Κορυφαίοι γιατροί μεταμόσχευσης μαλλιών

NGL

Member
Απ: Κορυφαίοι γιατροί μεταμόσχευσης μαλλιών

ANAR είπε:
Ετσι οπως τα λες ειναι φιλε απλα τον ειδα στην τ.ν και μου γεννήθηκε η απορια για το τι παιζει με τον τυπο

δεν το εχω ψαξει,οποτε οτι παραπανω και να σου πω ,θα ειναι ψεμματα...
γενικα παντως ειμαι πολυ επιφυλακτικος..ως εκει..μακαρι να υπαρξει καποτε , καποιος στην χωρα μας που θα κανει καλη δουλεια..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jim17

New Member
Απ: Κορυφαίοι γιατροί μεταμόσχευσης μαλλιών

Πρωτίστως Χρόνια πολλά και καλά σε όλους. Έπειτα ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ για αυτό το εξαιρετικό forum.

Θέλω να κάνω μία ερώτηση σχετικά με έναν Έλληνα πλαστικό χειρουργό παρόλο που διαβάζω επί πέντε ώρες τώρα στο forum μακριά από τις κλινικές στην Ελλάδα. Ο συγκεκριμμένος, δεν τον έχω επισκεφθεί ακόμα τον Ιανουάριο έλεγα να πάω (τώρα με αυτά που διάβασα με βλέπω να ακολουθώ, μέχρι να μαζεψω λεφτά για έξω, κάποια θεραπεία από τις τρεις που προτείνεται, μετά από επισκεψή μου σε δερματολόγο βέβαια) μου εμπνέει επμιστοσύνη από τις σπουδές του και την δουλειά του στην Αμερική και στην Γαλλία.

Είναι ο κ@κ@ς στην Θεσσαλονίκη(L€ r€juv€n@ti0V). Αν κάποιος ξέρει κάτι γι'αυτόν ας πει τον παρακαλώ. Ίσως επειδη δεν με συμφέρει αλλά δεν θέλω ακόμα να πιστέψω-αποδεχτώ ότι τόσοι γιατροί στην Ελλάδα που σπούδασαν και δούλεψαν έξω είναι άκυροι. Κανένας δεν έφερε την τεχνογνωσία τους εδώ; Μου μοιάζει ανέφικτο να πάω στον Καναδά.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και πάλι συγχαρητήρια για αυτόν τον πλούτο γνώσεων που παρέχεται και μάλιστα για ένα θέμα ταμπού στην Ελλάδα.
 

NGL

Member
Απ: Κορυφαίοι γιατροί μεταμόσχευσης μαλλιών

jim17 είπε:
Πρωτίστως Χρόνια πολλά και καλά σε όλους. Έπειτα ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ για αυτό το εξαιρετικό forum.

Θέλω να κάνω μία ερώτηση σχετικά με έναν Έλληνα πλαστικό χειρουργό παρόλο που διαβάζω επί πέντε ώρες τώρα στο forum μακριά από τις κλινικές στην Ελλάδα. Ο συγκεκριμμένος, δεν τον έχω επισκεφθεί ακόμα τον Ιανουάριο έλεγα να πάω (τώρα με αυτά που διάβασα με βλέπω να ακολουθώ, μέχρι να μαζεψω λεφτά για έξω, κάποια θεραπεία από τις τρεις που προτείνεται, μετά από επισκεψή μου σε δερματολόγο βέβαια) μου εμπνέει επμιστοσύνη από τις σπουδές του και την δουλειά του στην Αμερική και στην Γαλλία.

Είναι ο κ@κ@ς στην Θεσσαλονίκη(L€ r€juv€n@ti0V). Αν κάποιος ξέρει κάτι γι'αυτόν ας πει τον παρακαλώ. Ίσως επειδη δεν με συμφέρει αλλά δεν θέλω ακόμα να πιστέψω-αποδεχτώ ότι τόσοι γιατροί στην Ελλάδα που σπούδασαν και δούλεψαν έξω είναι άκυροι. Κανένας δεν έφερε την τεχνογνωσία τους εδώ; Μου μοιάζει ανέφικτο να πάω στον Καναδά.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και πάλι συγχαρητήρια για αυτόν τον πλούτο γνώσεων που παρέχεται και μάλιστα για ένα θέμα ταμπού στην Ελλάδα.

