Κρεμα Fungoral

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Κρεμα Fungoral

Blindfold είπε:
Εφόσον η κετοκοναζόλη υποτίθεται είναι DHT blocker θα ήταν άκυρο να δει κάποιος τριχοφυΐα στο πρόσωπο με τη χρήση της, γιατί στο πρόσωπο δεν έχουμε τρίχες που πέφτουν εξαιτίας της DHT.

(Εν τω μεταξύ, δερματολόγος και η απορία της για κετοκοναζόλη και τριχόπτωση ήταν για το πρόσωπο όχι για το κεφάλι.)
ακριβως ;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Κρεμα Fungoral

συνεχίζω και χρησιμοποιώ για 3ο χρόνο διάφορα σαμπουάν κετοκοναζόλης-ούτε κρύο,ούτε ζέστη..
 

sovagg

New Member
Απ: Κρεμα Fungoral

Eλα φιλε Σπυρο!Που εχεις χαθει τοσο καιρο??Tι λεει το double A??Εχεις αποτελεσματα απο την χρηση του???
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Κρεμα Fungoral

λοιπόν,
έχω πολλά να πω από την "εξαφάνισή" μου...

θα τα ποστάρω στην ιστορία μου,
να υπάρχει 1 συνέχεια

από απότελεσματα-τίποτα το ιδιαίτερο,απλά συντηρώ τα κεκτημένα..
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Κρεμα Fungoral

Παντως, θα περιμενα να εχει περισσοτερη συμμετοχη αυτο εδω το θεμα.
Και βλεπω υπαρχουν και αρκετες αντιθετες αποψεις.
Αν καποιος δεν εχει sides, γιατι να μην αγοραζει την τοσο φτηνη και αποτελεσματικη κρεμα και να εχει dht block ευκολα-γρηγορα-φτηνα απο το φαρμακειο της γειτονιας του;

Η δερματολογος που ειχα συζητησει το θεμα, ειχε μεν τις ενστασεις(αποριες της) για το κατα ποσο οντως βοηθα στην τριχοπτωση, αλλα δεν προεβαλλε καποια αντιρρηση για θεματα ασφαλους/μακροχρονιας χρησης.

Δεν μπορω να καταλαβω: δεν βοηθα ΟΛΟΥΣ στο dht blocking?
Αν καποιος ΔΕΝ εχει side effects, γιατι δεν το χρησιμοποιει?
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Κρεμα Fungoral

Παιδια, αν δεν με γελα η μνημη μου, καπου διαβασα οτι η κετοκοναζολη προκαλει αϋπνιες.

Δεν ξερω αν κανω λαθος συσχετισεις, αλλα ομως οποτε βαζω fungoral κρεμα στο κεφαλι, και την αφηνω, ησυχο υπνο δεν εχω.

Το εχει παρατηρησει κανενας αλλος αυτο;


---
Βεβαια να πω οτι την κρεμα δεν την ξεπλενω. Καποιοι ειπαν την αφηνουμε 30λεπτα στο κεφαλι. Αυτο πρεπει να τηρηθει αυστηρα; Την αφηνω ωρες συνηθως.


Για πειτε για τις αϋπνιες και για τις ωρες εφαρμογης.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: Κρεμα Fungoral

cool, εγώ το έχω αναφέρει για τις αυπνίες...μέχρι και τεστ ύπνου μου είπαν να κάνω μήπως έπεφτα κατά την διάρκεια της νύχτας σε άπνοια...Τελικά ήταν εξαιτίας της πτώσης τεστοστερόνης που ΙΣΩΣ, προκλήθηκε από την κέτο...Όταν την έκοψα, ηρέμησα..κρίμα όμως γιατί είχα σούπερ αποτελέσματα από την αλοιφή μέσα σε μόλις 2 μήνες χρήσης...Φυσικά 6 μήνες μετά..το μαλλί είναι σε μαύρο χάλι πάλι και χειρότερα απ ότι πριν...
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: Κρεμα Fungoral

kakashi, είμαι nw 3v και πάω φούλ για 4. Επίσης στην κορυφή έχω αραιώσει ήδη αρκετά και φαίνεται δέρμα. Με αυτή την εικόνα είχα συμβιβαστεί τα τελευταία 3 χρόνια. Υπήρχαν εποχιακές αυξομοιώσεις αλλά επανερχόμουν. Με χρήση βέβαια μίνοξ και zix. Οταν έβαλα την αλοιφή, την οποία για κανά 5μηνο χρησιμοποιούσα κάθε μέρα μετά το λούσιμο, σε 2 μήνες περίπου είδα πύκνωση στη hairline αλλά και στα κενά που είχα στην κορυφή. Η τρίχα πάχυνε και με έβλεπα και το ευχαριστιόμουν. Επίσης ήταν η πρώτη φορά που γνωστοί μου μου είπαν άν έκανα κάτι στα μαλλια...γιατί πάντα αρνητικά λόγια άκουγα. Εν ολίγοις για μένα ήταν πάρα πολύ καλή λύση, φθηνή και πιστεύω άν την χρησιμοποιούσα ακόμα θα είχα πολύ καλύτερα αποτελέσματα. Το μόνο που είχα αλλάξει εκείνη την περίοδο ήταν ότι έπινα εχινάκεια που μου είχαν φέρει από χωριό (και είπα να μην πάει χαμένη) και φυσικό χυμό πορτοκάλι σε καθημερινή βάση. Κάτι που δεν κάνω τώρα. Απλά τα ανέφερα γιατί έχω σπάσει το κεφάλι μου να θυμηθώ τι άλλο έκανα τότε και είχα αυτό το αποτέλεσμα....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: Κρεμα Fungoral

Ξεκίνησα αλοιφή fungoral εδώ και 2 εβδομάδες...Ήδη εδώ και 5 ημέρες...κάθε βράδυ κοιτάω το ταβάνι...Κοινώς μου προκαλεί αϋπνία...Τι κατάρα είναι αυτό με τις τρίχες...ότι μπορεί να σου κάνει λίγο καλό στα μαλλιά, σου "την φοράει" κάπου αλλού....
 

kk20

Member
Απ: Κρεμα Fungoral

Φίλε GOMI μήπως τελικά η κρέμα fungoral καταστέλλει την τεστοστερόνη?
Θυμάμαι κάποτε είχες κάνει εξετάσεις αίματος μετά από πολύμηνη χρήση της και είχες βρει πεσμένα επίπεδα τεστοστερόνης..Ξαναέκανες από τότε? Όλα οκ?
(Δοκίμασε να την βάζεις μία - δύο φορές την εβδομάδα, μπορεί ακόμα και τότε να κάνει δουλειά!)
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: Κρεμα Fungoral

Ναι, ξανα έκανα και ήταν σε καλύτερα επίπεδα, αλλά τότε είχα κάνει το λάθος και δεν είχα κάνει αποχή λίγες μέρες πριν το γυμναστήριο οπότε είμαι λίγο επιφυλακτικός γιατί μπορεί να επηρέασε και αυτό...Ξεκίνησα να παίρνω μαγνήσιο μπας και βελτιωθεί λίγο η κατάσταση και βλέποντας και κάνοντας...
 

zafi1988

Member
Απ: Κρεμα Fungoral

Παιδιά την κρέμα την βάζουμε πάνω στην επιδερμίδα της κεφαλής ,δηλαδή,στους θύλακες η και στα μαλλιά μας γιατί εγώ την έβαλα όπως βάζω ζελέ .. :-[
 

Άκης

Administrator
Απ: Κρεμα Fungoral

Προσπαθείς να βάλεις όσο πιο πολύ μπορείς στο δέρμα σου. Δεν έχει νόημα να είναι απλά στο μαλλί, πρέπει να απορροφηθεί από το δέρμα.
 

cool11

Well-Known Member
Γενικα παντως, δεν βλεπω να εχετε ιδιαιτερη 'εκτιμηση' στην κρεμουλα.
Την βαζει κανεις τακτικα?
Δεν εχουμε πει οτι κανει ακομη καλυτερη δραση απο το σαμπουαν fungoral?
Γιατι τετοια απαξιωση?
Το σαμπουαν το θελουμε(big3), η κρέμα δεν μας κάνει?
 

cool11

Well-Known Member
22 σελιδες θεμα, τοσοι συμμετεχοντες.
Ειμαι ο μονος που ακομη ασχολειται με την κρεμα fungoral?
 
Μπλουζα