Μεταμοσχευση στην LP Clinic - 13/11/2019

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Xristoforaz

Well-Known Member
Σχεδον εννιαμηνο(παρα 2 μερες) μετα απ τη μεταμοσχευση..επισυναπτω 8
φωτογραφιες..παρακαλω θα ηθελα αντικειμενικη ενημερωση...ποσα μοσχευματα πρεπει να τοποθετηθουν ακομα για να γεμισει το τριχωτο δερμα της κεφαλης? Μπορω να παρω τις τριχες του σβερκου? Μπορω να παρω κι απο γενια? Καντε μια διαγνωση με αντικειμενικα κριτηρια χωρις υπεκφυγες:

_Cut_1597119178174.png
_Cut_1597119146331.png
_Cut_1597119101651.png
_Cut_1597119069621.png
_Cut_1597118828800.png
_Cut_1597118794882.png
_Cut_1597118743583.png
_Cut_1597119785735.png
 

Συνημμένα

  • _Cut_1597119027550.png
    _Cut_1597119027550.png
    1.1 MB · Προβολές: 13

tasos33

Well-Known Member
Πριν καταλήξεις στο πόσα graft χρειάζεσαι θα πρέπει να βρεις από πού θα τα πάρεις.
Η δοτρια σου δείχνει σε κακή κατασταση, ως ακουρευτη και αχτενιστη φαίνεται να έχει κενά που καλύπτονται από το μάκρος.

Τα πλαϊνά σου και το πίσω μέρος του crown έχουν κατέβει αρκετά.

Αν δεν ανακόψεις την εξέλιξη της πτώσης από όλο το κεφάλι λυπάμαι αλλά δε θα έχεις καθόλου δοτρια.

Στην φάση που είσαι για να καλύψεις όλο το κεφάλι θες 4000 για πλακα
 

Massimo

Member
Σχεδον εννιαμηνο(παρα 2 μερες) μετα απ τη μεταμοσχευση..επισυναπτω 8
φωτογραφιες..παρακαλω θα ηθελα αντικειμενικη ενημερωση...ποσα μοσχευματα πρεπει να τοποθετηθουν ακομα για να γεμισει το τριχωτο δερμα της κεφαλης? Μπορω να παρω τις τριχες του σβερκου? Μπορω να παρω κι απο γενια? Καντε μια διαγνωση με αντικειμενικα κριτηρια χωρις υπεκφυγες:

Προβολή συνημμένου 27163
Προβολή συνημμένου 27164
Προβολή συνημμένου 27165
Προβολή συνημμένου 27166
Προβολή συνημμένου 27168
Προβολή συνημμένου 27169
Προβολή συνημμένου 27170
Προβολή συνημμένου 27171
Και πες ότι βρίσκεις 4000 μαζί με γενιά, εσυ τώρα πρέπει να πας κάπου που που θα σ κάνουν καλή δουλειά. Αγωγή δε θες να παρεις άρα θα χάσεις κ αλλά μαλλια. Κάτι δενδρολίβανο κ μέντες δε θα σε βοηθήσουν. Επίσης απ ότι κατάλαβα δεν έχεις και την οικονομική δυνατότητα τώρα να πας να κανείς μια τριτη μμ. Κάνε υπομονή, ξύρισε τα πλαϊνά με fade, μάζεψε λεφτά και κάνε το πλάνο σου. Όλα τ αλλά που λες κ γραφεία σ αλλά νήματα είναι περιττά κατά τη γνώμη μου.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Και πες ότι βρίσκεις 4000 μαζί με γενιά, εσυ τώρα πρέπει να πας κάπου που που θα σ κάνουν καλή δουλειά. Αγωγή δε θες να παρεις άρα θα χάσεις κ αλλά μαλλια. Κάτι δενδρολίβανο κ μέντες δε θα σε βοηθήσουν. Επίσης απ ότι κατάλαβα δεν έχεις και την οικονομική δυνατότητα τώρα να πας να κανείς μια τριτη μμ. Κάνε υπομονή, ξύρισε τα πλαϊνά με fade, μάζεψε λεφτά και κάνε το πλάνο σου. Όλα τ αλλά που λες κ γραφεία σ αλλά νήματα είναι περιττά κατά τη γνώμη μου.
Ευχαριστω για την απαντηση! Αν μου προτεινει ενας γιατρος μινοξιδιλη αφρο και αλλη αγωγη (πχ φιναστεριδη ή λειζερ) θα δεχτω (αν και θα χω σιγουρα παρενεργειες απο αυτα πλην του λειζερ)...ισως οι ανθρωποι θελουν καθοδηγηση...καλα δε νομιζω να βρεθουν τοσα πολλα γκραφτς(4000)...οποτε πρεπει να μαζεψω ενα ποσο ωστε να το διαθεσω για νεα μεταμοσχευση..δικιο εχεις...γενικα παντως το δενδρολιβανο το πιστευω...
Συμφωνα με τις εικονες που ανεβασα ποσα μοσχευματα πιστευεις οτι χρειαζονται? Εχουμε και γιατρο στο φορουμ αλλα σιγα μην καταδεχτει να σχολιασει στο νημα μου..τελοσπαντων...παντως σε ευγνωμονω για τη στηριξη, την κατανοηση του προβληματος και τις συμβουλες..να εισαι καλα!
 

