Η αναζήτηση και πλέον ΜΜ μου...

koumparos

Well-Known Member
Στους ξένους όμως μια χαρά το δίνουν το ευρωπουλο...ανά μοσχευμα....μετά φταίμε εμείς που τις κλινικές εδώ τις έχουμε τελευταία επιλογή.

@ΑΔΕΡΦΕ άκουσε με και δεν θα χάσεις.Επειδη είμαι μέσα στην αγορά και βλέπω τι ήρθε στην οικονομία και τι ΈΡΧΕΤΑΙ μην βιαστείς να κλείσεις μμ....από το φθινώπορο ξανά κάνε μια βόλτα από τα μαγαζιά εδώ και το συζητάμε...
Να δούμε τότε ποιος θα έχει προτεραιότητα να κάνει μμ και πόσο εύκολα θα ζητάνε το 2ευρω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
2,15 έκανε πρόσφατα γνωστός μου από Θεσσαλονίκη χωρίς φυσικά έξοδα πληρωμένα Hotel,μετακινήσεις.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Για γνωστή ελληνική κλινική μιλάω.
Από 1,70 ξεκινάμε εμείς.
 

lazos07

Member
Εσύ τώρα ρε μεγάλε τι ακριβώς κάνεις?για να καταλάβω.

Συγγνώμη ?
Θα απολογηθώ γι' αυτό που έγραψα ?
Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι να καταλάβεις.
Εγω κανει μμ στον Παπαγγελόπουλο (το έχω αναφέρει σε καποιο θέμα εδώ που έχω δημιουργήσει), κανει συνδυαστική μέθοδος και η τιμή του είναι προσιτή.
Εάν πάει στον γιατρό αυτό είναι κακό να πει ποιος τον σύστησε ή απο που τον έμαθε; Γιατί όπως φάνηκε δεν τον είχε στα υπόψιν.
 

manly_Man

Well-Known Member
2,15 έκανε πρόσφατα γνωστός μου από Θεσσαλονίκη χωρίς φυσικά έξοδα πληρωμένα Hotel,μετακινήσεις.

πολυ υψηλη η τιμη των 2+ ευρω / graft για Ελλαδα, καλυτερα τοτε στην Κυπρο ή και σε καποιες κλινικες Τουρκια που προσφερουν αξιοπρεπη αποτελεσματα σε οικονομικες τιμες!
 

vlafo

Well-Known Member
πολυ υψηλη η τιμη των 2+ ευρω / graft για Ελλαδα, καλυτερα τοτε στην Κυπρο ή και σε καποιες κλινικες Τουρκια που προσφερουν αξιοπρεπη αποτελεσματα σε οικονομικες τιμες!
Ελλάδα με την παρούσα οικονομική κατάσταση και τις δυνατότητες που υπάρχουνε η σωστή ορθολογική τιμή είναι από 1.2-1.6.max/g.
Ακόμα και αν ο κ.Αναστασάκης (που είναι ανεβασμένος στα μάτια μου)και είναι απόλυτα εξειδικευμενος στο κομμάτι των μμ και φαίνεται παθιασμένος σε αυτό που κάνει,αν καταλάβει ότι η αξία και η παροχή υπηρεσιών που επικαλέστηκε οτι προσφέρει και ΑΞΙΖΕΙ και δεν εχω κανένα απολύτως λόγο να το αμφισβητήσω,πρέπει να αντιστοιχεί με το ανάλογο οικονομικό μοντέλο που επικρατεί στην πατρίδα μας.
Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση οι ασθενείς θα πηγαίνουν Τουρκία και Κύπρο βλέποντας κατά κύριο λόγο το πορτοφόλι τους.
Αυτή είναι η αλήθεια και πρέπει να λέγεται.
 

manly_Man

Well-Known Member
Ελλάδα με την παρούσα οικονομική κατάσταση και τις δυνατότητες που υπάρχουνε η σωστή ορθολογική τιμή είναι από 1.2-1.6.max/g.
Ακόμα και αν ο κ.Αναστασάκης (που είναι ανεβασμένος στα μάτια μου)και είναι απόλυτα εξειδικευμενος στο κομμάτι των μμ και φαίνεται παθιασμένος σε αυτό που κάνει,αν καταλάβει ότι η αξία και η παροχή υπηρεσιών που επικαλέστηκε οτι προσφέρει και ΑΞΙΖΕΙ και δεν εχω κανένα απολύτως λόγο να το αμφισβητήσω,πρέπει να αντιστοιχεί με το ανάλογο οικονομικό μοντέλο που επικρατεί στην πατρίδα μας.
Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση οι ασθενείς θα πηγαίνουν Τουρκία και Κύπρο βλέποντας κατά κύριο λόγο το πορτοφόλι τους.
Αυτή είναι η αλήθεια και πρέπει να λέγεται.
συμφωνω απολυτα, θα πρεπει οι κλινικες στην Ελλαδα να προσαρμοσουν στην πραγματικοτητα και να λαβουν υποψιν τους μισθους του μεσου ελληνα, αλλιως να μην εχουν παραπονο μετα αν πηγαινουν οι ελληνες Κύπρο ή Τουρκια για μεταμοσχευσεις!
 

vlafo

Well-Known Member
Να προσθέσω ότι ακόμα και πολλοί που τα έχουνε τα λεφτά δεν είναι διατεθειμένοι να τα δώσουνε γιατι θεωρούνε υπερκοστολογημένες και υπερτιμημένες αυτές τις υπηρεσίες.
Δεν λέω ότι δεν το αξίζουνε παραθέτω απλά την πραγματικότητα.
 

Hairsick

Active Member
Αν ληφθεί υπόψιν ότι στο εξωτερικό στην τιμή συμπεριλαμβάνονται τα έξοδα μετακίνησης και διαμονής τότε η διαφορά per graft μεγαλώνει. Βέβαια και εδώ οι κλινικές εφαρμόζουν ανάλογες πρακτικές για τους αλλοδαπούς ιατρικούς επισκέπτες. Φαίνεται να είναι διαδεδομένη πρακτική προσέλκυσης των κλινικών γενικότερα.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Αν ληφθεί υπόψιν ότι στο εξωτερικό στην τιμή συμπεριλαμβάνονται τα έξοδα μετακίνησης και διαμονής τότε η διαφορά per graft μεγαλώνει. Βέβαια και εδώ οι κλινικές εφαρμόζουν ανάλογες πρακτικές για τους αλλοδαπούς ιατρικούς επισκέπτες. Φαίνεται να είναι διαδεδομένη πρακτική προσέλκυσης των κλινικών γενικότερα.

Ναι,κατεβαίνει στο 1,50 ευρώ αν βάλεις τις μετακινήσεις,Αεροδρόμιο και διαμονή + ταξί από αεροδρόμιο και προς.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Kαι εσένα η δουλειά σου είναι πια ακριβώς?να ενημερώνεις τον κόσμο εδώ μέσα για τον γιατρό αυτό?λέγοντας ότι αν πάει να αναφέρει τα στοιχεία σου?κλείνοντας και ματάκι?ρε πας καλά ? Και βέβαια θα απολογηθείς για αυτό που έγραψες..αν δουλεύεις εκεί η όποιο άλλο όφελος έχεις πρέπει να το πεις ,όπως άλλοι που έχουν σχέση με κλινικές.το κατάλαβες?
Συγγνώμη ?
Θα απολογηθώ γι' αυτό που έγραψα ?
Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι να καταλάβεις.
Εγω κανει μμ στον Παπαγγελόπουλο (το έχω αναφέρει σε καποιο θέμα εδώ που έχω δημιουργήσει), κανει συνδυαστική μέθοδος και η τιμή του είναι προσιτή.
Εάν πάει στον γιατρό αυτό είναι κακό να πει ποιος τον σύστησε ή απο που τον έμαθε; Γιατί όπως φάνηκε δεν τον είχε στα υπόψιν.
 

Stratos

Well-Known Member
Πηγαινε φιλε στο Υαμαν στην Κωνσταντινούπολη. 1 ευρω το graft, μια συνεδρια θα κανεις, χρησιμοποιεί μηχανημα για εξαγωγη και πολυ καλα αποτελέσματα.
 

lazos07

Member
Kαι εσένα η δουλειά σου είναι πια ακριβώς?να ενημερώνεις τον κόσμο εδώ μέσα για τον γιατρό αυτό?λέγοντας ότι αν πάει να αναφέρει τα στοιχεία σου?κλείνοντας και ματάκι?ρε πας καλά ? Και βέβαια θα απολογηθείς για αυτό που έγραψες..αν δουλεύεις εκεί η όποιο άλλο όφελος έχεις πρέπει να το πεις ,όπως άλλοι που έχουν σχέση με κλινικές.το κατάλαβες?

Αγαπητέ aeratos28,
Αρχικά επειδή δεν γνωριζόμαστε θα ήταν καλό να αλλάξεις το τρόπο γραφής σου και το ύφος σου. Εάν δεν μπορείς, τότε καλύτερα μην απαντάς.
Σε ενα forum ο καθένας εκφράζεται ελεύθερα αρκεί τα λεγόμενά του να μην προσβάλουν κανέναν. Εγώ δεν πρόσβαλα και δεν έφερα σε δύσκολη θέση κανέναν, αντίθετα με εσένα.

Είναι η τελευταία φορά που σου απαντάω γι' αυτό το θέμα κι αυτό μόνο και μόνο γιατί γίνεσαι προσβλητικός και θίγεις ανευ λόγου.
Εκτός από την εξέταση, την μεταμόσχευση και την παρακολούθηση που είχα μετά δεν έχω και δεν είχα καμία άλλη ανάμειξη με την κλινική και τον γιατρό.

1) όπως μπορείς να δεις εδώ: https://www.hairlossgr.com/forum/threads/Ήρθε-και-η-δική-μου-ώρα-Μεταμόσχευση-έγινε-02-2019.12118/
έχω κάνει την μεταμόσχευση μου από τον 02/2019 και έχω ανοίξει το παράπανω θέμα από τον 01/2019. Λες τώρα τον 06/2020 να με έπιασε ξαφνικά να κάνω διαφήμιση εάν είχα όφελος όπως αναφέρεις ; (μιας που μου το θύμισες μπορει να ανεβασω κ καμια φωτό για την εξέλιξη :p )

2) Επίσης, όπως μπορείς να δεις εδω: https://www.hairlossgr.com/forum/threads/scalp-micropigmentation-στην-dhi.7647/page-8#post-229956 έχω αναφέρει και το smp που έχω κάνει σε "ανταγωνίστρια" κλινική και δεν είχα κανένα θέμα να το αναφέρω.

Δεν γνωρίζω τι σε οδήγησε να εκφραστείς 2 φορές έτσι, αναμένω όμως να ανακαλέσεις.

Σε ευχαριστώ,

Λάζαρος.
 

aeratos28

Just aeratos
Ρε κάνε μας την χάρη που θα ανακαλέσω κιόλας..κουτοπονηριες με κλείσιμο ματάκι και πήγαινε και να αναφέρεις το όνομα μου εμένα δεν μου αρέσουν καθόλου.
Σε ένα συμφωνώ.στο ότι αν δεν μπορώ να αλλάξω ύφος κτλ να μην απαντήσω.
Οκ δεν απαντάω.
 

Hairsick

Active Member
Για να ξανάπεσω μεσα
Ο πρώτος σου έδωσε 2500€ για μια συνέδρια και ο δεύτερος πανω απο 6000€ .
Πάντως και αυτο που σου ειπε ο Παπανικολαου στέκει. Απλα δε θα δεις άμεσο αποτέλεσμα.
Επικοινώνησα με τον γιατρό για το θέμα της μιας συνεδρίας και μου είπε ότι μπορώ να κάνω 2 ήμερη. Οπότε πλέον κλείνω προς αυτή την λύση.
 

Georgie

Well-Known Member
Επικοινώνησα με τον γιατρό για το θέμα της μιας συνεδρίας και μου είπε ότι μπορώ να κάνω 2 ήμερη. Οπότε πλέον κλείνω προς αυτή την λύση.
Διήμερη υποθέτω στα 4000
Κοίτα γενικά εμένα μου άφησε πολύ καλή εντύπωση σα γιατρός και σα χαρακτήρας .
Έχει δώσει πολύ καλά αποτελέσματα .
 

Hairsick

Active Member
Διήμερη υποθέτω στα 4000
Κοίτα γενικά εμένα μου άφησε πολύ καλή εντύπωση σα γιατρός και σα χαρακτήρας .
Έχει δώσει πολύ καλά αποτελέσματα .
Κι εμένα μου έκανε εντύπωση και καλύπτει τα στάνταρ/θέλω που έχω θέσει για την επέμβαση: Εμπειρία, fue, αποτελέσματα στο site, κόστος, Ελλάδα(nice to have).
 

Georgie

Well-Known Member
Κοιτα όπως σου είπα το θεμα ειναι που θα νιώσεις εμπιστοσύνη.
Επιλογές υπαρχουν στην Ελλαδα πάντως
Και οι δυο που εχεις κανει φαίνονται απο τις καλυτερες .
Up to you !
 

Hairsick

Active Member
Κοιτα όπως σου είπα το θεμα ειναι που θα νιώσεις εμπιστοσύνη.
Επιλογές υπαρχουν στην Ελλαδα πάντως
Και οι δυο που εχεις κανει φαίνονται απο τις καλυτερες .
Up to you !
Ο κύβος ερρίφθη, Σάββατο η επέμβαση με LP.
Wish me luck.
 
Μπλουζα