Η θεραπεία μου με TRX2: Φίδια ή Μπούκλες; (Με Φωτογραφίες)

lab_rat

Member
Απ: Η θεραπεία μου με TRX2: Φίδια ή Μπούκλες; (Με Φωτογραφί

kakashi είπε:
[quote author=Lab_hair link=topic=2496.msg55420#msg55420 date=1308833550]
[quote author=ApofasismenosPsyxakias link=topic=2496.msg55409#msg55409 date=1308789405]
Rev - άρχοντας είσαι! Δεν νομίζω να χάσεις περισσότερο σ'αυτή την ηλικία και ήδη είσαι υπερκομπλέ. Μακάρι να 'χαμε όλοι την τύχη σου! Ό,τι παραπάνω κερδίσεις είναι special extra bonus πίστα!

Lab Hair- Με το που ξεκίνησα, το shedding μου μειώθηκε πάρα πολύ και ήταν και είναι σε εντελώς αποδεκτά πλαίσια. Ούτε πολλές τρίχες χάνω σε ντους-μαξιλάρια-γραφεία-δρόμους, ούτε τίποτα. Και το μαλλί δυνατό το νιώθω και όλα. Δεν έχω επιθετική τριχόπτωση έτσι κι αλλιώς. Αραιώνω σιγά σιγά και ύπουλα, με τα χρόνια. Συνηθώς μετά απο περιόδους έντονης θλίψης/στρες, είχα πολύ μεγάλο σέντινγκ και τα NW μου απο 1 σε 2 και 2 σε περίπου 3 αλλάξαν μετά απο πολύ χάλια και καταστροφικές σχέσεις. Τώρα που 'μαι Τζαμαϊκα και δε νιώθω, δεν βλέπω καμιά χειροτέρευση αισθητή οπότε δεν ξέρω αν το TRX2 περιόρισε όντως την τριχόπτωση ή αν είναι η δική μου γενετική προδιάθεση.
Ωστοσο στους κροταφους βλεπω αρκετη διαφορα για 5 μηνες μετα... ::)
[/quote]
εννοεις χειροτερευση η βελτιωση?
[/quote]
Εσυ τι βλεπεις?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kakashi

Member
Απ: Η θεραπεία μου με TRX2: Φίδια ή Μπούκλες; (Με Φωτογραφί

κοιτα βλεπω σιγουρα μια βελτιωση στη χερλαιν μπροστα κ λιγο πιο πισω απο αυτη....τωρα για τους κροταφους στις φωτο που ειναι σχεδον προφιλ νομιζω οτι χειροτερευσε...αλλα εχουν λιγο διαφορετικη γωνια ληψης οποτε ισως να μην δειχνουν την αληθεια...αλλα στην φωτο που δειχνει το κεφαλι του απο πανω καπως εκει βλεπω βελτιωση στους κροταφους....τωρατι να πω δεν ξερω....αλλα οι διαφορες παντως πιστευω οτι δεν ειναι τοσο μεγαλες ειτε ως προς το καλυτερο ειτε ωςπρος το χειροτερο οποτε μια οποιαδηποτε μικρη διαφορα στις φωτο μπορει να σε ξεγελασει ως προς το πραγματικο αποτελεσμα...την αληθεια μονο ο ψυχακιας μπορει να μας την πει...αλλα κ μονο το γεγονος που λεει οτι τωρα δεν εχει τριχοπτωση το βρισκω πολυ θετικο...
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Απ: Η θεραπεία μου με TRX2: Φίδια ή Μπούκλες; (Με Φωτογραφί

Είναι και η ψυχασθένεια -χοχο- που φέρνει η διαρκής παρακολούθηση :)

Πάντως ναι, γενικά απο τριχόπτωση λίγα πράγματα και το μαλλί παρουσιάζει μια καλυτέρευση αλλά μέχρι στιγμής δεν έχω δει αυτά τα "honest γαμάτα results" που τάζει ο Γουίτφιλντ. Απο την άλλη, το διάστημα 6ος-9ος μήνας πιστεύω είναι που θα δείξει τί να περιμένω. Οψόμεθα λοιπόν :D
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Απ: Η θεραπεία μου με TRX2: Φίδια ή Μπούκλες; (Με Φωτογραφί

Συνάδελφοι καραφλομαχητές, φέρνω επιτέλους *ΚΑΛΑ ΝΕΑ!*

Ημέρα 0 : http://img211.imageshack.us/gal.php?g=dsc01470w.jpg

Ημέρα 174 : http://imageshack.us/g/856/dsc02492z.jpg/

Πλέον για το μπροστινό/vertex τμήμα του κεφαλιού, δεν χωράει αμφιβολία. Είναι σαφώς πυκνότερο και δεν υπάρχει σχεδόν καθόλου see-through εφέ πλέον. Οι κρόταφοι δυναμώνουν συνεχώς και γενικά η κατάσταση του μαλλιού τον τελευταίο μήνα έχει ανέβει πάρα πολύ. Συνεχίζω να χάνω τρίχες φυσιολογικά. 15-30 στο λούσιμο και το τριχωτό γενικά το νιώθω δυνατό και καθαρό. Το μαλλί λαδώνει με πιο αργούς ρυθμούς και έχει μια πρωτόγνωρη αίσθηση υγείας.

Να πω ότι τον τελευταίο μήνα, λόγω γυμναστηρίου, πίνω ανελλιπώς 3 λίτρα νερό την ημέρα. Πρέπει να έκανε μεγάλη διαφορά στο σώμα μου καθώς πριν έπινα ελάχιστα υγρά, με αποτέλεσμα ο μεταβολισμός να υπολειτουργεί.

Αυτά όμως είναι ψιλά γράμματα. Δείτε τις φωτό συναγωνιστές και πείτε. Φαντάζομαι πράματα; Είμαι ζουρλός ντιπ για δέσιμο; :D
 

LOK

Member
Απ: Η θεραπεία μου με TRX2: Φίδια ή Μπούκλες; (Με Φωτογραφί

Αδερφέ συναγωνιστή και αποφασισμένε..., Θα μου επιτρέψεις να αμφιβάλω λίγο... ::)
Συγνώμη ρε συ ψυχάκια..., αλλα δε βλέπω κάποια διαφορά... ίσως μια λίίίίίίγο περισσότερη πύκνωση, αλλα αυτό ίσως έχει να κάνει με τον φωτισμό... σόρρυ φίλε μου... :unsure Εύχομαι απο εδώ και πέρα να πυκνώσουν περισσότερο.
Keep walking και μη σε δει ο Chuck Norris να κάθεσαι... :-*
 

kakashi

Member
Απ: Η θεραπεία μου με TRX2: Φίδια ή Μπούκλες; (Με Φωτογραφί

κοιτα κεγω μικρη διαφορα βλεπω προς το καλυτερο....μ φαινεται πως εχεις καλυτερη ποιοτητα τριχας τωρα
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Η θεραπεία μου με TRX2: Φίδια ή Μπούκλες; (Με Φωτογραφί

Η αλήθεια είναι ότι απο τις φώτο δεν φαίνεται πολύ διαφορά, αλλά εντάξει, αυτό δεν σημένει ότι δεν υπάρχει ;) . Συγχαρητήρια φίλε και είς ανώτερα. Μακαρί να πυκνώσεις και άλλο. Το άξιζες μετά απο τόσο καιρό δοκιμής του trx2.
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Απ: Η θεραπεία μου με TRX2: Φίδια ή Μπούκλες; (Με Φωτογραφί

Όταν φανεί η διαφορά που πρέπει, θα 'χω ξανά σωστά μαλλιά, it's a long way from here to there ;)

Περισσότερο ενθουσιασμένος είμαι για τη διαφορά που φαίνεται σε σχέση με το τελευταίο update, όπου τα πράγματα είχαν πάρει σαφώς την κατηφόρα, είχα χάσει έδαφος και είχα απογοητευτεί αρκετά. Όσοι δε βαριέστε και θέλετε να 'χετε μια πιο πλήρη εικόνα, τσεκάρετε τα δυο περασμένα updates, θα καταλάβετε τί εννοώ.

Στα υπόλοιπα, slow and steady does it :)
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Η θεραπεία μου με TRX2: Φίδια ή Μπούκλες; (Με Φωτογραφί

Eκαναν update στο ebook και εχουν και αποτελεσματα απο clinical trials
For the Holiday's, We'd like to Say Thank You!

The e-book attached to this mail has been expanded and updated
compared to the previous version.

'The Definitive Hair Loss Resource' was written to help our
customers take control of their hair loss and face Androgenetic
Alopecia head-on. Throughout the book you will find "actionable"
and "no fluff" advice - the book is a unique resource for you to
learn about all currently available treatment options (and
hopefully will have in the future).
It has been written for newbies and "hair loss experts" alike.

Hopefully, after reading this e-book, you will feel refreshed and
positive - ready to take new action towards strengthening your hair
and quality in life.

Questions? At TRX2 we have a wealth of experience,including
available products and treatment options. Please feel free to drop
us a line on [email protected] - our Scientific Support team
(comprised out of PhD level researchers) will be glad
to consult you in an objective manner and will do their best to
assist you where they can.


Happy Holidays!

Best regards,


Dr. Thomas Whitfield
CEO Oxford Biolabs Ltd.

Senders Address:
Oxford BioLabs Ltd.
Robert Robinson Avenue
The Oxford Science Park
Oxford OX4 4GA - United Kingdom
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Απ: Η θεραπεία μου με TRX2: Φίδια ή Μπούκλες; ΦΙΔΙΑ και παρ

Αντμινιστράτορα ακούς; Καταχώρησέ το επίσημα στα snake το TRX2 να μην καεί άλλος κόσμος.

Ήμουν πολύ θετικός στην αρχή, αλλά ένα χρόνο μετά και σχεδόν μια βαθμίδα NW πιο κάτω, είναι πασιφανές ότι το χάπι δεν κάνει ΤΙΠΟΤΑ. Κι αν είναι να παίρνεις ένα άχρηστο placebo, παίρνε Inneov ή Aminactif της Vichy που κοστίζει και τα μισά λεφτά τουλάχιστον.

Ξεκίνησα το TRX2 κι ανακάλυψα το Toppik. Άντε και καλή μας Replicel, η λύτρωση είναι κοντά :)
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Η θεραπεία μου με TRX2: Φίδια ή Μπούκλες; (Με Φωτογραφί

Ο ψυχακιας το κατεταξε κι επισημα στα snake oils
μηπως πρεπει να το κανουν και οι ιδιοι?
κατα τη γνωμη μου ειναι πανακριβες βιταμινες..!!!
The Next Generation of Hair Loss Snake Oils
Scientists are on the verge of making extraordinary medical breakthroughs using the latest stem cell technology. Many important hair growth therapies have had fantastic results in animal testing, and human trials are expected to commence in the very near future.
However, knowing that “stem cells” are now a technical buzzword, many dubious companies are using fake stem-cell science to trick customers into buying their ineffective hair growth products. Technically, even chewing bubblegum involves stem cells, so these companies are not liable for false advertising.
Given that the hair loss industry has an extremely long history of misleading claims and patient dissatisfaction, buyers should be extra wary of hair loss companies that claim to have medical technologies that use stem cells to restore lost hair. Very, very few actual stem cell therapies have been approved for human use. If a company was truly using stem cells to cure an illness, it would have an extensive record of clinical testing and media coverage to prove it.
Keep in mind, there are a number of important physiological mechanisms that are responsible for hair follicle miniaturization. These include DHT (Dihydrotestosterone) production, potassium-ion channel degradation, hair cycling abnormalities and the deactivation of hair matrix cells. Merely implanting random stem cells into the scalp is unlikely to have any real therapeutic benefit for the treatment of hair loss. Efficacy should be demonstrated through thorough scientific testing, not anecdotal evidence. Further, researchers should be able to explain exactly why their product is effective. If they can’t tell you why it works, it probably doesn’t work.

http://www.trx2.com/community/2012/01/the-next-generation-of-hair-loss-snake-oils/
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Απ: Η θεραπεία μου με TRX2: Φίδια ή Μπούκλες; (Με Φωτογραφί

Αδέρφια πόσταρα και στο θρέντ για την Τοκοτριενόλη, αλλά βάζω το update και εδώ:

"Nα σημειώσω με κάθε επιφύλαξη ότι κάτι παράδοξο και καλό συμβαίνει με το TRX2. Απο κει που τα χα παρατήσει εντελώς καθώς μόνο χειροτέρευση έβλεπα, γύρω στα Χριστούγεννα και με ένα χρόνο στη "θεραπεία" σταμάτησε το shedding. Λίγες μέρες μετά πρόσεξα ότι δεν έβαζα πια Toppik γιατί δεν έδειχνε πια τόσο χάλια και γυαλιστερή η καούκα μου μπροστά. Κατά τις 15 Γενάρη δεν υπήρχε αμφιβολία. Όχι μόνο είχε κοπεί το shedding, αλλά το μαλλί μπροστά ήταν πυκνότερο, με αληθινές τρίχες και όχι χνούδια. Είχα ακυρώσει τη συνδρομή μου στο TRX2 και τους έστειλα και mail να τους βρίσω, ότι είναι απ*τεώνες και ντροπή τους. Ο PR μου έστειλε τρεις μήνες τσάμπα και μου λέει "Δοκίμασε, πολλοί εμφανίζουν αποτελέσματα μόνο μετά τους 12 μήνες" και εγώ κάγχασα, αλλά λέω δε γαμιέται, τσάμπα είναι, δώσε κει χάμω.

Τώρα πραγματικά δεν ξέρω τί να σκεφτώ...ίσως είναι το φυσικό μου cycling, αλλά έχουν παρατηρήσει βελτίωση οι πάντες, ακόμη και κακεντρεχή άτομα που άλλη χαρά δεν έχουν απο το να μετρούν τις τρίχες ώσπου να γλομπέψω. Κρατάω μεγάλη πισινή. Αν αυτή η ανάκαμψη οφείλεται όντως στο TRX2 θα ενημερώσω ξανά μέσα Μάρτη. Ως τότε θα μπουκώνω και τις Τοκοτριενόλες και η Replicel βοηθός :D
 

piratis2010

New Member
Απ: Η θεραπεία μου με TRX2: Φίδια ή Μπούκλες; (Με Φωτογραφί

καλησπέρα,
Γράφω με λατινικούς γιατι δεν έχει άλλους (η εγώ δεν ξέρω να αλλάζω)
βρήκα ένα link με ένα καινούργιο (?) προϊόν, αλλα επειδή τόσα χρονια είμαι πλέον έχω γίνει καχύποπτος με αυτές τις διαφήμισης
θα ήθελα κάποιος από το forum που έχει παραπάνω γνώσεις να ρίξει μια ματια γιατί σίγουρα θα υπάρξουν αρκετοί που θα πιστέψουν πάνω στη απελπισία τους.
http://www.ariane-eshop.gr/product/2981/Kerastase_Aminexil_GL_M_%2820_%CE%B1%CE%BC%CF%80%CE%BF%CF%8D%CE%BB%CE%B5%CF%82%29_6ml_&_%CE%94%CE%A9%CE%A1%CE%9F_Bain_Stimuliste_GL_250ml/
βάζω το link και ας πει κάποιος τη γνώμη του
αν και εκ τον προτερων δη πιστεύω γιατί να είχε τέτοια αποτελέσματα που διαφημίζει θα ήταν η λύση στο πρόβλημα για όλους μας
thanks

edit: greeklish σε Ελληνικά
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Η θεραπεία μου με TRX2: Φίδια ή Μπούκλες; (Με Φωτογραφί

piratis2010 είπε:
καλησπέρα,
Γράφω με λατινικούς γιατι δεν έχει άλλους (η εγώ δεν ξέρω να αλλάζω)
βρήκα ένα link με ένα καινούργιο (?) προϊόν, αλλα επειδή τόσα χρονια είμαι πλέον έχω γίνει καχύποπτος με αυτές τις διαφήμισης
θα ήθελα κάποιος από το forum που έχει παραπάνω γνώσεις να ρίξει μια ματια γιατί σίγουρα θα υπάρξουν αρκετοί που θα πιστέψουν πάνω στη απελπισία τους.
http://www.ariane-eshop.gr/product/2981/Kerastase_Aminexil_GL_M_%2820_%CE%B1%CE%BC%CF%80%CE%BF%CF%8D%CE%BB%CE%B5%CF%82%29_6ml_&_%CE%94%CE%A9%CE%A1%CE%9F_Bain_Stimuliste_GL_250ml/
βάζω το link και ας πει κάποιος τη γνώμη του
αν και εκ τον προτερων δη πιστεύω γιατί να είχε τέτοια αποτελέσματα που διαφημίζει θα ήταν η λύση στο πρόβλημα για όλους μας
thanks

edit: greeklish σε Ελληνικά

Καλησπέρα, αν για οποιοδήποτε λόγο δεν μπορείς να γράφεις Ελληνικά άντε σε αυτό το site http://services.innoetics.com/greeklish/ , γράψε σε greeklish και στο μετατρέπει σε Ελληνικά, και κάνε copy paste στην απάντησή σου.

Για το προιόν που λες δεν είναι τίποτα το καινούριο, aminexil μαζί με εκχυλίσματα φυτών. Πανάκριβο και αναξιόπιστο :down
 

MANKAR

Active Member
Απ: Η θεραπεία μου με TRX2: Φίδια ή Μπούκλες; (Με Φωτογραφί

piratis2010 είπε:
καλησπέρα,
Γράφω με λατινικούς γιατι δεν έχει άλλους (η εγώ δεν ξέρω να αλλάζω)
βρήκα ένα link με ένα καινούργιο (?) προϊόν, αλλα επειδή τόσα χρονια είμαι πλέον έχω γίνει καχύποπτος με αυτές τις διαφήμισης
θα ήθελα κάποιος από το forum που έχει παραπάνω γνώσεις να ρίξει μια ματια γιατί σίγουρα θα υπάρξουν αρκετοί που θα πιστέψουν πάνω στη απελπισία τους.
http://www.ariane-eshop.gr/product/2981/Kerastase_Aminexil_GL_M_%2820_%CE%B1%CE%BC%CF%80%CE%BF%CF%8D%CE%BB%CE%B5%CF%82%29_6ml_&_%CE%94%CE%A9%CE%A1%CE%9F_Bain_Stimuliste_GL_250ml/
βάζω το link και ας πει κάποιος τη γνώμη του
αν και εκ τον προτερων δη πιστεύω γιατί να είχε τέτοια αποτελέσματα που διαφημίζει θα ήταν η λύση στο πρόβλημα για όλους μας
thanks

edit: greeklish σε Ελληνικά


τετοια αν ψαξεις στο ιντερνετ θα βρεις πολλα , απο τα οποια το 99,99999999% ειναι μουφες και σκουπιδια!!!!!!καλη συνεχεια !!!!
 

piratis2010

New Member
Απ: Η θεραπεία μου με TRX2: Φίδια ή Μπούκλες; (Με Φωτογραφί

οκ παιδες, αυτο σκεφτικα κ γω ... αλλο ενα απο τα πολλα ... :grandpa:
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Απ: Η θεραπεία μου με TRX2: Φίδια ή Μπούκλες; (Με Φωτογραφί

Παιδιά, έχω καλά νέα. Είναι σαν ψέμα.

Απο τα Χριστούγεννα, η τριχόπτωσή μου έχει σταματήσει εντελώς. Η ψυχολογία μου είναι τόσο καλή που αρκετές ημέρες σχεδόν ξεχνάω να πάρω τα χάπια.

Εκεί που έλεγα φιδέλαιο και πεταμένα λεφτά και παράγγελνα τόπικ με την κούτα, τώρα το μαλλί είναι τούμπανο. Regrowth στους κροτάφους είδα ελάχιστο, αλλά όλο το μαλλί έχει πυκνώσει, δυναμώσει αισθητά και το νιώθω πάλι ζωντανό και όχι μελλοθάνατο.

Εδώ φωτογραφίες. Ειλικρινά δεν ξέρω τί να πω...είναι ΤΡΕΛΟ να παίρνεις μια θεραπεία 1 χρόνο με ελάχιστα έως ανύπαρκτα αποτελέσματα και μετά ΜΠΟΥΜ να σκάει αυτό το πράμα...δεν σας προτρέπω να αρχίσετε, αλλά ήθελα να δώσω ένα update.

http://www.baldtruthtalk.com/showthread.php?t=3759&page=404

(Στη μέση της σελίδας οι φωτό)
 

somari

Active Member
Απ: Η θεραπεία μου με TRX2: Φίδια ή Μπούκλες; (Με Φωτογραφί

Xμ, φαίνεται διαφορά, αλλά γιατί στο πριν είσαι greasy ενώ στο μετά φρεσκολουσμένος; Το φρέσο μαλλί δείχνει πάντα πιο πυκνό.
 
Μπλουζα