Η ζωη με Covid-19

tol

Well-Known Member
Δικά σου λόγια είναι αυτά, εσυ τα είπες όχι εγώ.
Καλα, εισαι και επιλησμων;

Αφου εχεις τοσο ισχνη μνημη, ριξε μια ματια στα σχολια που γραφεις εδω και δυο μερες στο νημα.

Εκτος και αν εισαι διχασμενη προσωπικοτητα και άλλα γραφεις τη μια ωρα και άλλα πρεσβευεις την αλλη.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σεβαστό αλλά οι χαρακτηρισμοί δεν είναι ωραίοι. Διαφωνούμε αλλά όμορφα κ πολιτισμένα.

Σε χαρακτήρισα? Μάλλον εσύ χαρακτηρίζεις τους άλλους μιλώντας για "σανό". Εγώ απλά είπα πως ο τρόπος σκέψης σου δεν δείχνει άνθρωπο που κατανοεί πως λειτουργεί η επιστήμη. Αυτό δεν είναι προσβολή. Είναι απλά μια διαπίστωση.
 

nikolakis

Well-Known Member
Καλα, εισαι και επιλησμων;

Αφου εχεις τοσο ισχνη μνημη, ριξε μια ματια στα σχολια που γραφεις εδω και δυο μερες στο νημα.

Εκτος και αν εισαι διχασμενη προσωπικοτητα και άλλα γραφεις τη μια ωρα και άλλα πρεσβευεις την αλλη.
Δεν προσέβαλα προσωπικά κανέναν κανέναν όμως. Αντίθετα με εσένα που σε κάθε ανάρτηση με κακοχαρακτηρίζεις κ δε σου απαντάω αναλόγως γιατί βαριέμαι. Οκ καράφλα ;
 

dim d

Well-Known Member
Οποιος νομιζει τοι η επιστημη κι δη, ιατρικη κι βιολογηια δεν βασιζεται σε trial and error δεν εχει ανοιξει βιβλιο στην ζωη του κι σιγουρα δεν εχει ιδεα απο ερευνα. Εγω τρεχω διδακτορικο κι ποτε δεν λεω οτι ξερω κατι απολυτα. Εννοειται οτι νεα δεδομενα, καθοριζουν νεες κατευθυνσεις...
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Οσοι χρησιμοποιουν αυτη την γνωστη αποπροσανατολιστικη και λαικιστικη γραμμη για υπερβολικα και "μαγειρεμενα" νουμερα θανατων λογω covid να γνωριζουν οτι τα πραγματικα νουμερα ειναι πολυ υψηλοτερα απο αυτα που μας παρουσιαζουν.Πολλοι θανατοι που συνδεονται εμμεσα με τον ιο δεν προσμετρωνται καν στον συνολικο αριθμο θανοντων ,το παραμυθακι μικρης θνησιμοτητας βολευει μονο τον λαικισμο,καποιοι μιλανε για σανο και για ανελευθερια εκφρασης αποψης,εδω αγαπητοι λαικιστες δεν τιθεται θεμα φιμωσης αντιθετης αποψης αλλα σχεδιασμου πλαισιου ενεργειων με σκοπο την διασφαλιση της δημοσιας υγειας.Ψεκασμενοι εσεις ειστε το προβλημα.Μεχρι να βγει το εμβολιο ο εγκλεισμος σωζει ζωες,τελεια και παυλα
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού

Πρώτον δεν είναι καράφλας. Δεύτερον, εδώ ξεπέρασες το μέτρο, αυτό ήταν χτύπημα κάτω από την μέση και τιμωρείται με disqualifie. Σου εύχομαι καλές θάλασσες και υγεία. Θα τα ξαναπούμε του χρόνου.
 

vag25

Well-Known Member
Η επιστήμη βασίζεται στην έρευνα για την εξαγωγή συμπερασμάτων κ κατόπιν οδηγιών κ συμβούλων, στη COVID-19 καμία έρευνα δεν έχει προλάβει να γίνει ώστε να εξαχθούν ασφαλή συμπεράσματα λόγω έλλειψης χρόνου.

μολις 1.340.000

Απο τις οποιες εχουν βγει ηδη συμπερασματα (δες ανακοινωσεις ΠΟΥ), απλα αρνειστε να τα αποδεχτειτε. Εξου και αρνητες.
 

tol

Well-Known Member
Τελευταία επεξεργασία:

Stratos

Well-Known Member

vlafo

Well-Known Member
Tol respect είσαι.
Πές μου κάτι σε παρακαλώ.
Χωρίς τις μμ που θα ήσουν τώρα,γιατί το μαλλί σoυ είναι τούμπανο και είσαι αποτέλεσμα Lorenzo.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member
Tol respect είσαι.
Πές μου κάτι σε παρακαλώ.
Χωρίς τις μμ που θα ήσουν τώρα,γιατί το μαλλί σoυ είναι τούμπανο και είσαι αποτέλεσμα Lorenzo.

Φιλε vlafo, αν κρινω απο το patern του πατερα και του αδερφου...μαλλον norwood 3 - 4 θα ημουν. Οι 2,5 μεταμοσχευσεις που εχω κανει στη DHI (η μιση ειναι strip 500 graft προ αμνημονευτων ετων...1994...οι αλλες δυο απο 1200 περιπου grafts) εγιναν μονο στην Α ζωνη και αρχες Β (περιπου 60 cm2).

Γ και Δ ζωνη ειχα αρκετο δικο μου μαλλι και ενισχυθηκε ακομη περισσοτερο με τη χρηση φιναστεριδης.
 

vlafo

Well-Known Member
Φιλε vlafo, αν κρινω απο το patern του πατερα και του αδερφου...μαλλον norwood 3 - 4 θα ημουν. Οι 2,5 μεταμοσχευσεις που εχω κανει στη DHI (η μιση ειναι strip 500 graft προ αμνημονευτων ετων...1994...οι αλλες δυο απο 1200 περιπου grafts) εγιναν μονο στην Α ζωνη και αρχες Β (περιπου 60 cm2).

Γ και Δ ζωνη ειχα αρκετο δικο μου μαλλι και ενισχυθηκε ακομη περισσοτερο με τη χρηση φιναστεριδης.
Έχουμε το ίδιο patern,πανομοιότυπη χερλάιν και ίδια τρίχα σχεδόν, βέβαια σε πυκνότητα καμία σχέση αλλά εκεί στοχεύω να πάω.
Άψογος απλά.
 

vlafo

Well-Known Member
Σου το ευχομαι εκ βαθους καρδιας, φιλε vlafo. Καλη χρονια να εχουμε ... με υγεια πανω απο ολα.
Να'σαι καλά αλλά πάω δεν πάω εκεί δεν θα κάτσω να σκάσω,την μέγιστη προσπάθεια θα καταβάλλουμε και αυτό είναι όλο προσδοκώντας το καλύτερο.
Τα υπόλοιπα είναι περιττά με υγεία πάνω από όλα για όλους.
 

manly_Man

Well-Known Member
Φιλε vlafo, αν κρινω απο το patern του πατερα και του αδερφου...μαλλον norwood 3 - 4 θα ημουν. Οι 2,5 μεταμοσχευσεις που εχω κανει στη DHI (η μιση ειναι strip 500 graft προ αμνημονευτων ετων...1994...οι αλλες δυο απο 1200 περιπου grafts) εγιναν μονο στην Α ζωνη και αρχες Β (περιπου 60 cm2).

Γ και Δ ζωνη ειχα αρκετο δικο μου μαλλι και ενισχυθηκε ακομη περισσοτερο με τη χρηση φιναστεριδης.
Σου εκανε καλη δουλειά η DHI φιλε τολ :p
 

tol

Well-Known Member
Σου εκανε καλη δουλειά η DHI φιλε τολ :p

Απο αποψης φυσικοτητας δεν αντιλεγω, φιλε manly. Σε αυτο το κομματι ειμαι ικανοποιημενος. Ομως απλα μαθηματικα...σε μια περιοχη 60 cm2 τοποθετηθηκαν συνολικα περιπου 3000 grafts...ειχα και περιπου 500 δικα μου.

Αρα, θα ανεμενε κανείς πυκνοτητα περιπου στα 50 grafts ανα cm2.


Aντ' αυτου προσωπικα υπολογιζω περιπου 30-35 grafts. Συνολικα απο τα 3000 θεωρω οτι φυτρωσαν τα 2000.

Απλα, φιλε manly, το προβλημα της τριχοπτωσης ηταν μικρο...η εκταση των 60 cm2 ειναι μικρη. Η Γ και Δ ζωνη, ειδικα με τη φινα, ειναι σε παρα πολυ καλη κατασταση και ενισχυουν ολη την εικονα. Εχουν περασει ηδη 51 χρονια απο τοτε που πρωτοειδα το φως του ηλιου. Το υψος της hairline απο τα φρυδια ειναι 5,5 cm (κατι πολυ σημαντικο κατα την αποψη μου).

Επομενως, υπαρχουν πολλοι θετικοι παραγοντες στην περιπτωση μου.

Για φαντασου, ομως, ενας νεαρος 25-30 χρονων που ειναι ηδη nw 3-4 και αγωνια για την εξελιξη της αλωπεκιας χωρις να εχει περιθωρια απωλειων, να παει στη DHI για την οριστικη λυση του προβληματος του. Φαντασου να βαλει 3000 και να φυτρωσουν οι 2000 χιλιαδες. Φαντασου να μην κανει θεραπεια και στα 50 να ειναι nw6. Που θα βρει ο ερμος τα απαιτουμενα grafts; Τι να την κανει τοτε τη φυσικοτητα που θα του εχει προσφερει η DHI;

Φιλε manly, σου ευχομαι υγεια και χαρα και το καινουργιο ετος να ειναι ελπιδοφορο.
 

manly_Man

Well-Known Member
Απο αποψης φυσικοτητας δεν αντιλεγω, φιλε manly. Σε αυτο το κομματι ειμαι ικανοποιημενος. Ομως απλα μαθηματικα...σε μια περιοχη 60 cm2 τοποθετηθηκαν συνολικα περιπου 3000 grafts...ειχα και περιπου 500 δικα μου.

Αρα, θα ανεμενε κανείς πυκνοτητα περιπου στα 50 grafts ανα cm2.


Aντ' αυτου προσωπικα υπολογιζω περιπου 30-35 grafts. Συνολικα απο τα 3000 θεωρω οτι φυτρωσαν τα 2000.

Απλα, φιλε manly, το προβλημα της τριχοπτωσης ηταν μικρο...η εκταση των 60 cm2 ειναι μικρη. Η Γ και Δ ζωνη, ειδικα με τη φινα, ειναι σε παρα πολυ καλη κατασταση και ενισχυουν ολη την εικονα. Εχουν περασει ηδη 51 χρονια απο τοτε που πρωτοειδα το φως του ηλιου. Το υψος της hairline απο τα φρυδια ειναι 5,5 cm (κατι πολυ σημαντικο κατα την αποψη μου).

Επομενως, υπαρχουν πολλοι θετικοι παραγοντες στην περιπτωση μου.

Για φαντασου, ομως, ενας νεαρος 25-30 χρονων που ειναι ηδη nw 3-4 και αγωνια για την εξελιξη της αλωπεκιας χωρις να εχει περιθωρια απωλειων, να παει στη DHI για την οριστικη λυση του προβληματος του. Φαντασου να βαλει 3000 και να φυτρωσουν οι 2000 χιλιαδες. Φαντασου να μην κανει θεραπεια και στα 50 να ειναι nw6. Που θα βρει ο ερμος τα απαιτουμενα grafts; Τι να την κανει τοτε τη φυσικοτητα που θα του εχει προσφερει η DHI;

Φιλε manly, σου ευχομαι υγεια και χαρα και το καινουργιο ετος να ειναι ελπιδοφορο.
Φιλε tol, εμεις δεν μπορουμε να δουμε με ακριβεια τι φυτρωσε ή οχι, σε αντιθεση με σενα που το βλεπεις καθε μερα στον καθρέφτη σου. Απλα μου φανηκε καλο το αποτελεσμα απο την φωτο που εβαλες...Το υψος της hairline ναι ειναι σημαντικο μιας και ενα ψηλο μετωπο μπορει να μη δειχνει ωραιο και ας εχει πυκνο μαλλι, αναλογως βεβαια και το ατομο...

Σιγουρα για καποιον που δεν εχει ολα τα ιδανικα χαρακτηριστικα και παει για μεγαλυτερο norwood, και η παραμικρη αστοχια στην φυτρωση στοιχιζει... και θα πρεπει να επιδιωκει την μεγιστη δυνατη φυτρωση!

Σου ευχομαι κ εγω φιλε μου το νεο ετος να εκπληρωθούν ολες οι επιθυμίες σου και να εισαι χαρουμενος με πλουσιο μαλλι και γυμνασμενο σωμα! ;)
 
  • Like
Reactions: tol

vlafo

Well-Known Member
Απο αποψης φυσικοτητας δεν αντιλεγω, φιλε manly. Σε αυτο το κομματι ειμαι ικανοποιημενος. Ομως απλα μαθηματικα...σε μια περιοχη 60 cm2 τοποθετηθηκαν συνολικα περιπου 3000 grafts...ειχα και περιπου 500 δικα μου.

Αρα, θα ανεμενε κανείς πυκνοτητα περιπου στα 50 grafts ανα cm2.


Aντ' αυτου προσωπικα υπολογιζω περιπου 30-35 grafts. Συνολικα απο τα 3000 θεωρω οτι φυτρωσαν τα 2000.

Απλα, φιλε manly, το προβλημα της τριχοπτωσης ηταν μικρο...η εκταση των 60 cm2 ειναι μικρη. Η Γ και Δ ζωνη, ειδικα με τη φινα, ειναι σε παρα πολυ καλη κατασταση και ενισχυουν ολη την εικονα. Εχουν περασει ηδη 51 χρονια απο τοτε που πρωτοειδα το φως του ηλιου. Το υψος της hairline απο τα φρυδια ειναι 5,5 cm (κατι πολυ σημαντικο κατα την αποψη μου).
Δύο παρατηρήσεις έχω να κάνω tol.
Η χερλάιν σου είναι πράγματι σε πολύ κοντινή απόσταση από τα φρύδια,όταν η φυσιολογική είναι 7εκ εκατοστά περίπου και επίσης η πυκνότητα όπως φαίνεται στην φώτο δεν είναι 30 με 35 αλλά 45-50g.
Απλά έχεις πολύ μαλλί στις πίσω ζώνες και αυτό το ενισχύει σε τεράστιο βαθμό.
 
  • Like
Reactions: tol

tol

Well-Known Member
Η χερλάιν σου είναι πράγματι σε πολύ κοντινή απόσταση από τα φρύδια,όταν η φυσιολογική είναι 7εκ εκατοστά
Νομιζω, φιλε vlafo, οτι η φυσιολογικη hairline ειναι 6-7 εκατοστα στα πλαγια (στους κροταφους). Απο το κεντρο των φρυδιων νομιζω ειναι 5-6 εκατοστα.

Εμενα ειναι 5,5 απο το κεντρο και 6,5 απο τα πλαγια.
 
Μπλουζα