Η Διαδικασiα μου 2149 μοσχευμάτων με τήν HDC

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Alex1

New Member
Γεια σας ,

Το όνομα μου είναι Αλέξανδρος και εργάζομαι στην HDC ως σύμβουλος μεταμοσχεύσεων για την Αγγλική αγορά.

Ο σκοπός του πόστ δεν είναι για να αντικαταστήσω την πολυαγαπημένη μας Σούζη αλλά για να δώσουμε ακόμα ένα παράδειγμα της δουλειάς που γίνετε εδω στην HDC από την αρχή μέχρι το τέλος.

Με λίγα λόγια την 1η και 2η Ιουλίου 2010 μετεπήδησα από τα καθήκοντα μου ως σύμβουλος στον ρόλο του ασθενή. Ο στόχος ήταν να αποκατασταθεί το μπροστινό τρίγωνο μαζί με την εμπρόσθια γραμμή οριοθέτησης με περίπου 2000 μοσχεύματα χρησιμοποιώντας την μέθοδο FUE .

Το αποτέλεσμα ήταν 2149 μοσχεύματα ως εξής

Μονά Τριχοθυλακια 795
Διπλά Τριχοθυλακια 1133
Τριπλά Τριχοθυλακια 221

Θα προσπαθήσω να ανεβάζω συχνά φωτογραφίες δείχνοντας την πρόοδο μου. Έτσι θα έχετε μια ολοκληρωμένη εικόνα των διάφορων σταδίων της μεταμόσχευσης μου από την αρχή μέχρι και το τελικό αποτέλεσμα

Επίσης είμαι στην διάθεση σας για την προσωπική μου γνώμη και σε άλλα Θέματα.

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Αλέξανδρος
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Alex1

New Member
Απ: Η Διαδικασiα μου 2149 μοσχευμάτων με τήν HDC

Alex1 είπε:
Γεια σας ,

Το όνομα μου είναι Αλέξανδρος και εργάζομαι στην HDC ως σύμβουλος μεταμοσχεύσεων για την Αγγλική αγορά.

Ο σκοπός του πόστ δεν είναι για να αντικαταστήσω την πολυαγαπημένη μας Σούζη αλλά για να δώσουμε ακόμα ένα παράδειγμα της δουλειάς που γίνετε εδω στην HDC από την αρχή μέχρι το τέλος.

Με λίγα λόγια την 1η και 2η Ιουλίου 2010 μετεπήδησα από τα καθήκοντα μου ως σύμβουλος στον ρόλο του ασθενή. Ο στόχος ήταν να αποκατασταθεί το μπροστινό τρίγωνο μαζί με την εμπρόσθια γραμμή οριοθέτησης με περίπου 2000 μοσχεύματα χρησιμοποιώντας την μέθοδο FUE .

Το αποτέλεσμα ήταν 2149 μοσχεύματα ως εξής

Μονά Τριχοθυλακια 795
Διπλά Τριχοθυλακια 1133
Τριπλά Τριχοθυλακια 221

Θα προσπαθήσω να ανεβάζω συχνά φωτογραφίες δείχνοντας την πρόοδο μου. Έτσι θα έχετε μια ολοκληρωμένη εικόνα των διάφορων σταδίων της μεταμόσχευσης μου από την αρχή μέχρι και το τελικό αποτέλεσμα

Επίσης είμαι στην διάθεση σας για την προσωπική μου γνώμη και σε άλλα Θέματα.

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Αλέξανδρος
 

Συνημμένα

  • Before left.JPG
    Before left.JPG
    110.5 KB · Προβολές: 78

Alex1

New Member
Απ: Η Διαδικασiα μου 2149 μοσχευμάτων με τήν HDC

1η Μερα διαδικασιας
 

Συνημμένα

  • Day one front.JPG
    Day one front.JPG
    105.4 KB · Προβολές: 95

Alex1

New Member
Απ: Η Διαδικασiα μου 2149 μοσχευμάτων με τήν HDC

Τρεις μερεσ μετα
 

Συνημμένα

  • 3 days after front.JPG
    3 days after front.JPG
    103.4 KB · Προβολές: 86

Alex1

New Member
Απ: Η Διαδικασiα μου 2149 μοσχευμάτων με τήν HDC

Μια εβδομαδα μετα
 

Συνημμένα

  • 7 days post op right.JPG
    7 days post op right.JPG
    106.4 KB · Προβολές: 82
  • Donor 7 days post op.JPG
    Donor 7 days post op.JPG
    108.5 KB · Προβολές: 121

max_os

New Member
Απ: Η Διαδικασiα μου 2149 μοσχευμάτων με τήν HDC

hello Alex1
ευχομαι ολα να πανε κατ'ευχην.

Να ρωτήσω με την ευκαιρία και κάτι. Από την κλινική μου είπαν ότι το αποτέλεσμα μια μεταμ/σης φαίνειται πάνω στον χρόνο.
- Από το φόρουμ όμως και συγκεκριμένα από τήν αποψη του tropheus (και όχι μόνο) φαίνεται ότι μετά τον 1 1/2 χρόνο φαίνεται ποιες τριχούλες τελικά θα επιζήσουν με τα την Η/Τ.
Τί τελικά ισχύει? Τελικό αποτέλεσμα θα πάρουμε στον χρόνο ή στον ενάμιση χρόνο?
Ποια η άποψή σου στο θέμα?

Μάχος
 

kotsios

New Member
Απ: Η Διαδικασiα μου 2149 μοσχευμάτων με τήν HDC

Γεία σου Αλέξανδρε,

Εύχομαι ολα να πάνε όπως το επιθυμείς. Τα αποτελέσματα της HDC που έχουμε δεί μέχρι τώρα είναι από τα καλύτερα... μόνο να μην ήταν τόσο υψηλό το κόστος!

Δύο γρήγορες ερωτήσεις αν μπορώ:
1. Γιατί επέλεξες FUE αντί Strip? (Εικάζω οτι στη δική σου περίπτωση το υψηλότερο κόστος για FUE δεν ήταν ανατρεπτικός παραγοντας ;) )
2. Οι "Ειδικές Προσφορές για το μήνα Ιούνιο" (απο ιστοσελίδα της HDC) τι περιλάμβαναν? Ισχύουν κ για τον Ιούλιο?

Οι απαντήσεις κάποιου που φοράει και τα δύο καπέλα (σύμβουλος και ασθενής) είναι πάντοτε ενδιαφέρουσες. :)

Κ.

[/quote]
 

kwstas34

New Member
Απ: Η Διαδικασiα μου 2149 μοσχευμάτων με τήν HDC

μην υποτιμάτε την νοημοσύνη μας ... ;) 8)
 

Jakard

New Member
Απ: Η Διαδικασiα μου 2149 μοσχευμάτων με τήν HDC

kotsios είπε:
Γεία σου Αλέξανδρε,

Εύχομαι ολα να πάνε όπως το επιθυμείς. Τα αποτελέσματα της HDC που έχουμε δεί μέχρι τώρα είναι από τα καλύτερα... μόνο να μην ήταν τόσο υψηλό το κόστος!

Δύο γρήγορες ερωτήσεις αν μπορώ:
1. Γιατί επέλεξες FUE αντί Strip? (Εικάζω οτι στη δική σου περίπτωση το υψηλότερο κόστος για FUE δεν ήταν ανατρεπτικός παραγοντας ;) )
2. Οι "Ειδικές Προσφορές για το μήνα Ιούνιο" (απο ιστοσελίδα της HDC) τι περιλάμβαναν? Ισχύουν κ για τον Ιούλιο?

Οι απαντήσεις κάποιου που φοράει και τα δύο καπέλα (σύμβουλος και ασθενής) είναι πάντοτε ενδιαφέρουσες. :)

Κ.
[/quote]


Ναι σιγουρα *** κιπριε σε εμας ιρθες να πουλησεις μαρκετινγκ ξες ποιοι ειμαστε εμεις και πας να μας δουλεψεις , 10 φορες την μερα βλεπουμε *** σαν εσενα βλεπεις κανεναν να εχει τσιμπισει ? Θα ερθω να κανς εμφυτευσει στην HDC της Κυπρου δεν θα παω ελβετια η Αμερικη Η Καναδα αν θελω να κανω ....ΔΕΝ.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Η Διαδικασiα μου 2149 μοσχευμάτων με τήν HDC

Jakard είπε:
Ναι σιγουρα βλακα κιπριε σε εμας ιρθες να πουλησεις μαρκετινγκ ξες ποιοι ειμαστε εμεις και πας να μας δουλεψεις , 10 φορες την μερα βλεπουμε τσιρακια σαν εσενα βλεπεις κανεναν να εχει τσιμπισει ? Θα ερθω να κανς εμφυτευσει στην HDC της Κυπρου δεν θα παω ελβετια η Αμερικη Η Καναδα αν θελω να κανω ....ΔΕΝ.

καλυτερα να αποφευγονται τετοιες εκφρασεις....!!!!
και γιατι τον βριζεις τον ανθρωπο τι σου εκανε????
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Η Διαδικασiα μου 2149 μοσχευμάτων με τήν HDC

τι γινεται εδω ρε....χαλαρωσε ρε φιλε.....ειπαμε....
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Η Διαδικασiα μου 2149 μοσχευμάτων με τήν HDC

Panos1982 είπε:
[quote author=Jakard link=topic=2001.msg36838#msg36838 date=1278756345]
Ναι σιγουρα βλακα κιπριε σε εμας ιρθες να πουλησεις μαρκετινγκ ξες ποιοι ειμαστε εμεις και πας να μας δουλεψεις , 10 φορες την μερα βλεπουμε τσιρακια σαν εσενα βλεπεις κανεναν να εχει τσιμπισει ? Θα ερθω να κανς εμφυτευσει στην HDC της Κυπρου δεν θα παω ελβετια η Αμερικη Η Καναδα αν θελω να κανω ....ΔΕΝ.

καλυτερα να αποφευγονται τετοιες εκφρασεις....!!!!
και γιατι τον βριζεις τον ανθρωπο τι σου εκανε????
[/quote]

Φαντάζομαι ότι ο φίλος Jakard πειράχτηκε γιατί βλέπει από το πουθενά το χρήστη kotsios με 1 post να αβαντάρει λίγο κουτοπόνηρα :mad: :mad: :mad: (και μάλλον δεν έχει άδικο που πειράχτηκε).
Απλά θα μπορούσε λίγο πιο ήρεμα ...
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Η Διαδικασiα μου 2149 μοσχευμάτων με τήν HDC

Ρε συ Jakard ειναι συμπεριφορά αυτη;ΕΛΕΟΣ ???
 

kotsios

New Member
Απ: Η Διαδικασiα μου 2149 μοσχευμάτων με τήν HDC

Ναι σιγουρα κιπριε σε εμας ιρθες να πουλησεις μαρκετινγκ ξες ποιοι ειμαστε εμεις και πας να μας δουλεψεις , 10 φορες την μερα βλεπουμε σαν εσενα βλεπεις κανεναν να εχει τσιμπισει ? Θα ερθω να κανς εμφυτευσει στην HDC της Κυπρου δεν θα παω ελβετια η Αμερικη Η Καναδα αν θελω να κανω ....ΔΕΝ.


Jack-ass και οχι Jackard έπρεπε να λέγεσαι!!!
Με ξέρεις προσωπικά και απο παιδί και με αποκαλείς βλάκα??
Τσιράκια πάντως έχω 7 κ στην Αμερική ήμουν 5 χρόνια κ ξέρω και εκεί τα δεδομένα.

Καλύτερα να ζητήσεις επαγγελματική βοήθεια δίοτι φαίνεται ότι τη χρειάζεσαι περισσότερο απο τα μαλλιά.
Το επίπεδο ωριμότητας σου πρέπει να είναι σε πολύ υψηλό επίπεδο!!

ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΚΤΩ...
Με τσάκωσες... εγώ κι το υπολοιπο μισό εκ. εργατικό δυναμικό στην Κύπρο "δουλεύουμε" για την HDC.
Στο κάτω-κάτω αυτό ήταν και το 1ο μου post, πράγμα το οποίο επιβεβαιώνει τα πάντα... έχετε δίκαιο έπρεπε να κανω καμία δεκαρία σε άλλα θέματα και μετά σε αυτό που ήταν απο τα πιο πρόσφατα και με ενδιαφέρει άμεσα.

Απολογούμαι στους υπόλοιπους "παρευρισκομένους" αλλά πρώτη φορά αντιμετωπίζω τέτοια εχθρική συμπεριφορά χώρίς κανένα λόγο.

Κ.
 

kabamarou

Member
Απ: Η Διαδικασiα μου 2149 μοσχευμάτων με τήν HDC

Μα καταρχάς ο άνθρωπος το λέει στα ίσια ότι δουλεύει στην hdc και δεν πάει να το κρύψει οπότε μου φαίνεται πολύ παράξενη αυτή η αντιμετώπιση.

Τώρα για το αν έβαλε τόσα μοσχεύματα η παραπάνω αυτό μόνο η κλινική και αυτός το ξέρει.
 

aleksandros

New Member
Απ: Η Διαδικασiα μου 2149 μοσχευμάτων με τήν HDC

Αlex1 τοσο καιρο περιμενουμε να δουμε καποιο βιντεο απο μεταμοσχευση στην HDC και ακομα περιμενουμε.....
 

Άκης

Administrator
Απ: Η Διαδικασiα μου 2149 μοσχευμάτων με τήν HDC

Jakard είπε:
Ναι σιγουρα *** κιπριε σε εμας ιρθες να πουλησεις μαρκετινγκ ξες ποιοι ειμαστε εμεις και πας να μας δουλεψεις , 10 φορες την μερα βλεπουμε *** σαν εσενα βλεπεις κανεναν να εχει τσιμπισει ? Θα ερθω να κανς εμφυτευσει στην HDC της Κυπρου δεν θα παω ελβετια η Αμερικη Η Καναδα αν θελω να κανω ....ΔΕΝ.
Jakard δεν είναι συμπεριφορά αυτήν. Μπορείς να λες την γνώμη σου και χωρίς να προσβάλλεις τον άλλον.
2 μέρες εκτός για να ηρεμήσεις...
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Η Διαδικασiα μου 2149 μοσχευμάτων με τήν HDC

Για ηρεμιστε λιγο . . . παιδες
δεν ειμαστε εδω για να μαλωνουμε αλλα για να αλλαζουμε αποψεις

δεν ειναι απαραιτητο να συμφωνουν ολοι

αυτο με τις κλινικες μεταμοσχευσης εχει παραγινει και μαλλον θα ληφθουν μετρα
και εγω εκνευριζομαι απο "περιεργα" μελη
τα πραγματα ειναι πολυ λεπτα και δεν βοηθατε , πιστευω το φορουμ εδειξε καλη θεληση
ολον αυτον τον καιρο

ηδη εχω εισηγηθει καποια πραγματα στον ακη
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα