Κορυφαίοι γιατροί μεταμόσχευσης μαλλιών

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Κορυφαίοι γιατροί μεταμόσχευσης μαλλιών

fumangus είπε:
Γεια σας μαγκες, εχω διαβασει πολλες απο τις ενοτητες εδω και εχω μαθει αρκετα. Κανω και εγω μια αναζητηση για μεταμοσχευση και θελω να ρωτησω τα παρακατω.

1) Ξερεις κανεις τιποτα για την TRA**MED?
2)Δεν υποτιθεται οτι υπογραφεις σθμβολαιο με το οποιο σου εγγυουνται οτι εβαλαν τον συγκεκριμενο αριθμο μοσχευματων, αρα και αν βγουνε μονο π.χ. το 20% απο οσες υποτιθεται οτι σου εβαλαν,να τους κανεις μια μυνησουλα??

1) δε ξερω τι σοι ειναι η τρα**μεντ.......
2) Οχι δεν υποτιθεται.....γιατι απλα θα ειχε κλεισει αν το εκανε αυτο.......η εμφυτευση μαλλιων ειναι αισθητικη επεμβαση......και οχι επεμβαση ζωης και θανατου.....απλα την κανεις για να νιωσεις εσυ πιο ομορφα......αν δεν πετυχει.....ας μη την εκανες......αυτα εχει η ζωη κτλ κτλ......Αυτο παιζει περι εμφυτευσης.....οπως και περι οποιασδηποτε αλλης αισθητικης επεμβασης......εχεις δει φανταζομαι ποσες γυναικες εχουν κανει λιφτινγκ κ εχουν γινει χειροτερες......δε μπορουν ομως να κανουν μυνηση.....σου λεει ετσι βγηκε το αποτελεσμα...τι να κανουμε....!!!!
Η εμφυτευση φιλε ειναι πολυπλοκο πραγμα και μονιμο αποτελεσμα.....και εγγυμονει πολλους κυνδινους......γι αυτο και θελει πολυ σκεψη κ ψαξιμο πριν κανεις οτι κανεις........
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Joda

Member
Απ: Κορυφαίοι γιατροί μεταμόσχευσης μαλλιών

παιδια οταν λετε ονοματα κλινικων που ειναι στην ελλαδα καλο ειναι να βαζετε κανα αστερισκο αντι για γραμμα γιατι δεν ξερεις τι συμβαινει..στο εξωτερικο εχουν γινει μηνυσεις γιατι λεγανε πχ για μια κλινικη η εναν γιατρο μερικα ατομα αρνητικα σχολια και κανανε η κλινικη η ο γιατρος μηνυση στο αντιστοιχο φορουμ..καντε ενα modify για να μιλαμε πιο ελευθερα οταν αναφερομαστε στην ελλαδα...
 

fumangus

New Member
Απ: Κορυφαίοι γιατροί μεταμόσχευσης μαλλιών

Συγνωμη παιδια,δικο μου το λαθος...περιμενω καμια ακομα απαντηση για την tra**med..
 

Joda

Member
Απ: Κορυφαίοι γιατροί μεταμόσχευσης μαλλιών

εχω ειχα μιλησει τηλεφωνικως με τον γιατρο της trans**d κ μου ελεγε αν γινει καλα η fue υπαρχει απωλεια τριχοθυλακιων μεχρι 3 % και ο feller εχει πει οτι η fue μπορει να εχει κ 30 %...
για αυτο μακρια απο ελλαδα γιατι ολο παραμυθια ειναι...
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Κορυφαίοι γιατροί μεταμόσχευσης μαλλιών

Joda είπε:
εχω ειχα μιλησει τηλεφωνικως με τον γιατρο της trans**d κ μου ελεγε αν γινει καλα η fue υπαρχει απωλεια τριχοθυλακιων μεχρι 3 % και ο feller εχει πει οτι η fue μπορει να εχει κ 30 %...
για αυτο μακρια απο ελλαδα γιατι ολο παραμυθια ειναι...

κουραφεξαλα σου ειπαν και οι δυο........ουτε ο γιατρος που στην κανει δε ξερει τι απωλειες θα εχει......γιατι απλα δε μπορει να δει τον θυλακα.....και δε ξερει αν και ποσους θα τραυματισει οταν θα τους βγαζει.....μπορει να εχει απωλεια 5-10% αν ειναι τυχερος.....μπορει να εχει και 70-80% αν δεν ειναι......ενω στο στριπ δεν υπαρχουν αυτα.....στο στριπ δε τραυματιζονται οι θυλακες.....γιατι απλα τους εχεις μπροστα σου κ τους βλεπεις......
 

Joda

Member
Απ: Κορυφαίοι γιατροί μεταμόσχευσης μαλλιών

για τον feller το ειχα διαβασει σε ενα φορουμ...απλως αυτος συγκρινε fue με strip και ετσι ειχε πει οτι οι απωλειες σε μια fue ειναι γενικα μεγαλυτερες απο οτι στην strip..αυτο που λες ελεγε δηλ οτι δεν μπορεις να δεις τον θυλακα κ οτι κ καλος να ειναι ο γιατρος οτι η fue εχει απωλειες..
για αυτο κιολας πιστευω οτι ο αρμανι οταν κανει fue παιρνει τοσα πολλα τριχοθυλακια εκτος του οτι προσπαθει κιολας να φτιαξει τα hairlines γεματα..αλλα δεν ειμαι αυτης της τακτικης γιατι αν μεθαυριο θες κι αλλη μεταμοσχευση κι σου εχουν μεινει λιγα την πατησες
 

aleksandros

New Member
Απ: Κορυφαίοι γιατροί μεταμόσχευσης μαλλιών

Σπυρο μπαινουν και ρωτανε συνεχεια για ελληνικες κλινικες αν ειναι καλες, ενω το εχουμε ανεφερει πολλες φορες <μακρια> απο ελληνικες κλινικες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Κορυφαίοι γιατροί μεταμόσχευσης μαλλιών

aleksandros είπε:
Σπυρο μπαινουν και ρωτανε συνεχεια για ελληνικες κλινικες αν ειναι καλες, ενω το εχουμε ανεφερει πολλες φορες <μακρια> απο ελληνικες κλινικες.
α ok-τώρα κατάλαβα ;D
δεν βαριέσαι-πάντα θα υπάρχει αμφισβήτηση και περιέργεια... :chinscratch
 

Jakard

New Member
Απ: Κορυφαίοι γιατροί μεταμόσχευσης μαλλιών

sovagg είπε:
[quote author=ouf link=topic=120.msg10565#msg10565 date=1239023387]
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΕΛΟΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΚΑΙ ΓΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗΣ ΙΔΙΚΑ ΤΟ ΤΕΛΑΥΤΑΙΟ 6ΜΗΝΟ ΕΝΤΟΝΗ ΚΑΙ ΕΞ ΑΙΤΙΑΣ ΤΟΥ ΓΕΓΟΝΟΤΟΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΜΙΑ ΑΓΩΓΗ ΜΕ ΦΙΝΑΣΤΕΡΙΔΗ ΚΑΙ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΤΗΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΕΦΙΚΤΟ,ΕΧΟΝΤΑΣ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ,ΟΧΙ ΩΣ ΕΝΑΛΑΚΤΙΚΗ ΛΥΣΗ ΤΗΝ ΕΝΦΥΤΕΥΣΗ ΑΛΛΑ ΩΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ ΤΗΣ ΑΓΩΓΗΣ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΩ(ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΤΗΝ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΘΕΣΩ) ΚΑΙ ΕΔΩ ΑΡΧΙΖΕΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ.....
ΤΟ Σ/Κ ΗΜΟΥΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΑΥΤΗ ΕΠΙΣΚΕΥΤΗΚΑ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΟ ΣΤΟ ΚΟΛΟΝΑΚΙ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΓΚ... Ο ΟΠΟΙΟΣ ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΟΧΩΡΙΑΝΟΣ ΜΟΥ(ΔΕΝ ΤΟΝ ΗΞΕΡΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΒΕΒΑΙΑ) ΑΛΛΑ ΜΕ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΕ Η ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΣΤΑΤΗ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ.....ΑΝΗΚΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΣΤΟ 10% ΤΩΝ ΑΤΟΜΩΝ ΜΕ ΚΛΗΡ.ΑΛΩΠΕΚΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΕΝΦΥΤΕΥΣΗΣ..........................ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΙΑΧΥΤΗ ΑΛΩΠΕΚΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΤΡΙΑ ΖΩΝΗ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 200 ΡΙΖΕΣ.ΜΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕ ΟΤΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΤΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΤΟ ΤΟΝΙΖΟΥΝ ΑΥΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΕΝΦΥΤΕΥΣΗ ΑΣΧΕΤΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΒΕΒΑΙΑ ΟΙ ΚΛΙΝΙΚΕΣ...ΚΑι γιατι το λεω αυτο ??ΠΡΙΝ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΕΠΙΣΚΕΥΤΗΚΑ ΚΛΙΝΙΚΗ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΤΗΝ *** KAI MOY ΑΝΕΦΕΡΑΝ (ΜΙΑ ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΙ ΗΤΑΝ) ΟΤΙ ΜΕ 2500 ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΤΡΙΧΕΣ (6500 ΔΙΑΘΕΣΙΜΕΣ)ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΟΠΩΣ ΣΤΗΝ ΦΑΒΟΡΙΤΑ.ΤΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ?Η ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ.....ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΜΟΥ ΑΡΑΙΩΝΟΥΝ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ....ΜΟΥ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ....ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.......ΤΣΑΚΑΛΕ ΠΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ.....ΠΕΡΙΜΕΝΩ.....

Φιλε μακρια!!!Ειμαι παθων!!Και με διαχυτη ανδρογεννετικη αλωπεκια εγω.Εκανα με strip μεθοδο μεταμοσχευση στην B******* K*** περυσι τον Απριλιο και απο τοτε μονο αντικαταθλιπτικα δεν παιρνω..Αποτελεσμα μηδεν(αντε να εβγαλα 30 τριχες μαξιμουμ) και με μια ουλη απο το ενα αυτι ως το αλλο που κανει μπαμ.Με πετσοκοψαν στην κυριολεξια και η ψυχολογια μου ειναι στο ναδιρ..Αν θες ακου τη συμβουλη μου.ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ.Οι κλινικες πατανε πανω στην αναγκη που εχεις να λυσεις το προβλημα σου για να κονομησουν.Αν θες να κανεις κατι για τα μαλλια σου,κανε big3 και περιμενε κανα χρονο να δεις τι θα σου δωσει η θεραπεια και περιμενε ωσπου να βγει κατι νεο να σωθουμε..Αυτο κανω και γω.Γνωμη μου οπως σου ειπα ειναι να ΜΗΝ κανεις μεταμοσχευση και να ακους τους big3(Ακη,Παναγιωτη και Σπυρο).Σε ο,τι και αν αποφασιεις να κανεις παντως,απο μενα καλη τυχη να εχεις και σου ευχομαι ο,τι καλυτερο.
[/quote]

διαχυτη ανδρογεννετικη αλωπεκια ειναι ι αλοπεκια που χανεις μαλλια παντου σωστα?
 

jk

New Member
Απ: Κορυφαίοι γιατροί μεταμόσχευσης μαλλιών

Μίσο λεπτό ρε παιδιά τι εννοείται παντού? ακόμα και πίσω και πλάγια; γίνεται αυτό?
εγώ δεν έχω τον κλασικό τύπο που λέτε όλοι, πρώτα κροταφοι, μετά πίσω και μετά παντού σύμφωνα με την κλίμακα norwood, αλλά χάνω τρίχες μόνο πάνω στο κεφάλι σαν το φίλο nomoreloss ενώ πλάγια και πίσω έχω ακόμα πυκνο μαλλί. αυτό δεν είναι η διάχυτη?
Δηλαδή δεν θα ακολουθήσω το πρότυπο Norwood 5 kai 6 καποια στιγμή αλλά θα πέσουν όλα?
Δηλαδή αποκλείεται η περίπτωση της μεταμόσχευσης?
παρακαλώ υπεύθυνα όποιος ξέρει
 

jk

New Member
Απ: Κορυφαίοι γιατροί μεταμόσχευσης μαλλιών

οκ, απο μια γρήγορη έρευνα που έκανα στο διαδίκτυο είδα ότι η διάχυτη είναι αυτή που χάνεις σε όλο το κεφάλι αλλά συχνά αναφέρεται στα φόρουμ και σε όσους χάνουν μαλλιά σε όλο το πάνω κεφάλι αλλά όχι στα πλάγια και πίσω.
Πάντως λέει ότι η διάχυτη δεν οφείλεται σε dht αλλά σε άλλους παράγοντες. ελπίζω κανένας να μην έχει ποτέ τέτοιο θέμα.
εγώ, μάλλον, ελπίζω δηλαδή, απλώς έχω ΑΑ αλλά με το πρότυπο της διάχυτης και μόνο πάνω.
τα πάνω τα χτενίζω και φεύγουν τρίχες τα πίσω τα τραβάω με μίσος και δεν φεύγει τίποτα δόξα τω θεώ.
αν κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω ας μου πεί , η να παραπέμψει σε κατάλληλη ενότητα
 

comb

Member
Απ: Κορυφαίοι γιατροί μεταμόσχευσης μαλλιών

Eτσι όπως τα λες είναι. Πιθανότατα έχεις ΑΑ που εκδηλώνεται όπως περιγράφεις. Σε πολλούς εκδηλώνεται έτσι και όχι με το κλασσικό "μεγάλωμα του μετώπου", τουλάχιστον στην αρχή.
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Κορυφαίοι γιατροί μεταμόσχευσης μαλλιών

Ποια η γνωμη σας για τον ελληνα γιατρο Γιαν.. Γκου.. ;;;
Τον ειδα σε μια εκπομπη στην τ.ν και μου φάνηκε ειλικρινείς και καλος γιατρος
 

NGL

Member
Απ: Κορυφαίοι γιατροί μεταμόσχευσης μαλλιών

ANAR είπε:
Ποια η γνωμη σας για τον ελληνα γιατρο Γιαν.. Γκου.. ;;;
Τον ειδα σε μια εκπομπη στην τ.ν και μου φάνηκε ειλικρινείς και καλος γιατρος

καποια παιδια εχουν ξαναπει γι αυτον..
αν βρεις καποια αποτελεσματα του ποσταρε τα να τα δουμε ολοι...
η ειλικρινεια απο μονη της δεν λεει και πολλα αν δεν συνδυαζεται με αποτελεσματα καλα παντως..
ειχε πει καποτε ο comb οτι τα χρηματα και η αποσταση ειναι το τελευταιο που θαν πρεπει να απασχολει καποιν που σκοπευει να κανει μεταμοσχευση και ειναι απ τα πιο σωστα πραγματα που εχω ακουσει.
το να προτιμησεις καποιον κοντινο απ το να παρεις την αποφαση να πας στοn rahal,τον hasson ή σε καπιον αλλο top class γιατρο ειναι εγκληματικο...
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Κορυφαίοι γιατροί μεταμόσχευσης μαλλιών

Ετσι οπως τα λες ειναι φιλε απλα τον ειδα στην τ.ν και μου γεννήθηκε η απορια για το τι παιζει με τον τυπο
 
Μπλουζα