Και μετά την αγανάκτηση, ΤΙ;

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

xk

Active Member
Απ: Και μετά την αγανάκτηση, ΤΙ;

νομιζω μετα τα χτεσινα τελειωσαν ολα...πολυ ξυλο πολλα χημικα...500+ τραυματιες...μιλαμε πια για πολεμο δυστυχως,πολεμος που τον περιμεναμε οταν πριν 1 χρονο+ κανανε ασκησεις διαχειρησης ''εξαγριωμενου οχλου'' στα κρυφα σε καποιες περιοχες της ελλαδας κι ελεγαν ταχα μου οτι δεν ειναι για τους ελληνες αυτες οι ασκησεις...

το παρακρατος προσπαθει επιτυχημενα να διαλυσει τους αμεσοδημοκρατες αγανακτισμενους με τη βια χρησιμοποιωντας τους γνωστους αγνωστους μπαχαλακηδες.Γιτι αυτο?Γιατι γινοταν παντα στην ιστορια της ανθρωποτητας δε θελουν υγιεις σκεπτομενους ειρηνιστες πολιτες που θα επιλεγουν μονοι τους.Γι αυτο ηδη με τα χτεσινα προσπαθουν να μας κανουμε να βγαλουμε μισος για να καταστρεψουμε βουλη κτλ και να φερουν ξανα οι ξενοι κανεναν δικο τους ''ελληνα ηγετη πατριωτη'' που θα εχει αλλα στοιχεια σε αντιθεση με τον ΓΑΠ κτλ κτλ αλλα δε θα παυει να δουλευει για τους αλλους.

λοιπον η συνεχεια εχει ειπαμε ξυλο,συμπλοκες...μετα εκλογες...θα βγει ο Σαμαρας...και θα σκασει η πτωχευση στα χερια του...τη στιγμη που ο ΓΑΠ θα απολαμβανει το χυμουλι του πλατσουριζοντας στη πισινα του στο Αμέρικα...
 

godshow

New Member
Απ: Και μετά την αγανάκτηση, ΤΙ;

Καταρχήν χαιρετίζω, για πρώτη φορά, όλα τα μέλη του φόρουμ και αφού τους ευχαριστήσω για την "διαφώτιση" στο θέμα της τριχόπτωσης παραθέτω την ΠΟΛΙΤΙΚΗ μου άποψη. Πρώτον είμαι κάθετα αντίθετος στην άποψη ότι την μεγαλύτερη ευθύνη για την κατάσταση που βρίσκεται η χώρα την έχει ο λαός. Για να μπορέσουμε να εντοπίσουμε το ποσοστό ευθύνης του λαού πρέπει να λάβουμε υπόψη μας τα μέσα διαμόρφωσης της πολιτικής κατάστασης που διαθέτει ο λαός ή μάλλον που του δίνονται, τα μέσα που διαθέτει η πολιτική εξουσία για τον ίδιο σκοπό και οι συσχετισμοί δυνάμεων τους οποίους αποδέχεται η πολιτική εξουσία της χώρας, εσωτερικούς και εξωτερικούς. Δηλαδή δεν μπορώ να αντιληφθώ γιατί πρέπει να θεωρούμε υπεύθυνος επειδή επέλεξα να ψηφίσω και άρα να παραδώσω ΑΝΕΥ ΟΡΩΝ την εξουσία σε ανθρώπους που εκμεταλλεύτηκαν την ανάγκη μου να εργαστώ, να ονειρευθώ, να ζήσω. Ειρήσθω εν παρόδω το δικαίωμα στην εργασία είναι αναφαίρετο για κάθε έλληνα πολίτη. Γιατί πρέπει να απολογούμαι εγώ που από από τα πρώτα μου σχολικά χρόνια μου "φύτευαν" το συναίσθημα του εξατομικισμού, την άποψη ότι πετυχημένος είναι αυτός που βγάζει αρκετά χρήματα χωρίς να χρειάζεται να εργαστεί αναλόγως, που έμαθα να ζω χωρίς να νοιάζομαι για την ζωή του διπλανού μου, χωρίς να νοιάζομαι για την πολιτική ζωή του τόπου μου, που έμαθα ότι στον τόπο που γεννήθηκε η δημοκρατία η μοναδική στιγμή συμμετοχής του πολίτη στην δημοκρατική διαδικασία είναι η στιγμή που φτάνει στην κάλπη, χωρίς να ελέγχουμε την δημοκρατικότητα των διαδικασιών που μας έφεραν στην κάλπη ούτε εκείνων που ακολουθούν. Δεν θέλω να επεκταθώ περισσότερο γιατί φοβάμαι ότι το μέγεθος του μηνύματος θα εκτροχιαστεί. Όμως "για ποια δημοκρατία μιλάμε;" που λέει και το άσμα.
Τέλος, ο αγώνας δεν τελείωσε, αυτό θέλουν να πιστεύουμε, ο αγώνας τώρα ξεκινά και θα είναι νικηφόρος γιατί πλέον καταλάβαμε τους όρους του παιχνιδιού. Αρχίσαμε να γινόμαστε ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΟΝΤΑ και το ποτάμι δεν γυρίζει πίσω.
ΥΓ. Δεν άνηκα ούτε ανήκω σε καμιά πολιτική παράταξη, ένας επαρχιώτης άνεργος με πτυχίο και μεταπτυχιακό είμαι που δεν έτυχε να έχω διασυνδέσεις με το πολιτικό προσωπικό αυτής της χώρας.
 

