Η ζωη με Covid-19

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member
Μία τριετία δίνω ακόμη για τους εμβολιασμένους, και μια 50ετία για τους ανεμβολίαστους (δεν βλέπω να αντέχει παραπάνω η γη (+πόλεμοι).

Ελα, μεγαλε Νοστραδαμε!!!

Τι λες, ρε θηριο!!!

Πως και εγινες τοσο αισιοδοξος; Εσυ παντοτε ησουν μεσα στην απαισιοδοξια και τη μιζέρια.

47 ολοκληρα χρονια θα επιβιωσει η ανθρωποτητα με μοναδικους κατοικους εσας τους ανεμβολιαστους, αρνητες της ανθρωπινης λογικης;

Αν μου επιτρεπεις, να κανω και εγω τη δικη μου προβλεψη.

Αν εμενε πανω στη γη ως μοναδικο ειδος η γενια των ανεγκεφαλων αρνητων της επιστημονικης γνωσης, η γενια των ατομων που δε χρησιμποποιει ποτέ το χαρισμα του Λογου, η γενια που ειναι βυθισμενη στην αμαθεια και την απαιδευσιά, τοτε η ανθρωποτητα δε θα επιβιωνε ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ!!!

Σταχτη και μπουρμπερη!!!
Σκονη και θρυψαλα!!!
Φυλλο και φτερο δε θα εμενε επι γης!!!

Αρα, φιλε μου, μην εισαι τοσο αισιοδοξος για το μελλον σας.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Ελα, μεγαλε Νοστραδαμε!!!

Τι λες, ρε θηριο!!!

Πως και εγινες τοσο αισιοδοξος; Εσυ παντοτε ησουν μεσα στην απαισιοδοξια και τη μιζέρια.

47 ολοκληρα χρονια θα επιβιωσει η ανθρωποτητα με μοναδικους κατοικους εσας τους ανεμβολιαστους, αρνητες της ανθρωπινης λογικης;

Αν μου επιτρεπεις, να κανω και εγω τη δικη μου προβλεψη.

Αν εμενε πανω στη γη ως μοναδικο ειδος η γενια των ανεγκεφαλων αρνητων της επιστημονικης γνωσης, η γενια των ατομων που δε χρησιμποποιει ποτέ το χαρισμα του Λογου, η γενια που ειναι βυθισμενη στην αμαθεια και την απαιδευσιά, τοτε η ανθρωποτητα δε θα επιβιωνε ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ!!!

Σταχτη και μπουρμπερη!!!
Σκονη και θρυψαλα!!!
Φυλλο και φτερο δε θα εμενε επι γης!!!

Αρα, φιλε μου, μην εισαι τοσο αισιοδοξος για το μελλον σας.
Εστω οτι εμεις ειμαστε αρνητες της Λογικης και απαιδευτοι-ψεκασμενοι!
Εστω οτι καλως εκαναν τις τρεις δοσεις εμβολιων κατα του κορονοιου, ολοι οσοι τις εκαναν (δισεκατομμυρια συνανθρωπων μας)
Εστω οτι η ξαφνικιτιδα δε θεριζει και οτι ειναι αφηγημα των αμαθων συνωμοσιολογων!
Απορω ομως, δε μπορειτε να εννοησετε την πλανη, την εξαπατηση και την πλεκτανη ακομα;
Σας παρουσιαζουν ασθενεια του πιθηκου και αρρωστια ομικρον (μεταλλαξη κορονοιου)...!
Θα πατε να χτυπησετε και εμβολια αντιμετωπισης αυτων των "νεων ασθενειων";
Ποτε θα βαλετε το ρημαδι να λειτουργησει;
Ο Μπουρλος πως λεγεται και η Παγωνα δεν επιθυμουν το υγειονομικο καλο σας αλλα της θεσης τους, της τσεπης τους και της βολεψης τους (μην πω και της κοσμικης τους φημης)..!
 

Stratos

Well-Known Member
Εστω οτι εμεις ειμαστε αρνητες της Λογικης και απαιδευτοι-ψεκασμενοι!
Εστω οτι καλως εκαναν τις τρεις δοσεις εμβολιων κατα του κορονοιου, ολοι οσοι τις εκαναν (δισεκατομμυρια συνανθρωπων μας)
Εστω οτι η ξαφνικιτιδα δε θεριζει και οτι ειναι αφηγημα των αμαθων συνωμοσιολογων!
Απορω ομως, δε μπορειτε να εννοησετε την πλανη, την εξαπατηση και την πλεκτανη ακομα;
Σας παρουσιαζουν ασθενεια του πιθηκου και αρρωστια ομικρον (μεταλλαξη κορονοιου)...!
Θα πατε να χτυπησετε και εμβολια αντιμετωπισης αυτων των "νεων ασθενειων";
Ποτε θα βαλετε το ρημαδι να λειτουργησει;
Ο Μπουρλος πως λεγεται και η Παγωνα δεν επιθυμουν το υγειονομικο καλο σας αλλα της θεσης τους, της τσεπης τους και της βολεψης τους (μην πω και της κοσμικης τους φημης)..!
Όσοι έχουν πρόβλημα υγείας πρέπει να το κάνουν φίλε, εδώ κοιτάμε την υγεία και την επιβίωση. Ασφαλώς και τους νοιάζει η τσέπη τους αλλά αυτοί που κινδυνεύουν δεν κοιτάνε συνομωσίες και οικονομικά συμφέροντα.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Όσοι έχουν πρόβλημα υγείας πρέπει να το κάνουν φίλε, εδώ κοιτάμε την υγεία και την επιβίωση. Ασφαλώς και τους νοιάζει η τσέπη τους αλλά αυτοί που κινδυνεύουν δεν κοιτάνε συνομωσίες και οικονομικά συμφέροντα.
Oι ιδιοι παραδεχονται οτι τους καταγραφανε ολους σαν θανατους απο κοβιντ ενω ηταν αλλοι οι λογοι θανατου...το βιντεο που το λεει η ιδια η Παγωνη βρισκεται παντου!
Ακολουθουν ενα πρωτοκολλο μεσα στο νοσοκομειο...η μητερα του Παναγιωτη Δαβιλλα εφυγε οπως και αλλοι ανθρωποι απο τα πρωτοκολλα που ακολουθουνται στα νοσοκομεια...
 
Τελευταία επεξεργασία:

tamaliamoupiso

Well-Known Member
https://www.kathimerini.gr/society/...aton-einai-me-covid-19-kai-ochi-apo-covid-19/ ποιο ήταν είπαμε το ποσοστό θνησιμότητας της γρίπης πανδημίας; Μην ξεχάσετε να πάρετε την τέταρτη, αναμνηστική, ενισχυτική δόση και στεναχωρήσετε https://www.dimokratia.gr/ellada/546589/o-almpert-mpoyrla-psachnei-pelates-gia-7-dis-emvolia/ τον κτηνιάτρο της καρδιά μας.
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
https://www.thetoc.gr/diethni/artic...xronia-prosforas---tha-afierotho-sta-taxidia/ ένα ένα τα ποντίκια εγκαταλείπουν το καράβι. Τώρα που έγιναν κατανοητά τα πραγματικά προβλήματα της κοινωνίας, φτώχεια, πόλεμοι, φυσικά φαινόμενα κοκ οι τσαρλατάνοι γιατροί της καρδιάς μας

1661340499907.png



εξαφανίστηκαν από προσώπου ΜΜΕ.

ΥΣ. καλά δεν θα ήταν να είχαμε τώρα τα 30φεύγα δις που σπαταλήθηκαν για να ικανοποιηθούν οι ορέξεις του κτηνίατρου και της κουστωδίας του;
 

tol

Well-Known Member
καλά δεν θα ήταν να είχαμε τώρα τα 30φεύγα δις που σπαταλήθηκαν για να ικανοποιηθούν οι ορέξεις του κτηνίατρου και της κουστωδίας του

Φιλε αρνητη της λογικης, καλα θα ηταν να ειχαμε τωρα τους 6.500.000 συνανθωπους μας που πεθαναν απο τον κορωνοϊο και οχι τα ευρω και τα δολαρια, οπως γραφεις.

Καλα θα ηταν, επιτελους, να γινουμε ανθρωποι...με αξιες, αρχες και ιδανικα και οχι να σκεφτομαστε με γνωμονα το χρημα και τιποτε αλλο.

Μακαρι να μπορουσε η επιστημη να κατορθωσει οχι απλα να σωσει εκατομμυρια ζωες, αλλά να αποτρεψει ΟΛΟΥΣ τους θανατους μου επηλθαν εξαιτιας της πανδημιας.

Μακαρι να ερθει η στιγμη, ενα νεο ελπιδοφορο αυριο, οπου οι ανθρωποι θα παψουν να λατρευουν ως θεο τον Μαμωνα, οπου η υλιστικη νοοτροπια που μας διακατεχει θα δωσει τη θεση της στα ανθρωπιστικα ιδεωδη.

Η ζωη μας, η ζωη του καθενος συμπολιτη και συνανθρωπου μας, ειναι πολυ πιο σημαντικη απο ολα τα πλουτη του κοσμου.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
https://www.thetoc.gr/diethni/artic...xronia-prosforas---tha-afierotho-sta-taxidia/ ένα ένα τα ποντίκια εγκαταλείπουν το καράβι. Τώρα που έγιναν κατανοητά τα πραγματικά προβλήματα της κοινωνίας, φτώχεια, πόλεμοι, φυσικά φαινόμενα κοκ οι τσαρλατάνοι γιατροί της καρδιάς μας

Προβολή συνημμένου 52783


εξαφανίστηκαν από προσώπου ΜΜΕ.

ΥΣ. καλά δεν θα ήταν να είχαμε τώρα τα 30φεύγα δις που σπαταλήθηκαν για να ικανοποιηθούν οι ορέξεις του κτηνίατρου και της κουστωδίας του;
Αλλη μια παρενεργεια των βλαβολιων (χαραγματος Αποκαλυψης) ειναι η ΤΥΦΛΩΣΙΣ!
Το γνωριζες φιλε "τα μαλλια μου πισω" ?
Δες εδω ΜΑΡΤΥΡΙΕΣ απο τον γοχ φιλο μου Εμμανουηλ, για συγγενικα του προσωπα που εκαμαν τη φολα:

 

tol

Well-Known Member
Αλλη μια παρενεργεια των βλαβολιων (χαραγματος Αποκαλυψης) ειναι η ΤΥΦΛΩΣΙΣ!
Το γνωριζες φιλε "τα μαλλια μου πισω" ?
Δες εδω ΜΑΡΤΥΡΙΕΣ απο τον γοχ φιλο μου Εμμανουηλ, για συγγενικα του προσωπα που εκαμαν τη φολα:

Καθως πλησιαζει η ωρα της επανεναρξης του λειτουργηματος...

Φιλολογικο μαθημα (φυσικα ανευ αμοιβης)...

Υπαρχουν διαφοροι τροποι πειθους. Ενας απο αυτους ειναι η επικληση στην αυθεντια.

"Αυθεντια" ειναι ενα διακεκριμενο, εξεχον προσωπο με κυρος, αναγνωρισιμοτητα, ικανοτητες και αρετες.

Προκειμενου, λοιπον, να πεισουμε τον συνομιλητη μας, πολλες φορες επικαλουμαστε (αναφερουμε) αποψεις αυθεντιων που ειναι ιδιες με τη δικη μας. Ετσι, αποδεικνυουμε οτι οι αποψεις μας δεν ειναι αποκυηματα της φαντασιας μας, αλλά ειναι αποψεις και πολλων αλλων σπουδαιων προσωπων.

Οι αρνητες της λογικης, λοιπον, επειδη, μαλλον, απουσιαζαν απο τα σχολικα θρανια, οταν ο καθηγητης φιλολογιας προσπαθουσε να τους εξηγησει τι σημαινει η "επικληση στην αυθεντια", νομιζουν οτι επικαλουμαστε τις αποψεις/τις μαρτυριες του πρωτου τυχοντα, του καθε τυχαρπαστου που δεν τον γνωριζει ουτε η μανα του (ακομη και εκεινων των δηθεν επιστημονων που οντας ανεπαρκεις, οντας στο περιθωριο της επιστημονικης κοινοτητας, θελουν να αυτοπροβληθουν με ανυποστατες αερολογιες, τις οποιες αποδοκιμαζει συσσωμος ο υπολοιπος επιστημονικος χωρος).

Ετσι παρατηρουμε το εξης συνηθες φαινομενο...

Συγκεκριμενες επαναλαμβανομενες ατακες των αρνητων της γνωσης και της αληθειας:

"Τα εμβολια προκαλουν θανατους, τυφλωσεις, εκτρωσεις, αλλαγες φυλου, μετατροπες DNA, διαβολικα σφραγισματα. Ειναι απολυτα επιβεβαιωμενα ολα αυτα. Μου το ειπε ο μπαρμπας μου ο ψευτο-Θοδωρος, που του το ειπε η κυρα βαβω Μαριγω, που το ακουσε απο τον ατσιδα Μπαμπη τον Σουγια, που του το σφυριξε ο φιλος μου ο Εμμανουηλ, οπως γραφει ο συμπαθεστατος Χριστοφορος (αραγε ποιος Εμμανουηλ; Αυτος που πηρε μερος στο survivor;).

Δυστυχως, φιλοι μου, αυτη ειναι η πραγματικοτητα. Η αγνοια, η παραπληροφορηση, η διασπορα ανυποστατων θεωριων συνωμοσιας απο τυχαρπαστα και ανερματιστα ατομα κυριαρχουν στα site του κ@λου, των οποιων θαμωνες ειναι ολοι οι αρνητες της λογικης.
 

bobby

Well-Known Member
Στο χωριό μου λέγανε ότι και η πολλή μ@λ@κί@ τυφλώνει……. Να το δείτε αυτό γιατί με τόσες μ@λ@κίες που γράφετε μπορεί να έχετε κανα θέμα……
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Xristoforaz

Well-Known Member
Στο χωριό μου λέγανε ότι και η πολλή μ@λ@κί@ τυφλώνει……. Να το δείτε αυτό γιατί με τόσες μ@λ@κίες που γράφετε μπορεί να έχετε κανα θέμα……
Ο Εμμανουηλ (ΓΟΧιτης) του anti new hellas blogspot δεν εκανε τη μ@λ@κί@ να εμβολιαστει και γι αυτο δεν τυφλωθηκε!
Αντιθετως ο εμβολιασμενος (αν ανοιξες το αρθρο) τυφλωθηκε!
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Καθως πλησιαζει η ωρα της επανεναρξης του λειτουργηματος...

Φιλολογικο μαθημα (φυσικα ανευ αμοιβης)...

Υπαρχουν διαφοροι τροποι πειθους. Ενας απο αυτους ειναι η επικληση στην αυθεντια.

"Αυθεντια" ειναι ενα διακεκριμενο, εξεχον προσωπο με κυρος, αναγνωρισιμοτητα, ικανοτητες και αρετες.

Προκειμενου, λοιπον, να πεισουμε τον συνομιλητη μας, πολλες φορες επικαλουμαστε (αναφερουμε) αποψεις αυθεντιων που ειναι ιδιες με τη δικη μας. Ετσι, αποδεικνυουμε οτι οι αποψεις μας δεν ειναι αποκυηματα της φαντασιας μας, αλλά ειναι αποψεις και πολλων αλλων σπουδαιων προσωπων.

Οι αρνητες της λογικης, λοιπον, επειδη, μαλλον, απουσιαζαν απο τα σχολικα θρανια, οταν ο καθηγητης φιλολογιας προσπαθουσε να τους εξηγησει τι σημαινει η "επικληση στην αυθεντια", νομιζουν οτι επικαλουμαστε τις αποψεις/τις μαρτυριες του πρωτου τυχοντα, του καθε τυχαρπαστου που δεν τον γνωριζει ουτε η μανα του (ακομη και εκεινων των δηθεν επιστημονων που οντας ανεπαρκεις, οντας στο περιθωριο της επιστημονικης κοινοτητας, θελουν να αυτοπροβληθουν με ανυποστατες αερολογιες, τις οποιες αποδοκιμαζει συσσωμος ο υπολοιπος επιστημονικος χωρος).

Ετσι παρατηρουμε το εξης συνηθες φαινομενο...

Συγκεκριμενες επαναλαμβανομενες ατακες των αρνητων της γνωσης και της αληθειας:

"Τα εμβολια προκαλουν θανατους, τυφλωσεις, εκτρωσεις, αλλαγες φυλου, μετατροπες DNA, διαβολικα σφραγισματα. Ειναι απολυτα επιβεβαιωμενα ολα αυτα. Μου το ειπε ο μπαρμπας μου ο ψευτο-Θοδωρος, που του το ειπε η κυρα βαβω Μαριγω, που το ακουσε απο τον ατσιδα Μπαμπη τον Σουγια, που του το σφυριξε ο φιλος μου ο Εμμανουηλ, οπως γραφει ο συμπαθεστατος Χριστοφορος (αραγε ποιος Εμμανουηλ; Αυτος που πηρε μερος στο survivor;).

Δυστυχως, φιλοι μου, αυτη ειναι η πραγματικοτητα. Η αγνοια, η παραπληροφορηση, η διασπορα ανυποστατων θεωριων συνωμοσιας απο τυχαρπαστα και ανερματιστα ατομα κυριαρχουν στα site του κ@λου, των οποιων θαμωνες ειναι ολοι οι αρνητες της λογικης.
Μια θεωρια συνωμοσιας που αναπαραγουν τα καναλια των μονιμως ψευτικων ειδησεων ειναι οτι πεθαινεις απ την ασθενεια κοβιντ και θελεις 100 δοσεις για να σωθεις...
Μεχρι την 100η δοση ομως θα εισαι κλειδωμενος σε καραντινα για να σωθεις απ τον κοβιντ που ηδη πολλακις εμβολιαστηκες για να τον "αντιμετωπισεις"...παρανοια σκετη και μας κουνατε κ το δακτυλο!
Αρνητες των ψεματων της τηλεορασης φυσικα και ειμαστε οχι ομως αρνητες του Χριστου διοτι ο Χριστος ειναι η Ζωη!
Ενα σωρο κοσμος ομιλει για παρενεργειες και θανατους απο τα φολια κι εσεις κοιμαστε ακομα ορθιοι!
Το αιμα σας ηδη εχει μολυνθει...!
Κανε μια εξεταση d dimer φιλε Τολ!
Θα με θυμηθεις σε λιγο καιρο αλλα τοτε θα ειναι αργα απο τη στιγμη που κοροιδευεις οτι μου το πε ο ενας που του το πε ο αλλος που του το ειπε ο κωστης απο τα καζα που λεν και στην Κυπρο μας!
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Σήμερα πάλι ένας νέος άνθρωπος έφυγε "ξαφνικά" από αυτά που μαθαίνουμε βέβαια. Εν τω μεταξύ για τους θανάτους των εφήβων τον τελευταίο καιρό συμπεριλαμβανόμενης και της φοιτήτριας - αθλήτριας δεν έχει επανέλθει ουδείς -τα αίτια διερευνώνται-. Αν τους ρωτήσεις για τον τουταγχαμών θα σου πουν και ποιους συνάντησε πριν πεθάνει.
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
https://naftemporiki.gr/story/18981...tis-texnologias-tou-emboliou-gia-ton-koronoio όση κανονικότητα είχαν οι διαδικασίες παραγωγής του, άλλη τόση είχε και το περιεχόμενό του. Όχι που περιμένατε να σας σώσει ένας έλληνας κτηνίατρος! και ένας τούρκος σώγαμπρος!!

ΥΣ. τη λύσατε την εξίσωση γρίπη πανδημία > εκλογές Η.Π.Α > πόλεμος Ευρώπη (ευρώ/δολάριο) ή περιμένετε την αποφυλάκιση του Ασάνζ; Τώρα που -τυχαία- βγήκε εκτός Ευρώπης το έτερον ήμισυ (Ην.Βασ.) οι αμερικάνοι δεν θα σταματήσουν αν δεν γίνει η Ευρώπη όπως στις αρχές του 20ου αιώνα που το μόνο φως ήταν η μετανάστευση στις ΗΠΑ. Έρχεται και η σειρά της Κίνας https://naftemporiki.gr/story/1898920/tin-polisi-oplon-aksias-1-dis-stin-taiban-proothei-o-mpainten One ring to rule them all

ΥΣ. Εφόσον χρειαστεί στη μπουρλοπαρέα να ξεχειμωνιάσει, σας έχω έτοιμο κατάλυμα

1661864863842.png
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Πολύ ευχάριστα νέα συμφορουμιτες!
Η τεχνολογία πανω στην οποια βασίστηκε η ανάπτυξη των εμβολίων κατά του Covid 19 άνοιξε πλέον δρόμους για την δημιουργία θεραπειών κατά διαφόρων μορφων καρκίνου.Καλα ακούσατε, η τεχνολογία mrna που τόσο λοιδορηθηκε από αρνητές και φαντασμενους κατοίκους της κοιλης γης θα συνεχίσει να σώζει ζωές.

 

Xristoforaz

Well-Known Member
Πολύ ευχάριστα νέα συμφορουμιτες!
Η τεχνολογία πανω στην οποια βασίστηκε η ανάπτυξη των εμβολίων κατά του Covid 19 άνοιξε πλέον δρόμους για την δημιουργία θεραπειών κατά διαφόρων μορφων καρκίνου.Καλα ακούσατε, η τεχνολογία mrna που τόσο λοιδορηθηκε από αρνητές και φαντασμενους κατοίκους της κοιλης γης θα συνεχίσει να σώζει ζωές.

Δε νομιζω να ειναι φαντασμενοι αυτοι που εχουν παρενεργειες σοβαρες οπως και αυτη η κοπελα
H mrna τεχνολογια ειναι ακρως επικινδυνη για τον ανθρωπο και σιγουρα δεν ειναι για το καλο μας οπως τονιζε ο μικροβιολογος Σουκαριτ Μπαγκντι...
Επισης να σου θυμισω πως ο νομπελιστας ιολογος Μοντανιε που ανακαλυψε τον ιο του aids, προειδοποιησε για εμφανιση παρενεργειων ή ακομα και θανατου, στους εμβολιασμενους, με χρονικο οριζοντα τα τρια ετη!!!
Ηταν κι αυτος συνωμοσιολογος και οπαδος της θεωριας της κοιλης γης;
Αφου ειναι τοσο καλη τεχνολογια και εχει αποτελεσματικοτητα και εννοειται καλυτερη απο την τεχνολογια των συμβατικων εμβολιων τοτε γιατι χρειαζεται καθε τριμηνο και εξαμηνο να εμβολιαζομαστε;
Για το καλο σου τα γραφω ολα και σε συμβουλευω να μην προβεις σε αλλες δοσεις
 
Μπλουζα