Κωνσταντίνος κ. (fue, μπίρου, 2089 grafts, 21/06/2017)

felaini

Active Member
Τωρα ειναι αυτο εικονα δοτριας απο δωρεαν διαφημιση-μαρκετινγκ κλινικης του 2017;; κωσταντινε μου δε λεμε για σενα εσυ σαφως κ καλα εκανες που την εκανες την μμ σου εφοσον ηταν δωρεαν! Θα αλλαξει η εικονα σου σαφως..αλλα δω εγκειται το ερωτημα περι αδυναμης δοτριας κ μια αραια τοποθετηση 2000grfts σ ολο το κεφαλι με ενα σηκωμα hairline οσο πιο ψηλα γινεται τριγωνικο..τα λεμε αυτα διοτι εν ετη 2017 εδω στο φορουμ το χουμε εξελιξει το θεμα μμ κ εχουμε απαιτησεις ποσο αλωστε απο μια ελλ κλινικη που χρεωνει 1.10 τη τριχα!! Δες αποτελεσματα με το ιδιο σχεδον προβλημα μ εσενα με εξαιρετικα αποτελεσματα απο παιδια στο φορουμ μεσα.. αδιανοητο για μενα τετοια διαφημιση απο ντι ειτς αι.. δηλαδη καναμε μμ δωρεαν για να την κανουμε κ να ακουστουμε;; ανυπαρκτη δοτρια τριγωνακι αστειο εν ετη 2017 κ παρα πολυ λιγα γραφτς ισως λογω μετριας δοτριας..δεν εξηγειται..εκτος κ αν σε βαλουν κ για δευτερη μμ περας του εξαμηνου.. καλη επιτυχια παντως σ εσενα κ σαφως θα αλαξει η εικονα σου..αλλα η κλινικη παει πολυ πισω αντι να εξελιχθει..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Eltherion

Member
Ρε παιδια γιατι δεν ηρεμει λιγο το κλιμα σε αυτο τ ποστ τ παιδιου?...ολοι ξερουμε οτι τ 2κ γκραφτς σε τοσο μεγαλη εκταση ειναι μια σταγονα στον ωκεανό...και δεν λεω καλα κανουμε κ κραζουμε ειτε την συγκεκριμενη κλινικη ειτε την οποιαδηποτε κλινικη φερει ενα κακο αποτελεσμα γιατι αλλιως προκοπη δεν θα δουμε!...αλλα αυτη την στιγμη εχουμε σκισει στην κυριολεξια ενα παιδι π πηγε με κεφι να κανει κατι καλο για τον εαυτο τ...οτι κεφι κ οτι χαρα ειχε παει μεσα σε 5 μερες...μεχρι κ να ξυρισει την δοτρια τ λεμε να δουμε το σοκ λος...φαινεται οτι υπαρχει σοκ λος δεν χρειαζεται να την ξυρισει!αστε τ αποτελεσμα να επιβαιωσει τ γνωμες μας κ τις επιλογες τ καθενος.θα αλλαξει κατι?οχι!αρα κακως τον βομβαρδιζουμε τον ανθρωπο!
 

Eltherion

Member
Δεν κραζουμε. Τουλαχιστον όχι όλοι όποτε η γενίκευση δεν κάνει καλό.
Εβαλα πληθυντικο βαζοντας και τον εαυτο μ μεσα π δεν εχω σχολιασει καν κατι,μην το παιρνεις προσωπικα αθενιαν....αλλα για να βαλουμε τους εαυτους μας στην θεση του!ειτε καλο τ αποτελεσμα ειτε κακο π ελαχιστα να εχεις ψαχτει στο φορουμ,πανω κατω τ γνωριζεις,την ψυχολογια του την καναμε μπαχαλο!η δικια μ τουλ αν ημουν στην θεση τ θα ηταν στον πατο μ αυτα π εχει ακουσει!κ ειπα απλα πως δεν υπαρχει λογος!τπτ περισσοτερο τπτ λιγοτερο!
 

