Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???!!!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

haircloningnow είπε:
ρε παιδια σε αυτο το τοπικ γινεται μια ερωτηση αλλα κανεις βλεπω δεν απανταει πεντακαθαρα!ΟΧΙ δεν υπαρχει μεθοδος με βλαστοκυτταρα πουθενα ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ που να εχει ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!οκ στα σκαρια ειναι απειρες μεθοδοι....αλλα μην τσιμπαμε με την λεξη βλαστοκυτταρα που εχει αρχισει να χρησιμοποιειται για εμπορικουσ σκοπους χωρις να εχουμε καποια επισημη κλινικη μελετη για το τι καλο κανουν!μην ξεχναμε οτι η τριχοπτωση ειναι απο τις τελευταιες ασθενειες που εχουν ως στοχο να θεραπευσουν....!ο δρομος ειναι πολυ μακρυς!ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ 2010 ΔΙΕΘΝΩΣ Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΜΕΘΟΔΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΠΟΛΕΜΗΣΗ ΤΗΣ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗΣ ΣΕ ΜΙΚΡΟ Η' ΜΕΓΑΛΟ ΒΑΘΜΟ ΕΙΝΑΙ Η ΦΙΝΑΣΤΕΡΙΔΗ ΚΑΙ Η ΜΙΝΟΞΙΔΙΛΗ !!!ΤΕΛΟΣ

ναι εχεις δικιο...φινα+μινοξ και μεταμοσχευση ειναι τα οπλα....αλλα μην εισαι απολυτος...κατσε να δουμε....οχι οτι θα γινει κατι αλλα μην το καταδικαζεις τελειως....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

δεν ειμαι απολυτος ....δεν καταδικαζω....!!εκτιμω και βλεπω!αυτη την στιγμη καμια θεραπεια δεν περασε την φαση 2 του FDA που σημαινει οτι τα επομενα 3-5 χρονια δεν θα υπαρχει νεα θεραπεια στο εμποριο!!τωρα να βαλεις κατι στο κεφαλι σου χωρις επισημη εγκριση χλωμο...........
 

M.M

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

Ασχετως αν ειναι εγκεκριμενες για αλλες παθησεις, εναντια στην αλωπεκια, δεν εχει "περασει" απο το FDA ουτε η ντουνταστεριδη, ουτε η κετοκοναζολη, αλλα οι ουσιες αυτες "προωθουνται" απο ολα τα σχετικα φορουμ. Για να μη μιλησω για αυτοσχεδια χημικα σκευασματα που βαζουν πολλοι -ριψοκινδυνοι- στα κεφαλια τους. Αντιθετα το ατομικο λειζερ που περασε απο το FDA (σαν...ασφαλες...ως παιχνιδι???), ειναι -συμφωνα με τους περισσοτερους στα φορουμ- snake... Οποτε ή ακολουθουμε τυφλα το FDA ή δεχομαστε και αλλες εναλλακτικες. Επιπλεον, οι Η.Π.Α αν δεν κανω λαθος, καθυστερησαν λιγο στο θεμα των βλαστοκυτταρων λογω νομοθεσιας. Σιγουρα καλο ειναι να λειτουργουμε ορθολογιστικα, αφου ειναι τοσο βρωμικα και πολυπλοκαμα το κυκλωματα των εταιριων φαρμακων, αλλα καλο ειναι και να αποφυγουμε το δογματισμο.

Η συζηση μας ειναι οπωσδηποτε γονιμη, στο βαθμο που τροφοδοτει με υλικο, αυτους που θα επισκεφθουν τον γιατρο. Επιβαλλεται να εκφρασουν την δυσπιστια μας και τα ερωτηματικα μας. Κατι που θα ζητουσα εγω, για παραδειγμα, θα ηταν να μου εξηγηθει, που και ποιος επιστημονας/επιστημονικο κεντρο πετυχε με αυτη τη μεθοδο να καταδειξει αποτελεσματα? Σε ποιες αλλες χωρες προτεινετε ήδη αυτη η "θεραπεια"? Ποσο καιρο εφαρμοζεται και ποσο ασφαλης ειναι μια τετοια μεθοδος (ειδικα σε σχεση με νεοπλασιες)? Ποια διαρκεια (θα μπορουσε να) εχει το αποτελεσμα? Ποιο ειναι αυτο το αποτελεσμα? Ποιοι μπορει να επωφεληθουν απο αυτη τη μεθοδο (π.χ. ολοι?)? Δεν μπορουμε να δωσουμε τις απαντησεις μονοι μας, ουτε να εξαγουμε συμπερασματα απο δημοσιευματα ή τηλεοπτικες συνεντευξεις, ουτε απο εικασιες. Γι' αυτο, ας περιμενουμε αυτους που θα επισκεφθουν τον γιατρο (ή τους γιατρους), για να εχουμε κατι πιο χειροπιαστο.
 

GK

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

Εγώ παιδιά, διάβασα πρίν περίπου 3-4 μήνες ένα αντίστοιχο άρθρο περί βλαστοκυττάρων στην εφημερίδα ΤΑ ΝΕΑ όπου υπήρχε και συνέντευξη ενός πλαστικού χειρούργου ο οποίος αναφερόταν στα βλαστοκύτταρα και την χρήση τους. Μάλιστα, υπήρχε ένθετη φώτο του Matthew McConaughey και σχόλιο του γιατρού που έλεγε "ο Matthew McConaughey έσωσε τα μαλλιά του με την θεραπεία των βλαστοκυττάρων" μετά από περίπου 2 μήνες τηλεφώνισα στο γραφείο του γιατρού και μου είπαν ότι πρέπει να γίνει επίσκεψη -χωρίς χρέωση- ώστε να γίνει αποτίμηση και συζήτηση πάνω στο θέμα. Την ρώτησα την κοπέλα για το εάν γίνεται χρήση βλαστοκυττάρων και την διαδικασία και δεν ήξερε να απαντήσει οπότε το σταμάτησα εκεί.
Το όνομα του πλαστικού χειρούργου δεν το γράφω για να μην θεωρηθεί ότι κάνω διαφήμιση, όποιος νομίζει ότι τον ενδιαφέρει σε p.m αν και νομίζω ότι έγραφε το άρθρο ήταν καθαρά σε θεωρητικό επίπεδο απλά μου έκανε εντύπωση που θεωρούσε τα βλαστοκύτταρα ώς υπέυθυνα για τον ηθοποιό, είναι και ένα θέμα που το ψάχνω σχεδόν 2 χρόνια και μου κέντρισε το ενδιαφέρον...
 

Maria

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

Συμφωνώ με Μ.Μ. ότι δεν πρέπει να κολλάμε στην έγκριση FDA. Ούτε η μεσοθεραπεία έχει πάρει έγκριση απο FDA αλλά χρησιμοποιείται κατά κόρον ενάντια της κυτταρίτιδας. Παρομοίως για την ενέσιμη λιοπόλυση.. κι οι δύο μέθοδοι έχουν θεαματικά αποτελέσματα και χρησιμοποιούνται εδώ και χρόνια χωρίς επίσημη εγκριση. Αν έχουν επιπτώσεις δε γνωρίζω.. Προσωπικά έχω δοκιμάσει και τις δύο προαναφερθείσες μεθόδους κι έχω μείνει ευχαριστημένη απ'το αποτέλεσμα, ειδικά για την κυτταρίτιδα.
Δεν αποκλείεται να εφαρμοστούνε έτσι "αθόρυβα" χωρις να πάρουν έγκριση από κάποιο οργανισμό υγείας και τα βλαστοκύτταρα σαν θεραπεία κατά της τριχόπτωσης..
 

geo.

Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

Καλημέρα και από μένα παιδία.

Καταρχήν θα ήθελα να σας συγχαρώ για την εξαίρετη προσπάθεια που γίνετε
Εδώ , αλλά και για τη βοήθεια που προσφέρετε σε όλους μας.
Είμαι χρόνια αναγνώστης του FORUM αλλά πρώτη φορά γράφω , και αυτό με αφορμή το θέμα το οποίο πρόσφατα
Ανεβάσατε και έχει σχέση την θεραπεία με βλαστοκύτταρα.
Θα ήθελα και εγώ λοιπών με την σειρά μου να σας πώ την γνώμη μου , αλλά και την προσωπική μου εμπειρία
Μετά από την εφαρμογή που έκανα πριν από περίπου 2 μήνες , αλλά και να αναφέρω κάποια
Πράγματα τα οποία θεωρώ ότι πρέπει να γνωρίζετε

1ον Η εν λόγο θεραπεία για την οποία πολύς λόγος γίνετε τώρα τελευταία ανακαλύφθηκε
Εντελώς τυχαία από τον φυσικό και όχι γιατρό Βασ*λη Πασπαλ*αρη ο οποίος όπως πολύ σωστά αναφέρατε είναι και ο
Ιδιοκτήτης της adi*tem.

2ον Ο συγκεκριμένος λοιπών ξεκίνησε να συνεργάζεται στη Ελλάδα με τον πλαστικό
Βουκ*δη Θε*δ*ρο (είναι ο γιατρός που δίνει συνεντεύξεις σε κανάλια και εφημερίδες εδώ και κάτι μήνες) και να χρησιμοποιούν την μέθοδο με τα βλαστοκυτταρα κυρίως για αύξηση στήθους στις γυναίκες.

3ον Όταν εγώ έστειλα e-mail πριν από κάτι μήνες στην adis*em με παρέπεμψαν στον συνεργάτη τους στην Ελλάδα σε μια γνωστή εταιρία φύλαξης βλαστικών κύτταρων την biohellen*ka , η οποία μάλιστα συνεργάζεται και με μία κλινική μεταμόσχευσης μαλλιών. Έκανα λοιπών κάποια ραντεβού για να μου εξηγήσουν την διαδικασία και οφείλω να ομολογήσω ότι μου άρεσε σαν ιδέα και πίστεψα σε αυτήν . Μάλιστα μου στείλανε και μια παρουσίαση με Φώτο όπου τα αποτελέσματα είναι καταπληκτικά. Παρόλα αυτά όμως δεν προχώρησα γιατί το κόστος ήταν απαγορευτικό 12,000 ευρώ ,αλλά και γιατί η υπεύθυνη της Κλινικής μεταμόσχευσης η οποία θα έκανε και τις εκχύσεως στο κεφάλι μου όταν πιέστηκε από ερωτήσεις που της έκανα μην μπορώντας να απαντήσει εκνευρίστηκε και έλεγε μακακιες !!!!

4ον Συνεχίζοντας λοιπών να το ψάχνω (γιατί δεν είναι και λίγα τα 12,000 ευρώ) ήρθα σε επαφή τον πλαστικό Θε*δ*ρο Βουκ*δη. Έκανα λοιπών κάποια ραντεβού και με αυτόν, και μου φάνηκε πιο ενημερωμένος , αλλά ούτε αυτός ήταν σε θέση να απαντήσει 100% σε βασικά ερωτήματα, γιατί προφανώς δεν γνωρίζουν τι αποτελέσματα μπορεί να έχει στον καθένα. Αυτό όμως που με προβλημάτισε είναι μια μικρή διαφοροποίηση που έκανε αυτός στην εφαρμογή της θεραπείας αλλά και το γεγονός ότι όταν μίλησα με adis*em που ανακάλυψε την παραπάνω θεραπεία δεν με παρέπεμψαν σε αυτόν αλλά στους άλλους που ανέφερα.

5ον Το γεγονός όμως ότι μου ζήτησε 4,000 ευρώ αντί για 12,000 με έπεισε να δοκιμάσω, καθώς όπως προανέφερα είναι κάτι το οποίο το πίστευα και εξακολουθώ να το πιστεύω.

Συνοψίζοντας λοιπών τα παραπάνω, αλλά και για να μην μακρηγορώ, καθότι μπορώ να γράφω με τις ώρες για το συγκεκριμένο θέμα έχω να πω ότι αποτελέσματα είδα, όχι όμως αυτά που περίμενα (είναι βέβαια και νωρίς).
Δηλαδή παρατήρησα μια αύξηση του πάχους ορισμένων τριχών και το μαλλί μου να είναι πιο δυνατό αλλά όχι αύξηση της πυκνότητας όπως θα έπρεπε να γίνει . Ο γιατρός που με ξαναείδε βεβαία πρόσφατα είχε άλλη γνώμη θεωρεί ότι τα αποτελέσματα είναι πολύ καλά και αν θέλω μπορούμε να επαναλάβουμε την διαδικασία για ακόμα καλύτερα αποτελέσματα μετά το Πάσχα. Μάλιστα μου πρότεινε μια άλλη τεχνική πιο οικονομική και πιο ανώδυνη αλλά αντίστοιχα αποτελεσματική σύμφωνα με τα λεγόμενα του. Αυτή που παίρνουν τα βλαστοκύτταρα από το αίμα και όχι από τον λιπώδη ιστό. Είμαι διατιθέμενος να την κάνω και αυτή αλλά και μια επαναληπτική από λίπος γιατί και ο Πασπαλι*ρης αλλά και αυτός μου είχαν πει εξαρχής ότι η μία εφαρμογή ίσος να μην είναι αρκετή.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας και ελπίζω να μην σας κούρασα. Είμαι στη διάθεση σας να απαντήσω σε οποιαδήποτε απορία έχετε.
 

GK

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

geo. είπε:
Καλημέρα και από μένα παιδία.

Καταρχήν θα ήθελα να σας συγχαρώ για την εξαίρετη προσπάθεια που γίνετε
Εδώ , αλλά και για τη βοήθεια που προσφέρετε σε όλους μας.
Είμαι χρόνια αναγνώστης του FORUM αλλά πρώτη φορά γράφω , και αυτό με αφορμή το θέμα το οποίο πρόσφατα
Ανεβάσατε και έχει σχέση την θεραπεία με βλαστοκύτταρα.
Θα ήθελα και εγώ λοιπών με την σειρά μου να σας πώ την γνώμη μου , αλλά και την προσωπική μου εμπειρία
Μετά από την εφαρμογή που έκανα πριν από περίπου 2 μήνες , αλλά και να αναφέρω κάποια
Πράγματα τα οποία θεωρώ ότι πρέπει να γνωρίζετε

1ον Η εν λόγο θεραπεία για την οποία πολύς λόγος γίνετε τώρα τελευταία ανακαλύφθηκε
Εντελώς τυχαία από τον φυσικό και όχι γιατρό Βασ*λη Πασπαλ*αρη ο οποίος όπως πολύ σωστά αναφέρατε είναι και ο
Ιδιοκτήτης της adi*tem.

2ον Ο συγκεκριμένος λοιπών ξεκίνησε να συνεργάζεται στη Ελλάδα με τον πλαστικό
Βουκ*δη Θε*δ*ρο (είναι ο γιατρός που δίνει συνεντεύξεις σε κανάλια και εφημερίδες εδώ και κάτι μήνες) και να χρησιμοποιούν την μέθοδο με τα βλαστοκυτταρα κυρίως για αύξηση στήθους στις γυναίκες.

3ον Όταν εγώ έστειλα e-mail πριν από κάτι μήνες στην adis*em με παρέπεμψαν στον συνεργάτη τους στην Ελλάδα σε μια γνωστή εταιρία φύλαξης βλαστικών κύτταρων την biohellen*ka , η οποία μάλιστα συνεργάζεται και με μία κλινική μεταμόσχευσης μαλλιών. Έκανα λοιπών κάποια ραντεβού για να μου εξηγήσουν την διαδικασία και οφείλω να ομολογήσω ότι μου άρεσε σαν ιδέα και πίστεψα σε αυτήν . Μάλιστα μου στείλανε και μια παρουσίαση με Φώτο όπου τα αποτελέσματα είναι καταπληκτικά. Παρόλα αυτά όμως δεν προχώρησα γιατί το κόστος ήταν απαγορευτικό 12,000 ευρώ ,αλλά και γιατί η υπεύθυνη της Κλινικής μεταμόσχευσης η οποία θα έκανε και τις εκχύσεως στο κεφάλι μου όταν πιέστηκε από ερωτήσεις που της έκανα μην μπορώντας να απαντήσει εκνευρίστηκε και έλεγε μακακιες !!!!

4ον Συνεχίζοντας λοιπών να το ψάχνω (γιατί δεν είναι και λίγα τα 12,000 ευρώ) ήρθα σε επαφή τον πλαστικό Θε*δ*ρο Βουκ*δη. Έκανα λοιπών κάποια ραντεβού και με αυτόν, και μου φάνηκε πιο ενημερωμένος , αλλά ούτε αυτός ήταν σε θέση να απαντήσει 100% σε βασικά ερωτήματα, γιατί προφανώς δεν γνωρίζουν τι αποτελέσματα μπορεί να έχει στον καθένα. Αυτό όμως που με προβλημάτισε είναι μια μικρή διαφοροποίηση που έκανε αυτός στην εφαρμογή της θεραπείας αλλά και το γεγονός ότι όταν μίλησα με adis*em που ανακάλυψε την παραπάνω θεραπεία δεν με παρέπεμψαν σε αυτόν αλλά στους άλλους που ανέφερα.

5ον Το γεγονός όμως ότι μου ζήτησε 4,000 ευρώ αντί για 12,000 με έπεισε να δοκιμάσω, καθώς όπως προανέφερα είναι κάτι το οποίο το πίστευα και εξακολουθώ να το πιστεύω.

Συνοψίζοντας λοιπών τα παραπάνω, αλλά και για να μην μακρηγορώ, καθότι μπορώ να γράφω με τις ώρες για το συγκεκριμένο θέμα έχω να πω ότι αποτελέσματα είδα, όχι όμως αυτά που περίμενα (είναι βέβαια και νωρίς).
Δηλαδή παρατήρησα μια αύξηση του πάχους ορισμένων τριχών και το μαλλί μου να είναι πιο δυνατό αλλά όχι αύξηση της πυκνότητας όπως θα έπρεπε να γίνει . Ο γιατρός που με ξαναείδε βεβαία πρόσφατα είχε άλλη γνώμη θεωρεί ότι τα αποτελέσματα είναι πολύ καλά και αν θέλω μπορούμε να επαναλάβουμε την διαδικασία για ακόμα καλύτερα αποτελέσματα μετά το Πάσχα. Μάλιστα μου πρότεινε μια άλλη τεχνική πιο οικονομική και πιο ανώδυνη αλλά αντίστοιχα αποτελεσματική σύμφωνα με τα λεγόμενα του. Αυτή που παίρνουν τα βλαστοκύτταρα από το αίμα και όχι από τον λιπώδη ιστό. Είμαι διατιθέμενος να την κάνω και αυτή αλλά και μια επαναληπτική από λίπος γιατί και ο Πασπαλι*ρης αλλά και αυτός μου είχαν πει εξαρχής ότι η μία εφαρμογή ίσος να μην είναι αρκετή.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας και ελπίζω να μην σας κούρασα. Είμαι στη διάθεση σας να απαντήσω σε οποιαδήποτε απορία έχετε.

Φίλε εμείς σε ευχαριστούμε και εγώ στον Βουκίδη πήρα τηλέφωνο! Σου έυχομαι καλή επίτυχία με τα καλύτερα δυνατά αποτελέσματα, τελικά θα ξανακάνεις ? Εάν ξανακάνεις ενημέρωσε μας!

Για αυτό ακριβώς το λόγο αυτό το forum είναι εξαιρετικό! Μπράβο σε όλους!
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

και με αυτο τι θα καταφερεις?????θα εχεις καποια επανεκφυση και θα διατηρησεις τα υπολοιπα μαλλια ου???δεν μπορω να καταλαβω.....
 
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

Καλησπέρα geo.
Μετά την εφαρμογή με τα βλαστοκύτταρα που έκανες πρέπει να συνεχίσεις κάποια αγωγή πχ φιναστερίδη ,μινοξιδίλη ; Δε χρειάζεται να πάρεις κάποιο φάρμακο ξανά για να συντηρήσεις το όποιο αποτέλεσμα είχες μέχρι στιγμής ή είναι κάτι άγνωστο αν θα συντηρηθεί;
 

george29

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

φιλε μου οσον αφορα στη τριχοπτωση εχεις δει διαφορα
 

geo.

Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

Υποτιθετε οτι με την επιπλεον εφαρμογη που θα κανω , σε πρώτη φάση θα με βοηθήσει διατηρησω τα υπαρχοντα μαλια μου
και σε χρονικο ορίζοντα περιπου 6 μηνών θα εχω και τα τελικα αποτελέσματα που υποτίθεται ειναι : μεγαλητερη κάληψη λόγο πιο χοντρής τρύχας ,αλλα και μεγαλήτερο αριθμό τριχών ανα cm2 .
H λογική ειναι ότι τα τριχοθυλακια που ειναι μονα θα ξαναγίνουν δυπλα και τριπλα.
Παντως ενημερωτικά αναφέρω ότι στην παρουσίση που μου έστειλαν αυτοι οπο adistem , biohellenica τα φοβερά αποτελέσματα τα είδα σε ανθρώπους που είχαν κανει 3 εφαρμογές (1η εφαρμογη, 2η στο τριμηνο και, 3η στο πενταμηνο)και παραλιλη χρήση ενος πολιπεπτύδιου , το οποιο μου το έβαλε και εμένα ο Βουκίδης μέσα στο regain και είναι της adistem.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

geo.

Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

Καλησπέρα και σε σένα Χριστίνα

Για φίνα ο γιατρός δεν μου έκανε καποια αναφορά αλλά για το regain που με ρωτάς μου είπε να το βάζω με το πολυπεπτίδιο για κανένα χρόνο το πολύ και μετά να μην ξαναβάλω τπτ.
Ας περάσει λοιπον ο χρόνος και βλέπω αν θα το ξαναβάλω η όχι.
ευχομαι να μην χρειαστεί πάντος να ξαναβάλω τπτ.
 
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

Καλή επιτυχία σου εύχομαι geo.

Το θεωρώ πολύ σημαντικό να μη χρειάζεται να πάρει κάποιος φάρμακα. Επειδή παίρνω χάπια αν θα μπορούσα να τα αποφύγω θα ήταν πολύ σημαντικό εξάλλου το αποτέλεσμα που έχω με τα χάπια δεν είναι και τίποτα το θεαματικό.

Σ’ευχαριστώ που μοιράζεσαι την εμπειρία σου μαζί μας.
 

dk

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

geo
1. καλη επιτυχια
2. αν μπορεις εξηγησε μας τι εννοεις "φοβερα αποτελεσματα" σε οσους εκαναν και τις 3 εφαρμογες?
Δηλαδη για να το πω πιο ωμα, ειδες ανθρωπους nw3 να γινονται nw1 ή είδες και ανθρωπους nw4 ή 5 να πηγαινουν εστω σε nw3 για να μην πω 2
Δηλαδη για μας που η τριχοπτωση εχει προχωρησει σημαντικα έχει νοήμα?
 

Maria

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

geo. μας δίνεις ελπίδα!

Σ' ευχαριστούμε πολύ για την πληροφόρηση, είσαι μάλλον ο πρώτος στο φόρουμ που δοκιμάζει αυτή την τεχνική.
Σου εύχομαι τα καλύτερα, ελπίζω με τις επόμενες εφαρμογές να δεις εκπληκτικά αποτελέσματα!! :) :)
 
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

Maria είπε:
geo. μας δίνεις ελπίδα!

Σ' ευχαριστούμε πολύ για την πληροφόρηση, είσαι μάλλον ο πρώτος στο φόρουμ που δοκιμάζει αυτή την τεχνική.
Σου εύχομαι τα καλύτερα, ελπίζω με τις επόμενες εφαρμογές να δεις εκπληκτικά αποτελέσματα!! :) :)
οποιοσδηποτε μπορει να μπει και να γραψει οτι θελει
 

GK

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

Geo, η αντιπρόσωπος κοστολόγησε την όλη διαδικασία 12.000,00 ευρώ και ο Θ.Βουκίδης 4.000,00 αλλά εφόσον θα γίνουν άλλα 2 session επιπρόσθετα, δεν θα πρέπει να πληρώσεις επιπλέον 8.000,00 ( 4 για το κάθε ένα) οπότε πάλι στα ίδια λεφτά δεν έρχεται το κόστος ?
Ή τα 12.000,00 αφορούσαν ένα session ? Ή τα υπόλοιπα λεφτά στον Θ.Βουκίδη θα είναι λιγότερα?

Αυτό το οποίο δεν μπορώ να καταλάβω, επειδή δεν το γνωρίζω, πώς είναι δυνατόν τα stem cells να επιδρούν στον γενετικό κώδικα και να σταματούν πλέον την τριχόπτωση. Το regrowth το καταλαβαίνω απόλυτα αλλά η τριχόπτωση πως θα σταματήσει ? Προφανώς θα υπάρχει τρόπος αλλά εσύ μήπως τον ρώτησες κάτι τέτοιο ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

καλησπερα φιλε
διαβαζοντας ολο αυτο μου γενιουνται καποια ερωτηματα οπως
ποια ειναι η διαφορα στη τεχνικη της αντιστεμ και του βουκιδη που να δικαιολογει μια τετοια διαφορα στη τιμη,τα αποτελεσματα που ειδες ηταν του βουκιδη η της αντιστεμ? γιατι αμα ηταν της αντιστεμ ποιος σου υποσχεται οτι θα τα δεις κι εσυ?
επισης οπως εχω αναφερει πολλες φορες οταν ψαχθηκα για να κανω αυτη τη τεχνικη το περασμενο καλοκαιρι ο δερματολογος που πηγα μου μιλησε για μια διαδικασια που θα γινεται μια φορα την εβδομαδα αρχικα και στη συνεχεια θα ελλατωνεται με τιμη 80ε/επισκεψη
επισης αυτο που λες για το πολυπεπτιδιο μου φερνει στο μυαλο τη thymosin beta 4 της αντιστεμ
αν θες πες λιγες λεπτομερειες για ποσοτητα τιμη κλπ αλλα και παλι να το βαλεις για ενα χρονο και μετα τελος τη να σου πω ουτε για κατι τετοιο μου ειχε μιλησει ο δερματολογος μου εμενα μου ειχε πει οτι θα συνεχιζω big 3
οσον αφορα τα βλαστοκυτταρα απο το αιμα ειναι η γνωστη PRP με τα οχι και τοσο καλα αποτελεσματα το οποιο κιαυτο πρεπει να επαναλαμβανεται
παντως εγω θα ξαναπαω μετα το πασχα στο γιατρο μου και θα του πω ολα αυτα
ο χρονος θα μας δειξει παντως σχετικα με τη περιπτωση σου ακομα ειναι νωρις φανταζομαι
αν μπορεις μονο ανεβασε καμια φωτο σου ευχαριστω
 

kwstakos

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

φιλε geo αν μπορεις ανεβασε καποιες φωτογραφιες αν σου ειναι ευκολο για να δουμε και οι υπολιποι και ενημερωσε μας σχετικα με τις τιμες,γιατι δεν καταλαβα η μια session κανει 12000 η 4000 ευρω?
 

Maria

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

dimitris1991 είπε:
[quote author=Maria link=topic=1653.msg30351#msg30351 date=1269979275]
geo. μας δίνεις ελπίδα!

Σ' ευχαριστούμε πολύ για την πληροφόρηση, είσαι μάλλον ο πρώτος στο φόρουμ που δοκιμάζει αυτή την τεχνική.
Σου εύχομαι τα καλύτερα, ελπίζω με τις επόμενες εφαρμογές να δεις εκπληκτικά αποτελέσματα!! :) :)
οποιοσδηποτε μπορει να μπει και να γραψει οτι θελει
[/quote]

:chinscratch Τι θέλεις να πεις; Δεν καταλαβαίνω... Μάλλον εφαρμόζεις το ότι "οποιοσδηποτε μπορει να μπει και να γραψει οτι θελει"
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα