Κρεμα Fungoral

tsiou

New Member
Απ: Κρεμα Fungoral

ούτε εγώ λούζομαι πριν βάλω την κρέμα ...

βασικά λούζομαι κάθε πρωί (εκτός σ/κ ;D, λόγω δουλειάς) και το μεσημέρι που γυρνάω βάζω κρέμα μέχρι το πρωί ...


έχουν περάσει 20 ημέρες περίπου και θέλει πολύ ακόμα να τελειώσει το σωληνάριο, οπότε τελικά βάζω λιγότερο απο 1g κάθε μέρα ... 4+ μπιζέλια πρέπει να είναι 1g μάλλον ...


Υ.Γ. ελπίζω να κάνει έστω και λίγη δουλειά σαν dht blocker ... :(
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Κρεμα Fungoral

Υ.Γ. ελπίζω να κάνει έστω και λίγη δουλειά σαν dht blocker ... :(
[/quote]
αυτο ακριβως ελπιζω και εγω,γι αυτο και αντικατεστησα την μινοξιδιλη με fungoral ::)
 

sovagg

New Member
Απ: Κρεμα Fungoral

Παντως παιδες στην ερευνα με τους Ιαπωνες λουζονταν πριν την εφαρμογη της κρεμας..Υποθετω για να ανοιξουν οι ποροι του δερματος κ να γινει καλυτερη απορροφηση της..
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Κρεμα Fungoral

η κρεμα εκτος απο ketoconazole,περειεχει επισης και propylene glycol,stearly alcohol,sorbitan stearate,polysorbate,isoproply myristate,sodioum sulfite anhydrous,water purified,ξερουμε αν καποια απο αυτες τις ουσιες μπορει να βλαψει το δερμα μακροχρονια με συνεχομενη χρηση? :chinscratch
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Κρεμα Fungoral

kapamarou είπε:
η κρεμα εκτος απο ketoconazole,περειεχει επισης και propylene glycol,stearly alcohol,sorbitan stearate,polysorbate,isoproply myristate,sodioum sulfite anhydrous,water purified,ξερουμε αν καποια απο αυτες τις ουσιες μπορει να βλαψει το δερμα μακροχρονια με συνεχομενη χρηση? :chinscratch

Το propylene glycol απ'ότι έχω ακούσει δεν κάνει καλό στον οργανισμό. Το έχω δει πολλές φορές στην "ομάδα" με τα ύποπτα συστατικά που είναι και το SLS.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Κρεμα Fungoral

ο λογος της ερωτησης ειναι επειδη καποιες κρεμες για δερματικες παθησεις εχουν σαν παρενεργεια το οτι λεπτενουν το δερμα ::)
 

speedy1982

New Member
Απ: Κρεμα Fungoral

σκεφτομαι να χρησιμοποιησω και εγω την κρεμα ,αλλα πριν 20 μερες εκανα μεταμοσχευση μαλλιων λετε να μου βγει κανενα προβλημα??????????????διαβαζω καλα σχολια για την κρεμα εδω στο forum ,αλλα με φοβηζει οτι προσφατα εκανα την επεμβαση.!μηπως ειναι νωρις????
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Κρεμα Fungoral

speedy82 είπε:
σκεφτομαι να χρησιμοποιησω και εγω την κρεμα ,αλλα πριν 20 μερες εκανα μεταμοσχευση μαλλιων λετε να μου βγει κανενα προβλημα??????????????διαβαζω καλα σχολια για την κρεμα εδω στο forum ,αλλα με φοβηζει οτι προσφατα εκανα την επεμβαση.!μηπως ειναι νωρις????
ειναι νωρις! :eek: ασε να περασει κανενα δυμηνο,μπορει να κανεις ζημια στα θυλακια,δεν ξερω αν εχουν σταθεροποιηθει ακομα ::)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Κρεμα Fungoral

speedy82 είπε:
σκεφτομαι να χρησιμοποιησω και εγω την κρεμα ,αλλα πριν 20 μερες εκανα μεταμοσχευση μαλλιων λετε να μου βγει κανενα προβλημα??????????????διαβαζω καλα σχολια για την κρεμα εδω στο forum ,αλλα με φοβηζει οτι προσφατα εκανα την επεμβαση.!μηπως ειναι νωρις????
καλυτερα ειναι να παρεις 0,5 φινα για καποιο διαστημα και μετα γυριζεις σε τοπικα,η τριβη στο κεφαλι αυτη τη στιγμη δεν ειναι καλη ιδεα
 

spi

Well-Known Member
Απ: Κρεμα Fungoral

παιδια η κρεμα λειτουργει ως DHT blocker? ??? εγω νομιζα οτι δινει regrowth...μα το σαμπουαν fungoral για επανεκφυση δε το χρησιμοποιουμε?sorry αν κανω λαθος
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Κρεμα Fungoral

spi είπε:
παιδια η κρεμα λειτουργει ως DHT blocker? ??? εγω νομιζα οτι δινει regrowth...μα το σαμπουαν fungoral για επανεκφυση δε το χρησιμοποιουμε?sorry αν κανω λαθος
εδω εχει ενα μικρο αρθρο που λεει οτι ειναι και τα δυο http://en.wikipedia.org/wiki/Baldness_treatments
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

sovagg

New Member
Απ: Κρεμα Fungoral

Ποση ωρα μετα τη χρηση κρεμας φουνγκοραλ μπορουμε να βαλουμε μινοξ??Δεν πιστευω να παιζει αλληλεπιδραση μεταξυ των 2 ουσιων..
 

badday

New Member
Απ: Κρεμα Fungoral

sovagg είπε:
Ποση ωρα μετα τη χρηση κρεμας φουνγκοραλ μπορουμε να βαλουμε μινοξ??Δεν πιστευω να παιζει αλληλεπιδραση μεταξυ των 2 ουσιων..


την ιδια απορια εχω και εγω

με το παιδι που ειδε χνουδι τι εγινε;
 

spi

Well-Known Member
Απ: Κρεμα Fungoral

Κι εγω το εχω απορια..ποση ωρα μετα μινοξ?και μια ερωτηση αν βαζω 2 φορες την ημερα λετε να υπαρξει προβλημα?θα εχω καλυτερο αποτελεσμα αραγε?παντως σε μενα η κρεμα δεν αφηνει καμμια λιπαροτητα και επειδη χρησιμοποιω πηλο στα μαλλια μου δεν εχει καμμια διαφορα,οπως παλια ειναι το μαλλι ;D
 

spi

Well-Known Member
Απ: Κρεμα Fungoral

παιδια εγω την κρεμα μπορει να την αφηνω και 1 ολοκληρη μερα στο κεφαλι μου ειναι σωστο αυτο?βασικα την χρησιμοποιω εδω και 1 εβδομαδα αλλα δεν εχω κανενα sides να πεις,αν και νωρις.Παντως επειδη εχω και μαλλια :D δε μπορω να την απλωσω καλα και στα πισω και την βαζω μονο μπροστα και κροταφους.φιουφ.Α,και οπως ρωτησα πιο πριν ειναι βλαβερο να βαζουμε 2 φορες την ημερα?εγω την χρησιμοποιω μια φορα πριν κοιμηθω και την εχω μεχρι τ αλλο απογευμα η βραδακι που λουζομαι
 

xDante

Member
Απ: Κρεμα Fungoral

Το παιδί με το χνούδι είμαι εγω....?
Τη κρέμα συνεχίζω να την χρησιμποιώ αλλά φοβάμαι οτι εξ αιτίας της έχω γεμίσει σπυράκια στην πλάτη..... την έκοψα για μία εβδομάδα και δεν έβγαλα ούτε ένα... τώρα βάζω αρκετά ποιο αραιά...
1 φορά κάθε 3-4 ημέρες περίπου..
το χνούδι παραμένει χνούδι και ίσως γίνεται μικρές τριχούλες με την βοήθεια της μινοξ ....
θα δείξει παιδιά με NW5α που είμαι δεν περιμένω και θάυματα απλα λίγο αξιοπρεπές μαλί και δυνατές τις υπάρχουσες τρίχες που έχω..... αυτό μέχρι στιγμής πιστεύω οτι το καταφέρνω σιγά σιγά ..... απο εκεί και πέρα βλέποντας και κάνοντας....
 

spi

Well-Known Member
Απ: Κρεμα Fungoral

xDante είπε:
Το παιδί με το χνούδι είμαι εγω....?
Τη κρέμα συνεχίζω να την χρησιμποιώ αλλά φοβάμαι οτι εξ αιτίας της έχω γεμίσει σπυράκια στην πλάτη..... την έκοψα για μία εβδομάδα και δεν έβγαλα ούτε ένα... τώρα βάζω αρκετά ποιο αραιά...
1 φορά κάθε 3-4 ημέρες περίπου..
το χνούδι παραμένει χνούδι και ίσως γίνεται μικρές τριχούλες με την βοήθεια της μινοξ ....
θα δείξει παιδιά με NW5α που είμαι δεν περιμένω και θάυματα απλα λίγο αξιοπρεπές μαλί και δυνατές τις υπάρχουσες τρίχες που έχω..... αυτό μέχρι στιγμής πιστεύω οτι το καταφέρνω σιγά σιγά ..... απο εκεί και πέρα βλέποντας και κάνοντας....
Παλι καλα που εγω εχω παντα σπυρακια στη πλατη :D Αντε να δουμε...ας μου πει καποιος αν μπορω να τη χρησιμοποιω 2 φορες την ημερα.
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Κρεμα Fungoral

spi είπε:
...ας μου πει καποιος αν μπορω να τη χρησιμοποιω 2 φορες την ημερα.

Η δοσολογία της κρέμας αναφέρεται σε χρήση 1 με 2 φορές ημερησίως για 2, 4 ή και 6 εβδομάδες συνεχώς ανάλογα την παθολογική κατάσταση για την οποία χρησιμοποιείται.
 

spi

Well-Known Member
Απ: Κρεμα Fungoral

Ναι φιλε μπορει η δοσολογια να το λεει αλλα εμεις το χρησιμοποιουμε για αλλο σκοπο και οχι γι αυτο που λεει.Επισης πως την χρησιμοποιειται?με βρεγμενα η στεγνα μαλλια?εγω την βαζω σε στεγνα αλλα ελεγα μηπως σε βρεγμενα απορροφαται πιο ευκολα
 

spi

Well-Known Member
Απ: Κρεμα Fungoral

Παιδια εχω μπερδευτει.Εκανα ενα γρηγορο search και ξεσκαρταρισμα και λενε παιδια εδω στο forum ο Παναγιωτης συγκεκριμενα οτι η κετο δεν ειναι τοσο αθωα ουσια.Κανει να βαζουμε την κρεμα καθε μερα η οχι???και αν ναι για ποσο καιρο?
 
Μπλουζα