καλως ηρθες στο forum φιλε.. :)
οι γνωμες για τις ελληνικες κλινικες ειναι απο παιδια που τις επισκεφτηκαν και ακολουθησαν θεραπεια η επεμβαση σ αυτες.
το ιδιο ισχυει και για μενα..
και σε μενα φαινοταν απιστευτο να παω στον καναδα και στον hasson,αλλα τελικα το εκανα.
το επεξεργαστηκα στο μυαλο μου κανα δυο μηνες,ξερεις σχετικα με το ταξιδι την διαμονη ,την επεμβαση κτλ ,και το εκανα...
τελικα ηταν πολυ πιο απλο απ οτι μου φαινοταν στην αρχη..
καποιες γνωσεις αγγλικων να χεις και ελευθερο χρονο μια εβδομαδα τουλαχιστον και ολα ειναι οκ...
οσο γι αυτο που λες οτι σου φαινεται απιστευτο και ειναι δυσκολο να το πιστεψεις,δυστυχως ειναι η σκληρη πραγματικοτητα στην χωρα μας..
αν διαβασεις την ιστορια μου καθως και των υπολοιπων παιδιων που πηγαν θα καταλαβεις.η διαφορα ειναι χαωδης....
καποιος γιατρος μπορει να θελει να παραξει αποτελεσμα...αν ομως οι συνεργατες του και το προσωπικο του δεν ειναι απολυτα εξειδικευμενοι και εμπειροι,ολα πανε στραφι...καπως ετσι ειναι τα πραγματα στην ελλαδιτσα μας.
 

jk

New Member
Απ: Κορυφαίοι γιατροί μεταμόσχευσης μαλλιών

ouf είπε:
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΕΛΟΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΚΑΙ ΓΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗΣ ΙΔΙΚΑ ΤΟ ΤΕΛΑΥΤΑΙΟ 6ΜΗΝΟ ΕΝΤΟΝΗ ΚΑΙ ΕΞ ΑΙΤΙΑΣ ΤΟΥ ΓΕΓΟΝΟΤΟΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΜΙΑ ΑΓΩΓΗ ΜΕ ΦΙΝΑΣΤΕΡΙΔΗ ΚΑΙ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΤΗΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΕΦΙΚΤΟ,ΕΧΟΝΤΑΣ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ,ΟΧΙ ΩΣ ΕΝΑΛΑΚΤΙΚΗ ΛΥΣΗ ΤΗΝ ΕΝΦΥΤΕΥΣΗ ΑΛΛΑ ΩΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ ΤΗΣ ΑΓΩΓΗΣ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΩ(ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΤΗΝ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΘΕΣΩ) ΚΑΙ ΕΔΩ ΑΡΧΙΖΕΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ.....
ΤΟ Σ/Κ ΗΜΟΥΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΑΥΤΗ ΕΠΙΣΚΕΥΤΗΚΑ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΟ ΣΤΟ ΚΟΛΟΝΑΚΙ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΓΚ... Ο ΟΠΟΙΟΣ ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΟΧΩΡΙΑΝΟΣ ΜΟΥ(ΔΕΝ ΤΟΝ ΗΞΕΡΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΒΕΒΑΙΑ) ΑΛΛΑ ΜΕ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΕ Η ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΣΤΑΤΗ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ.....ΑΝΗΚΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΣΤΟ 10% ΤΩΝ ΑΤΟΜΩΝ ΜΕ ΚΛΗΡ.ΑΛΩΠΕΚΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΕΝΦΥΤΕΥΣΗΣ..........................ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΙΑΧΥΤΗ ΑΛΩΠΕΚΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΤΡΙΑ ΖΩΝΗ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 200 ΡΙΖΕΣ.ΜΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕ ΟΤΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΤΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΤΟ ΤΟΝΙΖΟΥΝ ΑΥΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΕΝΦΥΤΕΥΣΗ ΑΣΧΕΤΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΒΕΒΑΙΑ ΟΙ ΚΛΙΝΙΚΕΣ...ΚΑι γιατι το λεω αυτο ??ΠΡΙΝ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΕΠΙΣΚΕΥΤΗΚΑ ΚΛΙΝΙΚΗ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΤΗΝ D-ειτσ-I KAI MOY ΑΝΕΦΕΡΑΝ (ΜΙΑ ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΙ ΗΤΑΝ) ΟΤΙ ΜΕ 2500 ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΤΡΙΧΕΣ (6500 ΔΙΑΘΕΣΙΜΕΣ)ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΟΠΩΣ ΣΤΗΝ ΦΑΒΟΡΙΤΑ.ΤΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ?Η ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ.....ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΜΟΥ ΑΡΑΙΩΝΟΥΝ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ....ΜΟΥ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ....ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.......ΤΣΑΚΑΛΕ ΠΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ.....ΠΕΡΙΜΕΝΩ.....

Φίλε ο γιατρός τι σου είπε να κάνεις; βλέπεις να χάνεις τρίχες και πίσω και πλάγια; μου έχει μπει στο μυαλό ότι είμαι στην ίδια κατηγορία. Παρόλο που τραβάω τις τρίχες στα συγκεκριμένα χωρίς να βλέπω τιποτα ιδιαίτερο νομίζω ότι πλάγια είμαι λίγο αδυνατισμένος. άλλον γιατρό έχεις δει; έχεις κάνει κάτι ή δει κάποιο αποτέλεσμα όλο αυτό το διάστημα; thanks
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Κορυφαίοι γιατροί μεταμόσχευσης μαλλιών

Εγω πιστευω πως καλους γιατρους εχουμε στην ελλαδα αλλα δεν εχουμε την καταλληλη κλινικη με τη καταλληλη οργανωση-προσωπικο που χρειαζεται για μια τετοια επεμβαση.
οι κλινικες που δημιουργηθηκαν εδω κοιταξαν πως θα βγαλουν γρηγορο χρημα και αφησαν στην ακρη το αποτελεσμα
 

georg_999

New Member
Απ: Κορυφαίοι γιατροί μεταμόσχευσης μαλλιών

jk είπε:
οκ, απο μια γρήγορη έρευνα που έκανα στο διαδίκτυο είδα ότι η διάχυτη είναι αυτή που χάνεις σε όλο το κεφάλι αλλά συχνά αναφέρεται στα φόρουμ και σε όσους χάνουν μαλλιά σε όλο το πάνω κεφάλι αλλά όχι στα πλάγια και πίσω.
Πάντως λέει ότι η διάχυτη δεν οφείλεται σε dht αλλά σε άλλους παράγοντες. ελπίζω κανένας να μην έχει ποτέ τέτοιο θέμα.
εγώ, μάλλον, ελπίζω δηλαδή, απλώς έχω ΑΑ αλλά με το πρότυπο της διάχυτης και μόνο πάνω.
τα πάνω τα χτενίζω και φεύγουν τρίχες τα πίσω τα τραβάω με μίσος και δεν φεύγει τίποτα δόξα τω θεώ.
αν κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω ας μου πεί , η να παραπέμψει σε κατάλληλη ενότητα


Γεια σας κ καλη χρονια με περισσοτερα μαλλια γ ολους..!!
ψαχνω για καποιο καλο γιατρο στη ελλαδα αν εχει καποιος γνωση
περιμενω ν μαθω, το ψαχνω εδω κ λιγους μηνες εχω ακουσει για τον Καρ...ξη
μιλησα μαζι τ κ μ φανηκε πολυ σοβαρος κ καταρτισμενος!
δε ξερω αν κα ποιος εχει αποψη γ ατο.
 

karvelas

New Member
Απ: Κορυφαίοι γιατροί μεταμόσχευσης μαλλιών

καλησπέρα σε όλους,

είμαι καινούργιος στο φορουμ αλλά και γενικά σε κάτι αντίστοιχο.
έχω προσωπική εμπειρία στο θέμα, ψάξτε το καλά. πιστεύω ότι και στην ελλάδα υπάρχουν ικανοί γιατροί που δίνουν λύσεις. δεν μπορεί όλοι να είναι ανίκανοι, όπως απόλυτα αναφέρουν μερικοί φίλοι. καλή χρονιά με υγεία
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Κορυφαίοι γιατροί μεταμόσχευσης μαλλιών

καλη χρονια και σε σενα αδερφε με υγεια και πολλα μαλλια

αδερφε ειναι σαν να ψαχνεις ψιλους στα αχυρα
μπορει να υπαρχουν και μερικοι καλοι
αλλα ειναι πολυ λιγοι

υπαρχουν και πολλοι ανικανοι
υπαρχουν και απατεωνες

και δυστυχως ειναι πιο πολλοι απο του καλους γιατρους
 

karvelas

New Member
Απ: Κορυφαίοι γιατροί μεταμόσχευσης μαλλιών

Παναγιώτη μου σίγουρα σε όλα τα επαγγέλματα ισχύει αυτό. υπάρχουν καλοί και κακοί επαγγελματίες. αυτός είναι ο λόγος που λέω να το ψάξετε. υπάρχουν και στην ελλάδα και δουλεύουν σωστά. αυτή είναι η δική μου εμπειρία. ίσως είναι και θέμα τύχης, που θα πέσεις.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Κορυφαίοι γιατροί μεταμόσχευσης μαλλιών

χαιρομαι για σενα και ευχομαι ολοι να εχουν μια καλη τυχη ( οσοι επιλεξουν ελλαδα ) για μεταμοσχευση

δεν θελω να τα ισοπεδωσω ολα
για αυτο και μιλαω για περισσοτερους
σιγουρα υπαρχουν και επαγγελματιες σωστοι αλλα ειναι λιγοι γμτ.
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Απ: Κορυφαίοι γιατροί μεταμόσχευσης μαλλιών

Φιλε Καρβελα μπορεις να βαλεις πριν και μετα φωτογραφιες?????
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

karvelas

New Member
Απ: Κορυφαίοι γιατροί μεταμόσχευσης μαλλιών

προσπάθησα και νομίζω ότι καταφερα να ανεβάσω στην γκαλερι.
 

Leone

Active Member
Απ: Κορυφαίοι γιατροί μεταμόσχευσης μαλλιών

Παιδια σκεφτομαι να κανω μια ακομα μεταμοσχευση για να βελτιωσω τη hairline μου και να πυκνωσω το μπροστα τμημα.Το θεμα μου ειναι οτι εχοντας στο παρελθον 3 μεταμοσχευσεις εκ των οποιων οι 2 με strip(400 μοσχευματα περιπου τη φορα ναι για 400 μοσχευματα μου εκαναν ουλη)και μια με fue(800 μοσχευματα)δε θελω με τιποτα αλλη ουλη.Σκεφτομουνα hasson και ειμαι κατενθουσιασμενος με τα αποτελεσματα που βλεπω και πρωτα απο ολα του comb αλλα επειδη η ουλη ειναι πολυ χαμηλα ειμαι σιγουρος οτι ο hasson θα μου πει να μου παρει απο πιο πανω και δε θελω γιατι μου αρεσει το κοντο κουρεμα στο πλαι(φανταστειτε με 2 ουλες θα ειμαι αισχος).Ευτυχως αυτη που εχω δεν ειναι πολυ μεγαλη.Πιστευω οτι χρειαζομαι καπου στα 2000 με 2500 μοσχευματα για να γινω τουμπανο.Εχω ακομα αρκετα μαλλια και αρκετες τριχες χοντρες.Σκεφτομαι λοιπον να κανω fue αλλα στο εξωτερικο φυσικα και οχι στην ελλαδα παλι γτ θεωρω οτι με 3 επεμβασεις και με τη ποιοτητα της τριχας που εχω θα επρεπε να εχω πολυ καλυτερο αποτελεσμα.Οι πιο εμπειροι απο εδω μεσα ποιον γιατρο προτεινετε.Σκεφτομουνα για dr cole.Aκουω γνωμες παιδια.Κια κατι αλλο σε δουλεμενη περιοχη 3 φορες με μεταμοσχευση πιανουν νεα μοσχευματα η ειναι κατεστραμενος ο ιστος?
 

aleksandros

New Member
Απ: Κορυφαίοι γιατροί μεταμόσχευσης μαλλιών

Για ποιο λογο να μην πιασουν τα μοσχευματα?
Ο dr cole ισως μπορει να σου διορθωση και τα παλια strip και να μπορεις να κανεις ποιο κοντο κουρεμα.
Ειναι η καλυτερη επιλογη πιστευω για fue.
O dr cole ειναι αυτος που εμαθε στους Κυπριους την δικια του μεθοδο μεταμοσχευσης, μετα τα χαλασαν και εφυγε
 

Leone

Active Member
Απ: Κορυφαίοι γιατροί μεταμόσχευσης μαλλιών

H γιατρος εδω στην ελλαδα που μου εκανε fue μου ειπε οτι σε δουλεμενη περιοχη απο μεταμοσχευσεις πειδη υπαρχει οιδημα εντος του δερματος ειναι δυσκολο να πιασουν τα μοσχευματα.
 

aleksandros

New Member
Απ: Κορυφαίοι γιατροί μεταμόσχευσης μαλλιών

Καταλαβα την εννοεις, δεν ειναι οιδιμα ειναι ο θυλακας των τριχων και η τοποθετηση αισχος.
Ισως χρειαστει να σου αφαιρεση τα παλλια μοσχευματα.
Γιατι δεν του στελνεις φωτο να σου απαντηση!
Να ξερεις οτι ειναι πολυ ακριβως ο Cole ειδικα σε FUE
 

Leone

Active Member
Απ: Κορυφαίοι γιατροί μεταμόσχευσης μαλλιών

Δηλαδη για 2500 μοσχευματα ποσο παει το μαλλι περιπου εχει δει τιμες?Ασ μου πει ρε παιδια και καποιος αλλος τη γνωμη του.
 

Joda

Member
Απ: Κορυφαίοι γιατροί μεταμόσχευσης μαλλιών

κατα την προσωπικη μου αποψη απ οσο το εχω ψαξει ο feller με εχει εντυπωσιασει πιο πολυ μετα απο τον hasson...εχω δει αρκετες φωτος απο δουλειες του feller και τον θεωρω πολυ καλυτερο απο τον cole..
 
Μπλουζα