Η δωρεαν μεταμοσχευση μου στη d*i.

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Παιδια το θεμα το εχω ηδη ανοιξει αλλα ειπα να το ξεκινησω ξανα απο την αρχη σωστα και με φωτογραφιες ωστε οποιος θελει να μπορει να ρωτησει το οτιδηποτε.Οπως εχω ξαναπει εστειλα e-mail και κερδισα την δωρεαν μεταμοσχευση η οποια προοριζοταν για το συνεδριο 1κ2 Ιουνιου αλλα λογω αποστασης και καποιων υποχρεωσεων συμφωνηθηκε να γινει Τριτη 4 του μηνα.θα πω ακομα οτι ολα ηταν αψογα στην εταιρεια απο τον διευθυντη το γιατρο ως και ολοκληρο το προσωπικο(κουρεα ρεσεψιον κτλ).Εβαλα 706 grafts περιπου 1630 τριχες.Εννοειται οτι αυτο που κρινει τα παντα ειναι το τελικο αποτελεσμα αλλα ως στιγμης ολα εχουν παει αψογα.Αυτες ειναι καποιες απο τις φωτογραφιες. http://imageshack.us/v_images.php
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
RE: η δωρεαν μεταμοσχευση μου στη DHI.

Αυτες ειναι οι φωτογραφιες,μαλιστα σε βρεγμενο μαλλι και σε οσο πιο εντονο φως γινεται.[attachment=4877][attachment=4878][attachment=4879][attachment=4880]
 

Συνημμένα

  • dhi.JPG
    dhi.JPG
    906.6 KB · Προβολές: 825
  • GetAttachment (1).jpg
    GetAttachment (1).jpg
    8.9 KB · Προβολές: 829
  • GetAttachment (2).jpg
    GetAttachment (2).jpg
    8.3 KB · Προβολές: 862
  • GetAttachment.jpg
    GetAttachment.jpg
    8.7 KB · Προβολές: 850

londonakis

New Member
RE: η δωρεαν μεταμοσχευση μου στη DHI.

Χαίρομαι πολύ για σένα ΜΙΚΕS! Έκανες ακούρευτο???
(Επίσης νομίζω όμως ότι έγραψες σε λάθος τοπικ. Οι μεταμφυτεύσεις μπαίνουν στο Παρουσιάσεις Μεταμοσχεύσεων.)
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
RE: η δωρεαν μεταμοσχευση μου στη DHI.

Μπροστα τα αφησα λιγο η αληθεια ειναι.Ειχα παρα πολλα χρονια να κουρεψω κοντο το μαλλι μου και μου φανηκε καπως.Η αληθεια ειναι τωρα που με βλεπω ισως να ηθελε λιγο κατεβασμα η hairline αλλα σκεφτηκα συντηρητικα γιατι υπαρχει δρομος μπροστα.Απο οτι μου ειπαν μπηκαν 30 μοσχευματα περιπου αν τετ εκατοστο αν κ ηθελα 35 με 40.επειδη υπαρχουν ομως καποιες μαμα τριχες και καποια χνουδακια ο γιατρος μου ειπε οτι ηταν λιγο ρισκο.Φιλε londonaki θα το ανοιξω στις παρουσιασεις καποια στιγμη με περισσοτερες φωτογραφιες αλλα να εχει περασει λιγο ο καιρος να δειξει κ λιγο το αποτελεσμα γιατι ακομα δεν φαινεται τιποτα παρα μονο η αραιωση που ειχα.
 

n094

Active Member
RE: η δωρεαν μεταμοσχευση μου στη DHI.

φίλε Μικέ, καλή επιτυχία εύχομαι. Προσοχή τώρα για τις πρώτες μέρες.... Οι φωτογραφίες του μετά, με την εισαγωγή των μοσχευμάτων είναι πολύ μικρές και δεν μπορώ (εγώ τουλάχιστον) να διακρίνω τη δουλειά. Αν μπορείς ανέβασε τες σε καλύτερη ανάλυση...
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
RE: η δωρεαν μεταμοσχευση μου στη DHI.

Το θέμα μεταφέρθηκε στην σωστή υπο-ενότητα.

Καλή επιτυχεία και απο εμένα.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
RE: η δωρεαν μεταμοσχευση μου στη DHI.

Πρωτα απο ολα να πω ενα μεγαλο ευχαριστω στο φιλο fenimore και για την μεταφορα.Ελπιζω να τον βλεπουμε πιο συχνα γιατι εχει χαθει λιγο τωρα τελευταια και η εμπειρια του ειναι πολυ μεγαλη και χρειαζεται στο forum.φιλε N094 πιστεψε με και εγω μπροστα απο τον καθρεφτη ακομα δεν μπορω να διακρινω τα μοσχευματα.Αυτο πιστευω οφειλεται σε 3 λογους.1ον στο οτι υπαρχουν καποιες μαμα τριχες και εχουν πολυ μεγαλυτερο μεγεθος απο τις περιοχες που ξυριστηκαν 2ον ισως στο χρωμα του δερματος και 3ον στο οτι οπως κ εσυ ειιδκα γνωριζεις το εργαλειακι που τις τοποθετει αφηνει μια τρυπιτσα ελαχιστα μεγαλυτερη απο αυτη της βελονας.Θα δοκιμασω παντως να τις ανεβασω ξανα ωστε να φαινονται καλυτερα.
 

krhtikos21

Member
RE: η δωρεαν μεταμοσχευση μου στη DHI.

έκανες κάποια θεραπεία τα προηγούμενα χρόνια?τι ηλικία έχεις?
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
RE: η δωρεαν μεταμοσχευση μου στη DHI.

Κλεινω τα 32 το φθινοπωρο.Εχω κανει παραααααααα πολλες θεραπειες.Μινοξιδιλη αρκετο καιρο οχι ομως συνεχομενα.Φιναστεριδη ειχα παρει για 10 μηνες με πολυ καλα αποτελεσματα και χωρις παρενεργειες πριν απο περιπου 2 χρονια(αν συνεχιζα πολυ πιθανον να μην χρειαζομουν μεταμοσχευση αλλα ηταν αποφαση μου)και PRP για πανω απο 1 χρονο αν θυμαμαι καλα με καθολου αποτελεσμα.Και λειζερ 1-2 φορες αν θυμαμαι καλα.Μονο τις βενζινες αν βαλεις πανω κατω λογω οτι ειμαι 2-3 ωρες εκτος Αθηνων φτανει να καταλαβεις τι χρημα εχω χαλασει.Αν βαλεις και τα λεφτα σε δερματολογους που ανεβαινα καθε 1-2 μηνες στην Αθηνα και τις συνταγες....αστα να πανε.Η μεταμοσχευση ειναι η τελευταια δοκιμη που κανω.Θελω να πιστευω οτι αξιζε τον κοπο.Μου δοθηκε ευκαιρια μεσα απο την DHI να το δοκιμασω μιας και δεν ειχα σκοπο να το κανω αμεσα.Ως στιγμης ολα ειναι πολυ καλα αλλα οπως εχω πει το αποτελεσμα θα πει τα παντα.Ολοι εδω μεσα εχουμε ταλαιπωρηθει οικονομικα αλλα κ κυριως ψυχολογικα.Πιστευω οτι η DHI εχει κανει αλματα μπροστα και εχει βελτιωθει τα τελευταια χρονια αρκετα και σε συνδυασμο με καποιο καινουργιο φαρμακο το οποιο πχ να ειναι 2-3 φορες πιο δυνατο απο την μινοξιδιλη θα ειμαστε πολυ καλυτερα.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
RE: η δωρεαν μεταμοσχευση μου στη DHI.

Και πάλι καλή επιτυχία από καρδιάς φίλε ΜΙΚΕ σε αυτό που επέλεξες, και να έχεις το αποτέλεσμα που επιθυμείς. Υπομονή και πάνω από όλα καλή διάθεση και θετική ενέργεια :)
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
RE: η δωρεαν μεταμοσχευση μου στη DHI.

Και παλι σε ευχαριστω φιλε chs και θα ηθελα με καποια παιδια να τα πουμε και απο κοντα προς το τελος του καλοκαιριου.Σκεφτομαι να ανοιξω και θεμα για να μαζευτουμε να τα πουμε.Καλο το site αλλα αν δεν δεις και καποιον απο κοντα δεν μπορεις να βγαλεις καθαρη αποψη.Μεσα στον Αυγουστο μαλλον προς το τελος θα ανεβω Αθηνα οποτε θα ειναι καλη ευκαιρια να πιουμε καφε.Αν και θα ειναι νωρις για εμενα αλλα πιστευω οτι θα εχω μια ιδεα για το αποτελεσμα μου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

n094

Active Member
RE: η δωρεαν μεταμοσχευση μου στη DHI.

Τον Αύγουστο Μικέ θα είσαι στα χειρότερά σου, θα έχουν περάσει μόλις 2,5 μήνες και τα περισσότερα μοσχεύματα θα έχουν πέσει, τώρα βέβαια αν πέσουν πολύ νωρίς μπορεί όντως από τους 2,5-3 μήνες να βλέπεις κάποια να βγαίνουν, αλλά εγώ θεωρώ ότι εικόνα για το αποτέλεσμα μιας μμ οι περισσότεροι λαμβάνουμε μετά τον 4 μήνα... αν μπορείς ανάρτησε τις φωτογραφίες του μετά σε πιο ψηλή ανάλυση, θέλω να δω την τοποθέτηση, γιατί πραγματικά σε αυτήν την ανάλυση που τις ανέβασες είναι αόρατη, αλλά θέλω να δω γωνίες, φορά, απόσταση κλπ...
 

Serifis

Active Member
RE: η δωρεαν μεταμοσχευση μου στη DHI.

Πάντως φίλε τα μαλλιά σου είναι ανοιχτόχρωμα, που σημαίνει ότι έχεις ένα αβαντάζ για πολύ καλό αποτέλεσμα! Καλή επιτυχία και από μένα, προσοχή όμως τώρα το καλοκαίρι με τον ήλιο κλπ.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
RE: η δωρεαν μεταμοσχευση μου στη DHI.

ΜΙΚΕΣ είπε:
Και παλι σε ευχαριστω φιλε chs και θα ηθελα με καποια παιδια να τα πουμε και απο κοντα προς το τελος του καλοκαιριου.Σκεφτομαι να ανοιξω και θεμα για να μαζευτουμε να τα πουμε.Καλο το site αλλα αν δεν δεις και καποιον απο κοντα δεν μπορεις να βγαλεις καθαρη αποψη.Μεσα στον Αυγουστο μαλλον προς το τελος θα ανεβω Αθηνα οποτε θα ειναι καλη ευκαιρια να πιουμε καφε.Αν και θα ειναι νωρις για εμενα αλλα πιστευω οτι θα εχω μια ιδεα για το αποτελεσμα μου.

Όταν με το καλό έρθεις προς τα κάτω μεριά, ειδοποίησε κάποιες μέρες πριν, να βρεθούμε όσοι μπορούμε για καφεδάκι να γνωριστούμε κιόλας. :)
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
RE: η δωρεαν μεταμοσχευση μου στη DHI.

Φιλε οντως ειναι ετσι.Θελει προσοχη τις πρωτες ειδικα μερες.Θα προσεξω οσο πιο πολυ γινεται.Μπανιο και γυμναστηριο μετα απο 2 εβδομαδες θα μπω και γενικα ακολουθω τις οδηγιες οσο πιο πιστα μπορω.Παντως πολυ προσοχη θελει τις πρωτες 4-5 μερες ειδικα τωρα το καλοκαιρι.
 

weznem

Well-Known Member
RE: η δωρεαν μεταμοσχευση μου στη DHI.

ευχομαι καλα αποτελεσματα μικε!!!
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
RE: η δωρεαν μεταμοσχευση μου στη DHI.

Φιλε wenzem σε ευχαριστω και σου ευχομαι οτι καλυτερο.
 

3746741

Member
RE: η δωρεαν μεταμοσχευση μου στη DHI.

ΜΙΚΕΣ είπε:
Μπροστα τα αφησα λιγο η αληθεια ειναι.Ειχα παρα πολλα χρονια να κουρεψω κοντο το μαλλι μου και μου φανηκε καπως.Η αληθεια ειναι τωρα που με βλεπω ισως να ηθελε λιγο κατεβασμα η hairline αλλα σκεφτηκα συντηρητικα γιατι υπαρχει δρομος μπροστα.Απο οτι μου ειπαν μπηκαν 30 μοσχευματα περιπου αν τετ εκατοστο αν κ ηθελα 35 με 40.επειδη υπαρχουν ομως καποιες μαμα τριχες και καποια χνουδακια ο γιατρος μου ειπε οτι ηταν λιγο ρισκο.Φιλε londonaki θα το ανοιξω στις παρουσιασεις καποια στιγμη με περισσοτερες φωτογραφιες αλλα να εχει περασει λιγο ο καιρος να δειξει κ λιγο το αποτελεσμα γιατι ακομα δεν φαινεται τιποτα παρα μονο η αραιωση που ειχα.

λιγο ρισκο για ποιο λογο?
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
RE: η δωρεαν μεταμοσχευση μου στη DHI.

Γενικα υπαρχει παντα η περιπτωση του shock loss.Ειδικα σε περιοχες που υπαρχει τριχοφυια.
 

n094

Active Member
RE: η δωρεαν μεταμοσχευση μου στη DHI.

το shock loss που υπόκεινται τα "μαμά" μαλλιά από την τοποθέτηση στη λήπτρια, συνήθως είναι αναστρέψιμο, ο κίνδυνος σε περιοχές που υπάρχει ήδη κάποιο μαλλί και κυρίως χνούδι που δεν το βλέπει και πεντακάθαρα, έγκειται στο γεγονός ότι μπορεί να τραυματίσεις έναν "μαμά" θύλακα οπότε κάνεις το shock loss μόνιμο σε αυτήν την περίπτωση. Γενικά μια τοποθέτηση 30 μοσχευμάτων/εκ2 σε τελείως γυμνή περιοχή δεν δίνει φοβερή πυκνότητα, εκτός αν έχεις λόγο πάνω από 3. Ωστόσο στην περίπτωσή σου Μικέ και από τα λεγόμενά σου φαίνεται ότι είχες κάποιες λίγες τρίχες εκεί οπότε μπορείς να υπολογίσεις περίπου πόσες το εκ2; αν για παράδειγμα είχες 10-15 μαμά τρίχες/εκ2 (δηλαδή περίπου 5-6 "θύλακες") τότε με λόγο 2,3 που έδωσες (από τον υπολογισμό που έκανα) θα έχεις ένα αρκετά καλό αποτέλεσμα, όχι όμως τέλειο. Για μένα ένα πολύ καλό αποτέλεσμα χωρίς να κινδυνεύεις να έχεις μειωμένη φυτροτικότητα το πετυχαίνεις με 45 μοσχεύματα ή αλλιώς 100 και κάτι τρίχες/εκ2
 
Μπλουζα