gezira

Member
Απ: Και μετά την αγανάκτηση, ΤΙ;

Θα επαναλαβω, πως καλο θα ηταν να σταματησει η πολιτικη κουβεντα εδω μεσα - ΟΡΟΣ αλλωστε συμμετοχης μας στο forum! Μου ηταν ομως δυσκολο να μην σχολιασω εστω επιγραμματικα το τελευταιο μηνυμα. Ειναι τραγικο, πως ακομη και τωρα, παρα πολλοι νεοελληνες (ακομη και καποιοι "προσφατως αφυπνισθεντες") , αρνουνται να παραδεχτουν και να αναλαβουν την αναλογουσα συνευθυνη τους, στον πολυεπιπεδο καταποντισμο αυτου του τοπου. Και αποτελει υβρη απεναντι στη μειοψηφια ανθρωπων, που ολα αυτα τα χρονια βλεπουν,ακουν,οσμιζονται, καταγγελουν,υποφερουν τη σηψη, τη διαφθορα, την ολοκληρωτικη παρακμη, οντας μαλιστα παραγκωνισμενοι, απομονωμενοι ως παρανοικοι, γραφικοι, παλιομοδιτες, ασημαντοι κλπ. απο την αβουλη, βολεμενη, θλιβερα αλλοτριωμενη μαζα. ΕΛΕΟΣ!!
 

godshow

New Member
Απ: Και μετά την αγανάκτηση, ΤΙ;

gezira είπε:
Θα επαναλαβω, πως καλο θα ηταν να σταματησει η πολιτικη κουβεντα εδω μεσα - ΟΡΟΣ αλλωστε συμμετοχης μας στο forum! Μου ηταν ομως δυσκολο να μην σχολιασω εστω επιγραμματικα το τελευταιο μηνυμα. Ειναι τραγικο, πως ακομη και τωρα, παρα πολλοι νεοελληνες (ακομη και καποιοι "προσφατως αφυπνισθεντες") , αρνουνται να παραδεχτουν και να αναλαβουν την αναλογουσα συνευθυνη τους, στον πολυεπιπεδο καταποντισμο αυτου του τοπου. Και αποτελει υβρη απεναντι στη μειοψηφια ανθρωπων, που ολα αυτα τα χρονια βλεπουν,ακουν,οσμιζονται, καταγγελουν,υποφερουν τη σηψη, τη διαφθορα, την ολοκληρωτικη παρακμη, οντας μαλιστα παραγκωνισμενοι, απομονωμενοι ως παρανοικοι, γραφικοι, παλιομοδιτες, ασημαντοι κλπ. απο την αβουλη, βολεμενη, θλιβερα αλλοτριωμενη μαζα. ΕΛΕΟΣ!!
Λυπάμαι πραγματικά αν θεωρηθεί ότι με τη συγκεκριμένη απάντηση το forum μετατρέπεται σε πεδίο αντιπαράθεσης. Δεν είναι αυτός ο σκοπός μου. Για ότι αφορά όμως το πολιτικό περιεχόμενο του topic την απάντηση την έχει δώσει ο Άκης λίγο παραπάνω. Παρόλαυτα είμαι διατεθειμένος να αναγνωρίσω το μερίδιο ευθύνης του "βολεμένου" λαού στη δημιουργία της παρούσας κατάστασης. Είναι το ίδιο με αυτό του Αργεντίνου πολίτη, του πολίτη του Ισημερινού, του Μεξικάνου, του Τούρκου, του Ισλανδού, του Ιρλανδού, του Πορτογάλου, του Ισπανού, του Ρώσου, του Λετονού, πολιτών χωρών δηλαδή που "αναγκάστηκε" να επέμβει το ΔΝΤ για να τις σώσει. Ή ακόμα έχω την ίδια ευθύνη με το Έλληνα πολίτη της δεκαετίας του '60 που έφερε τη χώρα του στη χούντα, ή του Έλληνα πολίτη που οδήγησε τη χώρα του στις 4 επίσημες χρεοκοπίες του (1827, 1893, 1897, 1932, ). Η μοναδική ευθύνη που αναγνωρίζω είναι η ευθύνη ανατροπής των πραγμάτων που σημαίνει την αλλαγή του πολιτικού συστήματος, την επανίδρυση του κράτους και την λειτουργία ενός δημοκρατικού συστήματος όπου ο λαός θα έχει πρωτεύοντα ρόλο, θα ελέγχει την εξουσία ανα πάσα στιγμή και θα διαφυλάττει ο ίδιος τα συμφέροντα της χώρας του.
Δεν έχω καμία διάθεση να μπω σε προσωπική αντιπαράθεση άλλωστε αυτή τη στιγμή μας ενώνουν περισσότερα από αυτά που μας χωρίζουν. Αν αυτό δεν γίνεται αντιληπτό από όλους λυπάμαι...
 

Lord Raflas

New Member
Απ: Και μετά την αγανάκτηση, ΤΙ;

gezira είπε:
Θα επαναλαβω, πως καλο θα ηταν να σταματησει η πολιτικη κουβεντα εδω μεσα - ΟΡΟΣ αλλωστε συμμετοχης μας στο forum! Μου ηταν ομως δυσκολο να μην σχολιασω εστω επιγραμματικα το τελευταιο μηνυμα. Ειναι τραγικο, πως ακομη και τωρα, παρα πολλοι νεοελληνες (ακομη και καποιοι "προσφατως αφυπνισθεντες") , αρνουνται να παραδεχτουν και να αναλαβουν την αναλογουσα συνευθυνη τους, στον πολυεπιπεδο καταποντισμο αυτου του τοπου. Και αποτελει υβρη απεναντι στη μειοψηφια ανθρωπων, που ολα αυτα τα χρονια βλεπουν,ακουν,οσμιζονται, καταγγελουν,υποφερουν τη σηψη, τη διαφθορα, την ολοκληρωτικη παρακμη, οντας μαλιστα παραγκωνισμενοι, απομονωμενοι ως παρανοικοι, γραφικοι, παλιομοδιτες, ασημαντοι κλπ. απο την αβουλη, βολεμενη, θλιβερα αλλοτριωμενη μαζα. ΕΛΕΟΣ!!

Ετσι φιλε ΔΩΣΕ-ο δηθεν τιμιος και καλος λαος :tease: που τον ξεγελασαν οι δηθεν ανεντιμοι πολιτικοι

Ο Γιγαντας Λαος 8)-που δεν ψηφιζε τοσα χρονια τα ιδια ζωα γιατι του εδιναν φραγκα απο τα δανεικα,οχι-το εκανε λογω πιστης στο σοσιαλιστικο ιδεωδες

Που δεν στηριζε το συστημα με την ελπιδα οτι θα πλευριζε κανα βυσμα και θα εμπαινε δημοσιο,αυτος η το παιδι του,οχι-το εκανε γιατι πιστευε σε μια καλυτερη,δικαιοτερη,αρμονικοτερη,δημοκρατικοτερη κουραδοκοινωνια

μεχρι και οι μαφιοζοι της ΔΕΗ πουλανε ταξικη συνειδηση-ΤΕΤΟΙΑ ΞΕΦΤΙΛΑ

Απεραντο φρενοκομειο :explod
 
Απ: Και μετά την αγανάκτηση, ΤΙ;

Η συζητηση δεν ειναι πολιτικη κομματικη ειναι γενικη και πρεπει να αφεθει απο τους Moderators δεν τσακωνεται κανεις.

Απο κει και περα, εγω θελω αν ξερει καποιος να με διαφωτισει (γιατι δεν ειμαι γνωστης του θεματος) αν ολες αυτες οι χωρες με τις οποιες συγκρινουμε την Ελλαδα (Αργεντινη κτλ) ειχαν παρει τοσα λεφτα απο μηχανισμους σαν την ΕΕ (τα οποια κατα γενικη ομολογια κατα μεγαλο μερος κατεληξαν σε μασελες).

Γιαυτο κατηγορουμε τους πολιτες, γιατι η χωρα επρεπε να εχει κανει τεραστια βηματα προοδου τοσα λεφτα που πηρε.
 

Lord Raflas

New Member
Απ: Και μετά την αγανάκτηση, ΤΙ;

skeptikistis είπε:
Η συζητηση δεν ειναι πολιτικη κομματικη ειναι γενικη και πρεπει να αφεθει απο τους Moderators δεν τσακωνεται κανεις.

Απο κει και περα, εγω θελω αν ξερει καποιος να με διαφωτισει (γιατι δεν ειμαι γνωστης του θεματος) αν ολες αυτες οι χωρες με τις οποιες συγκρινουμε την Ελλαδα (Αργεντινη κτλ) ειχαν παρει τοσα λεφτα απο μηχανισμους σαν την ΕΕ (τα οποια κατα γενικη ομολογια κατα μεγαλο μερος κατεληξαν σε μασελες).

Γιαυτο κατηγορουμε τους πολιτες, γιατι η χωρα επρεπε να εχει κανει τεραστια βηματα προοδου τοσα λεφτα που πηρε.

Σωστοτατη η παρατηρηση,θα απαντησω για τη Ρωσια που τα γνωριζω

η Ρωσια μπηκε ΔΝΤ ιουνη του 1992,χρεωκοπησε το 1998

πριν ειχε κομμουνισμο(1917-Δεκεμβρης 1991) ο οποιος κατεστρεψε την χωρα και εστελνε κοσμο στα γκουλαγκ για "εθελοντικη" εργασια

οπως καταλαβαινετε καμια σχεση με την Ελλαδα του ΤΣΟΒΟΛΑ ΔΩΣΤΑ ΟΛΑ

οι ευθυνες διαφερουν...
 

xk

Active Member
Απ: Και μετά την αγανάκτηση, ΤΙ;

skeptikistis είπε:
Γιαυτο κατηγορουμε τους πολιτες, γιατι η χωρα επρεπε να εχει κανει τεραστια βηματα προοδου τοσα λεφτα που πηρε.

σωστο...απ την αλλη και βηματα προοδου να καναμε ΠΑΛΙ στο ιδιο σημειο θα φταναμε γιατι απ τη στιγμη που μετα απο καθε πτωχευση της χωρας αντι να ξεκιναμε απ το μηδεν οπως αλλοι αναγνωριζαμε παμπαλαια δανεια με πανοτοκια...ΔΗλαδη εχουμε απ τη μια τη στραβωμαρα μας σα λαος αλλα εχουμε και την υποδουλωση μας στους ξενους,προσωπικα πιστευω οτι ποτε δεν ειμασταν ελευθερη σα χωρα να αποφασιζουν δηλαδη ελληνες για μας ουτε καν υπο χουντας,κι εκει τις ειχαμε τις ''παρεμβασεις'' μας(βλεπε Κυπρος)..και οι πολιτικοι παντα ρωταγανε εξω τι να κανουν.Δηλαδη ενας απο τους λογους ειναι οτι παιρνεις μεν δανεια απ τη γερμανια αλλα η γερμανια ας πουμε δε σε αφηνε να φτιαξεις πιστα f1 για παραδειγμα.Δηλαδη δε σ αφηνε να εξελιχτεις,σου δινε τα λεφτα για να αγοραζεις τα προιοντα της και να πηγαινοερχονται μιζες.Οποτε καταλαβαινεις οτι τα βηματα προοδου που θα εκανες θα ηταν συγκεκριμενα.Ο Καραμανλης πριν 3-4 χρονια πηγε να το αλλαξει αυτο,πηγε να δανειστει απο Κινα Ρωσια για να ''απεμπλακει'' απο αμερικη και ευρωπαικες τραπεζες που ασκουσαν τρομερη πιεση στην ελλαδα και τα ειδαμε τα αποτελεσματα...Φωτιες...Δεκεμβριανα...αποπειρα δολοφονιας του....Οποτε καταλαβαινετε οτι τελικα ο ελληνας πολιτης ειναι ο τελευταιος που φταιει γιατι δεν εχει να κανει μονο με τα ντοπια πονηρα λαμογια αλλα και με μια μορφη ''υποδουλωσης'' μας απο τους ξενους που ως γνωστον η δυναμη τους ειναι τεραστια κι αν ''αντιμιλησεις'' δεν αργουν να σε βαφτισουν τρομοκρατη και να σε εξαφανισουν απ το χαρτη...βεβαια θα μας κλασουν τα τετοια αλλα που να βρεις πολιτικο να πει ΘΑ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΤΗ ΧΩΡΑ ΜΟΥ...να χτυπησει το χερι στο τραπεζι...και ο Αντρεας ο Παπανδρεου χτυπαγε το χερι αλλα απο αμερικη του λεγανε ποση γλωσσα να βγαλει,...εκανε το μαγκα με τα ''εοκ και νατο..'' για να αποδυναμωσει τους κουμουνιστες και να τους κανει σοσιαλιστες..Και φυσικα εξελιξε τις πελατειακες σχεσεις κομματων/πολιτων και καταντησαμε σημερα και για να χεσεις να θες βισμα..Ρε σεις ολη η ιστορια μας ειδικα μετα τη μεταπολιτευση ειναι ενα τεραστιο θεατρο με απιστευτα παρασκηνια...και στο λαο σερβιρουν κοντρες στα δελτια ειδησεων μεταξυ κοματοσκυλων για να χει να απασχολειται ο μεσος ελληνας.Δοξα το ιντερνετ ΞΥΠΝΗΣΑΜΕ εστω και λιγο.Γιατι πριν το ιντερνετ μας τα ελεγαν οι πατεραδες μας που οι καημενοι ''μασαγανε'' οτι τους πλασαρε το χαζοκουτι..ας ειναι η γενια μας αυτη που θα αλλαξει τα πραγματα...ΑΜΕΣΟΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΤΩΡΑ.
 

xk

Active Member
Απ: Και μετά την αγανάκτηση, ΤΙ;

επισης ελπιζω εχετε καταλαβει οτι ο Γιωργακης στην ουσια ''εσωσε'' το ΔΝΤ που ηταν στα τελευταια του μετα την Αργεντινη,ετοιμο να βαρεσει κανονι...και βαλανε το φιλο τους τον Γιωργακη για να ξεκινησει επιθεση στην ευρωπαικη ενωση ξεκινωντας απ την ελλαδιτσα...μιλαμε για πεντακαθαρη προδοσια,δεν υπαρχει αλλη λεξη σε κανενα λεξικο του κοσμου.ΠΡΟΔΟΤΕΣ!
 

godshow

New Member
Απ: Και μετά την αγανάκτηση, ΤΙ;

Παιδιά μη συγχέουμε τα πράγματα. Κανείς δεν χάρισε, ούτε χαρίζει χρήματα σε κανένα κράτος. Δανείζει. Όπως συμβαίνει και με τα απλά νοικοκυριά. Το ζήτημα είναι με ποιούς όρους και ποιές διαδικασίες δανείζει. Επίσης τα χρήματα που δίνονται από την ΕΕ στα κράτη - μέλη της προέρχονται από το κοινοτικό ταμείο στο οποίο συμβάλλουν όλα τα μέλη της. Το θέμα της διαχείρισης - αξιοποίησης των χρημάτων επίσης υπόκειται σε μια σειρά μηχανισμών, δηλαδή δεν σου δίνουν χρήματα για να τα χρησιμοποιήσεις όπου και όπως θες εσύ αλλά σε συγκεκριμένους τομείς. Το πως χρησιμοποιήθηκαν αυτά τα χρήματα ας ερωτηθούν οι διαχειριστές τους (πολιτική ηγεσία). Αναρωτηθείτε όμως για την υπολειτουργία του εγχώριου ιδιωτικού τομέα στην χώρα, για την εκμαύλιση του βιομηχανικού τομέα (και όμως υπήρχε) ή της αγροτικής οικονομίας που εξαθλιώθηκε τα τελευταία 30 χρόνια. Τυχαίο; Βέβαια θα απαντήσετε ότι ο Τσοβόλας τα έδινε γιατί ο αγρότης τα έπαιρνε; Την ερώτηση αυτή πρέπει μάλλον να την κάνει ο καθένας στον εαυτό του. Αν σε οποιοδήποτε από εμάς κάποιος μας έλεγε ότι μπορούμε να έχουμε ένα καλό ετήσιο εισόδημα χωρίς να χρειάζεται να κοπιάζουμε, σωματικά ή ψυχικά τί στάση θα κρατούσαμε; Με τον τρόπο αυτό η χώρα βρέθηκε στη δινή θέση να έχει διαλυμένα βασικά κομμάτια της οικονομίας της και τις βασικες πλουτοπαραγωγικές της πηγές (ναι υπάρχουν και τέτοιες) εκχωρημένες σε ιδιώτες για ψίχουλα. Μια χώρα που είναι σε θέση να παράγει και παράγει νικέλιο (τρίτη ή τέταρτη δύναμη στην παγκόσμια οικονομία με το νικέλιο να αγγίζει ο τόνος τα 25000 δολλάρια) και πιστοποιημένη παραγωγή χρυσού 9 τόνους ετησίως. Όσο αφορά τα δάνεια και το εξωτερικό χρέος, υπάρχει η άποψη ότι εφόσον ζούμε σε μια χώρα που δεν παράγει τίποτα, είναι πολύ λογικό να δανειζόμαστε χρήματα για να μπορούμε να καλύπτουμε τις εσωτερικές μας ανάγκες. Τη δεκαετία 2001- 2009 η Ελλάδα δανείστηκε 490 δις ευρώ. Από αυτά μόλις τα 20 δις πήγαν σε κάλυψη εσωτερικών αναγκών, για όλη τη δεκαετία, δηλαδή περίπου 2 δις το έτος. Τα 450 δις πήγαν στην εξυπηρέτηση δημοσίου χρέους, το οποίο το τέλος του 2009 ήταν 300 δις. Με άλλα λόγια το πληρώσαμε μιαμιση φορά μόνο τη συγκεκριμένη δεκαετία. Πέραν αυτού το παράλογο είναι ότι συνεχίζουμε να εξυπηρετούμε δάνεια από το 19ο αιώνα, για τα οποία έχουμε ήδη χρεοκοπήσει αλλά οι μεγάλοι πολιτικοί ηγέτες που πέρασαν από αυτή τη χώρα φρόντιζαν να αναγνωρίζουν στο άρτιο τις δανειακές μας υποχρεώσεις έστω και αν το διεθνές δίκαιο μας έδινε το νόμιμο δικαίωμα να μην το κάνουμε (π.χ όταν βγαίναμε από το Β' παγκόσμιο πόλεμο) όπως έκαναν και άλλες χώρες ΗΠΑ, Γερμανία.
Εκτός όλων αυτών θα είχε πολύ ενδιαφέρον να μάθουμε υπό ποιούς όρους μας δάνειζαν οι μεγάλες τράπεζες και αν κάποιοι από αυτούς τους όρους είχαν να κάνουν με την ανάθεση των μεγάλων έργων σε εταιρείες που είχαν άμεση σχέση μαζί τους ή στην επιλογή συγκεκριμένων εξοπλιστικών συστημάτων από συγκεκριμένες χώρες.
Το διαδίκτυο βρίθει από τέτοιες αποκαλύψεις που στοιχειοθετούνται επαρκώς, τουλάχιστον επαρκέστερα απ' ότι στοιχειοθετήθηκε η άποψη ότι μπήκαμε στο μηχανισμό στήριξης για να μπορούμε να πληρώνουμε μισθούς και συντάξεις ή ότι φταίνε οι διεφθαρμένοι πολίτες που είχαν πελατειακές σχέσεις με το πολιτικό προσωπικό της χώρας. Το παιχνίδι ήταν και εξακολουθεί να είναι στημένο. Απώτερος στόχος δεν είναι η διάσωση της χώρας, όπως μας παρουσιάζεται, αλλά η εκποίηση της ή καλύτερα το ξεπούλημα της, ο λαός είναι απλά οι παρείσακτοι. Όπως ακριβώς συνέβη και στη Ρωσία μετά την πτώση του υπαρκτού σοσιαλισμού ή και σε άλλες χώρες του ΔΝΤ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα