Η Διαδικασiα μου 2149 μοσχευμάτων με τήν HDC

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Alex1

New Member
Απ: Η Διαδικασiα μου 2149 μοσχευμάτων με τήν HDC

Γεια σας,

Προς Μάχο

Η θεωρία λέει πως στους 3 μήνες από την ημέρα τις διαδικασίας αρχίζει φύτρωση της τάξης του 30% και μετά σταδιακά ανά μήνα ένα 10%. Στην HDC το αναμενόμενο αποτέλεσμα βρίσκεται στους 9-12 μήνες. Υπάρχουν περιορισμένες περιπτώσεις όχι όμως απίθανες όπου η φύτρωση είναι κάπως πιο αργή και η οποία μπορεί να φτάσει και τους 15 μήνες.

Προς Kotsios

Στην δική μου περίπτωση επιλέχτηκε η μέθοδος FUE για δυο λόγους και έχεις δίκαιο το κόστος δεν ήταν ένας από αυτούς.

Την 1η και 2η Ιουλίου δεν υπήρχαν προγραμματισμένες διαδικασίες FUE αλλά μοναχά Strip και μάλιστα την 1η μέρα ένα μεγάλο Strip των 4000 μοσχευμάτων. Αν προσέξετε την φωτογραφία της 1ης ημέρας είχε αποκατασταθεί μόνο η μισή εμπρόσθια γραμμή οριοθέτησης με μονά τριχοθυλάκια και λίγο πιο πίσω με διπλά και τριπλά. Το σύνολο της πρώτης ημέρας ήταν μόνο 686 μοσχεύματα.

Την δεύτερη ημέρα είχαμε μόνο ένα μικρό Strip 1700 μοσχευμάτων ούτος ώστε η ομάδα μπόρεσε με περισσότερη άνεση να κάνει την υπόλοιπη εξαγωγή των 1463 μοσχευμάτων για την αποκατάσταση.

Ο δεύτερος λόγος ήταν επειδή είχα την τύχη αυτές τις δυο μέρες να επισκέπτεται την Κύπρο ο Dr. Cole o οποίος και δοκίμασε κάποια καινούργια εργαλεία εξαγωγής μοσχευμάτων τα οποία είναι σε ανάπτυξη.

Όσο αφορά τες προσφορές έχει ξεκινήσει στην Κύπρο μια με έκπτωση της τάξης των 700 ευρώ δια διαδικασίες άνω των 2000 μοσχευμάτων που θα κλείσουν με προκαταβολή μέχρι και τις 13 Αυγούστου 2010 και θα διεξαχθούν μέχρι την 29 Οκτωβρίου 2010.

Φυσικά η προσφορά ισχύει και για τα μελή του φόρουμ και θα αναρτηθεί στην ιστοσελίδα μας απο αύριο.

Μετά χαράς

Αλέξανδρος
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΚΩΝ/ΝΟΣ

New Member
Απ: Η Διαδικασiα μου 2149 μοσχευμάτων με τήν HDC

Γεια σου Αλεξ

Έχω μια απορία, δεν βρήκατε ούτε ένα τετραπλό ή απλά δεν τα θέλατε
 

Jakard

New Member
Απ: Η Διαδικασiα μου 2149 μοσχευμάτων με τήν HDC

kotsios είπε:
Ναι σιγουρα κιπριε σε εμας ιρθες να πουλησεις μαρκετινγκ ξες ποιοι ειμαστε εμεις και πας να μας δουλεψεις , 10 φορες την μερα βλεπουμε σαν εσενα βλεπεις κανεναν να εχει τσιμπισει ? Θα ερθω να κανς εμφυτευσει στην HDC της Κυπρου δεν θα παω ελβετια η Αμερικη Η Καναδα αν θελω να κανω ....ΔΕΝ.


Jack-ass και οχι Jackard έπρεπε να λέγεσαι!!!
Με ξέρεις προσωπικά και απο παιδί και με αποκαλείς βλάκα??
Τσιράκια πάντως έχω 7 κ στην Αμερική ήμουν 5 χρόνια κ ξέρω και εκεί τα δεδομένα.

Καλύτερα να ζητήσεις επαγγελματική βοήθεια δίοτι φαίνεται ότι τη χρειάζεσαι περισσότερο απο τα μαλλιά.
Το επίπεδο ωριμότητας σου πρέπει να είναι σε πολύ υψηλό επίπεδο!!

ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΚΤΩ...
Με τσάκωσες... εγώ κι το υπολοιπο μισό εκ. εργατικό δυναμικό στην Κύπρο "δουλεύουμε" για την HDC.
Στο κάτω-κάτω αυτό ήταν και το 1ο μου post, πράγμα το οποίο επιβεβαιώνει τα πάντα... έχετε δίκαιο έπρεπε να κανω καμία δεκαρία σε άλλα θέματα και μετά σε αυτό που ήταν απο τα πιο πρόσφατα και με ενδιαφέρει άμεσα.

Απολογούμαι στους υπόλοιπους "παρευρισκομένους" αλλά πρώτη φορά αντιμετωπίζω τέτοια εχθρική συμπεριφορά χώρίς κανένα λόγο.

Κ.

Μηνυματα 4 . Ποστς ¨και τα 4 για την HDC .ΤΕΛΟΣ.Τα παιδια εκτος απο δυο τρεις που ανοικουν στην κλασικη κατηγορια του Ελληνα καταλαβαναι τι ηθελα να πω και αυτο φενεται απο τα ποστς τους ουτως η αλλως χαζοι δεν ειναι . Εχεις ομως και εσυ δικιο αλλα και Ο Admin οτι συμπεριφερθηκα με ασχημο τροπο , Ακομα και αν ειχα δικιο. Συγνωμη απο εσενα αν υπαρχει εστω και μια πιθανοτητα να κανω λαθος συγνωμη και απο τους λιγους που δεν καταλαβαν τον σκοπο του ποστ μου και προσβληθηκαν απο τις εκφρασεις μου , που προσωπικα δεν τις θεωρω καν βρισιες μιλαω πολυ πιο ασχημα στην πραγματικη μου ζωη .
 

Jakard

New Member
Απ: Η Διαδικασiα μου 2149 μοσχευμάτων με τήν HDC

kotsios είπε:
Ναι σιγουρα κιπριε σε εμας ιρθες να πουλησεις μαρκετινγκ ξες ποιοι ειμαστε εμεις και πας να μας δουλεψεις , 10 φορες την μερα βλεπουμε σαν εσενα βλεπεις κανεναν να εχει τσιμπισει ? Θα ερθω να κανς εμφυτευσει στην HDC της Κυπρου δεν θα παω ελβετια η Αμερικη Η Καναδα αν θελω να κανω ....ΔΕΝ.


Jack-ass και οχι Jackard έπρεπε να λέγεσαι!!!
Με ξέρεις προσωπικά και απο παιδί και με αποκαλείς βλάκα??
Τσιράκια πάντως έχω 7 κ στην Αμερική ήμουν 5 χρόνια κ ξέρω και εκεί τα δεδομένα.

Καλύτερα να ζητήσεις επαγγελματική βοήθεια δίοτι φαίνεται ότι τη χρειάζεσαι περισσότερο απο τα μαλλιά.
Το επίπεδο ωριμότητας σου πρέπει να είναι σε πολύ υψηλό επίπεδο!!

ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΚΤΩ...
Με τσάκωσες... εγώ κι το υπολοιπο μισό εκ. εργατικό δυναμικό στην Κύπρο "δουλεύουμε" για την HDC.
Στο κάτω-κάτω αυτό ήταν και το 1ο μου post, πράγμα το οποίο επιβεβαιώνει τα πάντα... έχετε δίκαιο έπρεπε να κανω καμία δεκαρία σε άλλα θέματα και μετά σε αυτό που ήταν απο τα πιο πρόσφατα και με ενδιαφέρει άμεσα.

Απολογούμαι στους υπόλοιπους "παρευρισκομένους" αλλά πρώτη φορά αντιμετωπίζω τέτοια εχθρική συμπεριφορά χώρίς κανένα λόγο.

Κ.

Α και ο νατσουμοτο σιρι Ζακαρτ , ηταν αρχαιος γιαπονεζος φιλοσοφος και σαμουραι που εγινε θρυλος και εξετιας του αλλαξε ολοι η φιλοσοφια ενος λαου και τροπου ζωης καποιον ανθρωπων που απο εκει που αναζητουσαν ανταποκριση στην βια την βρηκαν στην αρμονια της ζωης. Οπως αν ενας Τουρκος χλευαζε τον μακαριο και τους αρχηγους τις Κιπριακης επαναστασης θα θυμωνες ετσι πρεπει να μαθεις να σεβεσαι τους ηρωες καθε λαου . Ουτως η αλλος σωστη συμπεριφορα αξιζει μονο σε αξιους ανθρωπους . Επισης η δημοκρατια εδωσε τα δικαιωμα σε ολους (δυστυχως) να λενε ελευθερα την αποψη τους , οχι ομως να προσπαθουν να χειραγωγεισουν ατομα που τραβανε τον δικο τους πονο . Οποιος καταλαβε καταλαβε. Συγνωμη και παλι προσωπικα για την συμπεριφορα μου . - Two in harmony surpasses one in perfection-
 

jonn70

New Member
Απ: Η Διαδικασiα μου 2149 μοσχευμάτων με τήν HDC

γεια σου Alex1, καλη επιτυχια και απο εμενα. που απο οτι φενεται ειναι αναμενομενη.
σημαντικο βεβαια το οτι η μεταμοσχευση μοιραστηκε σε δυο συνεδριες. βεβαια λενε για fue για τοσα μοσχευματα συνηθως γινεται σε δυο συνεδριες, αλλα καπου θυμαμαι και περιπτωσεις που εχουν γινει σε μια συνεδρια.
 

kotsios

New Member
Απ: Η Διαδικασiα μου 2149 μοσχευμάτων με τήν HDC

Jakard είπε:
[quote author=kotsios link=topic=2001.msg36849#msg36849 date=1278764363]
Ναι σιγουρα κιπριε σε εμας ιρθες να πουλησεις μαρκετινγκ ξες ποιοι ειμαστε εμεις και πας να μας δουλεψεις , 10 φορες την μερα βλεπουμε σαν εσενα βλεπεις κανεναν να εχει τσιμπισει ? Θα ερθω να κανς εμφυτευσει στην HDC της Κυπρου δεν θα παω ελβετια η Αμερικη Η Καναδα αν θελω να κανω ....ΔΕΝ.


Jack-ass και οχι Jackard έπρεπε να λέγεσαι!!!
Με ξέρεις προσωπικά και απο παιδί και με αποκαλείς βλάκα??
Τσιράκια πάντως έχω 7 κ στην Αμερική ήμουν 5 χρόνια κ ξέρω και εκεί τα δεδομένα.

Καλύτερα να ζητήσεις επαγγελματική βοήθεια δίοτι φαίνεται ότι τη χρειάζεσαι περισσότερο απο τα μαλλιά.
Το επίπεδο ωριμότητας σου πρέπει να είναι σε πολύ υψηλό επίπεδο!!

ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΚΤΩ...
Με τσάκωσες... εγώ κι το υπολοιπο μισό εκ. εργατικό δυναμικό στην Κύπρο "δουλεύουμε" για την HDC.
Στο κάτω-κάτω αυτό ήταν και το 1ο μου post, πράγμα το οποίο επιβεβαιώνει τα πάντα... έχετε δίκαιο έπρεπε να κανω καμία δεκαρία σε άλλα θέματα και μετά σε αυτό που ήταν απο τα πιο πρόσφατα και με ενδιαφέρει άμεσα.

Απολογούμαι στους υπόλοιπους "παρευρισκομένους" αλλά πρώτη φορά αντιμετωπίζω τέτοια εχθρική συμπεριφορά χώρίς κανένα λόγο.

Κ.

Μηνυματα 4 . Ποστς ¨και τα 4 για την HDC .ΤΕΛΟΣ.Τα παιδια εκτος απο δυο τρεις που ανοικουν στην κλασικη κατηγορια του Ελληνα καταλαβαναι τι ηθελα να πω και αυτο φενεται απο τα ποστς τους ουτως η αλλως χαζοι δεν ειναι . Εχεις ομως και εσυ δικιο αλλα και Ο Admin οτι συμπεριφερθηκα με ασχημο τροπο , Ακομα και αν ειχα δικιο. Συγνωμη απο εσενα αν υπαρχει εστω και μια πιθανοτητα να κανω λαθος συγνωμη και απο τους λιγους που δεν καταλαβαν τον σκοπο του ποστ μου και προσβληθηκαν απο τις εκφρασεις μου , που προσωπικα δεν τις θεωρω καν βρισιες μιλαω πολυ πιο ασχημα στην πραγματικη μου ζωη .

Α και ο νατσουμοτο σιρι Ζακαρτ , ηταν αρχαιος γιαπονεζος φιλοσοφος και σαμουραι που εγινε θρυλος και εξετιας του αλλαξε ολοι η φιλοσοφια ενος λαου και τροπου ζωης καποιον ανθρωπων που απο εκει που αναζητουσαν ανταποκριση στην βια την βρηκαν στην αρμονια της ζωης. Οπως αν ενας Τουρκος χλευαζε τον μακαριο και τους αρχηγους τις Κιπριακης επαναστασης θα θυμωνες ετσι πρεπει να μαθεις να σεβεσαι τους ηρωες καθε λαου . Ουτως η αλλος σωστη συμπεριφορα αξιζει μονο σε αξιους ανθρωπους . Επισης η δημοκρατια εδωσε τα δικαιωμα σε ολους (δυστυχως) να λενε ελευθερα την αποψη τους , οχι ομως να προσπαθουν να χειραγωγεισουν ατομα που τραβανε τον δικο τους πονο . Οποιος καταλαβε καταλαβε. Συγνωμη και παλι προσωπικα για την συμπεριφορα μου . - Two in harmony surpasses one in perfection-
[/quote]


Θα μείνω στο προηγούμενο post σου και την απολογία σου. Τα περι δημοκρατίας, φιλοσοφίας, ηρώων και αξιων ανθρωπών και οτι παρερμηνευτηκέ ο φυσιολογικός τρόπος έκφρασής σου τα προσπαιρνω...

Και κάτι για μένα και για τα post mou διότι δεν αξίζει να ξανασχοληθώ μαζί σου... αυτό ενδιαφέρει ενδεχομένως και τα υπόλοιπα λαγωνικά του φόρουμ...

Εγγράφηκα στο φορουμ για ένα μόνο λόγο, να δω αποτελέσματα απο μεταμ. στην HDC διοτι δυστυχώς δεν συναντάς άτομα τα οποία έχουν κάνει μεταμ. στο δρόμο, τουλάχιστον στην Κύπρο.
Ανκαι εγω πιστεύω ότι οι τιμές τους είναι υπερβολικές, οι παράγοντες απόσταση και τα προφανώς καλά αποτελεσμάτα καθιστούν την HDC τη "βέλτιστη" επιλογή στην περίπτωσή μου. Γι' αυτό τα ποστ μου αφορούν και ΘΑ αφορούν επι το πλέιστων την HDC.
Τα λοιπά θέματα του φορούμ που με ενδιαφέρουν, πχ θεραπείες, τα έχω μελετήσει εκτεταμένα... το κάνω εδώ και 7-8 χρόνια. Επιπλέον αυτό δεν είναι το μοναδικό σχετικό φορούμ ή ιστοσελίδα!

Κ.
 

kotsios

New Member
Απ: Η Διαδικασiα μου 2149 μοσχευμάτων με τήν HDC

ΚΩΝ/ΝΟΣ είπε:
κοτσιος

Τι άλλες επιλογές έχεις εκτός από την HDC?

Κων/νος,

Βασικά οι επιλογές μου είναι 2.
Πρώτη επιλογή είναι η HDC για τους λόγους που αναφερα πιο πάνω.
Αν μιλάμε για εξωτερικό, τοτε Feller Medical, NY. Ο λόγος είναι ένας: Έχω ένα φίλο που έκανε εκεί πριν 1.5χρ κ είναι χαπυ. Πήγαμε μαζί για consultation πριν απο 2χρ. αλλα εγώ δεν προχωρησα. Ηταν άψογοι! Φυσικά είναι λίγο πιο ακριβή απο HDC άλλα λίγο πιο φθηνή απο τη μέση καλή κλινική στην Αμερική.
Ο φίλος μου ο οποίος ζεί μόνιμα στην Αμερικη το είχε ψαξει περισσότερο. Αν πραγματικά ενδιαφέρεσαι για Αμερική και east coast συγεκριμένα, πες μου.

Κ.
 

ΚΩΝ/ΝΟΣ

New Member
Απ: Η Διαδικασiα μου 2149 μοσχευμάτων με τήν HDC

σε ευχαριστώ, δεν ενδιαφέρομαι απλά ρώτησα γιατί υπάρχουν και άλλες κλινικές στη Κύπρο και προσπαθώ να μάθω εάν μόνο οι πελάτες τις HDC είναι ευχαριστημένοι από τις 4-5 κλινικές που υπάρχουν
 

Jakard

New Member
Απ: Η Διαδικασiα μου 2149 μοσχευμάτων με τήν HDC

kotsios είπε:
[quote author=Jakard link=topic=2001.msg37052#msg37052 date=1279108905]
[quote author=kotsios link=topic=2001.msg36849#msg36849 date=1278764363]
Ναι σιγουρα κιπριε σε εμας ιρθες να πουλησεις μαρκετινγκ ξες ποιοι ειμαστε εμεις και πας να μας δουλεψεις , 10 φορες την μερα βλεπουμε σαν εσενα βλεπεις κανεναν να εχει τσιμπισει ? Θα ερθω να κανς εμφυτευσει στην HDC της Κυπρου δεν θα παω ελβετια η Αμερικη Η Καναδα αν θελω να κανω ....ΔΕΝ.


Jack-ass και οχι Jackard έπρεπε να λέγεσαι!!!
Με ξέρεις προσωπικά και απο παιδί και με αποκαλείς βλάκα??
Τσιράκια πάντως έχω 7 κ στην Αμερική ήμουν 5 χρόνια κ ξέρω και εκεί τα δεδομένα.

Καλύτερα να ζητήσεις επαγγελματική βοήθεια δίοτι φαίνεται ότι τη χρειάζεσαι περισσότερο απο τα μαλλιά.
Το επίπεδο ωριμότητας σου πρέπει να είναι σε πολύ υψηλό επίπεδο!!

ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΚΤΩ...
Με τσάκωσες... εγώ κι το υπολοιπο μισό εκ. εργατικό δυναμικό στην Κύπρο "δουλεύουμε" για την HDC.
Στο κάτω-κάτω αυτό ήταν και το 1ο μου post, πράγμα το οποίο επιβεβαιώνει τα πάντα... έχετε δίκαιο έπρεπε να κανω καμία δεκαρία σε άλλα θέματα και μετά σε αυτό που ήταν απο τα πιο πρόσφατα και με ενδιαφέρει άμεσα.

Απολογούμαι στους υπόλοιπους "παρευρισκομένους" αλλά πρώτη φορά αντιμετωπίζω τέτοια εχθρική συμπεριφορά χώρίς κανένα λόγο.

Κ.

Μηνυματα 4 . Ποστς ¨και τα 4 για την HDC .ΤΕΛΟΣ.Τα παιδια εκτος απο δυο τρεις που ανοικουν στην κλασικη κατηγορια του Ελληνα καταλαβαναι τι ηθελα να πω και αυτο φενεται απο τα ποστς τους ουτως η αλλως χαζοι δεν ειναι . Εχεις ομως και εσυ δικιο αλλα και Ο Admin οτι συμπεριφερθηκα με ασχημο τροπο , Ακομα και αν ειχα δικιο. Συγνωμη απο εσενα αν υπαρχει εστω και μια πιθανοτητα να κανω λαθος συγνωμη και απο τους λιγους που δεν καταλαβαν τον σκοπο του ποστ μου και προσβληθηκαν απο τις εκφρασεις μου , που προσωπικα δεν τις θεωρω καν βρισιες μιλαω πολυ πιο ασχημα στην πραγματικη μου ζωη .

Α και ο νατσουμοτο σιρι Ζακαρτ , ηταν αρχαιος γιαπονεζος φιλοσοφος και σαμουραι που εγινε θρυλος και εξετιας του αλλαξε ολοι η φιλοσοφια ενος λαου και τροπου ζωης καποιον ανθρωπων που απο εκει που αναζητουσαν ανταποκριση στην βια την βρηκαν στην αρμονια της ζωης. Οπως αν ενας Τουρκος χλευαζε τον μακαριο και τους αρχηγους τις Κιπριακης επαναστασης θα θυμωνες ετσι πρεπει να μαθεις να σεβεσαι τους ηρωες καθε λαου . Ουτως η αλλος σωστη συμπεριφορα αξιζει μονο σε αξιους ανθρωπους . Επισης η δημοκρατια εδωσε τα δικαιωμα σε ολους (δυστυχως) να λενε ελευθερα την αποψη τους , οχι ομως να προσπαθουν να χειραγωγεισουν ατομα που τραβανε τον δικο τους πονο . Οποιος καταλαβε καταλαβε. Συγνωμη και παλι προσωπικα για την συμπεριφορα μου . - Two in harmony surpasses one in perfection-
[/quote]


Θα μείνω στο προηγούμενο post σου και την απολογία σου. Τα περι δημοκρατίας, φιλοσοφίας, ηρώων και αξιων ανθρωπών και οτι παρερμηνευτηκέ ο φυσιολογικός τρόπος έκφρασής σου τα προσπαιρνω...

Και κάτι για μένα και για τα post mou διότι δεν αξίζει να ξανασχοληθώ μαζί σου... αυτό ενδιαφέρει ενδεχομένως και τα υπόλοιπα λαγωνικά του φόρουμ...

Εγγράφηκα στο φορουμ για ένα μόνο λόγο, να δω αποτελέσματα απο μεταμ. στην HDC διοτι δυστυχώς δεν συναντάς άτομα τα οποία έχουν κάνει μεταμ. στο δρόμο, τουλάχιστον στην Κύπρο.
Ανκαι εγω πιστεύω ότι οι τιμές τους είναι υπερβολικές, οι παράγοντες απόσταση και τα προφανώς καλά αποτελεσμάτα καθιστούν την HDC τη "βέλτιστη" επιλογή στην περίπτωσή μου. Γι' αυτό τα ποστ μου αφορούν και ΘΑ αφορούν επι το πλέιστων την HDC.
Τα λοιπά θέματα του φορούμ που με ενδιαφέρουν, πχ θεραπείες, τα έχω μελετήσει εκτεταμένα... το κάνω εδώ και 7-8 χρόνια. Επιπλέον αυτό δεν είναι το μοναδικό σχετικό φορούμ ή ιστοσελίδα!

Κ.
[/quote]

Με τα λεφτα που θα δωσεις στην HDC μια κλινικη με μετρια αποτελεσματα μπορεις να δωσεις 3000 ακομα Ευρω και να πας καπου που θα εισαι πολυ καλυτερα . Επισης Σε θεματα μεταμοσχευσεων δεν πιστευω οτι ειναι λογιο να αναζητεις οικονομικη λυση . Αν το κανεις μετα το μετανιωνεις
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Η Διαδικασiα μου 2149 μοσχευμάτων με τήν HDC

Ρε παιδια για πειτε μου κατι οσο μαλλι εβαλε το παληκαρι ως τωρα καλα να μαι το χω ,τους κροταφους δεν μπορουνε να τους γεμισουνε ? Δηλαδη οκ εννοειται απο πριιν ειναι πολυ καλυτερα αλλα κ σε αλλες μεταμοσχευσεις δεν βλεπω να γεμιζουν τις ακρες(κροταφους) να φαινεται πιο σωστο το αποτελεσμα ,ειναι δυσκολο αυτο το σημειο? Φοβουντε να μην το κανουν διοτι μπορει να χαθουν γρηγορα παλι με την παροδο του χρονου τα νεα μαλλια? Τι παιζει ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Jakard

New Member
Απ: Η Διαδικασiα μου 2149 μοσχευμάτων με τήν HDC

akishellas3 είπε:
Ρε παιδια για πειτε μου κατι οσο μαλλι εβαλε το παληκαρι ως τωρα καλα να μαι το χω ,τους κροταφους δεν μπορουνε να τους γεμισουνε ? Δηλαδη οκ εννοειται απο πριιν ειναι πολυ καλυτερα αλλα κ σε αλλες μεταμοσχευσεις δεν βλεπω να γεμιζουν τις ακρες(κροταφους) να φαινεται πιο σωστο το αποτελεσμα ,ειναι δυσκολο αυτο το σημειο? Φοβουντε να μην το κανουν διοτι μπορει να χαθουν γρηγορα παλι με την παροδο του χρονου τα νεα μαλλια? Τι παιζει ?

Παιζουν πολλα . Μπορει να μην φτανει η δοτρια. Να εχει μεγαλο ποσοστο τριχωπτωσης . Αλλα κυριως κανουν ενα συγκεκριμενο μοτιβο χαιρλινε για να φενεται αληθινο και φυσικο αναλογα και με την ιλικια του ασθενη . Σκεψου εναν παππου με απειρη δοτρια αν υπαρχει να σκαει με φραντζα απο το φριδι . Καταλαβαινεις τι εννοω
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Η Διαδικασiα μου 2149 μοσχευμάτων με τήν HDC

Ναι για δοτρια ,μπορει κ τα λεφτα το καταλαβαινω αλλα για ηλικια εχω δει κ σε πιο μικρους το ιδιο λες κ το κανουν επητιδες κ δεν τους βαζουν κ εκει ,τι να πω δεν ξερω μπορει να ειναι κ δυσκολη αυτη η περιοχη διοτι ουτως η αλλως πολοι χωρις προβλημα οσο μεγαλωνουν κ εχουν αραιωση εκει μεχρι ενος σημειου ειναι φυσιολογικη .
 

Alex1

New Member
Απ: Η Διαδικασiα μου 2149 μοσχευμάτων με τήν HDC

Γεια σας,

Πιο κατω ειναι οι Φωτογραφιες στην 13η ημερα μετα την μεταμοσχευση.

Αλεξανδρος
 

Συνημμένα

  • Right Recipient.JPG
    Right Recipient.JPG
    66.1 KB · Προβολές: 65

dancer2010

New Member
Απ: Η Διαδικασiα μου 2149 μοσχευμάτων με τήν HDC

Kαλησπέρα! Μπορείτε να μας δωσετε με αριθμούς αυτά που αναφέρετε περί έκπτωσης στο κόστος της μεταμόσχευσης για τα μέλη του forum? Συγκεκριμένα θα ήθελα να προγραμματίσω και να πραγματοποιήσω μια μεταμόσχευση strip 2000-2200 grafts τον ερχόμενο Ιανουάριο του 2011 και θα ήθελα να ξέρω πόσο θα είναι το ΣΥΝΟΛΙΚΟ κόστος, καθότι εδώ αναφέρετε για εκπτωση και στην ιστοσελιδα της εταιρείας αναφερετε οτι καλύπτετε τα αεροπορικα εξοδα και τα εξοδα διαμονης κτλ. Θα ήθελα επισης να ξερω αν υπάρχει εκπτωση εαν η ημερομηνια κλειστει απο τωρα και η προκαταβολή διακανονιστει απο τωρα, καθως και απο ποιον γίνεται η επιλογή του γιατρου που θα κανει την επέμβαση. Η τοποθέτηση γινεται απο τον γιατρο, παρουσια του γιατρου, η μονο απο βοηθους? Ειναι πολυ κριμα αυτο που γινεται κατα κορον απο κλινικες μαλλιων στην Ελλαδα οπου ο γιατρος κανει απλα τη τομη και τον σχεδιασμο και ολα τα υπολοιπα (τοποθετηση, διαχωρισμος κτλ) γινονται απο ανεςιδικευτους που συχνα καταστρεφουν το αποτελεσμα.)
 

Souzie

Member
Απ: Η Διαδικασiα μου 2149 μοσχευμάτων με τήν HDC

dancer2010 είπε:
Kαλησπέρα! Μπορείτε να μας δωσετε με αριθμούς αυτά που αναφέρετε περί έκπτωσης στο κόστος της μεταμόσχευσης για τα μέλη του forum? Συγκεκριμένα θα ήθελα να προγραμματίσω και να πραγματοποιήσω μια μεταμόσχευση strip 2000-2200 grafts τον ερχόμενο Ιανουάριο του 2011 και θα ήθελα να ξέρω πόσο θα είναι το ΣΥΝΟΛΙΚΟ κόστος, καθότι εδώ αναφέρετε για εκπτωση και στην ιστοσελιδα της εταιρείας αναφερετε οτι καλύπτετε τα αεροπορικα εξοδα και τα εξοδα διαμονης κτλ. Θα ήθελα επισης να ξερω αν υπάρχει εκπτωση εαν η ημερομηνια κλειστει απο τωρα και η προκαταβολή διακανονιστει απο τωρα, καθως και απο ποιον γίνεται η επιλογή του γιατρου που θα κανει την επέμβαση. Η τοποθέτηση γινεται απο τον γιατρο, παρουσια του γιατρου, η μονο απο βοηθους? Ειναι πολυ κριμα αυτο που γινεται κατα κορον απο κλινικες μαλλιων στην Ελλαδα οπου ο γιατρος κανει απλα τη τομη και τον σχεδιασμο και ολα τα υπολοιπα (τοποθετηση, διαχωρισμος κτλ) γινονται απο ανεςιδικευτους που συχνα καταστρεφουν το αποτελεσμα.)

Γεια σας παιδιά!!

Πάει καιρός από την τελευταία μας επικοινωνία.

Θα ήθελα να απαντήσω στο ερώτημα του dancer2010 και να διευκρινίσω κάποια πράγματα σχετικά με την προσφορά που ανέφερε ο συνάδελφος μου.

Καταρχήν να αναφέρω ότι όπως είπαμε αρχικά προσφέρουμε εντελώς δωρεάν σε όλα τα μέλη του φόρουμ τα ακόλουθα:

1. Αεροπορικό Εισιτήριο
2. Μεταφορές Αεροδρομίων
3. Διαμονή στο διαμέρισμα μας απέναντι από την κλινική
4. Μετεγχειρητικό βαλιτσάκι με όλα τα απαραίτητα για τη μετεγχειρητική φροντίδα

Επιπρόσθετα η κλινική βγάζει κατά καιρούς κάποια δωροκουπόνια για την Κυπριακή αγορά και όπως έχω αναφέρει προηγουμένως θα μπορούν και τα μέλη του φόρουμ να τα χρησιμοποιήσουν. Το δωροκουπόνι που έχουμε τώρα είναι για 700Ευρώ για διαδικασίες που θα κλείσουν με προκαταβολή μέχρι 13 Αυγούστου, 2010 και θα διεξαχθούν από 1η Σεπτεμβρίου μέχρι 31 Οκτωβρίου, 2010.

Οι τιμές παρουσιάζονται στην ιστοσελίδα μας, άρα νοουμένου ότι τηρούνται οι όροι του δωροκουπονιού αφαιρείς 700 ευρώ και έχεις το ολικό κόστος. Εννοείται ότι η έκπτωση αυτή είναι επιπρόσθετη από τα 4 πιο πάνω προαναφερθέντα.

Όσον αφορά την ερώτηση σχετικά με τη συμβολή του ιατρού στη διαδικασία και κυρίως με τη μέθοδο strip να επαναλάβω ότι η τακτική που ακολουθείται από την HDC είναι αυτή της ομαδικής και όχι της ατομικής δουλειάς.


Για να ολοκληρωθεί επιτυχώς η διαδικασία πρέπει να διεκπεραιωθούν διάφορα στάδια κάποια από τα οποία χρειάζονται τη συμβολή ιατρών και κάποια τη συμβολή των τεχνικών βοηθών. Στηριζόμαστε σε ολόκληρη την ομάδα. Είναι μια αλυσίδα και εφόσον ο κάθε κρίκος μπει σωστά μόνο τότε έχουμε το επιθυμητό αποτέλεσμα.
Επιλογή ιατρού υπάρχει και είναι κάτι που θα συζητηθεί με τον σύμβουλο που θα έρθετε σε επικοινωνία πριν από την διαδικασία.

Σας ευχαριστώ πολύ και εύχομαι να έχετε όλοι ένα σουπερ καλοκαιράκι!
 

mindtrapper

Member
Απ: Η Διαδικασiα μου 2149 μοσχευμάτων με τήν HDC

Souzie, θέλω να σε ρωτήσω κάτι σχετικά με τα strip που γίνονται στην κλινική σας. Μπορείς να ρωτήσεις τους γιατρούς και να μου απαντήσεις αν, πιθανώς, δεν γνωρίζεις.

Κατά την αφαίρεση της λωρίδας από τον ασθενή, λαμβάνει ο γιατρός υπόψιν του τη διαφορά τάσης στα διάφορα σημεία του κρανίου (πχ στα πλάγια και στην ινιακή περιοχή) έτσι ώστε να αλλάξει το μέγεθος της λωρίδας που αφαιρείται; Αυτή η τεχνική εξασφαλίζει ίδια τάση σε όλα τα μέρη της ουλής όταν κλείνει και βοηθάει στην αποφυγή τεντώματος (stretching).

Ευχαριστώ.
 

Souzie

Member
Απ: Η Διαδικασiα μου 2149 μοσχευμάτων με τήν HDC

mindtrapper είπε:
Souzie, θέλω να σε ρωτήσω κάτι σχετικά με τα strip που γίνονται στην κλινική σας. Μπορείς να ρωτήσεις τους γιατρούς και να μου απαντήσεις αν, πιθανώς, δεν γνωρίζεις.

Κατά την αφαίρεση της λωρίδας από τον ασθενή, λαμβάνει ο γιατρός υπόψιν του τη διαφορά τάσης στα διάφορα σημεία του κρανίου (πχ στα πλάγια και στην ινιακή περιοχή) έτσι ώστε να αλλάξει το μέγεθος της λωρίδας που αφαιρείται; Αυτή η τεχνική εξασφαλίζει ίδια τάση σε όλα τα μέρη της ουλής όταν κλείνει και βοηθάει στην αποφυγή τεντώματος (stretching).

Ευχαριστώ.

Mindtrapper,

Όσον αφορά την αφαίρεση λωρίδας από τον ασθενή λαμβάνονται υπόψη κάποιοι βασικοί παράμετροι:

Α) Η ελαστικότητα του δέρματος
Β) Πυκνότητα
Γ) Το ύψος τοποθέτησης της λωρίδας

Πιο αναλυτικά:

Α) Εάν το δέρμα έχει περισσότερη ελαστικότητα στην περιοχή που θα αφαιρεθεί η λωρίδα τότε δίδεται η δυνατότητα να αυξηθεί το πλάτος της. Αυτό εφαρμόζεται και ανά περιοχή όπως αναφέρεις δηλ. εκεί που η ελαστικότητα είναι λιγότερη τότε μπορεί και το πλάτος της λωρίδας να μειωθεί κατά 1 ή 2 χιλιοστά.

Β) Γίνεται μέτρηση της πυκνότητας για να υπολογισθεί περίπου ο αριθμός των τριχοθυλακιών. Ανάλογα με τα δεδομένα του κάθε ασθενή γίνονται και οι ανάλογοι υπολογισμοί.

Γ) Η λωρίδα λαμβάνεται πάντοτε από τη ζώνη σταθερής τριχοφυΐας που είναι πάνω από το occipital bone.

Όσον αφορά το τέντωμα να σημειώσω ότι εάν διαπιστωθεί ότι αυτό είναι πέραν του κανονικού τότε εφαρμόζεται η τεχνική του undermining (δε γνωρίζω τον ορισμό στα ελληνικά).
 
Απ: Η Διαδικασiα μου 2149 μοσχευμάτων με τήν HDC

souzie γιατι η κλινικη σας δεν εφαρμοζει bht;υπαρχει πολυς κοσμος που ενδιαφερεται και ειναι κριμα να πηγαινει στην τουρκια
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Η Διαδικασiα μου 2149 μοσχευμάτων με τήν HDC

marmaromenos είπε:
souzie γιατι η κλινικη σας δεν εφαρμοζει bht;υπαρχει πολυς κοσμος που ενδιαφερεται και ειναι κριμα να πηγαινει στην τουρκια

στο σαιτ τους......λενε οτι κανουν bht και μαλιστα εχει πιο ακριβες τιμες απο οτι εχει το φυε.....
τωρα γιατι εχει πιο ακριβη τιμη.....ποτε δε το καταλαβα.......
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα