Η ζωη με Covid-19

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member
Επιστημονικη απαντηση για τους αιφνιδιους θανατους νεαρων ατομων !!!

Φιλε μου Χριστοφορε, ενω μου εισαι συμπαθης, αντιλαμβανομαι οτι εδω και εναν μηνα που εμφανιστηκες ξανα στο forum, εχεις αρχισει να γινεσαι "επικινδυνος" με ολα αυτα τα "σκουπιδια" παραπληροφορησης που καθημερινα διαβαζεις (εσυ και ο ρατσιστης tamaliamoupiso) και, δυστυχως, τα αναπαραγετε, τα αναδημοσιοποιειτε στο forum.

Γι' αυτο παρεμβαινω, για να σου δωσω να καταλαβεις οτι ο δρομος που εχεις χαραξει στη ζωη σου, ειναι τοσο ολισθηρος, κατηφορικος και επικινδυνος που η καταληξη του θα ειναι επωδυνη.

Δυστυχως, φιλε Χριστοφορε, οι γονεις σου, οι δασκαλοι/οι εκπαιδευτικοι σου δεν σου εμαθαν ποτέ να χρησιμοποιεις το μυαλο σου. Δεν σου εμαθαν οτι ο Ανθρωπος, πανω απ' ολα, ειναι ενα νοημον ον με κριτικη σκεψη.

Δυστυχως, εσυ, ο tamaliamoupiso και χιλιαδες αλλοι αρνητες της λογικης δεν εχετε μαθει ουτε να διαβαζετε, ουτε να φιλτραρετε κριτικα αυτα που διαβαζετε.

Μενετε στους τιτλους, αδυνατειτε να αντιληφθειτε την παραπληροφορηση και την πλυση εγκεφαλου που υφιστασθε καθημερινα.

Σημερα, λοιπον, παρεθεσες αλλο ενα αρθρο του κωλου απο αλλο ενα site του κωλου, για να γραψεις παλι τις παπαρολογιες, τις μπουρδολογιες για τσιπακια και για DNA και για διαβολοσκευασματα.


Ουτε καν μπηκες στον κοπο να διαβασεις ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ το δηθεν αρθρο και να καταλαβεις οτι προοριζεται για τον καλαθο των αχρηστων, για τον καδο ανακυκλωσης απορριματων.

Συγκεκριμενα στην πηγη του κωλου που παρεθεσες, αναφερονται ΑΥΤΟΛΕΞΕΙ τα εξης:


"Οι περιγραφές που παρουσιάζονται παρακάτω, είναι απλώς προσωπικές παρατηρήσεις του αρθρογράφου και δεν προορίζονται να υποδείξουν τη βεβαιότητα των ουσιών που προσδιορίζονται. Για παράδειγμα, όταν μιλάει για «βιοκυκλώματα» ή «νανοσύρματα», δεν μπορεί να επιβεβαιώσει ότι πρόκειται για δομές που έχουν κατασκευαστεί πραγματικά για σκοπούς βιοκυκλωμάτων.

Αυτή η σειρά δείχνει κάτι που φαίνεται να μοιάζει με δομες μικροτσιπ.


Για την ιστορία, δεν γνωρίζουμε ποιες είναι αυτές οι δομές.

Δεν γνωρίζουμε ακόμη ποιες είναι όλες αυτές οι δομές.

Απαιτείται περισσότερη έρευνα για να επιβεβαιωθεί
η λειτουργία και η σύνθεση αυτών των δομών, ωστόσο λόγω της ακραίας λογοκρισίας και του «επιστημονικού αυταρχισμού» που υπάρχει τώρα στον κόσμο, κανένα εργαστήριο ή πανεπιστήμιο δε θα τολμησει να εξετασει αυτούς τους θρόμβους και να αναφέρει ειλικρινώς τα αποτελέσματα."


Λοιπον, φιλε Χριστοφορε, γνωριζεις τη νεοελληνικη γλωσσα;

Τοσο δυσκολο σου ειναι να αντιληφθεις οτι ολα οσα γραφονται στο συγκεκριμενο παπαροsite ειναι ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ, ΑΥΘΑΙΡΕΤΕΣ, ΑΤΕΚΜΗΡΙΩΤΕΣ ΜΠΟΥΡΔΟΛΟΓΙΕΣ ενος αγραμματου, αμορφωτου, ανεγκεφαλου που ειπε να γραψει "το κοντο και το μακρυ του"... μια ωραια πρωία, ενω καθοταν στη χεστρα της τουαλετας του και το μυαλο του φτερουγιζε σε αλλους κοσμους;


Αλλα να μου πεις...δεν εχεις χρονο, φιλε Χριστοφορε, να βαλεις το μυαλο σου να λειτουργει, να βασανιζεις το μυαλουδακι σου με κριτικες σκεψεις!!!

Εσυ εχεις το μυαλο σου στο Συνταγμα, στο αυριανο ετεροφοβικο pride, στο συλλαλητηριο που θα ειναι ο μοναχος Φωτιος και ο ρατσιστης tamaliamoupiso!!!

Τι να σου πω!!! Κριμα...και παλι κριμα!!!

Ενω εισαι ενα ευγενικο και καλοκαγαθο παιδι, εχεις μετατρεψει τη ζωη σου, τον εαυτο σου σε "δουλο", σε "ρομποτακι" χωρις μυαλο που το κατευθυνουν με τηλεχειριστηριο.

Η ψυχη σου εχει διαποτιστει με ρατσιστικες αντιληψεις, με μισος για τον συνανθρωπο.

Η θρησκεια που πιστευεις, το παπαδαριο του κωλου που σε κυβερνα, ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ οτι διακηρυσσει ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟ.

Την αγαπη για ολους ΑΝΕΞΑΙΡΕΤΩΣ τους ανθρωπους. Ο Χριστος αγαπησε την πορνη, αγαπησε τους εχθρους του που τον σταυρωσαν. Ο χριστιανισμος υποτιθεται οτι ειναι η θρησκεια της αγαπης. Και εσεις οι υποτιθεμενοι πιστοι, ολα τα δηθεν ιερα προσωπα που υπηρετουν το θελημα του θεου, τι κανετε;

Ζειτε, για να μισειτε...μισειτε τον διπλανο σας, τον ομοφιλοφυλο, τον Αλβανο, τον Εβραιο, τον Τουρκο, τον μεταναστη, τον αλλοθρησκο...

Μισος, απεχθεια, ελλειψη ανεκτικοτητας στο διαφορετικο πλημμυριζουν τις ψυχες σας.

Μια ζωη ασχολειστε με τους αλλους. Μοναδικο μας μελημα ειναι η ζωη των αλλων. Αντι να προσπαθειτε να τα εχετε καλα με τον εαυτο σας, στρεφεστε εναντιον των αδελφων σας.

Μαθετε, επιτελους, να αγαπατε, να αποδεχεστε τη διαφορετικοτητα, να συγχωρειτε, να ειστε Ανθρωποι με Α κεφαλαιο.

Πατρικες συμβουλες προς ενα καλοκαγαθο, αλλά "μακραν νυχτωμενο" φιλαρακι που εχει χασει το νοημα της ζωης και αναλωνεται, ξοδευεται σε καταστασεις που του φθειρουν το μυαλο και την ψυχη.

Καλη σου μερα, φιλε Χριστοφορε.
 

tol

Well-Known Member
Δαιμονα, διαβολε, Εωσφορε, Βεελζεβουλ, Μαμωνά, Λεβιαθαν, αντιχριστε, αθεε :cool::p:D



Αντε τωρα να ξυπνησει ο Γιωργος, φιλε vlafo, μετα απο ολους αυτους τους αφορισμους που του ριξαμε!!!

Στο πυρ το εξωτερον...στα καζανια της κολασεως και του Δαντη!!!

Μα...να τολμησει να αντιμιλησει στον Χριστοφορο!!!
 

vlafo

Well-Known Member
Δαιμονα, διαβολε, Εωσφορε, Βεελζεβουλ, Μαμωνά, Λεβιαθαν, αντιχριστε, αθεε :cool::p:D



Αντε τωρα να ξυπνησει ο Γιωργος, φιλε vlafo, μετα απο ολους αυτους τους αφορισμους που του ριξαμε!!!

Στο πυρ το εξωτερον...στα καζανια της κολασεως και του Δαντη!!!

Μα...να τολμησει να αντιμιλησει στον Χριστοφορο!!!
Ο Γιώργος είναι cool άτομο και ξέρει να ξεχωρίζει και να διακρίνει φίλε tol.
Tώρα που θα κάνει και τη 2η επέμβαση όπως μας είχε πει,ποιός τον φτάνει.
Ούτε αφορισμοί τον πιάνουν ούτε εξορκισμοί ούτε τίποτα.
Αλώβητος.
 

F1ght3r

Well-Known Member
Pε μάγκες, Όλα τα στατιστικά δείχνουν το ίδιο σε όλες τις χώρες. Από 60 χρόνον και κάτω είναι ελαχιστη η θάνατοι.
Λοιπόν γιατί λένε να εμβολιαστούν όλοι, πολύ απλούστατα για να μην εξαπλωθεί η γρίπη και πεθάνουν η παππούδες. Εγώ ευτυχώς κόλλησα και την πέρασα χαλαρά την πρώτη φορα οποτε και φυσικά δεν έκανα το εμβόλιο αλλα ψάχτηκα και όλα δείχνουν ότι η μεγάλες ηλικίες πεθαίνουν γιατί έχουν και αλλα προβλήματα με την υγεία τους.
Εννοείτε ότι θα υπάρχουν και εξαίρεσης. Λοιπόν η γρίπη είναι ένα παιχνιδάκι τώρα, δεν χτυπάει πνευμονια οποτε όπως η μεγάλη κάνουν εμβόλιο για την γρίπη του χειμώνα μια φορα του χρόνου έτσι θα γίνει και με τον κορονοϊό, εμβόλιο στους ηλικιωμένους.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Ήρθε ο Αντίχριστος, ήρθε το 666, μας χαράζουν, μας τσιπάρουν……
Ρε δε αλλάζετε πλανήτη να σωθούμε;;; Νούμερα ε νούμερα!

Φιλε μου Χριστοφορε, ενω μου εισαι συμπαθης, αντιλαμβανομαι οτι εδω και εναν μηνα που εμφανιστηκες ξανα στο forum, εχεις αρχισει να γινεσαι "επικινδυνος" με ολα αυτα τα "σκουπιδια" παραπληροφορησης που καθημερινα διαβαζεις (εσυ και ο ρατσιστης tamaliamoupiso) και, δυστυχως, τα αναπαραγετε, τα αναδημοσιοποιειτε στο forum.

Γι' αυτο παρεμβαινω, για να σου δωσω να καταλαβεις οτι ο δρομος που εχεις χαραξει στη ζωη σου, ειναι τοσο ολισθηρος, κατηφορικος και επικινδυνος που η καταληξη του θα ειναι επωδυνη.

Δυστυχως, φιλε Χριστοφορε, οι γονεις σου, οι δασκαλοι/οι εκπαιδευτικοι σου δεν σου εμαθαν ποτέ να χρησιμοποιεις το μυαλο σου. Δεν σου εμαθαν οτι ο Ανθρωπος, πανω απ' ολα, ειναι ενα νοημον ον με κριτικη σκεψη.

Δυστυχως, εσυ, ο tamaliamoupiso και χιλιαδες αλλοι αρνητες της λογικης δεν εχετε μαθει ουτε να διαβαζετε, ουτε να φιλτραρετε κριτικα αυτα που διαβαζετε.

Μενετε στους τιτλους, αδυνατειτε να αντιληφθειτε την παραπληροφορηση και την πλυση εγκεφαλου που υφιστασθε καθημερινα.

Σημερα, λοιπον, παρεθεσες αλλο ενα αρθρο του κωλου απο αλλο ενα site του κωλου, για να γραψεις παλι τις παπαρολογιες, τις μπουρδολογιες για τσιπακια και για DNA και για διαβολοσκευασματα.


Ουτε καν μπηκες στον κοπο να διαβασεις ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ το δηθεν αρθρο και να καταλαβεις οτι προοριζεται για τον καλαθο των αχρηστων, για τον καδο ανακυκλωσης απορριματων.

Συγκεκριμενα στην πηγη του κωλου που παρεθεσες, αναφερονται ΑΥΤΟΛΕΞΕΙ τα εξης:


"Οι περιγραφές που παρουσιάζονται παρακάτω, είναι απλώς προσωπικές παρατηρήσεις του αρθρογράφου και δεν προορίζονται να υποδείξουν τη βεβαιότητα των ουσιών που προσδιορίζονται. Για παράδειγμα, όταν μιλάει για «βιοκυκλώματα» ή «νανοσύρματα», δεν μπορεί να επιβεβαιώσει ότι πρόκειται για δομές που έχουν κατασκευαστεί πραγματικά για σκοπούς βιοκυκλωμάτων.

Αυτή η σειρά δείχνει κάτι που φαίνεται να μοιάζει με δομες μικροτσιπ.


Για την ιστορία, δεν γνωρίζουμε ποιες είναι αυτές οι δομές.

Δεν γνωρίζουμε ακόμη ποιες είναι όλες αυτές οι δομές.

Απαιτείται περισσότερη έρευνα για να επιβεβαιωθεί
η λειτουργία και η σύνθεση αυτών των δομών, ωστόσο λόγω της ακραίας λογοκρισίας και του «επιστημονικού αυταρχισμού» που υπάρχει τώρα στον κόσμο, κανένα εργαστήριο ή πανεπιστήμιο δε θα τολμησει να εξετασει αυτούς τους θρόμβους και να αναφέρει ειλικρινώς τα αποτελέσματα."


Λοιπον, φιλε Χριστοφορε, γνωριζεις τη νεοελληνικη γλωσσα;

Τοσο δυσκολο σου ειναι να αντιληφθεις οτι ολα οσα γραφονται στο συγκεκριμενο παπαροsite ειναι ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ, ΑΥΘΑΙΡΕΤΕΣ, ΑΤΕΚΜΗΡΙΩΤΕΣ ΜΠΟΥΡΔΟΛΟΓΙΕΣ ενος αγραμματου, αμορφωτου, ανεγκεφαλου που ειπε να γραψει "το κοντο και το μακρυ του"... μια ωραια πρωία, ενω καθοταν στη χεστρα της τουαλετας του και το μυαλο του φτερουγιζε σε αλλους κοσμους;


Αλλα να μου πεις...δεν εχεις χρονο, φιλε Χριστοφορε, να βαλεις το μυαλο σου να λειτουργει, να βασανιζεις το μυαλουδακι σου με κριτικες σκεψεις!!!

Εσυ εχεις το μυαλο σου στο Συνταγμα, στο αυριανο ετεροφοβικο pride, στο συλλαλητηριο που θα ειναι ο μοναχος Φωτιος και ο ρατσιστης tamaliamoupiso!!!

Τι να σου πω!!! Κριμα...και παλι κριμα!!!

Ενω εισαι ενα ευγενικο και καλοκαγαθο παιδι, εχεις μετατρεψει τη ζωη σου, τον εαυτο σου σε "δουλο", σε "ρομποτακι" χωρις μυαλο που το κατευθυνουν με τηλεχειριστηριο.

Η ψυχη σου εχει διαποτιστει με ρατσιστικες αντιληψεις, με μισος για τον συνανθρωπο.

Η θρησκεια που πιστευεις, το παπαδαριο του κωλου που σε κυβερνα, ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ οτι διακηρυσσει ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟ.

Την αγαπη για ολους ΑΝΕΞΑΙΡΕΤΩΣ τους ανθρωπους. Ο Χριστος αγαπησε την πορνη, αγαπησε τους εχθρους του που τον σταυρωσαν. Ο χριστιανισμος υποτιθεται οτι ειναι η θρησκεια της αγαπης. Και εσεις οι υποτιθεμενοι πιστοι, ολα τα δηθεν ιερα προσωπα που υπηρετουν το θελημα του θεου, τι κανετε;

Ζειτε, για να μισειτε...μισειτε τον διπλανο σας, τον ομοφιλοφυλο, τον Αλβανο, τον Εβραιο, τον Τουρκο, τον μεταναστη, τον αλλοθρησκο...

Μισος, απεχθεια, ελλειψη ανεκτικοτητας στο διαφορετικο πλημμυριζουν τις ψυχες σας.

Μια ζωη ασχολειστε με τους αλλους. Μοναδικο μας μελημα ειναι η ζωη των αλλων. Αντι να προσπαθειτε να τα εχετε καλα με τον εαυτο σας, στρεφεστε εναντιον των αδελφων σας.

Μαθετε, επιτελους, να αγαπατε, να αποδεχεστε τη διαφορετικοτητα, να συγχωρειτε, να ειστε Ανθρωποι με Α κεφαλαιο.

Πατρικες συμβουλες προς ενα καλοκαγαθο, αλλά "μακραν νυχτωμενο" φιλαρακι που εχει χασει το νοημα της ζωης και αναλωνεται, ξοδευεται σε καταστασεις που του φθειρουν το μυαλο και την ψυχη.

Καλη σου μερα, φιλε Χριστοφορε.
Δεν ειναι αγαπολογια η Ορθοδοξια!!
Η Αγια Γραφη μιλαει για τους τριτοφυλιτες οτι δεν προκειται να δουν Βασιλεια Ουρανων!
Την πορνη που μετανοησε ναι την δεχτηκε ο Χριστος!
Και η Οσια Μαρια η Αιγυπτια πορνη ηταν αλλα μετανοησε!
Και ο Αγιος Κυπριανος μαγος ηταν αλλα μετανοησε και τωρα ειναι ο υπερτατος προστατης μας εναντιον των μαγων
Ο ληστης μετανοησε και μπηκε πρωτος στη βασιλεια των ουρανων ενω ο ζακ αμετανοητος μεχρι τελευταιας ρανιδος ειρωνευοταν την Παναγια στο φεισμπουκ και εφυγε αμετανοητος
Ο Παυλος ηταν εχθρος του Χριστιανισμου και καταδιωκε τους Χριστιανους, εγινε ο μεγαλυτερος αποστολος των εθνων
Ο Μεγας Κωνστατινος μετανιωσε βαπτιστηκε και αγιασε!!!

Δες εδω:

Μὴ πλανᾶσθε, οὔτε πόρνοι οὔτε μοιχοὶ οὔτε μαλακοὶ οὔτε ἀρσενοκοῖται βασιλείαν Θεοῦ οὐ κληρονομήσουσι

Ειναι ξεκαθαρο το Ευαγγελιο, για τους αποκλινοντες δεν υπαρχει χωρος για τον παραδεισο!

Και επειδη ειμαι εξυπνος και σκεφτομαι χωρις να ειμαι αβουλο ον της τηλεορασεως ωστε να παω να τρυπηθω με το διαολομπολι, δε δεχτηκα να εισαγω νανοτεχνολογια εντος μου!
Εσυ εχεις 12ψηφιο αριθμο στο αιμα σου!
Αν παμε για προπονηση σε βουνο και ανοιξω το μπλουτουθ μου, εντοπιζεσαι!
Αυτη ειναι η αληθεια!

Οι ξαφνικοι θανατοι επεκταθηκαν και στα εμβολιασμενα βρεφη...
Ολοι αυτοι οι ευαγγελατοι που ακριτα ακολουθεις ειναι συγχρονοι χρυσοπληρωμενοι ηρωδηδες!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Xristoforaz

Well-Known Member
Ο Γιώργος είναι cool άτομο και ξέρει να ξεχωρίζει και να διακρίνει φίλε tol.
Tώρα που θα κάνει και τη 2η επέμβαση όπως μας είχε πει,ποιός τον φτάνει.
Ούτε αφορισμοί τον πιάνουν ούτε εξορκισμοί ούτε τίποτα.
Αλώβητος.
Η μεταμοσχευση δεν ειναι κατι το εωσφορικο! Τα εμβολια κατα του κοβιντ ειναι ομως! Αυτη ειναι η ουσια που πρεπει να εννοησουμε ολοι!
Σε λιγο καιρο θα πεθανουν αμετρητοι εμβολιασμενοι αλλα τα καναλια θα λενε οτι πεθαναν απο κορονοιο!
Αποκοιμηθηκαν και εξαπατηθηκαν οι μαζες!
Χριστοφορος!
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Pε μάγκες, Όλα τα στατιστικά δείχνουν το ίδιο σε όλες τις χώρες. Από 60 χρόνον και κάτω είναι ελαχιστη η θάνατοι.
Λοιπόν γιατί λένε να εμβολιαστούν όλοι, πολύ απλούστατα για να μην εξαπλωθεί η γρίπη και πεθάνουν η παππούδες. Εγώ ευτυχώς κόλλησα και την πέρασα χαλαρά την πρώτη φορα οποτε και φυσικά δεν έκανα το εμβόλιο αλλα ψάχτηκα και όλα δείχνουν ότι η μεγάλες ηλικίες πεθαίνουν γιατί έχουν και αλλα προβλήματα με την υγεία τους.
Εννοείτε ότι θα υπάρχουν και εξαίρεσης. Λοιπόν η γρίπη είναι ένα παιχνιδάκι τώρα, δεν χτυπάει πνευμονια οποτε όπως η μεγάλη κάνουν εμβόλιο για την γρίπη του χειμώνα μια φορα του χρόνου έτσι θα γίνει και με τον κορονοϊό, εμβόλιο στους ηλικιωμένους.
Το 2010 που υπηρετουσα τη στρατιωτικη μου θητεια κινδυνεψα να πεθανω απο πνευμονια!!

Αν το ειχα παθει το 2021 θα ελεγαν σιγουρα κοβιντ το αιτιο της ασθενειας μου!

οι εμβολιασμενοι γονεις μου δεν προστατευθηκαν απο τα μπολια...η μητερα μου αρρωστησε το δεκεμβριο του 2021 με κοβιντ και ηταν 10 μερες στο νοσοκομειο!

Αρρωστησαμε ταυτοχρονα 4 ατομα!
Οι 2 εμβολιασμενοι γονεις μου δεν προστατευθηκαν απο κανενα μπολι!
Οι 2 ανεμβολιαστοι Χριστοφορος και Χρυσταλλια αρρωστησαν μεν, δε σκοτωθηκαν απο τη "θανατηφορα" επιδημια δε!!!
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Χριστόφορε μου καπέλο, πολλά νερά και όσο το δυνατόν γίνεται να βρίσκεσαι σε σκιά αγαπημένε μου γαυρε! Καλό καλοκαίρι!
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Χριστόφορε μου καπέλο, πολλά νερά και όσο το δυνατόν γίνεται να βρίσκεσαι σε σκιά αγαπημένε μου γαυρε! Καλό καλοκαίρι!
Δεν εχουν σημασια οι ομαδες...μπορει και να μην υποστηριζα τον Ολυμπιακο..
Ευχαριστω για τη συμβουλη αλλα ελεω καραφλας φορω και τη νυχτα καπελο, χειμωνα καλοκαιρι
Επισης παντοτε περπατω στον ηλιο και το κατακαλοκαιρο ακομα
Νερο πινω αφθονο..ετσι πρεπει φιλε

Ηλπιζα πως ο Παπανικολαου (ο γιατρος οχι ο καλαθοσφαιριστης) θα γνωριζε να κανει μεταμοσχευση απο τα γενια αλλα τελικα δε γνωριζει την τεχνικη..κριμα!

Αν αποκτησω ποτε χρημα θα κανω μια μεταμοσχευση στον μπισανγκα ή στον αναστασακη ή στον αλλον απο σαλονικα τον ανερχομενο!
Απο τριχες σβερκου και γενιων ωστε να συμπληρωσω τα κενα μαλλιων!
Να εισαι καλα
Καλο καλοκαιρι και σε εσενα!
Σημερα πηγαινε στο ΣΕΦ αν επιθυμεις!
 

F1ght3r

Well-Known Member
Το 2010 που υπηρετουσα τη στρατιωτικη μου θητεια κινδυνεψα να πεθανω απο πνευμονια!!

Αν το ειχα παθει το 2021 θα ελεγαν σιγουρα κοβιντ το αιτιο της ασθενειας μου!

οι εμβολιασμενοι γονεις μου δεν προστατευθηκαν απο τα μπολια...η μητερα μου αρρωστησε το δεκεμβριο του 2021 με κοβιντ και ηταν 10 μερες στο νοσοκομειο!

Αρρωστησαμε ταυτοχρονα 4 ατομα!
Οι 2 εμβολιασμενοι γονεις μου δεν προστατευθηκαν απο κανενα μπολι!
Οι 2 ανεμβολιαστοι Χριστοφορος και Χρυσταλλια αρρωστησαν μεν, δε σκοτωθηκαν απο τη "θανατηφορα" επιδημια δε!!!
Το ότι κανεις το εμβόλιο δεν σημαίνει ότι δεν θα νόσησις, σημαίνει ότι προστατεύεσαι από βαριά νοσήσει. Αν η γονείς σου δεν είχαν κάνει το εμβόλιο ίσος να μην ζούσαν τώρα, το εμβόλιο προστατεύει την βαριά νοσήσει και όχι ότι δεν θα κολλήσεις.
Και η δικη μου μάνα και πατέρας τα έκαναν τα εμβόλια. Αλλα στο τριπάκι να εμβολιαστώ εγώ που πέρασα την δύσκολη την αρχική νοσήσει και την πέρασα χαλαρά πριν παο για μεταμόσχευση δεν μπαίνω. Τα ίδια και τα αδέρφια μου που επίσης κόλλησαν τότες και την περάσαμε χαλαρά. Αφού υποτίθεται και λένε ότι το εμβόλιο προστατεύει την βαριά νοσήσει γιατί λένε ότι όλοι πρέπει να το κάνουμε το εμβόλιο και όχι μονο η μεγάλη?
Απλούστατα για να μην εξαπλωθεί και έχουμε μεταλλάξεις, no thanks δεν μπαίνω στο τριπάκι αυτό εγώ. Επιλογή του κάθε ανθρώπου είναι αν θέλει η αν δεν θέλει να εμβολιαστεί.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Xristoforaz

Well-Known Member
Το ότι κανεις το εμβόλιο δεν σημαίνει ότι δεν θα νόσησις, σημαίνει ότι προστατεύεσαι από βαριά νοσήσει. Αν η γονείς σου δεν είχαν κάνει το εμβόλιο ίσος να μην ζούσαν τώρα, το εμβόλιο προστατεύει την βαριά νοσήσει και όχι ότι δεν θα κολλήσεις.
Και η δικη μου μάνα και πατέρας τα έκαναν τα εμβόλια. Αλλα στο τριπάκι να εμβολιαστώ εγώ που πέρασα την δύσκολη την αρχική νοσήσει και την πέρασα χαλαρά πριν παο για μεταμόσχευση δεν μπαίνω. Τα ίδια και τα αδέρφια μου που επίσης κόλλησαν τότες και την περάσαμε χαλαρά. Αφού υποτίθεται και λένε ότι το εμβόλιο προστατεύει την βαριά νοσήσει γιατί λένε ότι όλοι πρέπει να το κάνουμε το εμβόλιο και όχι μονο η μεγάλη?
Απλούστατα για να μην εξαπλωθεί και έχουμε μεταλλάξεις, no thanks δεν μπαίνω στο τριπάκι αυτό εγώ. Επιλογή του κάθε ανθρώπου είναι αν θέλει η αν δεν θέλει να εμβολιαστεί.
Οι γονεις σου αν κανουν μια εξεταση d dimer θα διαπιστωσουν και θα διαπιστωσεις οτι εχουν μικροθρομβωσεις στο αιμα τους
Η κοπελα μου ηταν κομμωτρια!
Ο γιος μιας πελατισσας της 15 χρονων με το που εκανε εμβολιο την επομενη ημερα πεθανε!
Δυο φιλοι του πατερα της κοπελας μου, με το που εκαναν τριτη δοση την επομενη ημερα πεθαναν!
Αληθινα περιστατικα!
Οι γονεις μου επειδη εκαναν εμβολιο, μας κολλησαν ολους!!!
Και επειδη εκαναν εμβολιο ειναι τυχεροι που δεν εχουν πεθανει ακομη!
Η αληθεια δεν ειναι αυτη που παρουσιαζουν τα καναλια!
Καθε μερα πεθαινουν απο τα συγκεκριμενα εμβολια ανθρωποι ΞΑΦΝΙΚΑ!
Οι ξαφνικοι θανατοι πανε συννεφο και οφειλονται στα εμβολια "κατα του κορονοιου"
Ο ιδιος σε εποχη μη "κορονοιου" κινδυνεψα να πεθανω απο πνευμονια και σε εποχη "θανατηφορου" κορονοιου οντας ανεμβολιαστος εμεινα αλωβητος απο τον εμβολιασμενο πατερα μου που μας κολλησε ολους!
Σε λιγο καιρο ολοι θα δικαιωσετε τον "τα μαλλια μου πισω" τον ανεμβολιαστο...η ξαφνικιτιδα θα θεριζει απο εδω και περα!
Και δεν τρομοκρατω! Λεω απλα την αληθεια!
 

F1ght3r

Well-Known Member
Οι γονεις σου αν κανουν μια εξεταση d dimer θα διαπιστωσουν και θα διαπιστωσεις οτι εχουν μικροθρομβωσεις στο αιμα τους
Η κοπελα μου ηταν κομμωτρια!
Ο γιος μιας πελατισσας της 15 χρονων με το που εκανε εμβολιο την επομενη ημερα πεθανε!
Δυο φιλοι του πατερα της κοπελας μου, με το που εκαναν τριτη δοση την επομενη ημερα πεθαναν!
Αληθινα περιστατικα!
Οι γονεις μου επειδη εκαναν εμβολιο, μας κολλησαν ολους!!!
Και επειδη εκαναν εμβολιο ειναι τυχεροι που δεν εχουν πεθανει ακομη!
Η αληθεια δεν ειναι αυτη που παρουσιαζουν τα καναλια!
Καθε μερα πεθαινουν απο τα συγκεκριμενα εμβολια ανθρωποι ΞΑΦΝΙΚΑ!
Οι ξαφνικοι θανατοι πανε συννεφο και οφειλονται στα εμβολια "κατα του κορονοιου"
Ο ιδιος σε εποχη μη "κορονοιου" κινδυνεψα να πεθανω απο πνευμονια και σε εποχη "θανατηφορου" κορονοιου οντας ανεμβολιαστος εμεινα αλωβητος απο τον εμβολιασμενο πατερα μου που μας κολλησε ολους!
Σε λιγο καιρο ολοι θα δικαιωσετε τον "τα μαλλια μου πισω" τον ανεμβολιαστο...η ξαφνικιτιδα θα θεριζει απο εδω και περα!
Και δεν τρομοκρατω! Λεω απλα την αληθεια!
Όπως έγραψα, δεν έχω κάνει το εμβόλιο ούτε εγώ ούτε τα αδέρφια μου, Ο λόγος είναι ότι κολλήσαμε πριν έρθει η σειρά μας να τα κάνουμε και επίδης το περάσαμε χαλαρά δεν το κάναμε ύστερα και εννοείτε ότι σήμερα στην παρούσα φάση δεν θα το κάνουμε που ο ιός έχει γίνει μια απλή γρίπη. Και τα στατιστικά το ίδιο λένε κάτω από 50 χρόνον ελαχιστη η θάνατοι, οποτε με την παράλλαξη που έχει γίνει το βλέπω δύσκολο να πεθάνει κάποιος κάτω από 50 χρόνον αφού δεν χτυπάει πλέον στο αναπνευστικό σύστημα, εξαιρέσεις θα υπάρχουν όπως υπάρχουν σε όλα τα πράγματα.

Αλλα εγώ πιστεύω ότι το εμβόλιο έχει σώσει πολλές ζωές αλλα φυσικά και έχει πεθάνει κόσμος από τα εμβόλια θρομβώσεις και αλλα, αλλα αυτές είναι εξαιρέσεις.
Ήμουν υπέρ τον εμβολιασμό για ανθρώπους πάνω από 50 χρόνον για να προστατευτούν από βαριά νοσήσει αλλα όχι για εμβολιασμούς κάτω από 50 χρόνον γιατί τα στατιστικά αλλα δείχνουν.
Και τώρα που η γρίπη έγινε παιχνιδάκι, εμβολιασμός μονο σε αδυνατους οργανισμούς, όπως το εμβόλιο τις γρίπης.
 

Georgie

Well-Known Member
Οι γονεις σου αν κανουν μια εξεταση d dimer θα διαπιστωσουν και θα διαπιστωσεις οτι εχουν μικροθρομβωσεις στο αιμα τους
Η κοπελα μου ηταν κομμωτρια!
Ο γιος μιας πελατισσας της 15 χρονων με το που εκανε εμβολιο την επομενη ημερα πεθανε!
Δυο φιλοι του πατερα της κοπελας μου, με το που εκαναν τριτη δοση την επομενη ημερα πεθαναν!
Αληθινα περιστατικα!
Οι γονεις μου επειδη εκαναν εμβολιο, μας κολλησαν ολους!!!
Και επειδη εκαναν εμβολιο ειναι τυχεροι που δεν εχουν πεθανει ακομη!
Η αληθεια δεν ειναι αυτη που παρουσιαζουν τα καναλια!
Καθε μερα πεθαινουν απο τα συγκεκριμενα εμβολια ανθρωποι ΞΑΦΝΙΚΑ!
Οι ξαφνικοι θανατοι πανε συννεφο και οφειλονται στα εμβολια "κατα του κορονοιου"
Ο ιδιος σε εποχη μη "κορονοιου" κινδυνεψα να πεθανω απο πνευμονια και σε εποχη "θανατηφορου" κορονοιου οντας ανεμβολιαστος εμεινα αλωβητος απο τον εμβολιασμενο πατερα μου που μας κολλησε ολους!
Σε λιγο καιρο ολοι θα δικαιωσετε τον "τα μαλλια μου πισω" τον ανεμβολιαστο...η ξαφνικιτιδα θα θεριζει απο εδω και περα!
Και δεν τρομοκρατω! Λεω απλα την αληθεια!
Πλατανια μαραίνει η κοπέλα σου
 

tol

Well-Known Member
Και τώρα που η γρίπη έγινε παιχνιδάκι, εμβολιασμός μονο σε αδυνατους οργανισμούς, όπως το εμβόλιο τις γρίπης.

Φιλε μου, η νοοτροπια σου, ο τροπος σκεψης και ενεργειας ειναι εσφαλμενος.

Γραφεις..."τωρα που εγινε η γριπη παιχνιδακι"...

Ναι, αλλα ποιοι παραγοντες συντελεσαν σε αυτο; Εχεις αναρωτηθει;

Μηπως τα 15 δισεκατομμυρια δοσεων εμβολιων;

Μηπως χωρις τα εμβολια δε θα καναμε λογο για "γριπη παιχνιδακι", αλλά για εναν καταστροφικα θανατηφορο ιο;

Ξεχνατε πολυ ευκολα πως ηταν η κατασταση πριν τα εμβολια. Ξεχνατε πολυ ευκολα τις εκατομβες νεκρων σε Ιταλια και αλλες χωρες.

Μηπως αυτα τα 15 δισεκατομμυρια "πειραματοζωα" ανελαβαν να επιτελεσουν το κοινωνικο χρεος που αρκετοι αλλοι αρνηθηκαν;

Ειναι σωστη συμπεριφορα να αφηνουμε τους αλλους "να βγαλουν το φιδι απο την τρυπα" και εμεις να περιμενουμε πότε θα γινει η γριπη "παιχνιδακι";

Ειναι ηθικα σωστο ο πολιτης να κοιταζει τον εαυτουλη του και να περιμενει απο τους αλλους "να βγαζουν τα καστανα απο τη φωτια";

Και στο τελος να κανουμε κηρυγματα για γριπες παιχνιδακια, για εμβολιασμους μονο των ηλικιωμενων, για μηδενικους θανατους κατω των 50...και άλλα τετοια, το λιγοτερο, ευτραπελα!!!
 

F1ght3r

Well-Known Member
Δάσκαλε γιατί θα ήτανε καταστροφικα θανατηφοροs ο ιοs?
Πόσο πιο καταστροφικός θα ήτανε από ότι ήταν στις αρχές?

Πιο ενημερωμένος από τα στατιστικά που έχουμε σε θανάτους σε χώρες που όλες έχουν ελαχιστους θανάτους κάτω από 50 χρόνον γιατί να κάνω εγώ η οποιος άλλος το εμβόλιο σε μικρότερες ηλικίες?

Δεν ξεχνάω τι έχει γίνει σε ιταλία και άλλες χώρες εννοείτε, αλλα δεν έχω γράψει πουθενά ότι είμαι κατά το εμβόλιο σε ηλικίες πάνω από 50 χρόνον αλλα το αντίθετο.

Για το χρέος και τα καστανα που γραφής που γραφεις είναι όπως το βλέπει ο κάθε ένας, εγώ ξέρω ότι λένε αν κανεις το εμβόλιο προστατεύεσαι από βαριά νοσήσει οποτε τι φοβάσαι αν κολλήσεις εφόσον είσαι ας πούμε πάνω από 50 και έχεις κάνει το εμβόλιο?

Εννοείτε ότι είναι παιχνιδάκι στην παρούσα φάση ο κορονοϊός την στιγμή που δεν σε χτυπάει στο αναπνευστικό σύστημα, έχει γίνει μια απλή γρίπη, εμβόλιο στους ηλικιωμένους όπως κάνουν για την απλή γρίπη του χειμώνα.

Και για να δούμε τους θανάτους ανά χωρα, από την αρχή.





 

Georgie

Well-Known Member
Δάσκαλε γιατί θα ήτανε καταστροφικα θανατηφοροs ο ιοs?
Πόσο πιο καταστροφικός θα ήτανε από ότι ήταν στις αρχές?

Πιο ενημερωμένος από τα στατιστικά που έχουμε σε θανάτους σε χώρες που όλες έχουν ελαχιστους θανάτους κάτω από 50 χρόνον γιατί να κάνω εγώ η οποιος άλλος το εμβόλιο σε μικρότερες ηλικίες?

Δεν ξεχνάω τι έχει γίνει σε ιταλία και άλλες χώρες εννοείτε, αλλα δεν έχω γράψει πουθενά ότι είμαι κατά το εμβόλιο σε ηλικίες πάνω από 50 χρόνον αλλα το αντίθετο.

Για το χρέος και τα καστανα που γραφής που γραφεις είναι όπως το βλέπει ο κάθε ένας, εγώ ξέρω ότι λένε αν κανεις το εμβόλιο προστατεύεσαι από βαριά νοσήσει οποτε τι φοβάσαι αν κολλήσεις εφόσον είσαι ας πούμε πάνω από 50 και έχεις κάνει το εμβόλιο?

Εννοείτε ότι είναι παιχνιδάκι στην παρούσα φάση ο κορονοϊός την στιγμή που δεν σε χτυπάει στο αναπνευστικό σύστημα, έχει γίνει μια απλή γρίπη, εμβόλιο στους ηλικιωμένους όπως κάνουν για την απλή γρίπη του χειμώνα.

Και για να δούμε τους θανάτους ανά χωρα, από την αρχή.





Γιατί ξεχνάς όμως τη βασική σημασία του εμβολιασμού .
Ηπιότερη νόσηση= λιγότερες νοσηλείες
Αυτό αφορά τον γενικό πληθυσμό .
Δε πιέζονται τα συστήματα υγείας και δε χρειάζεται να καταφεύγουν στην ύστατη λύση των lockdown.
 

F1ght3r

Well-Known Member
Γιατί ξεχνάς όμως τη βασική σημασία του εμβολιασμού .
Ηπιότερη νόσηση= λιγότερες νοσηλείες
Αυτό αφορά τον γενικό πληθυσμό .
Δε πιέζονται τα συστήματα υγείας και δε χρειάζεται να καταφεύγουν στην ύστατη λύση των lockdown.
Θα συμφωνήσω αλλα και πάλι εδώ μιλάμε για ηλικιωμένους και όχι για νέους. Είπαμε ότι εξαιρέσεις υπάρχουν και εννοείτε ότι και 20 να είσαι αν είσαι άτυχος θα αρρωστήσεις βαριά.
 

Georgie

Well-Known Member
Θα συμφωνήσω αλλα και πάλι εδώ μιλάμε για ηλικιωμένους και όχι για νέους. Είπαμε ότι εξαιρέσεις υπάρχουν και εννοείτε ότι και 20 να είσαι αν είσαι άτυχος θα αρρωστήσεις βαριά.
Το θέμα είναι ότι όταν η διασπορά του Ιού είναι ανεξέλεγκτη τότε ανεβαίνουν στατιστικά όλοι οι δείκτες.
Αυτό αφορά όλες τις ηλικίες .
Δεν έχει να κάνει με το πόσο πιθανό είναι να νοσήσει σοβαρά ένας εικοσάχρονος.
Θα νοσήσουν κάποιοι σοβαρά, όπως και νόσησαν , θα πιάσουν χώρο στα νοσοκομεία , και ξέρεις την ιστορία από εκεί και πέρα.

Καταλαβαίνω τι θες να πεις και έχει κάποια λογική , απλά κάνεις ένα λάθος που το κάνεις από την αρχή .
Ο COVID δεν είναι γρίπη φίλε .
Και από θέμα συμπτωμάτων που είναι διαφορετικά, αλλά το σημαντικότερο αλλά και πιο επικίνδυνο είναι το ποσό εύκολα είναι μεταδοτικός.
 

F1ght3r

Well-Known Member
Ο covid έχει γίνει γρίπη στην παρούσα φάση με το όμικρον. 2-3 μέρες πυρετό πονοκέφαλο και τίποτα άλλο.
Στις αρχές ναι θα συμφωνήσω με τα λεγόμενα σου, αλλα τώρα με τίποτα.
Εγώ ξέρω πάνω από 50 άτομα στις ηλικίες γύρο στα 40 και κανένας δεν πήγε νοσοκομείο.
Ορισμένη παίρναν τηλέφωνο και τους λέγαν έχεις πρόβλημα με το αναπνευστικό σου, αν έλεγες όχι σου λέγαν σπίτι και βλέπουμε πως θα εξελιχθεί, αυτά όλα στις αρχές τις πανδεμιας. Τώρα τίποτα ξανακόλλησα και εγώ και πολλή άλλη και όλοι το ίδιο πυρετό 2-3 μέρες και μερική είχαν και πονοκέφαλο λίγο τα κοκαλάκια τους πονούσαν αλλα τίποτα σοβαρά.

Εγώ φοβάμαι ύστερα από χρονια μην βγάλουμε κανένα κουσούρι, ειδικά την πρώτη φορα που κόλλησα 1 απριλίου στις αρχές, Που ίσος χωρίς να ξέρω με έκανε ζημια στα πνευμονια μου..
 
Μπλουζα