Μεταμοσχευση στην LP Clinic - 13/11/2019

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ο αριθμός των νοσηλευτριών παίζει ρόλο στον αριθμό των χειρουργείων και στην απρόσκοπτη εξαγωγή, τακτοποίηση και τοποθέτηση σε γρήγορο χρόνο των graft.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

manly_Man

Well-Known Member
Ο αριθμός των νοσηλευτριών παίζει ρόλο στον αριθμό των χειρουργείων και στην απρόσκοπτη εξαγωγή, τακτοποίηση και τοποθέτηση σε γρήγορο χρόνο των graft.
Προφανως αναφερομαστε σε ενα χειρουργειο. Αμα ειναι ικανοι αυτοι που εχει τα κανουν ολα μια χαρα και γρηγορα, αμα κουραζονται θελει περισσοτερους να τους αλλαζει. Κορυφαιοι γιατροι του εξωτερικου δουλευουν με μικρες ομαδες και εχουν αψογα αποτελεσματα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Οι μικρές ομάδες είναι 3 νοσηλεύτριες συν ο γιατρός αν θες να αντιμετωπίσεις και μεγάλα sessions. Επίσης αν κάνεις και FUT μαζί με FUE αυτός ο αριθμός μεγαλώνει, αν δε κάνεις super giga session (με FUT) τότε ο αριθμός μεγαλώνει ακόμα περισσότερο.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
O γιατρός στο βίντεο σίγουρα φαίνεται συμπαθείς,ευγενικός και ταπεινός άνθρωπος.
Φαίνεται να διαβάζει το φόρουμ και παρόλο που δέχεται σκληρή κριτική κρατάει χαρακτήρα χωρίς τουπε.
Πέρα από αυτά όμως αφού μπήκε στο ανταγωνιστικό χορό του φόρουμ θα πρέπει να βάλει τα δυνατά σου.
 

manly_Man

Well-Known Member
Οι μικρές ομάδες είναι 3 νοσηλεύτριες συν ο γιατρός αν θες να αντιμετωπίσεις και μεγάλα sessions. Επίσης αν κάνεις και FUT μαζί με FUE αυτός ο αριθμός μεγαλώνει, αν δε κάνεις super giga session (με FUT) τότε ο αριθμός μεγαλώνει ακόμα περισσότερο.
Oι περισσοτεροι γιατροι και στο εξωτειρκο κανουν FUE, οποτε σε αυτους αναφερομαι για τις μικρες ομαδες που χρησιμοποιουν 2 ατομα για κανονικα sessions. Τωρα για FUT μπορει οντως να θελει περισσοτερους.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Κάνεις λάθος. Δεν υπάρχουν 2 άτομα (σε καλές κλινικές εξωτερικού) ακόμα και στην FUE. Στα βίντεο στο YouTube που κοιτάς βλέπεις ένα κομμάτι της διαδικασίας. Θες min 1 extractor, 1 loader, 1 separator και τον γιατρό (αν μιλάμε για FUE) για placing ή οπές. Αυτό είναι το σωστό πρωτόκολλο με διαφοροποιήσεις ανάλογα τα εργαλεία.
 

manly_Man

Well-Known Member
Κάνεις λάθος. Δεν υπάρχουν 2 άτομα (σε καλές κλινικές εξωτερικού) ακόμα και στην FUE. Στα βίντεο στο YouTube που κοιτάς βλέπεις ένα κομμάτι της διαδικασίας. Θες min 1 extractor, 1 loader, 1 separator και τον γιατρό (αν μιλάμε για FUE) για placing ή οπές. Αυτό είναι το σωστό πρωτόκολλο με διαφοροποιήσεις ανάλογα τα εργαλεία.
Δεν κανω λαθος και επισης δεν κοιταω στο youtube CVIAL, σε παρουσιασεις μελων σε αλλα forum του εξωτερικου, καμια φορα αναφερεται ο αριθμος των βοηθων που υπηρχαν και εχω δει που αναφερουν 2 ατομα. Ειναι πως εχει μαθει να δουλευει ο καθε γιατρος, δεν θα τους πουμε εμεις ποσοι χρειαζονται. Και δεν νομιζω οτι ειναι υπερ ή κατα μιας κλινικης ο αριθμος των νοσηλευτριων που χρησιμοποιει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αυτός που κάνει μμ βλέπει 2 άτομα ανά φάση τα οποία αλλάζουν (όχι όλα) με άλλα όταν περνάς από την μια φάση (εξαγωγή) στην άλλη (εισαγωγή). Συνήθως στις καλές κλινικές (και έχω παρακολουθήσει live πολλές μμ όχι μόνο σαν ασθενής) αυτή είναι η οργάνωση, υπάρχουν διακριτοί ρόλοι.
 
  • Like
Reactions: tol

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
ποσοι ειναι οι βοηθοι του γιατρου την ιδια στιγμη σε ενα normal session john john 2 ή 3 ?

