Η ζωη με Covid-19

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η βενζίνη έχει πέσει , αυτό θα είναι η σπιρτάδα για ανάφλεξη

Ενώ έχουν ανέβει όλα τα άλλα, ακόμα και τα σπίρτα. Γίνεται ο πόλεμος της ανατίμησης και νομίζουν ότι η μάσκα θα τους σώσει. Αυτό λέγεται στρουθοκαμηλισμός.
 

vlafo

Well-Known Member
Η ίδια ιστορία με τον Καποδίστρια και τις πατάτες, αυτοί είμαστε Vlafo. Δεν αλλάζουμε.
Αυτή είναι μια τεράστια αλήθεια.
Αλλάζουμε,αλλά μετά από όσα έχουμε περάσει,έπρεπε να δίνουμε μαθήματα σε όλους,αντιθέτως εμείς κυνηγάμε τους άλλους να εμβολιαστούν λες και θα γίνουμε βιονικοί ή θα μας βγάλει σε 30 χρόνια πρόβλημα.
Δεν υπάρχει σωτηρία.
 

oreo

Well-Known Member
Ενώ έχουν ανέβει όλα τα άλλα, ακόμα και τα σπίρτα. Γίνεται ο πόλεμος της ανατίμησης και νομίζουν ότι η μάσκα θα τους σώσει. Αυτό λέγεται στρουθοκαμηλισμός.
Η ανατίμηση είναι γεγονός ναι, εγώ για την βενζίνη μίλησα μεταφορικά (την κόντρα εμβολιασμένων - ανεμβολίαστων)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kostas97

Well-Known Member
Εγω παντως τωρα με το 150αρι σκεφτομαι το επισπευσω χαχαχα.
Πρωην παρουσιαστης ειπε και το κορυφαιο σε αλλη χωρα δινουν και μαριχουανα ως κινητρο.
 

oreo

Well-Known Member
Εγω παντως τωρα με το 150αρι σκεφτομαι το επισπευσω χαχαχα.
Πρωην παρουσιαστης ειπε και το κορυφαιο σε αλλη χωρα δινουν και μαριχουανα ως κινητρο.
Φίλε έχω ενα καταπληκτικό meme με Κούλη, δεν έχει πολιτική χροιά αλλα δεν θέλω να το ανεβάσω κ πέσει λογοκρισία
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εγώ και άλλα θα έδινα, έτσι και αλλιώς τζάμπα είναι στην οικονομία θα ξαναπέσουν. Αν σκεφτείς ποσά χρήματα χάνουμε με τα lockdown οποιοδήποτε μέτρο συνεισφέρει στην ανοσία της αγέλης είναι ευπρόσδεκτο.
 

Stratos

Well-Known Member
Στην περιφέρεια της Ταϊλάνδης Μάε Τσάεμ οι Αρχές προσφέρουν σε κλήρωση… αγελάδες.
Η Ινδονησία προσφέρει κοτόπουλα ώστε να πείσει κυρίως τους ηλικιωμένους και τους μουσουλμάνους που είναι πιο σκεπτικοί με το εμβόλιο.
Στη Λας Πίνας των Φιλιππίνων δέκα κάτοικοι που θα αποκτήσουν ανοσία θα κερδίσουν παράλληλα ένα πακέτο με “καλούδια” αξίας 100 δολαρίων. Το δέμα θα περιέχει φαγητά και άλλα είδη παντοπωλείου.
Αξιωματούχοι στην πόλη Σαν Λούις προσφέρουν μία αγελάδα τον μήνα στους ανοσοποιημένους.
Στη Ρουμανία οι κάτοικοι μπορούν να διεκδικήσουν το παραδοσιακό έδεσμα mici, που αποτελείται από ψητά αλεσμένα ρολά κρέατος σε κυλινδρικό σχήμα φτιαγμένο από ένα μίγμα βοείου κρέατος, αρνιού με μπαχαρικά, όπως σκόρδο, μαύρο πιπέρι, θυμάρι, κόλιανδρο, γλυκάνισο, αλμυρό, και μερικές φορές μια αφή πάπρικας
Ένα δωρεάν donut κάθε μέρα για την υπόλοιπη χρονιά (!!!) , είναι το κίνητρο για να εμβολιαστεί κανείς , αφού πρώτα επιδείξει την κάρτα εμβολιασμού του στην αλυσίδα Κrispy Κreme!!!
Ένα mini κομμάτι cheesecake από το Junior’s Cheesecake στη Νέα Υόρκη
Έτοιμο τσιγαράκι με τα όλα του, για να χαλαρώσει ο εμβολιασμένος, από την Greenhouse of Walled Lake, εταιρία κάνναβης
 

athenian

Well-Known Member
Τι μ@λακιες είναι αυτές σε τι κοινωνία ζούμε αλλά και πόσες ομοιότητες πάρα τις πολιτισμικές διάφορες που έχουμε.
 
Μπλουζα