Μεταμοσχευση στην LP Clinic - 13/11/2019

Xristoforaz

Well-Known Member
Ανοίγουν ναι... Έχει καθαρίσει όλο το κεφάλι. Εγώ στις ίδιες μέρες και ακόμα δεν έχει καθαρισει.. καλή φυτρωση φιλε. Τι περιμένεις ακριβως; Από το αποτέλεσμα γιατί το προβλημα είναι μεγάλο όπως βλέπω
Η μεταμοσχευση σου στην κυρια Ανδριοπουλου ειναι αρκετα εντυπωσιακη...και ειναι θετικο το γεγονος οτι εκτος προγραμματος περισσεψαν 800 μοσχευματα τα οποια τοποθετηθηκαν σε περιοχες που δεν ειχατε προσχεδιασει..ο κυριος Βεκρης εχει φροντισει να εχει φοβερο προσωπικο σε καθε του κλινικη..και εμενα η κυρια Λινα ( δε θυμαμαι επιθετο της ) αρχες του 2016 ειχε κανει εξαιρετικη δουλεια σε δυο συνεδριες...απλως ειχε να καλυψει μεγαλο ευρος (ηταν σχεδον ολο το κεφαλι μου κενο) ετσι ειχαμε επιλεξει να μη γεμισει τοσο το χωρο του μπιφτεκιου...κατα την αποψη μου δουλεψε πολυ καλα τα σημεια που ειχαμε συμφωνησει ο κυριος Παπανικολαου και εντυπωσιαστηκα απο τη σβελταδα του ιδιου και της βοηθου του...απο εκει και περα, δε μπορω να πω οτι εχω και μεγαλες προσδοκιες διοτι το κεφαλι μου σε γενικες γραμμες εξακολουθουσε να αποτελει σκορπια διαδηλωση (παρα την πολυ καλη πρωτη χειρουργικη επεμβαση σε αυτο)..σιγουρα εγινε εργο και εχει αλλαξει η ψυχολογια μου αλλα επειδη ως ανθρωποι ειμαστε παντοτε απαιτητικοι θα επιθυμουσε ο γραφων(Χριστοφορος) οπως όλοι οι καραφλοι τα μαλλια μας να γινουν σαν του Μπεζου οσο εφικτο κι αν ειναι αυτο...καλη φυτρωση και σε εσενα που ειμαι σιγουρος οτι θα εισαι αλλος ανθρωπος σε λιγο καιρο (ηδη διαφαίνεται αυτο)
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Reactions: spi

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

spi

Well-Known Member
Σ' ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Θεωρώ πως γέμισε και η Β ζώνη που δεν είχαμε μιλήσει αλλά ίσως να μπορούσαμε με αυτά να κατέβουμε λίγο μπροστά η να γεμίσουμε λίγο κροτάφους. Παρόλα αυτά όμως.θεωρω πως έτσι θα έχουμε πιο όμορφο αποτέλεσμα ώστε να μη μοιάζει ξένο. Έχουμε αφήσει μόνο crown και εννοείται και γέμισμα middle αν θελήσω μετά. Αυτό που με αγχωνει τώρα είναι η διαχείριση του σοκλος και να μην έχω κάτι.τετοιο. επειδή δεν μπορω να δω άλλες φωτογραφίες σου δεν μπορώ να ξέρω πως ήσουν πριν αυτή την μμ και το πλάνο σου εξ ου και η ερώτηση. Και εγώ πιστεύω ότι θα πας καλά καθώς ο Παπανικολάου είναι πάρα πολύ καλός στη δουλειά του απ' όσο έχω δει
 

tol

Well-Known Member
Τι πήγες κι έκανες ρε φίλε γιατί δεν άκουσες κανέναν?Τουλάχιστον παίρνεις φιναστερίδη?
Ποια φιναστεριδη, φιλε Athenian.

Συμφωνα με το φιλο Χριστοφορο η φιναστεριδη ειναι για τρανσεξουαλ!!!

Καταστρεφει τα γεννητικα οργανα!!!

Μονο δεντρολιβανα και σκορδα βαζει στο κεφαλι!!!

Την κατεστραμμενη δοτρια απο το σφαγειο του κ. Βεκρη δεν τη βλεπει. Οτι το κεφαλι του ειναι κρανιου τοπος και φαινονται απο χιλιομετρο μακρια οι μεταμοσχευσεις, δεν τον νοιαζει. Μονο να γραφει για τους αξιολογους ελληνες γιατρους ξερει.

Το γεγονος οτι ο ετερος αξιολογος γιατρος, κ. Παπανικολαου, αντι να τον αποτρεψει απο μια δευτερη μεταμοσχευση, αντι να του προτεινει την μονη ενδεδειγμενη λυση (θεραπεια με φιναστεριδη), προτιμησε να τον αντιμετωπισει σαν ανιδεο θυμα και να του παρει τα χρηματα, δεν τον ενδιαφερει καθολου.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Τι πήγες κι έκανες ρε φίλε γιατί δεν άκουσες κανέναν?Τουλάχιστον παίρνεις φιναστερίδη?
Τι εννοεις δεν ακουσα κανεναν? Ο γιατρος ειπε οτι μπορω να προβω σε μεταμοσχευση και τον ακουσα...ελπιζω να βελτιωθει η κατασταση τις επομενες εβδομαδες..η αγωγη που ξεκιναω ειναι τοπικα βιολογικο εκχυλισμα τσουκνιδας (antidht) , τοπικα βιολογικο δεντρολιβανο....και ενα σκευασμα που περιεχει δαφνελαιο,τσουκνιδα,δενδρολιβανο...oral λαμβανω μαγια μπυρας αλλα αυτη πριν απο τη μεταμοσχευση..! Οψομεθα!
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Ποια φιναστεριδη, φιλε Athenian.

Συμφωνα με το φιλο Χριστοφορο η φιναστεριδη ειναι για τρανσεξουαλ!!!

Καταστρεφει τα γεννητικα οργανα!!!

Μονο δεντρολιβανα και σκορδα βαζει στο κεφαλι!!!

Την κατεστραμμενη δοτρια απο το σφαγειο του κ. Βεκρη δεν τη βλεπει. Οτι το κεφαλι του ειναι κρανιου τοπος και φαινονται απο χιλιομετρο μακρια οι μεταμοσχευσεις, δεν τον νοιαζει. Μονο να γραφει για τους αξιολογους ελληνες γιατρους ξερει.

Το γεγονος οτι ο ετερος αξιολογος γιατρος, κ. Παπανικολαου, αντι να τον αποτρεψει απο μια δευτερη μεταμοσχευση, αντι να του προτεινει την μονη ενδεδειγμενη λυση (θεραπεια με φιναστεριδη), προτιμησε να τον αντιμετωπισει σαν ανιδεο θυμα και να του παρει τα χρηματα, δεν τον ενδιαφερει καθολου.
Κατσε ρε φιλε μου...εσυ αν εκανες μεταμοσχευση στον κυριο Παπανικολαου, εστω και αν σου χε πει ο κυριος Μπισανγκα οτι δε θα σε αναλαβει..δε θα πληρωνες? Τζαμπα θα εμπαινες στο χειρουργείο?
 

athenian

Well-Known Member
Τι εννοεις δεν ακουσα κανεναν? Ο γιατρος ειπε οτι μπορω να προβω σε μεταμοσχευση και τον ακουσα...ελπιζω να βελτιωθει η κατασταση τις επομενες εβδομαδες..η αγωγη που ξεκιναω ειναι τοπικα βιολογικο εκχυλισμα τσουκνιδας (antidht) , τοπικα βιολογικο δεντρολιβανο....και ενα σκευασμα που περιεχει δαφνελαιο,τσουκνιδα,δενδρολιβανο...oral λαμβανω μαγια μπυρας αλλα αυτη πριν απο τη μεταμοσχευση..! Οψομεθα!
Σου ευχομαι πραγματικα καλη φυτρωση.Μακαρι να παει καλα.
 

manly_Man

Well-Known Member
Ότι και να εκανε τωρα δεν εχει σημασια, εχει κανει ηδη μεταμοσχευση και δεν οφελει να του λεμε αν επρεπε να την κανει ή οχι γιατι δεν αλλαζει κατι αυτο. Σημασια εχει τωρα τουλαχιστον να εχει καλη φυτρωση και να μη πανε χαμενα τα grafts.
 

gerassis

Well-Known Member
Σημασια εχει πως βλεπει ο ίδιος τον εαυτό του. Αν στο 6μηνο του αρεσει η εικόνα του τοτε καλως. Εδω οι περισσότερες χοντρές κυκλοφορουνε με κολάν στον δρομο και με Brazilian στη παραλία.
Η συντριπτική πλειοψηφία των παιδιων εδω μεσα δε θα προχωρουσε σε μεταμοσχευση. Φινα (εδω θελεις maximum αποτελεσμα) για να γεμισει οτι γεμισει + BHT απο τα γενια, η ξυρισμα και hair-tattoo.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Σημασια εχει πως βλεπει ο ίδιος τον εαυτό του. Αν στο 6μηνο του αρεσει η εικόνα του τοτε καλως. Εδω οι περισσότερες χοντρές κυκλοφορουνε με κολάν στον δρομο και με Brazilian στη παραλία.
Η συντριπτική πλειοψηφία των παιδιων εδω μεσα δε θα προχωρουσε σε μεταμοσχευση. Φινα (εδω θελεις maximum αποτελεσμα) για να γεμισει οτι γεμισει + BHT απο τα γενια, η ξυρισμα και hair-tattoo.
Ναι εχεις δικιο...τωρα ομως αν παω σε εναν οποιοδηποτε γιατρο και ζητησω συμπληρωματικη μεταμοσχευση πχ για εξαγωγη και τοποθετηση 300 grafts απο την περιοχη των γενιων, θα μου κοστολογησει τη διαδικασια γυρω στα 800-1000 ευρω....και δε δυναμαι να το διαθεσω το συγκεκριμενο ποσο....για τη φιναστεριδη οσο και να μπορει να βοηθησει, την εχω αποκλεισει προσωπικα σε εμενα...θα αγοραζα το palmetto στην ιδανικη μορφη για τριχοπτωση αλλα κι αυτο ακριβο μου φαινεται...τωρα θα μου πεις οταν δε μπορω το ενα και το αλλο, τοτε τι σοι βελτιωση να περιμενω..ενταξει, δεν αντιλεγω αλλα υπαρχουν καποια πραγματα που δεν ειμαστε σε θεση να τα υπερβουμε...δηλαδη και ο κυριος Μπισανγκα να με δεχοταν, το ερωτημα που γενναται ειναι: θα ειχα το καταλληλο μπατζετ? Μαλλον οχι! Ευχαριστω παντως για τις ανθρωπινες συμβουλες φιλε gerassis..και εκανες πετυχημενη και value for money μεταμοσχευση και βοηθας συνεχεια τους συμφορουμιτες! Αυτο σε τιμαει ιδιαιτερα!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Xristoforaz

Well-Known Member
16 μερες μετα τη μεταμοσχευση https://imgur.com/LoE0TIb πειτε καμια αποψη ακομα κι αν δε σας αρεσει το αποτελεσμα...εκανα μια συνεδρια με κοστος 3000 ευρω..θα επρεπε να κανω δυο συνεδριες (εννοω να συνεχιζα και στις 14/11) ? Για διπλη συνεδρια πηγαιναμε αλλα μετα εγινε μονη
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Νωρίς ακόμα για συμπεράσματα πέραν από ότι έχουμε πει αρχικά.
Τα εχω κουρεψει γουλι και ετσι θα τα κουρευω συνεχεια..ισως με δυο συνεδριες να ειχα καλυτερο αποτελεσμα..αλλα δεν πειραζει τωρα..οτι εγινε, εγινε....επισης στο πισω μερος του κεφαλιου μου, φαινεται μια γραμμη που μοιαζει με το αντιθετο της στριπ..εννοω οτι ειναι πιο σκουρα διοτι απο εκει δεν πηραμε μοσχευματα (ισως γιατι δεν ηταν ασφαλης ζωνη? δε γνωριζω ακριβως)...τελοσπαντων...οταν μαζεψω χρηματα ισως κανω μια ακομα συνεδρια για περαιτερω καλυψη...αλλα μπορει και να μην κανω αλλη συνεδρια..δεν εχω και απεριοριστη δοτρια ουτε και χρηματα
 

spi

Well-Known Member
Φίλε αυτά τα αυθαίρετα συμπεράσματα γιατί τα βγάζεις στον ένα μήνα (ότι πια θα του κουρεύεις γουλί κλπ); Δες πως θα πάει και προπάντων μην πέφτει η ψυχολογία σου. Είναι το παν
 

autokini

New Member
Να ρωτήσω τόσο εσένα όσο και άλλα παιδιά που έχουν κάνει μεταμόσχευση,σε πόσο καιρό αρχίζουν να πεφτουν οι τρίχες από τα μοσχεύματα;
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Να ρωτήσω τόσο εσένα όσο και άλλα παιδιά που έχουν κάνει μεταμόσχευση,σε πόσο καιρό αρχίζουν να πεφτουν οι τρίχες από τα μοσχεύματα;
Αναλογως τον καθε οργανισμο...μου φαινεται οτι δε μου πεφτουνε αυτη τη στιγμη λογω σοου παλμετο...ενω μεχρι το 2ο μηνα πρεπει να αρχισουν να πεφτουν σιγα-σιγα(λογικα)...βεβαια δεν ανεβαζω αλλες φωτο διοτι θα τα κουρευω γουλι..περιμενα να χε γεμισει περισσοτερο το κεφαλι..ομως φαινεται διαφορα της ληπτριας απο τη δοτρια παρα τη μεταμοσχευση(δευτερη) που εχω κανει
 

spi

Well-Known Member
Να ρωτήσω τόσο εσένα όσο και άλλα παιδιά που έχουν κάνει μεταμόσχευση,σε πόσο καιρό αρχίζουν να πεφτουν οι τρίχες από τα μοσχεύματα;
Εγώ μέχρι στιγμής βλέπω ότι έχουν πέσει παραπάνω από τις μισές. Παίρνω saw Palmetto και εγώ και μάλλον δεν πέφτουν με τον Ρυθμό που έπεφταν πριν 2 εβδομάδες. Πάντως νομίζω στη 2η με 3η εβδομάδα ξεκινά η πτώση.
 

spi

Well-Known Member
Καλύτερα να πέφτουν η να μενουν για να πετύχει η καλύτερη φυτρωση η δεν έχει σημασία;
Δεν νομίζω πως παίζει κάποιο ρόλο, πάντως το ότι πέφτουν σημαίνει ότι μπαίνει η τρίχα στην τελογεννη φάση της για να ξαναβγεί οπότε δεν είναι κακό να τις βλέπεις να πέφτουν
 
Μπλουζα