Η πιθανή μεταμόσχευση μου στην dhi και σκέψεις

anna26

Member
Πηγαινα στην Χ@@η, νομιζω οτι θεωρειται μια απτους καλυτερους στην Ελλαδα....
εκτος εαν εχετε να μου προτείνετε καποιον καλυτερο....
Το Fungoral δυστυχώς ειναι για την πυτυριδα... οποτε εμενα δεν με βοηθαει...
Το Nizoral δεν το ειχα ξανακουσει αλλα διαβασα οτι ειναι για την ξηροδερμια... πως ειναι το ιδιο??
δεν μπορώ να καταλάβω...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mikegad

Well-Known Member
Το Fungoral δυστυχώς ειναι για την πυτυριδα... οποτε εμενα δεν με βοηθαει...
Το Nizoral δεν το ειχα ξανακουσει αλλα διαβασα οτι ειναι για την ξηροδερμια... πως ειναι το ιδιο??
δεν μπορώ να καταλάβω...
Η δραστική ουσία και στα 2 αυτά σαμπουάν είναι η Ketoconazole.
Kαι τα 2 την έχουν σε ποσοστό 2%.
Επομένως το ίδιο πράγμα είναι
 

anna26

Member
Η δραστική ουσία και στα 2 αυτά σαμπουάν είναι η Ketoconazole.
Kαι τα 2 την έχουν σε ποσοστό 2%.
Επομένως το ίδιο πράγμα είναι
Αρα γιατι γραφουνε για το Nizoral οτι ειναι για την ξηροδερμια, μηπως εχει και κατι ακομα διαφορετικο?
 

crossfire

Well-Known Member
Αρα γιατι γραφουνε για το Nizoral οτι ειναι για την ξηροδερμια, μηπως εχει και κατι ακομα διαφορετικο?

Ειναι ακριβώς το ίδιο και δεν έχει κάτι διαφορετικό.
Εγω παίρνω το libroman με την ίδια δραστική ουσία με το πλεονέκτημα ότι δεν έχει sls...
Το nizoral παλιά δεν έρχονταν Ελλάδα ....έχει αλλάξει κάτι,
Το βρίσκεις εδώ;
 

anna26

Member
Ειναι ακριβώς το ίδιο και δεν έχει κάτι διαφορετικό.
Εγω παίρνω το libroman με την ίδια δραστική ουσία με το πλεονέκτημα ότι δεν έχει sls...
Το nizoral παλιά δεν έρχονταν Ελλάδα ....έχει αλλάξει κάτι,
Το βρίσκεις εδώ;

δεν το γνωριζω, καθως χτες εδω στο forum ειδα πρωτη φορα το nizoral sampoo
 

mikegad

Well-Known Member
Ωστοσο χθες ρωτουσα αν απαιτειται τιποτα ιδιαιτερο σε θεμα διατροφης και σημερα με πηραν απο την κλινικη να με ενημερωσουν :p

Αμα εχεις σωστο timing
 

crossfire

Well-Known Member
δεν το γνωριζω, καθως χτες εδω στο forum ειδα πρωτη φορα το nizoral sampoo

Όπως τα είπα ειναι δηλαδή.
Η δραστική ουσία ειναι η κετοκοναζολη 2% και απλά στην Αμερική λέγεται nizoral....
Εδώ ειναι το fungoral.
Κυκλοφορεί επίσης και σαν libroman,boraderm,abba κ.α
 

mikegad

Well-Known Member
τυχαιο θα ηταν. :) τι οδηγιες σου εδωσαν?
Μάλλον τυχαίο..μου είχαν πει πως θα με έπαιρναν τηλέφωνο μια βδομάδα πριν για υπενθύμιση και μου έκαναν και την ενημέρωση.
όχι ασπιρίνες ,βιταμίνες ,συμπληρώματα και αλκοόλ
την ημέρα της επέμβασης να μην πιω καφέ ,να φάω ελαφριά και να φοράω πουκάμισο

και να σκεφτείς ακριβώς πριν με πάρουν ήμουν έτοιμος να πάω φαρμακείο να πάρω πολυβιταμίνες καθώς θεωρούσα πως θα μου έκαναν καλό να παίρνω αυτές τις μέρες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

geok

Member
Τελικά είσαι τυχερός Mike.
Ελπίζω & μετα την μμ να είσαι το ιδιο & να πάνε όλα καλά.
Μπέρδεμα είναι στο θέμα οι ερωτήσεις άσχετες με την μμ.
Δεν ανοίγεις 1 νέο εάν έχεις ημερομηνία.
Στο έγραψα εχτές για το αλκοόλ & τυχόν χάπια εάν παίρνεις ήδη να ρωτησεις
Εμένα δεν μου είπαν για τον καφέ αλλά εγώ δεν ήπια λόγω του ότι το λένε γενικά οι περισσότερες κλινικές
 

mikegad

Well-Known Member
Τελικά είσαι τυχερός Mike.
Ελπίζω & μετα την μμ να είσαι το ιδιο & να πάνε όλα καλά.
Μπέρδεμα είναι στο θέμα οι ερωτήσεις άσχετες με την μμ.
Δεν ανοίγεις 1 νέο εάν έχεις ημερομηνία.
Στο έγραψα εχτές για το αλκοόλ & τυχόν χάπια εάν παίρνεις ήδη να ρωτησεις
Εμένα δεν μου είπαν για τον καφέ αλλά εγώ δεν ήπια λόγω του ότι το λένε γενικά οι περισσότερες κλινικές
Ημερομηνία έχω 26-27 Ιουλίου.
Τώρα για το αν ανοίξω ή όχι νέο θέμα ,ότι πουν οι διαχειριστές.
Πρόβλημα από μένα δεν υπάρχει.Το πολύ πολύ όταν έρθει η ώρα αλλάζω τον τίτλο και προσθέτω ένα λινκ στο πρώτο ποστ που να παραπέμπει στην σελίδα που αρχίζει η μεταμόσχευση (αν δεν στραβώσει τίποτα μέχρι τότε).
 

mikegad

Well-Known Member
Παιδιά με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν πως η κ.Μπίρου που έχει αναλάβει την μεταμόσχευση μου θα πρέπει να πάει στο εξωτερικό.
Μου είπαν πως θα γίνει Σεπτέμβρη και έγινε μια συζήτηση για την πιθανή ημερομηνία.Θα με ξαναπάρουν.
Η αλήθεια είναι πως δεν με χαλάει αφού και γω απ την αρχή προτιμούσα πιο μετά.
Αλλά το ότι με ενημέρωσαν τελευταία στιγμή είναι κάπως.Δυο μέρες πιο μετά να με έπαιρναν θα είχα ανέβει Αθήνα.Ευτυχώς δεν είχα κλείσει εισιτήρια.
Τώρα ελπίζω τουλάχιστον να γίνει αρχή Σεπτέμβρη και όχι μέσα (12-13) που προτάθηκε αφού γύρω στις 20 έχω κάποιες υποχρεώσεις και θα με δυσκολέψει πολύ αν γίνει τότε η μεταμόσχευση.
 

piros75

Well-Known Member
Υπομονή ρε φίλε... εγώ το σκάλιζα 3 χρόνια και το είχα πάρει και απόφαση. Κοίτα να χαρείς το καλοκαίρι σου και από Σεπτέμβριο θα γυρνάς και με παραπανισιο μαλλί και με άλλη ψυχολογία.
 

mikegad

Well-Known Member
Μωρέ εντάξει δεν με πειράζει...το βασικό είναι να γίνει σωστά η δουλεία και να μπουν όσο πιο πολλά γίνεται.Ας γίνει και αργότερα.
Απλά έτρεχα για κάποια πράγματα που δεν θα μπορούσαν να γίνουν μετά λόγω της μεταμόσχευσης και ήμουν κάπως τις τελευταίες βδομάδες.Τελευταία στιγμή πάντως δεν το περίμενα...
Τουλάχιστον να με βάλουν αρχή Σεπτέμβρη γιατί μετά μπορεί να χω θέμα εγώ αυτή την φορά
 
Μπλουζα