τα ποσοστα.
Μεσα σε αυτα βαλε και τους Nocebo οι οποιοι θα τον βαζουν στην διαδικασια να τους ελεγχει και να σκεφτεται και ο ιδιος, Βρε λες;;

Μεσα σε αυτα βαλε τους Ελληνες, που τωρα με τα εμβολια βλεπεται πως αντιδουν, που θα του ζητησουν το λογο θα τον δυσφημισουν κλπ.

Ερχομαι λοιπον εγω στην Ελλαδα ως Αναστασακης. Υπερασπιζομαι τη φινα αφου στα τοσα συνεδρια που εχω παει βγαινει το συμπερασμα οτι ειναι ασφαλες και οταν μιλαμε και για customized δοση οι παρενεργειες μειωνονται και αλλο.
Μπορω να την ενταξω στην Ελληνικη πραγματικοτητα παρολα αυτα ;;

Ρητορικο το ερωτημα ....
Όταν ο άλλος είναι ξεκάθαρος απεναντί σου και σου παραθέτει όλα τα δεδομένα , το βάρος της επιλογής είναι δικό σου
 

oreo

Well-Known Member
Φυσικά και χρειάζεται και τα δύο,νομίζεις ότι όλοι μπορούνε να το κάνουνε?
Τότε θα βλέπαμε παπάδες εδώ,αλλά ακόμα το ψάχνουμε με το κιάλι.
Δεν πειράζει έκανα εγώ την αρχή να δούμε πως είναι αυτά τα αποτελέσματα που βλέπουμε στα βιντεάκια της Ισπανίας και μαθαίνουμε..
Θα ματιαστείς μόνος σου εσύ το βλέπω :p
 

witcher

Well-Known Member
Σκεψεις πανω σε φινα...
Μετα απο μια κουβεντα που ειχα σημερα και μιας και το θεμα επανηλθε.
Οι παρενεργειες της φιναστεριδης ειναι γνωστες και τα ποσοστα επιβεβαιωμενα με ερευνες. Ο,τιδηποτε μη επιβεβαιωμενο ο,τιδηποτε μη στοιχειωθετημενο επιστημονικα δεν θελω καν να το αναλυσω.

Εχουμε λοιπον ενα 2-3% που εμφανιζουν παρενεργειες. Σε αυτο το ποσοστο συμπεριλαμβανω, οσους εμφανισουν γυναικομαστια,σεξουλιακη δυσλειτουργια και μεταβολη διαθεσης.

Ερχομαστε λοιπον στην Ελλαδα του 2021 και ενω μιλαμε για ενα ασφαλες φαρμακο ο Χ Αναστασακης ξεκιναει να την χρησιμοποιει , να το απαιτει.
Παμε λοιπον εγω στο ερωτημα...
Απο τα 100 περιστατικα που ο αναστασακης θα δωσει φινα ενας θα παραπονεθει για στητικη δυσειτουργια. Απο τα 250 ενας θα πει εβγαλα γυναικομαστια.

Στα 1000 περιστατικα στα 10000 περιστατικα φανταζομαι τα αντιστοιχα νουμερα με βαση τα ποσοστα.
Μεσα σε αυτα βαλε και τους Nocebo οι οποιοι θα τον βαζουν στην διαδικασια να τους ελεγχει και να σκεφτεται και ο ιδιος, Βρε λες;;

Μεσα σε αυτα βαλε τους Ελληνες, που τωρα με τα εμβολια βλεπεται πως αντιδουν, που θα του ζητησουν το λογο θα τον δυσφημισουν κλπ.

Ερχομαι λοιπον εγω στην Ελλαδα ως Αναστασακης. Υπερασπιζομαι τη φινα αφου στα τοσα συνεδρια που εχω παει βγαινει το συμπερασμα οτι ειναι ασφαλες και οταν μιλαμε και για customized δοση οι παρενεργειες μειωνονται και αλλο.
Μπορω να την ενταξω στην Ελληνικη πραγματικοτητα παρολα αυτα ;;

Ρητορικο το ερωτημα ....
Η σωστή τακτική πρώτα είναι σταθεροποίηση της τριχόπτωσης και μετά επέμβαση. Το να μη σταθεροποιείς την τριχόπτωση και να μπαίνεις για επέμβαση είναι λάθος τακτική και θα πρέπει να ξαναμπαίνεις για μπαλώματα που θα σου κοστίζει και πολλά λεφτά και δεν θα μένεις ποτέ ικανοποιημένος. Γι'αυτό δεν το εφαρμόζουν οι κλινικές του εξωτερικού. Η φίνα είναι απόλυτα ασφαλές φάρμακο που άμα τύχει να εμφανίσεις παρενέργειες απλά μειώνεις την δόση και όλα λύνονται.
Τα αποτελέσματα των κλινικών του εξωτερικού δεν οφείλονται στην φίνα αλλά στις ικανότητες των συγκεκριμένων ιατρών και στο ακριβές και απόλυτα μελετημένο τους πλάνο, κάτι που δεν γίνεται εδώ. Η φίνα απλά διατηρεί το αποτέλεσμα για πολλά χρόνια και στις υπόλοιπες ζώνες. Και να εφάρμοζαν εδώ οι κλινικές στην Ελλάδα απαραίτητα φίνα τα αποτελέσματά τους πάλι δεν θα μπορούσαν να πλησιάσουν αυτά των κλινικών του εξωτερικού, γιατί άλλοι είναι λόγοι και όχι η φίνα.
 

oreo

Well-Known Member
Η σωστή τακτική πρώτα είναι σταθεροποίηση της τριχόπτωσης και μετά επέμβαση. Το να μη σταθεροποιείς την τριχόπτωση και να μπαίνεις για επέμβαση είναι λάθος τακτική και θα πρέπει να ξαναμπαίνεις για μπαλώματα που θα σου κοστίζει και πολλά λεφτά και δεν θα μένεις ποτέ ικανοποιημένος. Γι'αυτό δεν το εφαρμόζουν οι κλινικές του εξωτερικού. Η φίνα είναι απόλυτα ασφαλές φάρμακο που άμα τύχει να εμφανίσεις παρενέργειες απλά μειώνεις την δόση και όλα λύνονται.
Τα αποτελέσματα των κλινικών του εξωτερικού δεν οφείλονται στην φίνα αλλά στις ικανότητες των συγκεκριμένων ιατρών και στο ακριβές και απόλυτα μελετημένο τους πλάνο, κάτι που δεν γίνεται εδώ. Η φίνα απλά διατηρεί το αποτέλεσμα για πολλά χρόνια και στις υπόλοιπες ζώνες. Και να εφάρμοζαν εδώ οι κλινικές στην Ελλάδα απαραίτητα φίνα τα αποτελέσματά τους πάλι δεν θα μπορούσαν να πλησιάσουν αυτά των κλινικών του εξωτερικού, γιατί άλλοι είναι λόγοι και όχι η φίνα.
Τσαλακώσαν και αυτοί σίγουρα πολλά κεφάλια για να μάθουν την τέχνη
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kostas97

Well-Known Member
redundant το ερωτημα, γιατι απλα ο Αναστασακης δεν το αναφερει καν, οχι δεν το απαιτει.
Εχει εξηγησει κ αλλες φορες οτι δοκιμαζει αλλες μεθοδους πρωτα.
ΜΙλαω μονο κ μονο ως ασθενης του, δεν μου το απαιτησε ποτε..
Δεν μιλησα εγω για απαιτηση. Ουτε κατηγορησα τον Αναστασακη... Το αντιθετο μαλιστα.
Στο τελευταιο του βιντεο ακουσα και την αναφορα που εκανε για εναν νεαρο ασθενη.
Αναφερω το λογο που δεν μπορει στην Ελλαδα και να θελει καποιος να το απαιτησει, να γινει πραξη.
Όταν ο άλλος είναι ξεκάθαρος απεναντί σου και σου παραθέτει όλα τα δεδομένα , το βάρος της επιλογής είναι δικό σου
Συμφωνω απολυτα, δυστυχως δεν ειναι ξεκαθαρο για ολους αυτο...
Η σωστή τακτική πρώτα είναι σταθεροποίηση της τριχόπτωσης και μετά επέμβαση. Το να μη σταθεροποιείς την τριχόπτωση και να μπαίνεις για επέμβαση είναι λάθος τακτική και θα πρέπει να ξαναμπαίνεις για μπαλώματα που θα σου κοστίζει και πολλά λεφτά και δεν θα μένεις ποτέ ικανοποιημένος. Γι'αυτό δεν το εφαρμόζουν οι κλινικές του εξωτερικού. Η φίνα είναι απόλυτα ασφαλές φάρμακο που άμα τύχει να εμφανίσεις παρενέργειες απλά μειώνεις την δόση και όλα λύνονται.
Τα αποτελέσματα των κλινικών του εξωτερικού δεν οφείλονται στην φίνα αλλά στις ικανότητες των συγκεκριμένων ιατρών και στο ακριβές και απόλυτα μελετημένο τους πλάνο, κάτι που δεν γίνεται εδώ. Η φίνα απλά διατηρεί το αποτέλεσμα για πολλά χρόνια και στις υπόλοιπες ζώνες. Και να εφάρμοζαν εδώ οι κλινικές στην Ελλάδα απαραίτητα φίνα τα αποτελέσματά τους πάλι δεν θα μπορούσαν να πλησιάσουν αυτά των κλινικών του εξωτερικού.
Συμφωνουμε.. :D
 

aeratos28

Just aeratos
Ξεκάθαρος ως προς τι?σου εξήγησε πως αν κάνεις θεραπεία με φιναστεριδη ,θα μπορέσετε να μπειτε και σε forelock η να μπουν γενικώς περισσότερα,περίπου 1000 όπως είχαμε ξανασυζητήσει? Αν σου είπε ότι με θεραπεία πάμε για αυτά τα grafts για σωστό αποτέλεσμα και επέλεξες αυτό που κάνατε τότε συμφωνώ πως ήταν ξεκάθαρος..αν όχι,τότε δεν λέω πως δεν ήταν ξεκάθαρος,απλά ότι οι δυνατότητες του είναι μέχρι εκεί.τα αλλά απλά είναι υψηλότερου επιπέδου και για αυτό δεν μπόρεσε να τα προτείνει
Όταν ο άλλος είναι ξεκάθαρος απεναντί σου και σου παραθέτει όλα τα δεδομένα , το βάρος της επιλογής είναι δικό σου
 

oreo

Well-Known Member
Ξεκάθαρος ως προς τι?σου εξήγησε πως αν κάνεις θεραπεία με φιναστεριδη ,θα μπορέσετε να μπειτε και σε forelock η να μπουν γενικώς περισσότερα,περίπου 1000 όπως είχαμε ξανασυζητήσει? Αν σου είπε ότι με θεραπεία πάμε για αυτά τα grafts για σωστό αποτέλεσμα και επέλεξες αυτό που κάνατε τότε συμφωνώ πως ήταν ξεκάθαρος..αν όχι,τότε δεν λέω πως δεν ήταν ξεκάθαρος,απλά ότι οι δυνατότητες του είναι μέχρι εκεί.τα αλλά απλά είναι υψηλότερου επιπέδου και για αυτό δεν μπόρεσε να τα προτείνει
Μάλλον μπερδεύτηκες και ήθελες να απαντήσεις σε άλλον
 

witcher

Well-Known Member
Τσαλακώσαν και αυτοί σίγουρα πολλά κεφάλια για να μάθουν την τέχνη
Αν δεν ρισκάρεις κάποια στιγμή, δεν θα εξελιχθείς και θα μείνεις στάσιμος, το ρίσκο για αποτυχία βέβαια έχει μειωθεί πολύ σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια. Προφανώς όμως άμα έχεις απαιτήσεις για το αποτέλεσμα θα πας σε αυτούς που ήδη έχουν μάθει την τέχνη και την εφαρμόζουν πολλά χρόνια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Τσαλακώσαν και αυτοί σίγουρα πολλά κεφάλια για να μάθουν την τέχνη
Φίλε σίγουρα,αλλά ο σοβαρός κινείται συντηρητικά στην αρχή ακριβώς για να περιορίσει το εύρος της ζημιάς σε κάτι που δεν ξέρει.
Η μικρή ζημιά που πιθανόν κάνανε σε σχέση με τα "μακελειά" της Ελλάδος,είναι η μέρα με τη νύχτα.
Σήμερα βελτιωθήκαμε και έχουμε υψηλές φυτρώσεις.
Χερλάιν το παλεύουμε ακόμα αλλά μόνο ένας μπορεί.
Ένα βήμα εμείς,10 οι άλλοι.
 

oreo

Well-Known Member
Φίλε σίγουρα,αλλά ο σοβαρός κινείται συντηρητικά στην αρχή ακριβώς για να περιορίσει το εύρος της ζημιάς σε κάτι που δεν ξέρει.
Η μικρή ζημιά που πιθανόν κάνανε σε σχέση με τα "μακελειά" της Ελλάδος,είναι η μέρα με τη νύχτα.
Σήμερα βελτιωθήκαμε και έχουμε υψηλές φυτρώσεις.
Χερλάιν το παλεύουμε ακόμα αλλά μόνο ένας μπορεί.
Ένα βήμα εμείς,10 οι άλλοι.
Έχω μια ρήση : Απο τους πρώτους μόνο στο τζάμπα και αυτό με επιφύλαξη
 

Xristos87

Well-Known Member
@aeratos28 και @Disco στην πλανη που ακροβατειτε θα ηθελα καποια στιγμη, να ψαξεται ως αλλοι Ροζ Πανθηρας(ντεντεκτιβ)τις συνομωσιες και τα εγκληματα που τελουνται στο φορουμ. να αναφερεται τον ρολο μου εδω μεσα, οπως και τον λογο π θελω να φυγει ο Γιωργος(εν τω μεταξυ εχει εξαφανιστει) και ο Βλαφο.
Να ειστε δικαιοι ομως εε...κ να αφησετε το κοινο να βγαλει συμπερασματα. Μην κανετε σαν τον @vlafo που δινει Οσκαρ στον εαυτο-μεταμοσχευση του(τραγικο ετσι)


Τελος να σας ενημερωσω οτι επεσε πολυ δουλεια και θα ειμαι πνιγμενος ως τα τελη Νοεμβρη. Θα μπαινω ομως π κ που να βλεπω την προοδο των ερευνων σας και απο τελη νοεμβρη παλι εδω.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα