Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???!!!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

M.M είπε:
Ειναι ευδιακριτο (σαφες), πως ο αγαπητος Georgex6, αναφερεται σε αλλη μεθοδο.
γιαυτην ακριβως τη μεθοδο ειχαμε μιλησει οταν πρωτοειχα δει το θεμα με την adistem
μου ειχε πει τοτε ιουλιος 09 οτι ειναι σε πειραματικο σταδιο και οτι εχει ξεκινησει κι αυτος σε καποιους ασθενεις του αλλα οταν τον οκτωβριο ξαναπηγα με σκοπο να ξεκινησουμε μου ειπε αστο καλυτερα συνεχισε φαρμακα και για hairline αν θες μονο μεταμοσχευση.
τωρα κι εγω εχω μπερδευτει με ολη αυτη την ιστορια
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GK

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

Πάντως εάν είναι αποτελεσματική η θεραπεία με την μέθοδο των βλαστοκυττάρων, ένα επακόλουθο είναι σίγουρο: ότι θα καταπολεμηθεί από τη βιομηχανία που στηρίζεται στην τριχόπτωση.
 

antwnis

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

12.000 € για μια θεραπεια πιστευω πως ειναι υπερβολη αν σκεφτεις οτι με τα ιδια χρηματα μπορεις να κανεις μια μεταμοσχευση στο εξωτερικο.Θελω να πιστευω πως ειναι τοσο ακριβη λογο οτι ακομα ειναι στην αρχη της.Το θετικο ειναι οτι ξεκιναει η εφαρμογη των βλαστοκυτταρων για την αντιμετοπιση της ΑΑ αλλα προβλιματιζομαι στο γεγονος οτι δεν κανει τιποτα σε σημεια που δεν υπαρχει ζωντανος θυλακας.Ισως τελικα το μελλον για την οριστικη αντιμετπιση της ΑΑ ειναι η κλωνοποιηση του θυλακα κ οχι τα βλαστοκυτταρα.
 

kwstakos

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

φιλε αν μπορεις ανεβασε καποιες φοτογραφιες για να δουμε αποτελεσματα γιατι εγω προσοπικα ενδιαφερομαι...
 

kabamarou

Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

Πάντως εάν είναι αποτελεσματική η θεραπεία με την μέθοδο των βλαστοκυττάρων, ένα επακόλουθο είναι σίγουρο: ότι θα καταπολεμηθεί από τη βιομηχανία που στηρίζεται στην τριχόπτωση.
Ναι μόνο που εδώ δεν μιλάμε για μια φθηνή θεραπεία αλλά για μια πανάκριβη θεραπεία οπότε αναδύεται μια ακόμα κερδοφόρα βιομηχανία (αν πάει καλά)που θα στραγγίξει και πάλι τον κόσμο που τα έχει για να λύσει το πρόβλημα του.
 

GK

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

tse είπε:
Πάντως εάν είναι αποτελεσματική η θεραπεία με την μέθοδο των βλαστοκυττάρων, ένα επακόλουθο είναι σίγουρο: ότι θα καταπολεμηθεί από τη βιομηχανία που στηρίζεται στην τριχόπτωση.
Ναι μόνο που εδώ δεν μιλάμε για μια φθηνή θεραπεία αλλά για μια πανάκριβη θεραπεία οπότε αναδύεται μια ακόμα κερδοφόρα βιομηχανία (αν πάει καλά)που θα στραγγίξει και πάλι τον κόσμο που τα έχει για να λύσει το πρόβλημα του.

Φίλε μου δεν νομίζω ότι 4.000 είναι πολλά, ακόμη και 10.000 εάν πρόκειται να λυθεί οριστικά το πρόβλημα σε σχέση με τα λεφτά που πρόκειται να δίνουμε μέχρι και εγώ δεν ξέρω πότε...
Εγώ με ένα πρόχειρο υπολογισμό που έχω κάνει τα τελευταία 3 χρόνια μόνο για κάψουλες biocap, σαμπουάν και minoxidil πρέπει να αγγίζουν τα 2.500 εάν βάλω και τα 750 που έδωσα βλακωδώς στον mex* χαϊδέυω τα 4.000...
Kαταλαβαίνεις πώς το εννοώ ?
Εάν πραγματικά δουλέυει, τότε ναυάγησαν όλες αυτές οι εταιρείες και σε 4-5 χρόνια δεν θα είναι 4.000 ούτε 10.000 αλλά λιγότερα επειδή θα υπάρχει ανταγωνισμός, όπως έγινε σταδιακά και με τις εμφυτέυσεις. Εμένα ο θείος μου είχε κάνει εμφύτευση το 1990 και είχε δώσει σημαντικά λεφτά για την εποχή, δλδ συγκρητικά με σημερινά λεφτά ξεπερνούσαν τα 10.000 και τώρα με 5.000 κάνεις. Βέβαια θα μου πεις ποιος περιμένει 20 χρόνια....χεχε
 

geo.

Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

Παιδία καλημέρα και χρόνια πολλά.
Έλειπα κάποιες μέρες εκτός Αθηνών και γι αυτό δεν κατάφερα ακόμα να σας στείλω τις φωτογραφίες που σας υποσχέθηκα.
Σήμερα όταν θα πάω σπίτι θα τραβήξω κάποιες φωτογραφίες και αύριο προς το απογευματάκι θα κάνω μια προσπάθεια να τις ανεβάσω , μαζί και με την παρουσίαση που μου είχαν στείλει.
Ελπίζω το αποτέλεσμα «πριν και μετά» να μας ικανοποιήσει όλους....
 

trinitronxt

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

geo η τριχοπτωση εχει σταματισει ?? δηλαδη εχει αποτελεσμα και αν ναι για ποσο καιρο??
 

geo.

Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

Να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω αν έχει σταματίσει, γιατι είναι φισιολογικό να χάνεις κάθε μέρα 50-100 τρίχες.
πιστέυω πάντως οτι έχει ελαττωθεί κάπως η τριχόπτωση , αλλά για μένα η καθοριστική απάντηση σχετικά με το αν δουλεύει ή όχι θα δοθεί όταν περάσει το εξάμηνο και συγκρίνω το πριν με το μετά. Τώρα το πόσο διαρκούν τα αποτελέσματα αυτό είναι κάτι το οποίο κατά την γνώμη μου δεν μπορούν να το γνωρίζουν , γιατί ακόμα δεν έχουν γίνει κλινικές μελέτες πάνω σε αυτή τη μέθοδο για να έχουμε κάποιες απαντήσεις. πιστέυω οτι σύντομα θα μας λυθούν αρκετές απο αυτές τις απορίες.
 

kabamarou

Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

Εγώ με ένα πρόχειρο υπολογισμό που έχω κάνει τα τελευταία 3 χρόνια μόνο για κάψουλες biocap, σαμπουάν και minoxidil πρέπει να αγγίζουν τα 2.500
???Tι μινοξιδίλη αγοράζεις;Aν αγοράσεις kirkland από το internet(που είναι μια χαρά από ότι λένε όλοι) με 85 ευρώ είσαι ok για 3 χρόνια.Οι biocap κάψουλες δεν ξέρω πόσο κάνουν αλλά γενικά αν κάποιος ψαχτεί υπάρχουν και κατασκευές που φτιάχνεις στο σπίτι και δεν χρειάζεται να ξοδέψει αστρονομικά ποσά.
Βέβαια θα μου πεις ποιος περιμένει 20 χρόνια....χεχε
ακριβώς.Άσε που με 5000 δεν κάνεις και πολλά πράγματα ακόμα και σήμερα.Πρέπει να το σκάσεις το 10αρικο αν θέλεις να δεις διαφορά συμαντική.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GK

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

geo. είπε:
Να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω αν έχει σταματίσει, γιατι είναι φισιολογικό να χάνεις κάθε μέρα 50-100 τρίχες.
πιστέυω πάντως οτι έχει ελαττωθεί κάπως η τριχόπτωση , αλλά για μένα η καθοριστική απάντηση σχετικά με το αν δουλεύει ή όχι θα δοθεί όταν περάσει το εξάμηνο και συγκρίνω το πριν με το μετά. Τώρα το πόσο διαρκούν τα αποτελέσματα αυτό είναι κάτι το οποίο κατά την γνώμη μου δεν μπορούν να το γνωρίζουν , γιατί ακόμα δεν έχουν γίνει κλινικές μελέτες πάνω σε αυτή τη μέθοδο για να έχουμε κάποιες απαντήσεις. πιστέυω οτι σύντομα θα μας λυθούν αρκετές απο αυτές τις απορίες.
Μακάρι να πάνε όλα καλά, θα μπώ άυριο να δω φωτογραφίες, εάν σου είναι έυκολο Geo να βγάζεις φωτογραφίες κάθε μήνα ή και λιγότερο με τις ίδιες ακριβώς συνθήκες (φωτισμό,μηκος μαλλιών), ώστε να έχεις το αρχείο σου να βλέπεις καλύτερα και την διαφορά !

tse είπε:
???Tι μινοξιδίλη αγοράζεις;Aν αγοράσεις kirkland από το internet(που είναι μια χαρά από ότι λένε όλοι) με 85 ευρώ είσαι ok για 3 χρόνια.Οι biocap κάψουλες δεν ξέρω πόσο κάνουν αλλά γενικά αν κάποιος ψαχτεί υπάρχουν και κατασκευές που φτιάχνεις στο σπίτι και δεν χρειάζεται να ξοδέψει αστρονομικά ποσά.
Φίλε μου, από το φαρμακείο αγοράζω, προφανώς μου την βάζουν σε σκόνη + frezyderm lot hair force, στοιχίζει περίπου 45 ευρώ (με έκπτωση) και διαρκεί για περίπου 1μιση μήνα (βάζω μία φορά την ημέρα). Οι Biocap φαντάσου στοιχίζουν 28 ευρώ το ένα κουτί για ένα μήνα και έπερνα για 3. Πρέπει να έχω αγοράσει γύρω στα 12 κουτιά αυτά τα 3 χρόνια.

tse είπε:
ακριβώς.Άσε που με 5000 δεν κάνεις και πολλά πράγματα ακόμα και σήμερα.Πρέπει να το σκάσεις το 10αρικο αν θέλεις να δεις διαφορά συμαντική


Πράγματι, τώρα είδα και το section του forum σχετικά με τις μεταμοσχέυσεις και είδα ότι με 11.000 ή 12.000 γίνεται εξαιρετική δουλειά σε εξωτερικό, πάντα είχα την άποψη ότι οι μεταμοσχέυσεις ήταν χάλια από άποψη αισθητικής και πάντα πίστευα ότι ο γιατρός πρέπει να είναι και καλλιτέχνης ώστε να αποδώσει ρεαλισμό στο όλο θέμα και για αυτό ενδιαφέρομαι τρομερά για τα βλαστοκύτταρα επειδή θα είναι φυσικό το όποιο αποτέλεσμα.

Για αυτό λέω ευτυχώς που έχουμε το παλικάρι τον Geo που θα μας ενημερώνει και θα βλέπουμε τι αποτελέσματα θα έχει η όλη διαδικασία.
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

φιλε geo βαλε φωτο απο την αρχη της θεραπειας και πες μας αν παιρνεις φινα
και παιδια θεραπεια η οποια δε μπορει να κανει τπτ σε bαld spots δεν ειναι η οριστικη θεραπεια που ολοι περιμενουμε ξεχαστε το
 
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

Georgex6 είπε:
φιλε geo βαλε φωτο απο την αρχη της θεραπειας και πες μας αν παιρνεις φινα
και παιδια θεραπεια η οποια δε μπορει να κανει τπτ σε bαld spots δεν ειναι η οριστικη θεραπεια που ολοι περιμενουμε ξεχαστε το
για μερικους ειναι
π.χ. γ μενα
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

GK πάνω δεξιά ρε αδερφέ βγάζει μάτι ???

εκεί που λέει Extra Follow Up: Using stem cells to grow hair ακριβώς δίπλα :-*
 

GK

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

NoMoreLoss είπε:
GK πάνω δεξιά ρε αδερφέ βγάζει μάτι ???

εκεί που λέει Extra Follow Up: Using stem cells to grow hair ακριβώς δίπλα :-*

Τυφλίτης παιδίμ, τυφλίτης! Τυφλώθηκα από την Minoxidil!!!11 τυφλώθηκαααα! :D

edit: πέρα από την πλάκα δεν μου το δείχνει σαν βίντεο, σαν οικόνα είναι.
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

GK κατέβασε το flash και την Java ή βάλε firefox
η απλά στο youtube βάλε prp for hair loss είναι το ίδιο ακριβώς πράγμα
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα