Η ζωη με Covid-19

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

konelos

Active Member
Καμία έρευνα για μυοκαρδίτιδες έχουμε ;
Μόνο σε άντρες από 5 ως 39 υπολογίζεται γύρω στα 200 περιστατικά στο μυριο ;
Πόσοι από αυτούς έπαθαν ανακοπή μια και έξω, πχ ποδοσφαιριστές;
Πόσες γυναίκες ;
Πόσα άλλα περιστατικά από θρομβώσεις;
Πόσα περιστατικά σαν μια γνωστή που ζει από θαύμα λόγω θρόμβωσης στο παχύ έντερο, που ενώ ήταν 3 μέρες μετά την δεύτερη δόση καταγράφηκε σαν άγνωστη αιτία;;;;;

Για να δούμε τι θα δούμε όταν τελειώσει η τουριστική περίοδος.
 

Vdupa

Well-Known Member
Πόσα περιστατικά σαν μια γνωστή που ζει από θαύμα λόγω θρόμβωσης στο παχύ έντερο, που ενώ ήταν 3 μέρες μετά την δεύτερη δόση καταγράφηκε σαν άγνωστη αιτία;;;;;
Αν πχ το 2017 κάναμε όλοι εμβόλιο με νερό, πόσοι πιστεύεις ότι θα πάθαιναν θρόμβωση ή μυοκαρδίτιδα 3 μέρες μετά το εμβόλιο με νεράκι;
Θα σου απαντήσω, 1000δες παγκοσμίως. Γιατί προφανώς θα το πάθαιναν έτσι και αλλιώς.

Έχουν γίνει τόσα εμβόλια πλέον που δεν υπάρχει χώρος για αμφισβήτηση. Οι αρνητές (όπως αναμενόταν) κουβά.
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Είχαμε τις νυχτερίδες, τώρα πιάσαμε τις μαϊμούδες, σε λίγο θα έρθουν τα βατράχια, κοκ. Πήρανε φόρα και δεν μας σώνει τίποτα. Αλήθεια ο οωτήρας κτηνίατρος που χάθηκε; Ξέρει κάτι η μπουρλοπαρέα; Εν τω μεταξύ βλέπω τους μπολιασμένους να πανηγυρίζουν που δεν πέθαναν αυτοί αλλά άλλοι. Για όλους έχει το πανέρι (μπουρλάς). Νυχτερίδες, αράχνες, μαιμούδες,, κοτόπουλα, κλπ. μέχρι να τελειώσει το ζωικό βασίλειο κάπου θα σας πετύχει.
 

Vdupa

Well-Known Member
Aυτο που δεν καταλαβαινεις φιλτατε ταμυαλαμουπισω, ειναι οτι αυτες οι δυσκολιες (πανδημίες κτλ) πάντα υπήρχαν, άπλα όσο πάμε πιο πίσω θεωρούσαμε πιο δεδομένο τον θάνατο και οταν ήταν μακριά απο εμας δεν πείραζε και τοσο.

2022 και είμαστε περισσότερο ευαισθητοποιημένοι και θέλουμε να πολεμήσουμε κάθε αιτία, για αυτό και αυξάνεται ο μεσος ορος ζωης. Για αυτό και θα γίνει είδηση το κάθε τι και καλά κάνει. Εσυ βέβαια βλέποντας μια είδηση βλέπεις το δέντρο και χάνεις το δάσος.

Αυτή η νοοτροπία (του δε βαριέσαι, να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα) δεν είναι αυτών που εμβολιάστηκαν, γιατί αυτοί διαθέτουν εγκέφαλο και ενδιαφέρονται για το σύνολο. Βοήθησαν στο να προστατευτουν συγγενείς σου και φίλοι (άσχετα που θα τους χλευάσεις αντι να τους ευχαριστήσεις). Αυτό που λες ''πανηγυρίζουν που δεν πέθαναν αυτοί αλλά άλλοι'' είναι άτοπο, γιατί ακόμα και αυτοί που δεν είχαν μεγάλες πιθανότητες να πάθουν κάτι απο covid στην πραγματικότητα έκαναν το εμβόλιο γιατί αντιλαμβάνονται ποια είναι η κατάσταση και σέβονται το σύνολο, τον άνθρωπο, τον πατέρα τους, τη θεία, τον γείτονα. Ο σεβασμός προς αυτούς που εμβολιάστηκαν, ως αρνητής, είναι το λιγότερο που μπορείς να προσφέρεις αυτή τη στιγμή.

Αυτοί δεν σκεφτονται οπως εσυ που σε απασχολεί μονο η πάρτη σου. Ακόμα και οι ιστορίες που πιστέυεις (οτι σου πασαρουν δηλαδη στα social) ικανοποιούν αυτή την εγωκεντρικότητα-ναρκισσισμο σου (το εγώ σου εξυπηρετούν αυτες οι ψεκιές) , γιατι μεσα απο όλο αυτό νιώθεις μια αίσθηση μεγαλείου πιστεύοντας οτι μονο εσυ ξέρεις την αλήθεια, γιατι ενημερώνεσαι ''απο το google''. Ενω οι εκατομμύρια ερευνητές που παλεύουν μερόνυχτα δεν έχουν καμία αξία.

Είσαι ο τελευταίος λοιπόν που μπορείς να κατηγορήσεις τους άλλους με αυτον τον τροπο ''Εν τω μεταξύ βλέπω τους μπολιασμένους να πανηγυρίζουν που δεν πέθαναν αυτοί αλλά άλλοι.'' γιατί είσαι ο χειρότερος όλων. Είτε έχεις την ικανότητα να το καταλάβεις είτε όχι.

Ολοι έχουμε περάσει απο φάση συνωμοσιολογίας, ποτέ δεν είναι αργά να γυρίσουν τα μυαλά πίσω στις εργοστασιακές ρυθμίσεις (γιατί έχεις ικανότητες απλά για την ώρα είσαι θύμα της συνωμοσιολογίας). Σου εύχομαι την επόμενη φορά να είσαι καλύτερος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

bobby

Well-Known Member
Μην μπαίνεις στο παιχνίδι που παίζει το τρολ….. δεν αξίζει να σπαταλάς χρονο να εξηγήσεις….. επίτηδες τρολλάρει για να κόβει αντιδράσεις και μα σπάει πλάκα……
 

konelos

Active Member
Αν πχ το 2017 κάναμε όλοι εμβόλιο με νερό, πόσοι πιστεύεις ότι θα πάθαιναν θρόμβωση ή μυοκαρδίτιδα 3 μέρες μετά το εμβόλιο με νεράκι;
Θα σου απαντήσω, 1000δες παγκοσμίως. Γιατί προφανώς θα το πάθαιναν έτσι και αλλιώς.

Έχουν γίνει τόσα εμβόλια πλέον που δεν υπάρχει χώρος για αμφισβήτηση. Οι αρνητές (όπως αναμενόταν) κουβά.
Εγώ γύρω μου βλέπω τους εμβολιασμένους κουβά και πολλούς μετανιωμένους που νιώθουν εξαπατημένοι, οι περισσότεροι να λένε ότι δεν πρόκειται να κάνω άλλη δόση κτλπ, που νόσησαν με όμικρον και τα είδαν όλα ενώ ανεμβολίαστοι το περνάνε στο πόδι με 12 ώρες δέκατα.
Καλό είναι να βλέπουμε και τι γίνεται γύρω μας.
 

Kostas97

Well-Known Member
Εγώ γύρω μου βλέπω τους εμβολιασμένους κουβά και πολλούς μετανιωμένους που νιώθουν εξαπατημένοι, οι περισσότεροι να λένε ότι δεν πρόκειται να κάνω άλλη δόση κτλπ, που νόσησαν με όμικρον και τα είδαν όλα ενώ ανεμβολίαστοι το περνάνε στο πόδι με 12 ώρες δέκατα.
Καλό είναι να βλέπουμε και τι γίνεται γύρω μας.
Εγω γυρω μου εχω δει τα αντιθετα :D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Εγώ γύρω μου βλέπω τους εμβολιασμένους κουβά και πολλούς μετανιωμένους που νιώθουν εξαπατημένοι, οι περισσότεροι να λένε ότι δεν πρόκειται να κάνω άλλη δόση κτλπ, που νόσησαν με όμικρον και τα είδαν όλα ενώ ανεμβολίαστοι το περνάνε στο πόδι με 12 ώρες δέκατα.
Καλό είναι να βλέπουμε και τι γίνεται γύρω μας.
Τι λες ρε φίλε !
Πω πω !
 

Vdupa

Well-Known Member
Εγώ γύρω μου βλέπω τους εμβολιασμένους κουβά και πολλούς μετανιωμένους που νιώθουν εξαπατημένοι, οι περισσότεροι να λένε ότι δεν πρόκειται να κάνω άλλη δόση κτλπ, που νόσησαν με όμικρον και τα είδαν όλα ενώ ανεμβολίαστοι το περνάνε στο πόδι με 12 ώρες δέκατα.
Καλό είναι να βλέπουμε και τι γίνεται γύρω μας.
Aν υπαρχουν τετοιοι, ηταν wannabe ψεκασμενοι.
Η μονη λύση για αυτούς είναι η υποχρεωτική δωρεάν εκπαίδευση απο την αρχή μέχρι το λύκειο. Σε νυχτερινο δημοτικο (αν υπάρχει) αρχικά, μετα γυμνάσιο, λύκειο κτλ.
Αν και το πέρασμα από το δημοτικό είναι αρκετό αν ο μαθητής θα είναι αρκετά συγκεντρωμένος την ώρα του μαθήματος.

Θελω να πιστευω οτι μαθαμε πραγματα απο αυτη την πανδημια αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν βοηθατε να ειμαστε αισιοδοξοι για το μελλον της ανθρωποτητας με αυτα που διαβάζουμε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

oreo

Well-Known Member
Είχαμε τις νυχτερίδες, τώρα πιάσαμε τις μαϊμούδες, σε λίγο θα έρθουν τα βατράχια, κοκ. Πήρανε φόρα και δεν μας σώνει τίποτα. Αλήθεια ο οωτήρας κτηνίατρος που χάθηκε; Ξέρει κάτι η μπουρλοπαρέα; Εν τω μεταξύ βλέπω τους μπολιασμένους να πανηγυρίζουν που δεν πέθαναν αυτοί αλλά άλλοι. Για όλους έχει το πανέρι (μπουρλάς). Νυχτερίδες, αράχνες, μαιμούδες,, κοτόπουλα, κλπ. μέχρι να τελειώσει το ζωικό βασίλειο κάπου θα σας πετύχει.
Θα αρχίσουν σιγά σιγά, μαλάρια απο τα πόσουμ, τύφος απο τις μαγκούστες, κίτρινος πυρετός απο τις σουρικάτες, έμπολα απ τα αλποκούναβα....
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Θα αρχίσουν σιγά σιγά, μαλάρια απο τα πόσουμ, τύφος απο τις μαγκούστες, κίτρινος πυρετός απο τις σουρικάτες, έμπολα απ τα αλποκούναβα....

Άστα να πάνε. Όπως είπα και παραπάνω κάπου θα μας πετύχουν. Εν τω μεταξύ από τα δελτία άκουσα ότι το ύποπτο κρούσμα του πιθηκοιού το ανέλαβε ο πάτερ τσιόρδας. Καταλαβαίνεις..
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Έχω ανοσία στα πιθηκια..
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20220522-142327~2.png
    Screenshot_20220522-142327~2.png
    2.7 MB · Προβολές: 60
  • Screenshot_20220522-142357~4.png
    Screenshot_20220522-142357~4.png
    809.6 KB · Προβολές: 60
  • Screenshot_20220522-142234~2.png
    Screenshot_20220522-142234~2.png
    1.6 MB · Προβολές: 59

oreo

Well-Known Member
Άστα να πάνε. Όπως είπα και παραπάνω κάπου θα μας πετύχουν. Εν τω μεταξύ από τα δελτία άκουσα ότι το ύποπτο κρούσμα του πιθηκοιού το ανέλαβε ο πάτερ τσιόρδας. Καταλαβαίνεις..
Άκουσα τώρα στις ειδήσεις οτι είναι σεξουαλικά μεταδιδόμενο νόσημα. Τι διάολο, τι βίτσια είναι αυτά με ουρακοτάγκους και χιμπατζίδες ...
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Άκουσα τώρα στις ειδήσεις οτι είναι σεξουαλικά μεταδιδόμενο νόσημα. Τι διάολο, τι βίτσια είναι αυτά με ουρακοτάγκους και χιμπατζίδες ...

Ναι, το πάνε για σεξουαλική αρρώστια. Στο Όσλο λένε ότι υποπτεύονται μια σάουνα ερωτικού περιεχομένου για εστία υπερμετάδοσης στην Ε.Ε. Ετοιμάσου για χημικό ευνουχισμό από τον μπουρλά και την παρέα του. Αλλά θα ναι για το καλό μας που λέει και ο vdupa.
 
Μπλουζα