dimitris50423

Well-Known Member
konstantine οι φωτογραφιες που εβαλες με το κινητο σου εχουν καλη αναλυση και μπραβο που βαζεις μονος σου εκτος απο τις φωτο της κλινικης.
η δοτρια σου επειδη εισαι στον πρωτο καιρο εχει σοκαριστει αρκετα αλλα πιστευω οτι με τον καιρο θα επανελθει.
μεχρι το διμηνο θα πεφτουν τριχες και μετα θα ξεκινησει η φυτρωση.
ασε το μαλλι να ηρεμησει και θα σου προτεινα να το ψεκαζεις με φυσιολογικο ορο γιατι εμενα νιωθω οτι με ειχε βοηθησει.
και ληπτρια και δοτρια. για κουρεμα καλυτερα να περασει λιγος καιρος ακομη.
 

Konstantinosk91

New Member
konstantine οι φωτογραφιες που εβαλες με το κινητο σου εχουν καλη αναλυση και μπραβο που βαζεις μονος σου εκτος απο τις φωτο της κλινικης.
η δοτρια σου επειδη εισαι στον πρωτο καιρο εχει σοκαριστει αρκετα αλλα πιστευω οτι με τον καιρο θα επανελθει.
μεχρι το διμηνο θα πεφτουν τριχες και μετα θα ξεκινησει η φυτρωση.
ασε το μαλλι να ηρεμησει και θα σου προτεινα να το ψεκαζεις με φυσιολογικο ορο γιατι εμενα νιωθω οτι με ειχε βοηθησει.
και ληπτρια και δοτρια. για κουρεμα καλυτερα να περασει λιγος καιρος ακομη.

Φυσιολογικό όρο χρησιμοποίησα όπως μου προτάθηκε από την κλινική για τις πρώτες μέρες... πλέον δεν νοιώθω κάτι, ουτε φαγούρα ούτε τίποτα! Δεν χρειάζεται πλέον ορος... απλά σε λίγες μέρες θα αρχίσω το Regaine.. Όσο για αυτή την επιμονή της φιναστεριδης που ασύστολα και ανεύθυνα προτείνετε από αρκετούς εδώ... Ακόμα και να μου την πρότειναν από την κλινική Εγώ δεν θα την έπαιρνα και είμαι κάθετος! Όποιος θέλει βέβαια να την πάρει για τον εαυτό του και να επωμιστεί Αυτός τις παρενέργειές αυτού του φαρμάκου! Έλεος !!!
 

Tsek

Well-Known Member
Φυσιολογικό όρο χρησιμοποίησα όπως μου προτάθηκε από την κλινική για τις πρώτες μέρες... πλέον δεν νοιώθω κάτι, ουτε φαγούρα ούτε τίποτα! Δεν χρειάζεται πλέον ορος... απλά σε λίγες μέρες θα αρχίσω το Regaine.. Όσο για αυτή την επιμονή της φιναστεριδης που ασύστολα και ανεύθυνα προτείνετε από αρκετούς εδώ... Ακόμα και να μου την πρότειναν από την κλινική Εγώ δεν θα την έπαιρνα και είμαι κάθετος! Όποιος θέλει βέβαια να την πάρει για τον εαυτό του και να επωμιστεί Αυτός τις παρενέργειές αυτού του φαρμάκου! Έλεος !!!
Αυτό μου χτυπάει και εμένα άσχημα να διαβάζω για φίνα χωρίς σκέψη. Είχα ξαναδιαβάσει το φόρουμ πιό παλιά και μπήκα στο τρυπάκι χωρίς να το ψυχολογίσω σοβαρά να αγοράσω 1 προσκάρ. Πήρα ένα χαπάκι και την άλλη μέρα μου έριξα μιά μούτζα και το πέταξα. Καλύτερα αραιοτριχούλης στο αεράκι αν ανοίξω μελλοντικά παρά αραιοσπερμούλης.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Σαν έμπειρος χρήστης φίνας 3 χρόνια και 2 χρόνια πλέον διακοπής δεν θα την ξαναεβαζα στο στόμα μου και ας γινω μαδημενο κοτσύφι πάλι.

Η αποψη ατομων που εχουν κανει χρηση φινας εχει μεγαλυτερη βαρυτητα ειτε ειναι υπερ ειτε κατα. και εννοω ατομα που εχουν παρει ενα σεβαστο χρονικο διαστημα οχι ενα μηνα.
και η δικη μου αποψη ειναι καλυτερα ανοιχτο crown και χωρις φινα. θα τα κουρευα ολα κοντα και αν ειχα μαλλι στις μπροστα ζωνες ουτε θα φαινοταν.
Η μονη περιπτωση να εκανα χρηση φινας θα ηταν αν ειχα αρκετο μαλλι και ηθελα να μπω για μμ. για περιορισμενο χρονικο διαστημα και μονο για προστασια των μαμα μαλλιων.
 

P70

Active Member
Η δοτρια οντως φαινεται απιστευτα ταλαιπωρημενη, οργωμενη θα ελεγα. Αρχη ειναι, θα καλυτερεψει παντως. Καλη συνεχεια!
 

aeratos28

Just aeratos
Μακαρι να καλυτερεψει γιατι οντως φαινεται εντελως οργωμενη..σαν να εχουν παρει αλλα τοσα grafts φαινεται..εκει θα την δικαιολογουσα αυτη την εικονα..τωρα ας ευχηθουμε καλη αναρωση στον φιλο και επιστροφη στο σχεδον πριν οπως ηταν στη δοτρια..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ρε παιδιά η δότρια του ίσως από πριν να ήταν έτσι αραιή ,δεν παίζει κάτι τέτοιο?
Πάει για μεγάλο nw ο φίλος.
 

le2der

Active Member
Ρε παιδιά η δότρια του ίσως από πριν να ήταν έτσι αραιή ,δεν παίζει κάτι τέτοιο?
Πάει για μεγάλο nw ο φίλος.
και εγω αυτό είδα... φαίνεται και στις πλαινές φωτο. Όλο το μαλλί που υπάρχει είναι στην ίδια πυκνότητα.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Οκ στις αρχικές φώτο που έβαλε δε φαίνεται τόσο αραιή άλλα ξέρω γω...
 

aeratos28

Just aeratos
John πυκνη δοτρια και πριν δεν την ελεγες.αλλα τωρα απο τις φωτο που εβαλε ο φιλος ,αν δεν ειχε πει πως εβγαλε 2089 grafts ,δεν θα ελεγες οτι εχουν παρει τουλαχιστον 3500 grafts το λιγοτερο.?εγω παντως θα το ελεγα ανετα..μηπως δουλευτηκε με punch αρκετα μεγαλο και εχει παθει shockloss? Εμενα ετσι μου φαινεται..αν ναι φαουλ δυνατο..
 

koumparos

Well-Known Member
850o ειναι πολυ καλη δοτρια.Ο μοντ ηταν 4α αλλη περιπτωση ,μη συγκρινουμε διαφορετικες περιπτωσεις και μπερδευετε ο κοσμος.Ενας 6αρης ειναι αυτονοητο να μην εχει απαιτησεις για τρομερη πυκνοτητα
 
Τελευταία επεξεργασία:

koumparos

Well-Known Member
Δηλαδη τι ηθελες να σου πουμε ?Βαλε χωριατικη σαλατα να σωσεις το μαλι σου και να δυναμωσεις την αδυναμη σου δοτρια?
Ανευθυνοι ειναι αυτοι εκει που πηγες που δεν σε ενημερωσαν σωστα για το προβλημα σου και τις θεραπειες που πρεπει να κανεις.
 

Utopia

Active Member
Μίλαγα με ένα μέλος και μου λέει μπες στο νήμα του Κωνσταντίνου που έκανε δωρεάν μ/μ στη DHI, μου λέει γίνεται της @@@@! Μπαίνω λοιπόν και εγώ ο άκυρος και τι να δω... 500 σελίδες κράξιμο! Μετά άρχισε ο ένας να κράζει τον άλλο!Αχαχαχαχαχα! Πολύ γέλιο, φάση έχει! Τελικά άξιζε να μπω να χαζέψω...!!! Αυτό το νήμα είναι μια τρολιά! Το κορυφαίο πάντως είναι ότι το έχει πιστέψει το παληκάρι... Προσπαθούν έμπειρα μέλη να του εξηγήσουν, μέχρι και ολόκληρος mod του τα ανέλυσε όλα αλλά αυτός το χαβά του! Τον έχει συνεπάρει η δωρεάν μ/μ φαίνεται τι να πω... Αλλά η στάση του κιόλας επιβεβαιώνει την καχυποψία κάποιων μελών.

Επίσης, για τη δότρια λίγα λέτε, τι οργωμένη και αποξιλωμένη...??? Μόνο οργωμένη σας φαίνεται...?? Η δότρια του ανθρώπου είναι λες και έχει επιβιώσει από πυρηνική έκρηξη..!! Βομβαρδισμένο τοπίο... Μπας και έπεσαν τίποτα βόμβες ναπάλμ...;

Τέλος, πάει για πελώριο NW το παληκάρι, η φίνα δεν το σώζει, οπότε δεν αξίζει να συζητάτε... Για να κρατηθεί τούτο το κεφάλι θέλει τουλάχιστον φλουταμίδες και σπιρονολακτόνες από το στόμα, δηλαδή κλάφτα...!!!!
 

tasos33

Well-Known Member
Και συ αντί να μπει; να γράψει και να καθυσηχασεις , ρίχνεις και άλλο λάδι στη φωτιά...:D:D

Πάντως στο νήμα δε του το δε τσακωνομαστε , κακώς έχει δοθεί η εντύπωση αυτή. Σχεδόν όλοι προσπαθουν να εξηγήσουν τα αυτονόητα στον Κωνσταντίνο.




Μίλαγα με ένα μέλος και μου λέει μπες στο νήμα του Κωνσταντίνου που έκανε δωρεάν μ/μ στη DHI, μου λέει γίνεται της @@@@! Μπαίνω λοιπόν και εγώ ο άκυρος και τι να δω... 500 σελίδες κράξιμο! Μετά άρχισε ο ένας να κράζει τον άλλο!Αχαχαχαχαχα! Πολύ γέλιο, φάση έχει! Τελικά άξιζε να μπω να χαζέψω...!!! Αυτό το νήμα είναι μια τρολιά! Το κορυφαίο πάντως είναι ότι το έχει πιστέψει το παληκάρι... Προσπαθούν έμπειρα μέλη να του εξηγήσουν, μέχρι και ολόκληρος mod του τα ανέλυσε όλα αλλά αυτός το χαβά του! Τον έχει συνεπάρει η δωρεάν μ/μ φαίνεται τι να πω... Αλλά η στάση του κιόλας επιβεβαιώνει την καχυποψία κάποιων μελών.

Επίσης, για τη δότρια λίγα λέτε, τι οργωμένη και αποξιλωμένη...??? Μόνο οργωμένη σας φαίνεται...?? Η δότρια του ανθρώπου είναι λες και έχει επιβιώσει από πυρηνική έκρηξη..!! Βομβαρδισμένο τοπίο... Μπας και έπεσαν τίποτα βόμβες ναπάλμ...;

Τέλος, πάει για πελώριο NW το παληκάρι, η φίνα δεν το σώζει, οπότε δεν αξίζει να συζητάτε... Για να κρατηθεί τούτο το κεφάλι θέλει τουλάχιστον φλουταμίδες και σπιρονολακτόνες από το στόμα, δηλαδή κλάφτα...!!!!
 
Μπλουζα