Μεταμοσχευση στην LP Clinic - 13/11/2019

vlafo

Well-Known Member
Το θεμα ειναι να μη παντρεύεσαι .
Κάπου όλοι το ξέρετε .
;)
Η να παντρεύεσαι μεγάλος οπότε είσαι πλήρης αν έχεις κάνει την κατάλληλη ζωή..
Η σχεδόν πλήρης...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member
Μάλλον να καταφέρεις να μην παντρεύεσαι. Θέλει προσπάθεια.
Υπαρχει τροπος, φιλε CVIAL...

"Στριβειν δια του αρραβωνος"...για να θυμηθουμε την ωραια παλια ταινια με πρωταγωνιστη τον Ντινο Ηλιοπουλο.
 

tol

Well-Known Member
Σου εύχομαι φίλε @tol να ερωτευτείς και εσυ ( εκτός εάν εχει κλείσει το θεμα) μια Εβραία η μια Αφρικανη η μια Ασιάτισσα να δεις τις εκπληκτικές διαφορες και να διδαχθείς πολλούς ερωτικούς πολιτισμούς .
Ειναι υγεια να ξέρεις
Ωπα...νεες αποκαλυψεις απο τον φιλο Γιωργο...φαινεται οτι εχεις κανει διαπολιτισμικο ταξιδι στον ερωτα...

Κοιτα..στην καρδια και το μυαλο ενος ανδρα παντα βρισκεται μια συγκεκριμενη γυναικα...επι Βεκρη αγαπουσα μια εβραια...επι Παπανικολαου μια ελληνιδα που αγαπω ακομα! Οι νοσηλευτριες προτιμουσα να μην ειχαν ομορφια αλλα να λαμβανα καλυτερα αποτελεσματα συνολικα απ τις 3 συνεδριες/2 επεμβασεις!
Ο Χριστοφορος εξπερ στον πλατωνικο ερωτα...ο Γιωργος στον διαπολιτισμικο!!!

ΥΓ Προσωπικα, φιλε Γιωργο, δεν μπορω να ακολουθησω το παραδειγμα κανενος απο τους δυο...ονειρο μου ηταν "η μια και μοναδικη γυναικα στον κοσμο"...εκανα μεγαλη υπομονη αναζητωντας την καταλληλη στιγμη και την καταλληλη γυναικα...σε ηλικια 23 χρονων, οταν και αρραβωνιαστηκα, οι πορτες της καρδιας κλειδωσαν. Για καποιους μπορει να φαινεται "αφελες", "παραλογο", "ανηκουστο"...για τους ελαχιστους ομως που το εχουν ζησει, το συναισθημα του "ειμαι μαζι, στις χαρες και τις λυπες της ζωης, με ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟ προσωπο" ειναι ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΟ.
 

Georgie

Well-Known Member
Σου εύχομαι τα καλυτερα .
Το θεμα ειναι να εισαι happy φίλε .
Να ειναι με μια η πολλές μικρή σημασία εχει .
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Υπαρχει τροπος, φιλε CVIAL...

"Στριβειν δια του αρραβωνος"...για να θυμηθουμε την ωραια παλια ταινια με πρωταγωνιστη τον Ντινο Ηλιοπουλο.
Υπαρχει και το στριβειν δια του ημιτελικου(αποκλεισμου)...δηλ. αποκλειεσαι στον ημιτελικο οταν στον τελικο δε θελεις να βρεθεις αντιπαλος με καποια δυνατη ομαδα...ασχετο το παραδειγμα με την κουβεντα σας, απλα το κατεθεσα!
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Ωπα...νεες αποκαλυψεις απο τον φιλο Γιωργο...φαινεται οτι εχεις κανει διαπολιτισμικο ταξιδι στον ερωτα...


Ο Χριστοφορος εξπερ στον πλατωνικο ερωτα...ο Γιωργος στον διαπολιτισμικο!!!

ΥΓ Προσωπικα, φιλε Γιωργο, δεν μπορω να ακολουθησω το παραδειγμα κανενος απο τους δυο...ονειρο μου ηταν "η μια και μοναδικη γυναικα στον κοσμο"...εκανα μεγαλη υπομονη αναζητωντας την καταλληλη στιγμη και την καταλληλη γυναικα...σε ηλικια 23 χρονων, οταν και αρραβωνιαστηκα, οι πορτες της καρδιας κλειδωσαν. Για καποιους μπορει να φαινεται "αφελες", "παραλογο", "ανηκουστο"...για τους ελαχιστους ομως που το εχουν ζησει, το συναισθημα του "ειμαι μαζι, στις χαρες και τις λυπες της ζωης, με ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟ προσωπο" ειναι ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΟ.
Με την εβραια οντως ηταν πλατωνικος ερωτας παροτι αρνηθηκα να συναντηθω μαζι της οταν μου το προτεινε...παντως η ιδια πριν μπω Βεκρη, μου ειχε πει οτι ειμαι γοητευτικος χωρις μαλλια και οτι δε χρειαζεται να προβω σε μεταμοσχευση!
Απο εκει και περα, με την ελληνιδα ο ερως δεν ειναι πλατωνικος! Και την εχω συναντησει απο κοντα και μου προτεινε κι αλλη συναντηση αλλα δεν ηθελα ο ιδιος διοτι επιθυμουσε παρουσια φιλη της! Οποτε ναι, συνεχιζεται πλατωνικα ο ερως μεχρι να γινει κατι...αν δε γινει τοτε δεν πειραζει..δοξα τω Θεω παντων ενεκεν!
 
