Η ζωη με Covid-19

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

obi one

Active Member
Προσωπικά, δεν ξέρω ούτε έναν (φίλοι, συνάδελφοι κλπ κλπ) που να μην "έτρεξε" να κάνει όλες τις δόσεις. Παίζει το ρόλο του αυτό.
εννοείται, εγώ εργάζομαι σε USA Οργανισμό κ είχαμε τακτική ενημέρωση από τα HQ για το θέμα. Με την πρώτη ευκαιρία επίσης σπευσαμε να εμβολιαστουμε,, δεν το συζητάμε, είναι μαζί με την μάσκα, η πλέον σημαντική προστασία...όλα τα υπόλοιπα είναι περιττά κ επικίνδυνα...
 

dlazaros

Well-Known Member
Ο γάιδαρος είπε στην τίγρη:
– «Το γρασίδι είναι μπλε».

Η τίγρη απάντησε:
– «Όχι, το γρασίδι είναι πράσινο».

Η συζήτηση θερμάνθηκε και οι δυο τους αποφάσισαν να τον υποβάλουν σε διαιτησία και για αυτό πήγαν μπροστά στο λιοντάρι, τον Βασιλιά της Ζούγκλας.

Ήδη πριν φτάσει στο ξέφωτο του δάσους, όπου το λιοντάρι καθόταν στον θρόνο του, ο γάιδαρος άρχισε να φωνάζει:
– «Υψηλότατε, είναι αλήθεια ότι το γρασίδι είναι μπλε;».

Το λιοντάρι απάντησε:
– «Αλήθεια, το γρασίδι είναι μπλε».

Ο γάιδαρος έσπευσε και συνέχισε:
– «Η τίγρη διαφωνεί μαζί μου και με αντιφάσκει και με ενοχλεί, σε παρακαλώ τιμώρησέ τον».

Τότε ο βασιλιάς δήλωσε:
– «Η τίγρη θα τιμωρηθεί με 5 χρόνια σιωπής».

Ο γάιδαρος πήδηξε χαρούμενος και συνέχισε το δρόμο του ικανοποιημένος και επαναλαμβάνοντας:
– «Tο γρασίδι είναι μπλε»!

Η τίγρη δέχτηκε την τιμωρία της, αλλά ρώτησε το λιοντάρι:
– «Μεγαλειότατε, γιατί με τιμωρήσατε; Άλλωστε το γρασίδι είναι πράσινο».

Το λιοντάρι απάντησε:
– «Στην πραγματικότητα, το γρασίδι είναι πράσινο».

Η τίγρη ρώτησε:
– «Λοιπόν γιατί με τιμωρείς;».

Το λιοντάρι απάντησε:
– «Αυτό δεν έχει να κάνει με το ερώτημα αν το γρασίδι είναι μπλε ή πράσινο...
Η τιμωρία είναι γιατί δεν είναι δυνατόν ένα γενναίο και έξυπνο πλάσμα σαν εσένα να χάνει χρόνο και να τσακώνεται με έναν γάιδαρο, και επιπλέον να έρχεται και να με ενοχλεί με αυτή την ερώτηση».

Συμπέρασμα: Το χειρότερο χάσιμο χρόνου κι ενέργειας, είναι να τσακωθείς με έναν ανόητο και φανατικό που δεν νοιάζεται για την αλήθεια ή την πραγματικότητα, αλλά μόνο για τη νίκη των πεποιθήσεων και των ψευδαισθήσεών του!

Ποτέ μην χάνετε χρόνο σε επιχειρήματα που δεν έχουν νόημα!
Υπάρχουν άνθρωποι που, όσες αποδείξεις και αν τους παρουσιάζουμε, δεν έχουν την ικανότητα να καταλάβουν, και άλλοι τυφλώνονται από το Εγώ, το μίσος και τη δυσαρέσκεια κι όλο θέλουν να έχουν δίκιο ακόμα κι αν δεν έχουν!

Όταν η άγνοια φωνάζει, η ευφυΐα σιωπά… Η εσωτερική γαλήνη και η ηρεμία σας, αξίζουν περισσότερο!

Copy from LinkedIn: Dimitris Azemopoulos/Ambassador
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Έβλεπα ειδήσεις στην τηλεόραση εχθές (αν και το αποφεύγω γενικά σαν ο διάολος το λιβάνι), star η skai, δεν είμαι σίγουρος, και άκουσα το εξής θεικό μέσα στην ενημέρωση για τον Covid, "....το 90% των θανάτων αφορά σε ανεμβολίαστους και σε αυτούς που δεν πρόλαβαν να κάνουν την τρίτη δόση" προσέξτε, όχι σε ανεμβολίαστους και εμβολιασμένους, αλλά σε αυτούς που δεν πρόλαβαν να κάνουν την τρίτη δόση, αλλά ήταν βεβαίως εμβολιασμένοι μέσα στα όρια φυσικά που θέτει η ιατρική κοινότητα.
Είμαι πλέον βέβαιος και μένει να αποδειχθεί, ότι για πρώτη φορά στη συμπαντική ιστορία συνυπάρχουν τόσα θύματα σε έναν μόνο πλανήτη.

Εν τω μεταξύ, την Όμικρον2 που έχει ξεκινήσει να κυριαρχεί στη Βόρεια Ευρώπη, όχι μόνο δεν την πιάνουν τα εμβόλια, αλλά ούτε τα τεστ ανίχνευσης. Αλλά εμείς πρέπει να κάνουμε την ενισχυτική, γιατί αυτά έχουμε τώρα αχαχαχαχα.

Όταν τα έλεγε ο κυριούλης ότι δεν έχει νόημα ο εμβολιασμός εν μέσω πανδημίας και ότι πρέπει να φτιαχτούνε φάρμακα, https://youtu.be/5CNnI9HBKBQ ο Vag μου έβαζε τα hoaxes!!

Κοίτα μη πάρετε χαμπάρι τώρα, εν μέσω πανδημίας, ότι το νερό ιδιωτικοποιείται και διαμαρτυρηθεί κανένας. Να πάρουμε τους λογαριασμούς και μετά.
 

Vdupa

Well-Known Member
Είμαι πλέον βέβαιος και μένει να αποδειχθεί, ότι για πρώτη φορά στη συμπαντική ιστορία συνυπάρχουν τόσα θύματα σε έναν μόνο πλανήτη.

Ισχυει αλλα αν κοιταξεις στον καθρεφτη θα δεις εναν.

το παραπανω που λες ειναι τυπου η γη ειναι στρογγυλη. Προφανως οταν δεν εχεις τα ιδια αντισωματα, εχεις μεγαλυτερο κινδυνο σε σχεση με τον 100% εμβολιασμενο με 3 δοσεις.

Οποτε οι θανατοι θα ειναι πρωτα ανεμβολιαστων και μετα αυτων που εχουν λιγοτερα αντισωματα με τα 2 μονο εμβολια.

Προσπαθω να καταλαβω που ειναι το παραλογο σε αυτο που ακουσες στις ειδησεις αλλα δεν μπορω.
 

Georgie

Well-Known Member
Κάτι Άραβες δεν την έχουν την ΚΠΡ η έχω χάσει επεισόδια; Με τα πετροδολαρα είσαι ;
Όχι ρε τρελέ
Αφού βλέπεις ότι είμαι old school
Δε πάω με τις φίρμες και τα πρωταθλήματα, αλλά δε την έχουν Άραβες Έγινα QPR όταν αποκλείστηκε από την άλλη μου
ομάδα την ΑΕΚ στα πέναλντι.
Ήμουν παιδακι 7 χρόνων και με πήρε ο πατέρας μου στο γήπεδο .
Θυμάμαι έκλαιγε από χαρά ο καημένος και εγώ είχα ανάμικτα συναισθήματα επειδή λυπήθηκα τους παίχτες της QPR.
Από τότε την αγαπάω την ομάδα αυτή .
Και μάλιστα όταν με επισκέφθηκε ο πατέρας μου (μεγάλη μπαλαδοφατσα, παίχτης στον Αστέρα Εξαρχείων και αντιπρόεδρος στα Πετράλωνα δεκαετία 70) παλιά όταν ζούσα στην Αγγλία τον πήγα στο loftus road .
Μου είχε πει ότι πήρε.το μεγαλύτερο δώρο ever
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Όχι ρε τρελέ
Αφού βλέπεις ότι είμαι old school
Δε πάω με τις φίρμες και τα πρωταθλήματα, αλλά δε την έχουν Άραβες Έγινα QPR όταν αποκλείστηκε από την άλλη μου
ομάδα την ΑΕΚ στα πέναλντι.
Ήμουν παιδακι 7 χρόνων και με πήρε ο πατέρας μου στο γήπεδο .
Θυμάμαι έκλαιγε από χαρά ο καημένος και εγώ είχα ανάμικτα συναισθήματα επειδή λυπήθηκα τους παίχτες της QPR.
Από τότε την αγαπάω την ομάδα αυτή .
Και μάλιστα όταν με επισκέφθηκε ο πατέρας μου (μεγάλη μπαλαδοφατσα, παίχτης στον Αστέρα Εξαρχείων και αντιπρόεδρος στα Πετράλωνα δεκαετία 70) παλιά όταν ζούσα στην Αγγλία τον πήγα στο loftus road .
Μου είχε πει ότι πήρε.το μεγαλύτερο δώρο ever
Δικός μου είσαι ... Όπως έγινα και εγώ βάβαρος μετά από τον ιστορικό τελικό του 99 στα 15 μου ....
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Προσπαθω να καταλαβω που ειναι το παραλογο σε αυτο που ακουσες στις ειδησεις αλλα δεν μπορω.

Γιατί αυτοί που χάνουν τη ζωή τους όντας εμβολιασμένοι, θα μπορούσαν να είναι στο τοπ των αντισωμάτων, αν αυτοί που αποφάσιζαν για αυτόν (τον εμβολιασμένο) δηλ. οι μπουρλοτσιρδιοπαγώνηδες, έκαναν καλύτερα τη δουλειά τους, και δεν περίμεναν να φτάσουν τα αντισώματα στο 50% και τους εμβολίαζαν με την αναμνηστική (λέμε τώρα) στο τρίμηνο που τα αντισώματα (ξανά λέμε τώρα) βρίσκονται στο 95%. Τόσο απλό. Είσαι έτοιμος για λίστα Tol.
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Α, ο Vag είσαι; Εσύ δεν με είχες μπλοκάρει;, όπως είχες πει βέβαια. Κάνε μου τη χάρη και μπλόκαρέ με ξανά, γιατί δεν μπορώ να απαντάω σε αυτονόητα. Έτσι και αλλιώς έχεις τα hoaxes για ενημέρωση, χαχαχαχαχα, σε καλό σου κυριακάτικα.
 

Vdupa

Well-Known Member
Γιατί αυτοί που χάνουν τη ζωή τους όντας εμβολιασμένοι, θα μπορούσαν να είναι στο τοπ των αντισωμάτων, αν αυτοί που αποφάσιζαν για αυτόν (τον εμβολιασμένο) δηλ. οι μπουρλοτσιρδιοπαγώνηδες, έκαναν καλύτερα τη δουλειά τους, και δεν περίμεναν να φτάσουν τα αντισώματα στο 50% και τους εμβολίαζαν με την αναμνηστική (λέμε τώρα) στο τρίμηνο που τα αντισώματα (ξανά λέμε τώρα) βρίσκονται στο 95%. Τόσο απλό. Είσαι έτοιμος για λίστα Tol.
Εσυ δεν εισαι αρνητης εμβολιων και της πραγματικοτητας?
Τωρα θες ανα 3μηνο.

με εκαψες.

Α, ο Vag είσαι; Εσύ δεν με είχες μπλοκάρει;, όπως είχες πει βέβαια. Κάνε μου τη χάρη και μπλόκαρέ με ξανά, γιατί δεν μπορώ να απαντάω σε αυτονόητα. Έτσι και αλλιώς έχεις τα hoaxes για ενημέρωση, χαχαχαχαχα, σε καλό σου κυριακάτικα.

Προσωρινο ειναι, αν μεινω με αυτο δεν θα αντεξω να διαβαζω τι γραφεις, θα σε μπλοκαρω μη μου αγχωνεσαι. Ποση ανοησια να αντεξει ενας ανθρωπος.

Ψεκασμενων starter pack:
- τα hoaxes ειναι κυβερνητικα
-''μπολι''
- Θελουν να μας αιλΑιγξοΥν
 

dim d

Well-Known Member
καποιος να μου εξηγησει ρε γαμωτο γτ ειμαι της θεωρητικης γτ με 20 και 30 χ κρουσματα απο περυσι πανω εχουμε μικροτερη πιεση στις μεθ;
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Εσυ δεν εισαι αρνητης εμβολιων και της πραγματικοτητας?
Τωρα θες ανα 3μηνο.

με εκαψες.



Προσωρινο ειναι, αν μεινω με αυτο δεν θα αντεξω να διαβαζω τι γραφεις, θα σε μπλοκαρω μη μου αγχωνεσαι. Ποση ανοησια να αντεξει ενας ανθρωπος.

Ψεκασμενων starter pack:
- τα hoaxes ειναι κυβερνητικα
-''μπολι''
- Θελουν να μας αιλΑιγξοΥν
Γιατι οπως γραφει και ενας οπαδος του montagnier κατω απο το βιντεο στο youtube:

Ακριβως ετσι ειναι.... Την ψυχη του με αυτα που ειπαι θα την σωση.... σε συνγκριση με τους ψευτες που .....
 

vlafo

Well-Known Member
Επιτέλους βλέπουμε και άσπρη μέρα.
 

Συνημμένα

  • 20220124_120057.jpg
    20220124_120057.jpg
    2.9 MB · Προβολές: 73

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Εσυ δεν εισαι αρνητης εμβολιων και της πραγματικοτητας?
Τωρα θες ανα 3μηνο.

με εκαψες.

Για την ταμπακιέρα τίποτα;


«Κι άλλαζαν την καθιερωμένη σημασία των λέξεων ώστε να ταιριάζει με τις πράξεις τους». Θουκυδίδης
 

oreo

Well-Known Member
Για την ταμπακιέρα τίποτα;


«Κι άλλαζαν την καθιερωμένη σημασία των λέξεων ώστε να ταιριάζει με τις πράξεις τους». Θουκυδίδης
Πως σιγά σιγά η άποψη των ψεκασμένων καθηγητών , επανέρχεται δριμύτερη μέσω της μελέτης που συνυπογράφει ο Τσιόδρας.Bye Bye ανοσία αγέλης μέσω εμβολιασμού τελικά? Παραθέτω και απόσπασμα για όποιους βαριούνται να κάνουν κλικ.
"

Σύμφωνα με αυτή τη μελέτη δεν μπορούμε πλέον να συζητούμε για το θέμα της «ανοσίας αγέλης», αφού δεν υπάρχει στην παγκόσμια αγορά εμβόλιο που να αποτρέπει την προσβολή από τον ιό. Υπάρχουν μόνο εμβόλια που αποτρέπουν τη νοσηλεία, τη βαριά νόσηση και τον θάνατο.

Μοναδικός πλέον σκοπός είναι να καλυφθεί το ποσοστό του ευάλωτου πληθυσμού με εμβολιασμούς ώστε ακόμα και με πολλές χιλιάδες κρούσματα να έχουμε λίγους θανάτους.


Οι αρχικές εκτιμήσεις ότι ένα ποσοστό 70-80% του πληθυσμού με ανοσία θα αρκούσε για να δημιουργηθεί η «ανοσία της αγέλης» δε φαίνεται ότι αρκούν και οι νέες εκτιμήσεις μιλούν ίσως και για ποσοστά 90%, δείχνοντας ότι κάτι τέτοιο μπορεί να είναι μόνο ένα μακρινό σενάριο για να κοπάσουν τα κύματα της πανδημίας με τις νέες μεταλλάξεις που διαρκώς προκύπτουν."



Πηγή: medlabnews.gr iatrikanea https://medlabgr.blogspot.com/2022/...syzitame-gia-anosia-agelia.html#ixzz7ItOEU7KP
 
Μπλουζα