Massimo

Member
Ευχαριστω για την απαντηση! Αν μου προτεινει ενας γιατρος μινοξιδιλη αφρο και αλλη αγωγη (πχ φιναστεριδη ή λειζερ) θα δεχτω (αν και θα χω σιγουρα παρενεργειες απο αυτα πλην του λειζερ)...ισως οι ανθρωποι θελουν καθοδηγηση...καλα δε νομιζω να βρεθουν τοσα πολλα γκραφτς(4000)...οποτε πρεπει να μαζεψω ενα ποσο ωστε να το διαθεσω για νεα μεταμοσχευση..δικιο εχεις...γενικα παντως το δενδρολιβανο το πιστευω...
Συμφωνα με τις εικονες που ανεβασα ποσα μοσχευματα πιστευεις οτι χρειαζονται? Εχουμε και γιατρο στο φορουμ αλλα σιγα μην καταδεχτει να σχολιασει στο νημα μου..τελοσπαντων...παντως σε ευγνωμονω για τη στηριξη, την κατανοηση του προβληματος και τις συμβουλες..να εισαι καλα!

Αντικειμενικα φίλε δεν είναι εγώ ειδικός να σου πω ποσά γκραφτς χρειάζεσαι. Σκέψου ότι θες μια τελευταία μπαζια δυνατή. Βάλε λεφτά στην ακρη και καντο πλάνο μέσα στα επομενα Χρόνια. Όσο αφορα την αγωγή, Ότι δεν μειωνει την Dht αποδεδειγμένα μεσω κλινικές μελετών, δε μειώνει Και τη τριχόπτωση. Βάζε δενδρολίβανο αν θες στα μαλλια σου να μυρίζουν ωραία όχι για να καταπολεμήσεις τη φαλάκρα. Άμα δε διαθέσεις ένα ποσό 4-5 χιλ δε πιστεύω ότι θα κνεις δουλειά. Πηγές σε Βεκρή πηγές σε LP με μετριότατα αποτελέσματα. Κανρ υπομονή, στα χουν πει τα ίδια εδώ ποσά άτομα. Κάθε δυο βδομαδες τα ίδια σου
Λένε. Έχεις αγωνία να βγει περισοτερο μαλλί όπως όλοι όσοι μπήκαμε στο χορό. Φθάνει όμως, χαλάρωσε, και κάνε ένα πλάνο και ενα κούρεμα να φαίνεται το πάνω ποιο πυκνό απ τα πλαγια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Πιο ενδιαφέρον θα ήταν Χριστόφορε να σχολιάσει ο γιατρός που σε έκρινε κατάλληλο για μεταμόσχευση και ανέλαβε να σου δώσει ένα αποτέλεσμα που θα σε ικανοποιούσε.
Από τη στιγμή που κατά τα λεγόμενα σου παρακολουθεί το φορουμ.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Πιο ενδιαφέρον θα ήταν Χριστόφορε να σχολιάσει ο γιατρός που σε έκρινε κατάλληλο για μεταμόσχευση και ανέλαβε να σου δώσει ένα αποτέλεσμα που θα σε ικανοποιούσε.
Από τη στιγμή που κατά τα λεγόμενα σου παρακολουθεί το φορουμ.
Εννοω, παρακολουθει γενικα το φορουμ...ειναι κι αυτος φορουμιτης σαν τον κυριο Αναστασακη..δε γνωριζω με ποιο ακκαουντ γραφει (μονο υποθεσεις μπορω να κανω)...αλλα ακομα και ο ιδιος ο γιατρος να μη βρισκει χρονο να μπει στο φορουμ και να γραφει οπως καμνει ο ντοκτορ Αναστασακης, τοτε σιγουρα οσα γραφονται(λεγονται) στο φορουμ ειτε δημοσια ειτε πριβε, μεταφερονται στον ιατρο ειτε απο συγγενεις του ειτε απο μελη και συνεργατες της κλινικης, ειτε απο φιλους του ειτε απο ανθρωπους που εκαναν μεταμοσχεση σε αυτον και ειναι ικανοποιημενοι απ το αποτελεσμα που ελαβαν....καποια περιστατικα του ανεβηκαν στο youtube...εμεις ειμαστε ψαγμενοι κι απαιτητικοι...οι συγκεκριμενοι ομως μπορει να μην ηταν και για αυτο αλλωστε φιλε Γεωργιε, δηλωσαν ευχαριστημενοι!
Σιγουρα, ο ιδιος, να προωθησω θελω τους Ελληνες ιατρους, ομως οφειλω να ανεβασω και φωτογραφιες,οχι βεβαια για να κλαυτω ή να παραπονεθω οπως λανθασμενα εφτασε σε αυτο το συμπερασμα ο αγνοημενος απο εμενα Τασος...αλλα για να κρινουν αντικειμενικα οσο γινεται οι ΦΟΡΟΥΜΙΤΕΣ (και κυριως οι ΕΜΠΕΙΡΟΙ)..το αποτελεσμα...αυτη ειναι η πραγματικοτητα και τα πραγματα ειναι απλα! Τωρα, το να απαντησει ο ιδιος ο δρ Λευτερης Παπανικολαου, θα ηταν θετικο αλλα κανεις δεν πρεπει να υποχρεωνει τους ιατρους να γραφουν με το ονοματεπωνυμο τους στο φορουμ!
 

manly_Man

Well-Known Member
Χριστόφορε ο γιατρος σου ειχε πει μπορει να κανετε και αλλο session, στο 12μηνο ΑΝ χρειαστει; δηλαδη ο γιατρος ειναι ικανοποιημενος με το αποτελεσμα οπως το βλεπει και πιστευει οτι εισαι ενταξει και ισως να μη χρειαστεις αλλη μεταμοσχευση; τι τεραστια διαφορα να περιμενει να δει στο 12μηνο..... ;
 

aeratos28

Just aeratos
Χριστοφορε για βγες και βγάλε καμία φωτό σε εξωτερικό χώρο αν είναι μέρα και έχει και ήλιο ακόμα καλύτερα..βγάλε και δοτρια καμία φωτό γιατί μάλλον η επέμβαση που θα χρειαστείς θα είναι για την δοτρια..δεν σε παίρνει για άλλη επέμβαση.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ευχαριστω για την απαντηση! Αν μου προτεινει ενας γιατρος μινοξιδιλη αφρο και αλλη αγωγη (πχ φιναστεριδη ή λειζερ) θα δεχτω (αν και θα χω σιγουρα παρενεργειες απο αυτα πλην του λειζερ)...ισως οι ανθρωποι θελουν καθοδηγηση...καλα δε νομιζω να βρεθουν τοσα πολλα γκραφτς(4000)...οποτε πρεπει να μαζεψω ενα ποσο ωστε να το διαθεσω για νεα μεταμοσχευση..δικιο εχεις...γενικα παντως το δενδρολιβανο το πιστευω...
Συμφωνα με τις εικονες που ανεβασα ποσα μοσχευματα πιστευεις οτι χρειαζονται? Εχουμε και γιατρο στο φορουμ αλλα σιγα μην καταδεχτει να σχολιασει στο νημα μου..τελοσπαντων...παντως σε ευγνωμονω για τη στηριξη, την κατανοηση του προβληματος και τις συμβουλες..να εισαι καλα!
Είσαι στριμωγμένος στα σχοινιά νομίζω ... παρόλο που έχεις αφήσει μαλλί στην δοτρια δείχνει τελειωμένη ....το κακό με σένα είναι ότι έκανες το έγκλημα δις... Όχι μία φορά που ειναι κατι που συμβαίνει κ μαθαίνει ο άλλος από το λάθος του για την συνέχεια...κ το ακόμα χειρότερο είναι ότι γνκ δεν ακούς τι σου λένε κ ετοιμάζεσαι να το τριτοσεις το κακό ....πιο πολύ ακούς αυτά που λες εσύ παρά αυτά που σου λένε ενώ μπαίνεις σε διαδικασίες συζητήσεων με διάφορους ...είναι ξεκάθαρο για μένα το τι θα κάνεις κ απορώ με παιδιά που συνεχίζουν να σε συμβουλεύουν ενώ φαίνεται ότι πέφτουν στο κενό τα λόγια τους ...
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Χριστόφορε ο γιατρος σου ειχε πει μπορει να κανετε και αλλο session, στο 12μηνο ΑΝ χρειαστει; δηλαδη ο γιατρος ειναι ικανοποιημενος με το αποτελεσμα οπως το βλεπει και πιστευει οτι εισαι ενταξει και ισως να μη χρειαστεις αλλη μεταμοσχευση; τι τεραστια διαφορα να περιμενει να δει στο 12μηνο..... ;
Θα σου εξηγησω τι εχει παιχτει φιλε μου..κανονικα ο ιατρος βλεπει τους ασθενεις του για τελευταια φορα στο 6μηνο επανω! Ο ιδιος θυμωμενος απ το αποτελεσμα, δεν ηθελα καν να παω να με δει μετα την παρελευση εξι μηνων απ τη μεταμοσχευση!
Τελικα ομως με δικη μου πρωτοβουλια αποφασισα να περασω απ την κλινικη του στη Γλυφαδα επειτα απο τηλεφωνημα μου στη γραμματεια της κλινικης! Αυτη τη φορα πηγα με τον πατερα μου(ενω και πριν τη μεταμοσχευση αλλα και μετα απο 8 μηνες επρεπε να παω ή μονος μου ή μαζι σου ή με τον CVIAL)...του ειπα οτι ειμαι σχεδον ευχαριστημενος (οχι πληρως)..και μου απαντησε οτι εχει να δωσει ακομα 30/100 το θεμα-φυτρωση (τωρα αληθεια-ψεματα δε γνωριζω..παντως αυτο μου δηλωσε λογω τιμης!)...και ενω περιμενα να μου προτεινει τη δευτερη συνεδρια, μου λεει οτι δεν ειχα υπογραψει κατι χαρτια...αλλο περιμενα να ακουσω κι αλλο ακουσα...και τον ρωταω εκεινη τη στιγμη αν γινεται να κανουμε και δευτερη συνεδρια...ελαβα απαντηση του στυλ οτι πρεπει να περιμενουμε να ολοκληρωθει η φυτρωση ως το 12μηνο και βλεπουμε..και τοτε γυρνώντας προς τον πατερα μου αναφερθηκε στο ενδεχομενο εκπτωσης δηλαδη οτι θα κανει καλη τιμη για τον κυριο Λεωνιδα!
Αυτα διαδραματιστηκαν φιλτατε manly man....δηλαδη αυτά θυμαμαι...αν παρελειψα κατι να με συγχωρας διοτι δεν ειμαι computer αλλα ανθρωπος!
Εσυ πως θα το αντιμετωπιζες το θεμα στη θεση μου? Θα δεχοσουν να σε ξαναδει ο γιατρος ή θα του εξηγουσες οσα σκεφτοσουν?
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Είσαι στριμωγμένος στα σχοινιά νομίζω ... παρόλο που έχεις αφήσει μαλλί στην δοτρια δείχνει τελειωμένη ....το κακό με σένα είναι ότι έκανες το έγκλημα δις... Όχι μία φορά που ειναι κατι που συμβαίνει κ μαθαίνει ο άλλος από το λάθος του για την συνέχεια...κ το ακόμα χειρότερο είναι ότι γνκ δεν ακούς τι σου λένε κ ετοιμάζεσαι να το τριτοσεις το κακό ....πιο πολύ ακούς αυτά που λες εσύ παρά αυτά που σου λένε ενώ μπαίνεις σε διαδικασίες συζητήσεων με διάφορους ...είναι ξεκάθαρο για μένα το τι θα κάνεις κ απορώ με παιδιά που συνεχίζουν να σε συμβουλεύουν ενώ φαίνεται ότι πέφτουν στο κενό τα λόγια τους ...
Εσυ Γεωργιε, δε θα προχωρουσες σε αλλη συνεδρια? Αφου υποτιθεται οτι επρεπε να γινει στις 14/11/2019 η δευτερη συνεδρια!
Στη θεση μου θα αφηνες τον δρ.Παπανικολαου και θα πηγαινες στον δρ.Τυρκαλα? Εννοω τη δεδομενη χωροχρονικη στιγμη πως θα ενεργουσες-αντιδρουσες!
 

kardinalios

Well-Known Member
Πάλι τα ίδια ρε Χριστόφορε . Σου λέμε, σου ξαναλέμε συζητάμε συνεχώς τα ίδια . Δεν κάνει ο κύριος Παπανικολάου για σένα . Το πείραμα μεταξυ σας έγινε και αποδείχτηκε εκ του αποτελέσματος λανθασμένο.
Η δοτρια σου είναι πολύ αδύναμη πλέον . Πήγαινε να κάνεις ένα σοβαρό consultation με τον κύριο Αναστασάκη εφόσον προσφέρει αυτήν την υπηρεσία . Ξεκινά άμεσα μια θεραπεία με φιναστεριδη και περίμενε ....
Όταν είναι να κάνεις την τελευταία σου προσπάθεια καντη σωστά και αφού πρώτα το εχεις ψάξει λίγο . Αν συνεχίσεις να λες και να κάνεις τα ίδια μόνο λεφτά θα χάσεις και βλέπω προτιμότερο να μείνεις όπως είσαι ..
 
Μπλουζα