  • Like
Reactions: tol

Xristoforaz

Well-Known Member
Σου εύχομαι τα καλυτερα .
Το θεμα ειναι να εισαι happy φίλε .
Να ειναι με μια η πολλές μικρή σημασία εχει .
Διαφωνω Γεωργιε! Καλυτερα μονογαμικος να ησουν οπως ο Tol...ο Τολ ειναι κυριος σε πολλους τομεις της ζωης του!
Βεβαια δε θα σου πω πως θα ενεργησεις..εισαι ελευθερος να κανεις τις δικες σου επιλογες!

Σχετικα με τα μαλλια τωρα...οταν επιλεγουμε γιατρους και δε μας πανε καλα τα πραγματα...δε φταιμε παντα εμεις...εξαρταται κι απ την ηθικη των γιατρων που δε μπορεις εκ των προτερων να την γνωριζεις!
Αν εσυ θεωρεις οτι το κοστος σε καποια κλινικη ειναι 2.500 τοτε γιατι να πληρωσεις 3.000 ? Ειναι κι αυτο ενα ερωτημα που σε ταλαιπωρει, περαν του γιατι δεν εχεις ολοκληρωσει ακομα με το θεμα α.α.!
 

Xristoforaz

Well-Known Member
2 με 3 + τον γιατρο.
Οταν ο γιατρος στην κλινικη σας εχει 3 τεχνικους βοηθους τοτε πιθανα να του λυνονται τα χερια, σε σχεση με το να ειχε μονο μια ή εναν βοηθο!
Θα ηθελα να σε ρωτησω: ποιος ειναι ο ρολος του καθενος απ τους τρεις βοηθους, κατα τη διαρκεια της επεμβασης και ποιος του ιδιου του ιατρου σας?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Οταν ο γιατρος στην κλινικη σας εχει 3 τεχνικους βοηθους τοτε πιθανα να του λυνονται τα χερια, σε σχεση με το να ειχε μονο μια ή εναν βοηθο!
Θα ηθελα να σε ρωτησω: ποιος ειναι ο ρολος του καθενος απ τους τρεις βοηθους, κατα τη διαρκεια της επεμβασης και ποιος του ιδιου του ιατρου σας?

Ο γιατρός κάνει την χάραξη των τριχοθηλακιων και στην συνεχεία τις οπές.
Οι βοηθοί εξαγωγή-τοποθέτηση και μικροσκόπιο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

makis25

Well-Known Member
cvial και σε βιντεο του Αναστασακη νομιζω ειδα να δουλευουν τα μικροσκοπια σε fue περιστατικο . Το κανουν και αλλοι . Hattingen σε fue , Hasson wong σε fue επισης μου ρχονται στο μυαλο προχειρα.
 

makis25

Well-Known Member
τα τριμαρουν ; σιγουρα τα ελεγχουν κατω απο μεγεθυνση πχ μη ξεφυγει κανενα διτριχο για μονοτριχο κτλ
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Έλεγχος τριχοθηλακιων όπου χρειάζεται και καθαρισμός τους από excessive tissue και δημιουργία μονότριχών αν κάποιος δεν δίνει για την hairline του.
Συνήθως είναι 2.
Εγω το 2012 είχα 4 άτομα + 2 γιατρούς στο Strip μου.
Πέρσι το 2019 την γιατρό και 2 τεχνικούς και νομίζω κάποια φορά άλλαζε με έναν αν θυμάμαι καλά.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Έλεγχος τριχοθηλακιων όπου χρειάζεται και καθαρισμός τους από excessive tissue και δημιουργία μονότριχών αν κάποιος δεν δίνει για την hairline του.
Συνήθως είναι 2.
Εγω το 2012 είχα 4 άτομα + 2 γιατρούς στο Strip μου.
Πέρσι το 2019 την γιατρό και 2 τεχνικούς και νομίζω κάποια φορά άλλαζε με έναν αν θυμάμαι καλά.
Εξαγωγη μοσχευματων-γενιων κανετε?
Αν ναι ποσο χρεωνετε το καθε γκραφτ/γενι?
Ρωταω διοτι ο δρ Παπανικολαου μου χε πει οτι δεν ειναι καλα μοσχευματα τα γενια οποτε δεν προβαινει σε bht (αν καταλαβα καλα, μπορει να κανω και λαθος!)
Ο δρ Αναστασακης που προβαινει σε bht, γενικα ειναι ακριβος!
Και στην Αθηνα ο δρ Μπισανγκα χρεωνει 3,5 το καθε τριχοθυλακιο/γενι !
Τωρα η Κυπρος και η Θεσσαλονικη(πχ Τυρκαλας) βρισκονται μακρια (τουλαχιστον για εμενα, οχι για αλλους)
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Έλεγχος τριχοθηλακιων όπου χρειάζεται και καθαρισμός τους από excessive tissue και δημιουργία μονότριχών αν κάποιος δεν δίνει για την hairline του.
Συνήθως είναι 2.
Εγω το 2012 είχα 4 άτομα + 2 γιατρούς στο Strip μου.
Πέρσι το 2019 την γιατρό και 2 τεχνικούς και νομίζω κάποια φορά άλλαζε με έναν αν θυμάμαι καλά.

Από αυτά που αναφέρεις, μάλλον για το splitting το οποίο γίνεται ex-vivo (και σωστά αν θες να ελαχιστοποιήσεις τις απώλειες) είναι το must του μικροσκοπίου .
 

vag25

Well-Known Member
Μάλλον να καταφέρεις να μην παντρεύεσαι. Θέλει προσπάθεια.
Μη το λες, ειναι πολλες κοπελες συνειδητοποιημενες που δεν θελουν γαμο. Απλα συντροφικοτητα. Το ιδιο πραγμα δλδ χωρις ολο αυτο απο πανω σου.

Noμιζα οτι ηταν προσφατο μηνυμα και βγηκα εκτος θεματος. Σορυ χαχα
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα