Κρεμα Fungoral

Απ: Κρεμα Fungoral

Είναι πολύ νωρίς για να εκφέρω γνώμη.
Αλλά και πάλι τι να σας πω, εφόσον χρησιμοποιώ και DHT blocker και regrowth θεραπεία...
Φούντα το μαλλί ;D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Κρεμα Fungoral

αραγε μπορει να κοντραριστει στα ισια με την μινοξιδιλη? :chinscratchμετα το καλοκαιρι σκεφτομαι να την ξεκινησω,μονο στους κροταφους για 8 ωρες καθε βραδυ
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Κρεμα Fungoral

kapamarou είπε:
αραγε μπορει να κοντραριστει στα ισια με την μινοξιδιλη? :chinscratchμετα το καλοκαιρι σκεφτομαι να την ξεκινησω,μονο στους κροταφους για 8 ωρες καθε βραδυ

δυσκολα φιλε...η μινοξιδιλη ειναι ΜΙΑ.....
 

xDante

Member
Απ: Κρεμα Fungoral

Παιδιά η κρέμα πιστεύω είναι οτι καλύτερο έχω χρησιμοποιήσει . το χνούδι εχει αυξηθεί σημαντικά στο κεφάλι μου . πριν δεν είχα τπτ μονο τρίχες αραιές και καθόλου χνούδι.
με 2 ευρώ προϊόν αποτελέσματα ! ποιός θα το πίστευε. αναμονή και βλέπουμε πάντως τα πρώτα σημάδια είναι ενθαρυντικά ;)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Κρεμα Fungoral

xDante είπε:
Παιδιά η κρέμα πιστεύω είναι οτι καλύτερο έχω χρησιμοποιήσει . το χνούδι εχει αυξηθεί σημαντικά στο κεφάλι μου . πριν δεν είχα τπτ μονο τρίχες αραιές και καθόλου χνούδι.
με 2 ευρώ προϊόν αποτελέσματα ! ποιός θα το πίστευε. αναμονή και βλέπουμε πάντως τα πρώτα σημάδια είναι ενθαρυντικά ;)
επιτελους ενα αποτελεσμα,κρεμομαι απο τα μουτρα σε αυτο το θεμα,ειναι το επομενο που θα δοκιμασω,ποσο καιρο την χρησιμοποιεις,και ποση ωρα την αφηνες?
 

GK

New Member
Απ: Κρεμα Fungoral

Θα πάω να πάρω και εγώ, απλά το θέμα είναι ότι πως θα καταφέρουμε να τα βάλουμε όλα αυτα στα κεφάλια μας, ειδικά όταν η συγκεκριμένη κρέμα θέλει καθαρό πεδίο για να δράσει...
Βάλτε μέσα κρέμα τρετινοίνης, βάλτε revivogen, βάλτε μινοξιδίλη....
Θα πάρω ζώνη υδραυλικών να βάζω πάνω τα μπουκάλια και τα σωληνάρια να τα κουβαλάω συνέχεια μαζί μου :'(
 

xDante

Member
Απ: Κρεμα Fungoral

Μινοξιδίλη ξεκίνησα μόλις χθες !!!!
την κρέμα την βάζω 2 εβδομάδες κάθε μέρα και την αφήνω πάνω τουλάχιστον 5-6 ώρες.
και ναι τα χνούδια δεν τα είχα πρίν .
Καμία παρενέργεια σε εμένα ούτε ερεθισμοί ούτε τπτ.
;)
Το καλό με την κρέμα είναι οτι δεν είναι λιπαρή και δεν αφήνει λιπαρότητα.
θέλει λίγη προσοχή γιατι όταν πάει στο μαλί (αναπόφευκτο) μοιάζει λες και έχεις βάλει κερί 8)
ελπίζω σε 4-5 μήνες το χνούδι με την βοήθεια της μινοξιδίλης να γίνει τρίχα.
αντε να δούμε .
να σημειώσω επίσης οτι είχα απογοητευτεί πλήρως απο όλα είμαι 26 και έχω φτάσει 5α norwood χάνοντας τα μαλιά μου απο τα 19.
τώρα αρχίζω και ελπίζω....

Επίσης για να αποφύγω τυχόν conflicts με την 15% μινοξ που αγόρασα φροντίζω να έχουν περάσει 8 ώρες απο την εφαρμογή της αν και η κρέμα αποροφάται γρήγορα βέβαια με την μινόξ ίσως δω καποιο shedding αλλά όχι στα χνούδια παρα στις τριχες που βρίσκονται στην τελογενή φάση.
μινόξ είναι η πρώτη φορά που βάζω
για σαμπουάν χρησιμοποιώ το crescina 700 που μάλλον θα το αντικαταστήσω γιατί εκτός απο το οτι είναι πανάκριβο 21ευρώ τα 150ml δέν ξέρω αν περιέχει κ αυτό sls .ίσως με κάποιο που περιέχει αλόη.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GK

New Member
Απ: Κρεμα Fungoral

Και πόση ποσότητα κρέμας βάζεις? Εγώ έβαλα πρώτη φορά εχθές, πολύ λίγη βασικά..
 

xDante

Member
Απ: Κρεμα Fungoral

Αυτό είναι ένα θέμα την ποσότητα δεν μπορώ να την καθορίσω.
Λίγο στα δάχτυλα μέχρι να την απλώσω στο δέρμα του κεφαλιού και να μην φαίνονται ασπρίλες. οχι σε όλο το κεφάλι φυσικά μόνο στις προβληματικές περιοχές. τώρα να στο μετρήσω ας πούμε λιγότερο μισό νύχι λίγο παραπάνω εκεί κινούμαι..
 

vayero

Member
Απ: Κρεμα Fungoral

εμπειρικα και συνοπτικα οσοι στο παρελθον δοκιμασαν σαμπουαν κετοκοναζολης και τωρα την κρεμα προτεινουν το 2ο για ταχυτερα και καλυτερα αποτελεσματα?
 

GK

New Member
Απ: Κρεμα Fungoral

xDante είπε:
Αυτό είναι ένα θέμα την ποσότητα δεν μπορώ να την καθορίσω.
Λίγο στα δάχτυλα μέχρι να την απλώσω στο δέρμα του κεφαλιού και να μην φαίνονται ασπρίλες. οχι σε όλο το κεφάλι φυσικά μόνο στις προβληματικές περιοχές. τώρα να στο μετρήσω ας πούμε λιγότερο μισό νύχι λίγο παραπάνω εκεί κινούμαι..

lol εγώ ειδικά σήμερα, έβαλα ποσότητα....μμμ περίπου όσα είναι όλα τα νύχια του χεριού μου :D
Και θα εξηγήσω γιατί.... επειδή το άπλωσα σε όλο το κεφάλι, δεν ξέρω κατά πόσο είναι σωστό να βάζουμε μόνο στα "προβληματικά σημεία" αφού όταν λουζόμασταν με το σαμπουάν, το αφήναμε σε όλη την επιφάνεια του τριχωτού ώστε να δράσει παντού. Οπότε για πιο λόγο να περιορίζουμε ότι καλό κάνει η κέτο σε μόνο 2 σημεία και όχι σε όλο το τριχωτό ?
Εγώ πάντως θα παίζω καθημερινά κρέμα κροτάφους και θα συνεχίζω τετάρτη-κυριακή το σαμπουάν..
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Κρεμα Fungoral

η σωστη ερωτηση για την ποσοτητα ειναι,ποσο καιρο σας βγαζει η μια κρεμα?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Κρεμα Fungoral

προχθες αγορασα 2 κρεμες των 30ml,ακομα δεν το ξεκινησα,παντως ειναι πολυ φθινο! ???
 
Απ: Κρεμα Fungoral

Εμένα πάντως η κρέμα με πάει κανένα 15ήμερο (2 φορές τη μέρα εφαρμογή). Βάζω όσο χρειάζεται για να καλυφθούν οι "προβληματικές" περιοχές και την απλώνω καλά με τα δάχτυλα. Σε κάνα μισάωρο με μία ώρα περίπου έχει στεγνώσει και βάζω από πάνω minoxidil κι έρχεται και δένει το γλυκό :D Εννοείται πως χρησιμοποιώ και το σαμπουάν αλλά στη χάση και στη φέξη. Απλώς είναι λίγο πιφ η κρέμα :p
 

xDante

Member
Απ: Κρεμα Fungoral

[sup]Εμένα πάντως η κρέμα με πάει κανένα 15ήμερο (2 φορές τη μέρα εφαρμογή). Βάζω όσο χρειάζεται για να καλυφθούν οι "προβληματικές" περιοχές και την απλώνω καλά με τα δάχτυλα. Σε κάνα μισάωρο με μία ώρα περίπου έχει στεγνώσει και βάζω από πάνω minoxidil κι έρχεται και δένει το γλυκό Εννοείται πως χρησιμοποιώ και το σαμπουάν αλλά στη χάση και στη φέξη. Απλώς είναι λίγο πιφ η κρέμα [/sup]

2 φορές την ημέρα ??? αφού ο κινέζος γιαπωνέζος η ότι ειναι περιγράφει για μια φορά οχι δύο .
Παιδιά συνιστώ σύνεση μην μπει κανα τόπικ στις παρενέργειες ΚΑΙ για την κρέμα fungoral :-[
1 φορά την ημέρα είναι αρκετό.
 
Μπλουζα