Κρεμα Fungoral

MANKAR

Active Member
cool11 είπε:
22 σελιδες θεμα, τοσοι συμμετεχοντες.
Ειμαι ο μονος που ακομη ασχολειται με την κρεμα fungoral?

εμενα δεν μου εκανε και πολλα και την σταματησα , δεν ειδα κανενα αποτελεσμα σε αντιθεση με το σαμπουαν το οποιο μου καταπολεμα το πολυ σμηγμα!!εσυ βλεπεις κατι να κανει η κρεμα??
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cool11

Well-Known Member
Γενικα εχω ενα θεμα με τα 'μετρησιμα' αποτελεσματα.
Επειδη μπαινει σε συνδυασμο με αλλα, δεν μπορω να πω με βεβαιοτητα.
Απλα λεω, αν κανει δουλεια το σαμπουαν fungoral που μενει 5 λεπτα στο κεφαλι, δεν θα κανει δουλεια η κρεμα που μενει ωρες;
Με απλη λογικη το λεω. Αλλα φυσικα, μενει να δει καποιος και στην πραξη τι ισχυει.
 

MANKAR

Active Member
η κρεμα ομως δεν παει στην τριχα αλλα απλωνεται στο δερμα !!!!πηστευω οτι η κρεμα οτι εχει να δηξει ειναι μονο στις καραφλες περιοχες που ειναι εντελως κενες στο υπολοιπο τριχωτο δεν νομιχω οτι κανει!!
 

cool11

Well-Known Member
Μαλλον ειμαι ο τελευταιος ενεργος χρηστης της fungoral.
Και να θελω να ρωτησω κατι, ποιος να μου πει, αφου την αφησατε ολοι.
Πχ. να ρωτησω ποση ωρα πρεπει να μεινει στο κεφαλι για να δρασει(θελω το ελαχιστο-ικανο διαστημα, για να παρω οτι εχει να μου δωσει)
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
cool...εγώ όταν την έβαζα και μάλιστα καθημερινά, την εφάρμοζα αμέσως μετά το λούσιμο και την άφηνα μέχρι το επόμενο...μια ημέρα δηλαδή.
Αποτελέσματα αλλά και παρενέργειες έχω αναφέρει πιο πίσω...
 

cool11

Well-Known Member
Εγω δεν καταλαβαινω, πως σχεδον ολοι υπερασπιζεστε το σαμπουαν fungoral, που μενει-δεν μενει στο κεφαλι γυρω στο 5λεπτο,
ενω για την κρεμα, που και περισσοτερη δραστικη ουσια μπορει να εχει, και να μεινει ωρες στο κεφαλι μπορει,
δεν λεει κανεις οτι βοηθά στον πολεμο της τριχοπτωσης.

Μου ειναι παραδοξο, περιεργο, να μην πω τιποτε αλλο. :(
 

cool11

Well-Known Member
cool11 είπε:
Εγω δεν καταλαβαινω, πως σχεδον ολοι υπερασπιζεστε το σαμπουαν fungoral, που μενει-δεν μενει στο κεφαλι γυρω στο 5λεπτο,
ενω για την κρεμα, που και περισσοτερη δραστικη ουσια μπορει να εχει, και να μεινει ωρες στο κεφαλι μπορει,
δεν λεει κανεις οτι βοηθά στον πολεμο της τριχοπτωσης.

Μου ειναι παραδοξο, περιεργο, να μην πω τιποτε αλλο. :(

Για πειτε παρακαλω. Γιατι αν μη τι αλλο, η απορια ειναι λογική.
 

weznem

Well-Known Member
απλα το φουγκοραλ το βαζουν αρκετη επειδη καθαριζει καλα το κεφαλι,βεβαια σε πολους φερνει και αυξηση της τριχοπτωσης... εγω το βαζω μια φορα την βδομαδα και αν.. λουζομαι με ζινκ το ουλτερχ
 

weznem

Well-Known Member
cool11 είπε:
Ναι αλλα η κρέμα, είναι για τα αζήτητα? μηδέν συνεισφορά;

ας πουμε απλα οτι ειναι αδυναμο,προσφερει λιγα..
εδω ολοκληρη μινο και μακροπροθεσμα χανει λαδια..
απο οσα εχω διαβασει και με τον καπα που ειχα συζητηση για την κρεμα , σε αυτα τα συμπερασματα εφθασα.. αν θελεις ψαχτο η δοκιμασε το, καμια φορα πρεπει να κανουμε αυτο που θελουμε ποτε δεν ξερεις εσενα μπορει να σε βοηθησει,δεν θελω να σε φρεναρω απο κατι που θα επιλεξεις,απλα λεω την γνωμη μου.. μπορει να ειμαι λαθος καπου..οποτε,νομιζω καταλαβαινεις τι θελω να πω.. :blush:
 

cool11

Well-Known Member
Καταλαβαινω τι λες.
Απλα, το λεω κι εδω και το χω πει και αλλου, οτι πλεον, με τα διαφορα που μαθαινω, φοβαμαι πια, οχι μηπως βαζω κατι που δεν κανει τιποτε, αλλα μηπως βαλω κατι που μου κανει και κακο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
βλεπεις τις παρενεργειες που εχει η κρεμα και υπολογιζεις τι μπορει να σου κανει,δεν ειναι τοσο ρισκο οσο κατι αλλα που κανουν ορισμενοι..(δεν το λεω με κακη έννοια) εννοω αν δεις οτι καποιοι δοκιμαζουν ντουντα τοπικη η κετοκοζανολη ειναι λαδακι μπροστα του,σαφως και πρεπει να προσεχεις αλλα δεν ειναι τοσο φοβερο πραγμα.. :)
 

cool11

Well-Known Member
Ξέρεις, δεν με νοιαζουν τοσο οι παρενεργειες. Γιατι συνηθως, κοβοντας το σκευασμα, φευγει κι η παρενεργεια. Πχ. πονοκεφαλοι? Το κοβω, και μου φευγουν.

Με νοιαζει ομως, το να επιδεινωσει την τριχοπτωση.
Γιατι, το ψαχνουμε αν μας συμβαινει κι αυτο.
Με το airol την πατησα. Για το zinc κανεις δεν ξερει. Για την κρεμα fungoral?

Γιατι, οπως ειπα πιο πριν, η παρενεργεια θα φυγει.
Η τριχοπτωση ομως, αν μου κανει κακο, ΔΕΝ φευγει. Μένει!!!
Και ειναι τραγικο, να βαζεις κατι, και αντι να βοηθα, στο τελος να σε επιδεινωνει κιολας.

Γι' αυτο ρωτω αν βοηθά, ή αν-bottom line- ξερουμε οτι τουλαχιστον δεν μας κανει κι αλλη τριχοπτωση!!!

Οτι ξερετε πειτε.

Να βαλω κρεμα fungoral? Τι ξερετε σχετικα, μπορει να βοηθησει, ή μπορει και να επιδεινωσει;
 

dk1984

Member
cool11 είπε:
Ξέρεις, δεν με νοιαζουν τοσο οι παρενεργειες. Γιατι συνηθως, κοβοντας το σκευασμα, φευγει κι η παρενεργεια. Πχ. πονοκεφαλοι? Το κοβω, και μου φευγουν.

Με νοιαζει ομως, το να επιδεινωσει την τριχοπτωση.
Γιατι, το ψαχνουμε αν μας συμβαινει κι αυτο.
Με το airol την πατησα. Για το zinc κανεις δεν ξερει. Για την κρεμα fungoral?

Γιατι, οπως ειπα πιο πριν, η παρενεργεια θα φυγει.
Η τριχοπτωση ομως, αν μου κανει κακο, ΔΕΝ φευγει. Μένει!!!
Και ειναι τραγικο, να βαζεις κατι, και αντι να βοηθα, στο τελος να σε επιδεινωνει κιολας.

Γι' αυτο ρωτω αν βοηθά, ή αν-bottom line- ξερουμε οτι τουλαχιστον δεν μας κανει κι αλλη τριχοπτωση!!!

Οτι ξερετε πειτε.

Να βαλω κρεμα fungoral? Τι ξερετε σχετικα, μπορει να βοηθησει, ή μπορει και να επιδεινωσει;

εμενα το σαμπουαν μου αυξησε την τριχοπτωση
 
dk1984 είπε:
cool11 είπε:
Ξέρεις, δεν με νοιαζουν τοσο οι παρενεργειες. Γιατι συνηθως, κοβοντας το σκευασμα, φευγει κι η παρενεργεια. Πχ. πονοκεφαλοι? Το κοβω, και μου φευγουν.

Με νοιαζει ομως, το να επιδεινωσει την τριχοπτωση.
Γιατι, το ψαχνουμε αν μας συμβαινει κι αυτο.
Με το airol την πατησα. Για το zinc κανεις δεν ξερει. Για την κρεμα fungoral?

Γιατι, οπως ειπα πιο πριν, η παρενεργεια θα φυγει.
Η τριχοπτωση ομως, αν μου κανει κακο, ΔΕΝ φευγει. Μένει!!!
Και ειναι τραγικο, να βαζεις κατι, και αντι να βοηθα, στο τελος να σε επιδεινωνει κιολας.

Γι' αυτο ρωτω αν βοηθά, ή αν-bottom line- ξερουμε οτι τουλαχιστον δεν μας κανει κι αλλη τριχοπτωση!!!

Οτι ξερετε πειτε.

Να βαλω κρεμα fungoral? Τι ξερετε σχετικα, μπορει να βοηθησει, ή μπορει και να επιδεινωσει;

εμενα το σαμπουαν μου αυξησε την τριχοπτωση

όλα αυτά είναι πίπες δοκιμάστε καστορέλαιο ο panoslydio λέει βγάζεις τρίχες ακόμα και σε χειρουργικές ουλές ... ο τύπος είναι ψαγμένος...
 

mimis giova

Active Member
καστορελαιο εωαλα βλεφαριδες κ ειδα τρελλη διαφορα.τωρα για τα αλλα αν κανει κατι δεν ξερω.
 

weznem

Well-Known Member
cool11 είπε:
Ξέρεις, δεν με νοιαζουν τοσο οι παρενεργειες. Γιατι συνηθως, κοβοντας το σκευασμα, φευγει κι η παρενεργεια. Πχ. πονοκεφαλοι? Το κοβω, και μου φευγουν.

Με νοιαζει ομως, το να επιδεινωσει την τριχοπτωση.
Γιατι, το ψαχνουμε αν μας συμβαινει κι αυτο.
Με το airol την πατησα. Για το zinc κανεις δεν ξερει. Για την κρεμα fungoral?

Γιατι, οπως ειπα πιο πριν, η παρενεργεια θα φυγει.
Η τριχοπτωση ομως, αν μου κανει κακο, ΔΕΝ φευγει. Μένει!!!
Και ειναι τραγικο, να βαζεις κατι, και αντι να βοηθα, στο τελος να σε επιδεινωνει κιολας.

Γι' αυτο ρωτω αν βοηθά, ή αν-bottom line- ξερουμε οτι τουλαχιστον δεν μας κανει κι αλλη τριχοπτωση!!!

Οτι ξερετε πειτε.

Να βαλω κρεμα fungoral? Τι ξερετε σχετικα, μπορει να βοηθησει, ή μπορει και να επιδεινωσει;

ξεκαθαρη απαντησ δεν μπορω να σου δωσω φιλε.. διοτι μερικοι με το σαμπυαν βλεπουν αυξημενη τριχοπτωση, εγω προσωπικα εχω την εντυπωση οτι οτανβαζω φουγκοραλ εχω αυξημενη τριχψοπτωση απλα δεν ειμαι σιγουρος ακομα.. οποτε μιαλμε για μια ουσια που η θα σε βοηθησει λιγο η θα σου επιδεινώσει την τριχόπτωση.. οποτε η λογική λέει να ψάξεις κατι αλλο.. :blush:
 
Μπλουζα