Manly θα σου δώσω μια συμβουλή. Όταν εκφράζεις μια θέση (απόλυτη πολλές φορές) σε πράγματα που δεν έχεις ιδίαν πείρα/αντίληψη και μάλιστα τις δίνεις και μια δική σου ερμηνεία (marketing tip) χρησιμοποίησε τις λέξεις «νομίζω», «πιστεύω», «μάλλον». Να μας πει και ο John, σαφώς, αλλά μπορώ κα σου πω και εγώ για Lorenzo, Erdogan, Villa, Feriduni, Lapanzula, Ginsburg, Shapiro των οποίων ξέρω την δομή και τον τρόπο που λειτουργούν με νούμερα και λεπτομέρειες αφού είτε τους έχω επισκεφθεί είτε έχω συζητήσει μαζί τους. Το ότι κάποιοι μπορούν και με 1 βοηθό δεν είναι η νόρμα. Η δική μου αναφορά έχει να κάνει με το εξωτερικό και τις τοπ κλινικές.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Xristoforaz

Well-Known Member
Ο αριθμός των νοσηλευτριων/βοηθων δεν εχει καμια σχεση με το αποτελεσμα Χριστόφορε, ουτε θα φερουν το αποτελεσμα αυτοι, αρκει να ξερουν να κανουν σωστα τη δουλεια τους αυτοι που ειναι εκει. Υπαρχουν κορυφαιοι γιατροι που δουλευουν με 1-2 βοηθους με εξαιρετικα αποτελεσματα (περισσοτερο για marketing tip, αναφερεται ο μεγαλος αριθμος). Απλα ειναι πως θελει να δουλευει ο καθε γιατρος για τους δικους του λογους.
Εννοουσα περισσοτερο..οτι πληρωνοντας ακριβα μια μεταμοσχευση, στην ουσια πληρωνεις και τις νοσηλευτριες!
 

manly_Man

Well-Known Member
Εννοουσα περισσοτερο..οτι πληρωνοντας ακριβα μια μεταμοσχευση, στην ουσια πληρωνεις και τις νοσηλευτριες!
χαχα σαφως..αν ειναι και ομορφες ακομα περισσοτερο χριστοφορε ! Εγω λεω να επιλεγουμε κλινικες βασει νοσηλευτριων...και οχι βασει αποτελεσματων.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Ο αριθμός των νοσηλευτριών παίζει ρόλο στον αριθμό των χειρουργείων και στην απρόσκοπτη εξαγωγή, τακτοποίηση και τοποθέτηση σε γρήγορο χρόνο των graft.
Θυμαμαι στου Βεκρη γινοταν διαχωρισμος απ τις νοσηλευτριες σε μονοτριχα και πολυτριχα..και επειτα επιλεγονταν τα μονοτριχα να μπουν στη χερλαιν...ενω οταν εχεις μονο μια βοηθο...τι να προλαβεις να πρωτοκανεις?
 

Xristoforaz

Well-Known Member
χαχα σαφως..αν ειναι και ομορφες ακομα περισσοτερο χριστοφορε ! Εγω λεω να επιλεγουμε κλινικες βασει νοσηλευτριων...και οχι βασει αποτελεσματων.
Κοιτα..στην καρδια και το μυαλο ενος ανδρα παντα βρισκεται μια συγκεκριμενη γυναικα...επι Βεκρη αγαπουσα μια εβραια...επι Παπανικολαου μια ελληνιδα που αγαπω ακομα! Οι νοσηλευτριες προτιμουσα να μην ειχαν ομορφια αλλα να λαμβανα καλυτερα αποτελεσματα συνολικα απ τις 3 συνεδριες/2 επεμβασεις!
 

tol

Well-Known Member
Θυμάται όλες τις λεπτομέρειες και τα σημαντικά τα εχει ξεχάσει !
....


επι Βεκρη αγαπουσα μια εβραια.

Κοιτα να δεις ποσο μικρος ειναι ο κοσμος!

Φιλε Georgie, τελικα δεν εισαι ο μονος Εβραιοερωτοκτυπημενος...και ο φιλτατος Χριστοφορος ειναι ομοιοπαθης.

Μαλλον ο επισλημων Χριστοφορος ειχε ξεχασει αυτη την τοσο σημαντικη πληροφορια για σενα φιλε Georgie και δεν ειχε αναφερει την δικη του παρομοια περιπτωση.

Μηπως ειναι ευκαιρια (με pm βεβαια, γιατι τα "εν οικω, μη εν δημω") να συζητησετε για τις εμπειριες απο την (καθε ειδους) επαφη σας με τον Εβραϊκο πολιτισμο;
 

Georgie

Well-Known Member
Σου εύχομαι φίλε @tol να ερωτευτείς και εσυ ( εκτός εάν εχει κλείσει το θεμα) μια Εβραία η μια Αφρικανη η μια Ασιάτισσα να δεις τις εκπληκτικές διαφορες και να διδαχθείς πολλούς ερωτικούς πολιτισμούς .
Ειναι υγεια να ξέρεις
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Οικονομική υγεία μάλλον όχι, αγαπητέ Γεώργιε (ξέρεις εσύ). Αλλά για να μάθεις πρέπει να πληρώσεις όπως είπε κάποιος σοφός.
 

Georgie

Well-Known Member
Οικονομική υγεία μάλλον όχι, αγαπητέ Γεώργιε (ξέρεις εσύ). Αλλά για να μάθεις πρέπει να πληρώσεις όπως είπε κάποιος σοφός.
Το θεμα ειναι να μη παντρεύεσαι .
Κάπου όλοι το ξέρετε .
;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπλουζα