Η δωρεαν μεταμοσχευση μου στη d*i.

krhtikos21

Member
RE: η δωρεαν μεταμοσχευση μου στη DHI.

μου φαίνεται πολύ γεμάτο!!μπράβο! να σου πω εσένα σου πέσαν όλα τα μεταμοσχευμένα?ή κάποια?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
RE: η δωρεαν μεταμοσχευση μου στη DHI.

Εγω περιμενω πως κ πως να δω το τελικο αποτελεσμα.Προς το παρον το μονο που μπορω να πω ειναι οτι ειμαι ενα 20%-30% βελτιωμενος απο πριν.Σιγουρα περιμενω πολυ περισσοτερα πραγματα αλλα ειναι νωρις να βγαλω συμπερασματα.Η αληθεια ειναι οτι δεν μπορω να καταλαβω αν μου εχουν πεσει αρκετες μεταμοσχευμενες αλλα βλεπω αυτο τον καιρο μια παραπανω αραιωση και πιστευω οτι ισως ειναι αυτο.
 

krhtikos21

Member
RE: η δωρεαν μεταμοσχευση μου στη DHI.

από οτι βλέπω είχες κάποιες μαμα τρίχες ακόμα στους κροτάφους και δεν έχεις αδειάσει καθόλου!εσύ βλέπεις να έχουνε ξεκινήσει ν βγαίνουν νέες τρίχες?
εν τω μεταξύ οι μεταμοσχεύσεις μας διαφέρουνε ένα μήνα ακριβώς :p
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
RE: η δωρεαν μεταμοσχευση μου στη DHI.

Ναι φιλε ειχα καποιες μαμα τριχες(ποιο πολλες στον αριστερο)στους κροταφους.Εχω παρατηρησει παντως κατι....καποιες τριχες μεταμοσχευμενες μπροστα κυριως,εχουν μεγαλωσει πολυ λιγο.Αυτο με εχει ανυσηχησει λιγο οπως κ η αραιωση αλλα θυμαμαι οτι καποια παιδια ελεγαν οτι στον 3 μηνα μετα την μεταμοσχευση ηταν σε χειροτερη κατασταση λογω του πεσιματος των μεταμοσχευμενων τριχων.Ο χρονος θα δειξει τα παντα.
 

n094

Active Member
Ειναι πολυ νωρις ακομα. Ο 2 κ ο 3 ειναι οι χειροτεροι μηνες για τους περισσοτερους. Γενικα θα ελεγα οτι αν δεν πατησεις 10μηνο δεν μπορεις να εισαι σιγουρος για οτιδηποτε.
 

Flosk

Well-Known Member
ΜΙΚΕΣ είπε:
Ναι φιλε ειχα καποιες μαμα τριχες(ποιο πολλες στον αριστερο)στους κροταφους.Εχω παρατηρησει παντως κατι....καποιες τριχες μεταμοσχευμενες μπροστα κυριως,εχουν μεγαλωσει πολυ λιγο.Αυτο με εχει ανυσηχησει λιγο οπως κ η αραιωση αλλα θυμαμαι οτι καποια παιδια ελεγαν οτι στον 3 μηνα μετα την μεταμοσχευση ηταν σε χειροτερη κατασταση λογω του πεσιματος των μεταμοσχευμενων τριχων.Ο χρονος θα δειξει τα παντα.
Οι μεταμοσχευμενες δεν μεγαλώνουν ομοιομορφα τους πρώτους μηνες γιατι ειναι σε άλλη φάση μεταξύ τους! Μην ανησυχείς καθόλου.. Υπομονη τωρα
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Να σαι καλα φιλε μου,ευχαριστω.Η αληθεια ειναι οτι εχω μεινει ευχαριστημενος ως στιγμης απο την DHI και το μονο που περιμενω ειναι το τελικο αποτελεσμα.Μπορει να ηταν δωρεαν η μεταμοσχευση αλλα εστω κ ετσι δεν θα ηθελα να δω ενα μετριο αποτελεσμα στο κεφαλι μου.Το μονο που θα αλλαζα (λογω δουλειας)ειναι η εποχη που θα ξανα εκανα μεταμοσχευση.Δουλευω αρκετες ωρες στον ηλιο και αυτο με κουρασε γενικα και δεν μου αφησε πολλα περιθωρια.
 

Gio

New Member
Φίλτατε MIKE, έχω ήδη κάνει και εγώ μια μεταμόσχευση στην DHI προ πενταετίας με καλά αποτελέσματα για την εποχή. Ωστόσο θα χρειαστώ τώρα άλλη μια για πύκνωση και κάλυψη στην Β ζώνη. Σκέφτομαι για 2500-3000 μοσχεύματα. Η ερώτηση μου είναι η εξής : Eπειδή θα εστιάσω αποκλειστικά στην hairline, (θέλω δηλαδή να χτενίζω τα μαλλιά μου προς τα πάνω) θέλω να μου πεις πόσο grafts σου βάλανε ανα cm2 ; Και επίσης, τα μοσχεύματα, τα μετράνε και στα δείχνουν πριν τα εμφυτεύσουν; Εννοώ οτι πως μπορεί κάποιος να είναι σίγουρος για τον αριθμό που πληρώνει;;
Πραγματικά δεν θυμάμαι σχεδόν τίποτα απο την δική μου εμπειρία.. ήμουν τόσο ενθουσιασμένος που ήμουν στον "κόσμο" μου και δεν παρατηρούσα τίποτα στον χώρο της επέμβασης. Απλά μιλούσα με τον γιατρό. Αυτή την φορά όμως θα πάω για το maximum αποτέλεσμα και θέλω να είμαι απόλυτα σίγουρος για τα βήματα που θα ακολουθήσω. Οι συμβουλές και παρατηρήσεις σου, καλοδεχούμενες..
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
φιλε Gio για να ειμαι ειλικρινης μιας κ ηταν δωρεαν η μεταμοσχευση δεν καθισα να το ψαξω πολυ με τα μοσχευματα.τα ειδα εννοειται και μου προτειναν να τα φωτογραφισω αλλα δεν μπηκα στην διαδικασια.Θυμαμαι ο N094 μου ειχε πει οτι 35-40 grafts ανα τετ εκ ειναι παρα πολυ καλα αλλα εγω πηγα περιπου στο 30 λογω οτι ειχα καποιες τριχες μαμα στους κροταφους.Νομιζω οτι η DHI εχει κανει τουλαχιστον ενα βημα μπροστα και σιγουρα θα δεις πολυ καλυτερα πραγματα απο την προηγουμενη μεταμοσχευση σου.Εν τω μεταξυ δεν μιλησα καθολου με τον γιατρο παρα μονο με τον διευθυντη της κλινικης μιας κ ημουν ευκολη περιπτωση κ ειχα προβλημα μονο σε κροταφους.Οπως εχω πει αν κ το αποτελεσμα ειναι καλο δεν θα το σκεφτω πολυ για την 2η μεταμοσχευση.Δεν υπαρχει λογος να κοιταξω για καπου αλλου.Το μονο που θα αλλαζα ομως ειναι η εποχη που θα εκανα μεταμοσχευση.Λογω δουλειας και λογω ηλιου με κουρασε κ με ανγχωσε λιγο ολη αυτη η κατασταση.Καλο θα ειναι να πας μια βολτα απο εκει να σου κανουν μια μετρηση για να κανεις ενα υπολογισμο να μιλησεις και μαζι τους κ αποφασιζεις.
 

Gio

New Member
ΜΙΚΕΣ είπε:
φιλε Gio για να ειμαι ειλικρινης μιας κ ηταν δωρεαν η μεταμοσχευση δεν καθισα να το ψαξω πολυ με τα μοσχευματα.τα ειδα εννοειται και μου προτειναν να τα φωτογραφισω αλλα δεν μπηκα στην διαδικασια.Θυμαμαι ο N094 μου ειχε πει οτι 35-40 grafts ανα τετ εκ ειναι παρα πολυ καλα αλλα εγω πηγα περιπου στο 30 λογω οτι ειχα καποιες τριχες μαμα στους κροταφους.Νομιζω οτι η DHI εχει κανει τουλαχιστον ενα βημα μπροστα και σιγουρα θα δεις πολυ καλυτερα πραγματα απο την προηγουμενη μεταμοσχευση σου.Εν τω μεταξυ δεν μιλησα καθολου με τον γιατρο παρα μονο με τον διευθυντη της κλινικης μιας κ ημουν ευκολη περιπτωση κ ειχα προβλημα μονο σε κροταφους.Οπως εχω πει αν κ το αποτελεσμα ειναι καλο δεν θα το σκεφτω πολυ για την 2η μεταμοσχευση.Δεν υπαρχει λογος να κοιταξω για καπου αλλου.Το μονο που θα αλλαζα ομως ειναι η εποχη που θα εκανα μεταμοσχευση.Λογω δουλειας και λογω ηλιου με κουρασε κ με ανγχωσε λιγο ολη αυτη η κατασταση.Καλο θα ειναι να πας μια βολτα απο εκει να σου κανουν μια μετρηση για να κανεις ενα υπολογισμο να μιλησεις και μαζι τους κ αποφασιζεις.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Η αλήθεια είναι οτι ήδη έχω επικοινωνήσει τηλεφωνικώς μαζί τους και έχουμε ορίσει άτυπα την ημερομηνία 2 Σεπτεμβρίου που ξεκινάει η άδεια μου. Ωστόσο στην κοπέλα που μου πήρε τηλέφωνο της τόνισα οτι την μεταμόσχευση θα μου την κάνει αυστηρά ο ίδιος Γιατρός που μου την είχε κάνει τότε. Ο Dr Π************ου. Μου είπε οτι θα με ξαναπάρει τώρα τον Αύγουστο για να επισημοποιήσουμε τις λεπτομέρειες αλλά και να δεί πότε παίζουν οι άδειες των γιατρών. Μακάρι να έχει προχωρήσει ενα βήμα μπροστά η D** αφενώς γιατί χαρίζει χαμόγελα σε ευχαριστημένους ασθενής, και αφετέρου γιατί πάει ψηλά την Ελλάδα διεθνώς. Επειδή παρακολουθώ τα σεμινάρια τους, κορυφαίοι γιατροί παρεβρίσκονται κάθε φορά σε αυτά, ενώ και πολύ διάσημοι έχουν προτιμήσει την συγκεκριμένη κλινική. Εσυ πως και έκανες δωρεάν μεταμόσχευση; Ήταν κάποια μορφής προσφορά;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Ειχα κερδισει τον διαγωνισμο για την δωρεαν μεταμοσχευση που θα γινοταν στο συνεδριο της DHI αρχες Ιουνιου αλλα λογω της αποστασης κ λογω καποιας δουλειας που ειχα συμφωνησαμε με τον διευθυντη της εταιριας και την καναμε 2 μερες αργοτερα.Εννοειται οτι τους ειπα οτι ειμαι καποια χρονια μελος στο site και συμφωνησαμε με τον διευθυντη οτι θα γραφω μονο αληθεια και μαλιστα μου εκανε εντυπωση οταν μου ειπε οτι ακομα κ μετριο αν βγει το αποτελεσμα,να το πω.Οπως εχω ξαναπει κατα την αποψη μου,η διαδικασια της μεταμοσχευσης εχει απλοποιηθει και ειναι η μονη ΘΕΡΑΠΕΙΑ η οποια εχει αποτελεσμα και δεν εχει τις παρενεργειες των χημικων.
 

Gio

New Member
Aυτό περι απλοποίησης ισχύει. Στα 5 χρόνια που έχω κάνει την μεταμόσχευση κανείς δεν είχε υποπτευθεί το παραμικρό. Ωστόσο τώρα πια μετά και απο κάποιες απώλειες χρησιμοποιώ και toppik για να καλύψω τα κενά. Πριν ένα μήνα τα ξύρισα εντελώς και δεν φαινόταν το παραμικρό σημάδι στην δότρια. Οπότε +1 για αυτό. Η τεχνική σε σένα ήταν η Direct-in? σου έβγαζαν το μόσχευμα απο την δότρια και κατευθείαν στον implanter και στην λήπτρια; ή μεσολαβούσε κάποια επεξεργασία των μοσχευμάτων;
Σορρυ που σου τα "πρίζω" αλλά ψιλο-αγχώνομαι τελευταία, λες και είμαι πρωτάρης..χεχεχε.
 

panagiotis32

New Member
Γεια σας παιδια και από εμένα!
Σκέφτομαι να κάνω και εγώ μεταμόσχευση στην D..I και έχω μια εβδομάδα άδεια από την δουλειά.
Προλαβαίνω να την κάνω?
Δηλαδή θα φαίνεται ότι έχω κάνει?
Το πρόβλημά μου είναι κυρίως οι κρόταφοι και παλαιότερα χρησιμοποιούσα regain αλλά τώρα πλέον τίποτε και τα μαλλιά μου αραιώνουν πλέον αρκετά αργά.
Άλλες ερωτήσεις είναι αν χρειάζεται να κουρέψω τα μαλλιά και αν πρέπει για κάποιο διάστημα μετά την μεταμόσχευση να παίρνω κάποια φάρμακα για τις μεταμοσχευμένες τρίχες.
Αν τελικά την κάνω θα ανοίξω ένα thread αν είναι και εγώ και θα βάλω τις σχετικές φώτο.

Ευχαριστώ
 

krhtikos21

Member
panagiotis32 είπε:
Γεια σας παιδια και από εμένα!
Σκέφτομαι να κάνω και εγώ μεταμόσχευση στην D..I και έχω μια εβδομάδα άδεια από την δουλειά.
Προλαβαίνω να την κάνω?
Δηλαδή θα φαίνεται ότι έχω κάνει?
Το πρόβλημά μου είναι κυρίως οι κρόταφοι και παλαιότερα χρησιμοποιούσα regain αλλά τώρα πλέον τίποτε και τα μαλλιά μου αραιώνουν πλέον αρκετά αργά.
Άλλες ερωτήσεις είναι αν χρειάζεται να κουρέψω τα μαλλιά και αν πρέπει για κάποιο διάστημα μετά την μεταμόσχευση να παίρνω κάποια φάρμακα για τις μεταμοσχευμένες τρίχες.
Αν τελικά την κάνω θα ανοίξω ένα thread αν είναι και εγώ και θα βάλω τις σχετικές φώτο.

Ευχαριστώ

προλαβαίνεις φίλε μην αγχώνεσαι.και γενικά μη δίνεις τόσο σημασία γτ σε 10 μέρες το πολύ 14 δε θα φαίνεται τπτ.εμένα η δότρια μου στην βδομάδα εξαφανίστηκε ότι είχε.πρέπει να κουρέψεις τη δότρια σίγουρα τα άλλα μπορείς και όχι.αλλά θα ναι ανομοιόμορφο άρα κόφτα όλα κοντά.σιγά καλοκαίρι είναι.και εγώ δ τα χα κόψει ποτέ ξανά και τώρα ανακάλυψα οτί μου αρέσει.μην γινόμαστε δέσμιοι των άλλων,για το τι θα πουν,γίνονται όλα για κάτι καλύτερο.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Εμενα δεν καταλαβε κανεις τιποτα.Η δοτρια μετα απο 5 μερες ηταν κομπλε και αν θυμαμαι καλα κ η ληπτρια στις 8-9 μερες.Την 1η εβδομαδα δεν βγηκα σχεδον καθολου απο το σπιτι αλλα νομιζω οτι την 4-5η μερα με ενα καπελακι μπορεις πολυ ανετα να βγεις.Φιλε Gio εγινε πρωτα η εξαγωγη η οποια ειχε διαρκεια περιπου 3 ωρες για 706 grafts και μετα ενα διαλειμα και αλλες 2 ωρες περιπου να γινει η εμφυτευση με το implanter.Γεμιζε η βοηθος και ο γιατρος εβαζε.Δεν μου εκανε πρωτα τις τρυπες κ μετα να βαλει το μοσχευμα.....γινοταν ταυτοχρονα με το implanter αυτο.
 

panagiotis32

New Member
Ωραία παιδιά μάλλον θα την κάνω την μεταμόσχευση!
Να ζητήσω κάποιον συγκεκριμένο γιατρό στην D..I?
Ή δεν υπάρχει θέμα γιατρού?
 

krhtikos21

Member
panagiotis32 είπε:
Ωραία παιδιά μάλλον θα την κάνω την μεταμόσχευση!
Να ζητήσω κάποιον συγκεκριμένο γιατρό στην D..I?
Ή δεν υπάρχει θέμα γιατρού?

νομίζω ο Παπανικολάου είναι ο καλύτερος εκεί αλλά θα σου πει αναλυτικότερα ο n094 που τα ξέρει καλύτερα γτ έχει κάνει πολλές εκεί
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
εγω ακομη και τωρα στη θαλλασα προσπαθω να βαζω καπελο και ενα χρονο μετα.Γιατι ο ηλιος κανει και κακο οχι μονο στις μεταμοσχευμενες αλλα ηδη και στις μαμα.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Εμενα μου εκανε ο Ευαγγελατος.Πολυ καλος μου φανηκε και αν ολα πανε καλα αυτος θα μου κανει εννοειται κ την 2η.Το θεμα ηλιος ειναι τεραστιο θεμα παντως και κατα την αποψη μου ο ηλιος μπορει να κανει πολυ χειροτερη ζημια στον οργανισμο απο το να επηρεασει καποιες μεταμοσχευμενες τριχες,το εχω ξαναπει αλλωστε.Φιλε panagiotis 32 οταν πας απο εκει θα μιλησεις με τον διευθυντη της κλινικης και θα σου πει ολες τις λεπτομερειες.Αν θες μπορεις να μιλησεις και με καποιον γιατρο μετα.Καλη επιτυχια σε οτι αποφασισεις.
 
Μπλουζα