Ερώτηση για μεταμόσχευση στην Τουρκία..

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Περιπτωσιολογια ειναι το εγκλημα που καποιοι του αποδιδουν συγκεκριμενα φυλετικα χαρακτηριστικα,λες και οι Ελληνες και οι υπολοιποι ευρωπαικοι λαοι δεν εχουν διαπραξει η δεν διαπραττουν εγκληματα.Δεν αναφερομαι σε σενα,αλλα σε οσους το πιστευουν αυτο.
Το νατο αποτελει το πιο χαρακτηριστικο παραδειγμα τετοιων εγκληματων απο τους καλους δυτικους και τα εκατομμυρια θυματα που εχουν σκορπισει σε ολο τον κοσμο,λειτουργωντας σαν νταβαντζης των μεγαλων συμφεροντων.Ειδικα αυτο μπορουμε να το αναλυσουμε διεξοδικα.

Επειδη τυχαινει να γνωριζω και εγω ανθρωπο στην προσωπικη μου ζωη ανθρωπο που "θητευσε" σε τετοιου ειδους στρατοπεδα ,και σημερα ειναι με κινητικα προβληματα,επετρεψε μου να διαφωνησω με το κατα ποσο αποτελει περιπτωσιολογια και οχι νορμα.
Αφου εχεις ζησει στην Αμερικη πρεπει να εχεις ακουσει για την απηχηση που ειχε η KKK τον περασμενο αιωνα,και το ποσο δημοφιλης ηταν στο χριστιανικο κοινο.
Ναι οι γνωστοι δολοφονοι που υπαρχουν μεχρι και σημερα και θεωρουν τους μαυρους και γενικα τους μη λευκους σκουπιδια.Και μπορει σημερα να εχουν καταδικαστει σε ενα πολυ μικρο ποσοστο,καποτε μεσουρανουσαν και το ξερεις.Και εκει οι μαυροι-μουσουλμανοι φταινε;

Εδω ψηφισαν πρωθυπουργο εναν ανθρωπο που ειχε υποστηριξει ανοικτα την εγκληματικη αυτη οργανωση.Τι να λεμε;
Ειμαι υπερμαχος της δημοκρατιας αλλα οχι με τον ορο που της αποδιδεται βασει των αντιληψεων της συχρονης εποχης,γιατι πολυ απλα δεν ειναι.

Για να κάνεις μια παραγωγική συζήτηση πρέπει να σκέφτεσαι την λογική των επιχειρημάτων του άλλου. Όπως έγραψα αρκετές φορές στα προηγούμενα ποστ (αλλά φαίνεται ότι δεν το καταλαβαίνεις) δεν ισχυρίζομαι ότι υπάρχουν διαφορετικής κατηγορίας άνθρωποι, ούτε πιστεύω στην φυσική καλοσύνη της ανθρώπινης φύσης (πιθανώς εσύ πιστεύεις). Αντίθετα πιστεύω ότι διαχρονικά ο άνθρωπος έχει αρχέγονα ζωικά πάθη και το μόνο πολίτευμα που μπορεί να τα διαχειριστεί με παραγωγικό και αποτελεσματικό τρόπο είναι η δημοκρατία όσο και αν αυτή έχει ελαττώματα.

Προφανώς και οι Αμερικάνοι και οι Άγγλοι και οι Ισπανοί και οι Γάλλοι και οι Αρχαίοι Έλληνες έχουν κάνει εγκλήματα σε διαφορετικές φάσεις της ιστορίας τους. Η διαφορά μας είναι ότι όλοι αυτοί οι λαοί έχουν εξελιχθεί μέσω της δημοκρατίας διαμορφώνοντας πλέον ένα κοινωνικό πλαίσιο που απέχει παρασάγγας από το μακρινό παρελθόν. Οι Ισλαμικές κοινωνίες στην πλειονότητά τους δεν έχουν εξελιχθεί. Το ίδιο ισχύει και για τους υπερορθόδοξους Εβραίους. Αυτή είναι η διαφορά. Δεν είναι θέμα ανθρώπων αλλά κοινωνικών και πολιτικών εξελίξεων.

Επειδή λες και ξαναλες για την Αμερική, ενώ μάλλον δεν έχεις πάει, σε αντίθεση με μένα που και έχω ζήσει και την έχω ταξιδέψει όλη, θα σου πω κάτι. Κακώς την αντιμετωπίζεις σαν μια χώρα. Δεν είναι. Υπάρχουν πολλές "χώρες", κάποιες είναι οπισθοδρομικές, κάποιες προοδευτικές κάποιες πολεμοχαρείς, κάποιες όχι. Όλες όμως έχουν ένα κοινό. Λειτουργούν αρμονικά και σέβονται τους κανόνες της μιας αρχής, έχουν ασφαλιστικές δικλίδες για την δημοκρατία τους, και το σημαντικότερο από όλα, υπάρχει εξελικτική πρόοδος. Ναι ψήφισαν όντως έναν τρελό (δεν είναι οι μόνοι) αλλά τον πέταξαν χωρίς να ανοίξει ρουθούνι εν αντιθέσει με τα Ισλαμικά καθεστώτα που δεν "επιτρέπονται" αλλαγές. Ως προς τις παρεμβάσεις τους δεν κάνουν τίποτα περισσότερο από αυτό που έκαναν οι Αρχαίοι Αθηναίοι στους Μηλείους, ίσως είναι και λιγότεροι κυνικοί, γιατί πρέπει να καταλάβεις κάτι απλό: Αυτή είναι η ανθρώπινη φύση και έτσι εκφράζεται στον πραγματικό κόσμο. Διαχρονικά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vag25

Well-Known Member
Aris81
προφανως και δεν ειμαστε στο ιδιο λεβελ σημερα με το Ισλαμ. Απο την αλλη το οτι ειμαστε σημερα σε αυτο το επιπεδο, ειναι γιατι περασαμε απο το προηγουμενο και σταδιακα γιναμε καλυτεροι. Στο δικο μου το μυαλο ακομα σε σκοταδισμο βρισκομαστε, αλλα οκ ας δεχθουμε οτι εχουμε προοδο ειδικα σε συγκριση με το Ισλαμ.

Τωρα θα περιμενε καποιος οτι στο παρον λεβελ εχουμε και την ικανοτητα/πολυτελεια να αξιολογουμε καλυτερα και να δειχνουμε την απαραιτητη ενσυναισθηση για την αλλη πλευρα. Κοιτωντας πρωτα τα δικα μας, το παρελθον μας. Κατι που δεν το βλεπω για να ειμαι ειλικρινης.

Οταν εχεις τους απεναντι να ζουνε σε αλλη διασταση, συμφωνω οτι επιβαλεται να προστατευτεις. Ομως θα διαφωνησω κυριως με την νοοτροποια μισανθρωπισμου που εχουν καποιοι στην χωρα μας. Γενικα αυτο το φιλινγκ οτι ειμαστε ανωτεροι κτλ, δειξε το παντου η μην το χρησιμοποιεις καν σαν επιχειρημα(γενικα μιλαω οχι για σενα). Ειδικα με το υστερογραφο ομως διαφωνω εντελως.
 

vag25

Well-Known Member
Ως προς τις παρεμβάσεις τους δεν κάνουν τίποτα περισσότερο από αυτό που έκαναν οι Αρχαίοι Αθηναίοι στους Μηλείους, ίσως είναι και λιγότεροι κυνικοί, γιατί πρέπει να καταλάβεις κάτι απλό: Αυτή είναι η ανθρώπινη φύση και έτσι εκφράζεται στον πραγματικό κόσμο. Διαχρονικά.

Γενικα ισχυει αυτο που λες. Αλλα υπαρχει εξελιξη. Η βια και ο πολεμος δεν εξυπηρετουν σε κατι σημερα την ανθρωπινη φυση. Καποτε σε κυνηγουσαν τα λιονταρια, πειναγες συντριπτικα περισσοτερο σε ενα μεσο ορο κ.α. Δεν ειναι ενα χαρακτηριστικο που ειναι υποχρεωτικο να το κουβαλησει η ανθρωποτητα στις επομενες χιλιετιες. Και εδω που τα λεμε εχουμε δει τεραστια αλλαγη σε 50 χρονια στον δικο μας πολιτισμο οσον αφορα την ανθρωπινη συμπεριφορα(ποσο μαλλον αν παμε 1000δες χρονια πισω). Θελω να πω οτι εξελικτικα ο στοχος θα ειναι να αποβληθει ολοκληρωτικα αυτη η παθογενεια.
Για τις ζωες μας(σημερα) σιγουρα αυτο αποτελει ουτοπια(για το μελλον οχι τοσο), αλλα η διαδρομη προς αυτη την κατευθυνση δεν ειναι ουτοπια και την ακολουθουμε βημα βημα αυτη τη στιγμη που μιλαμε.

Το προβλημα ειναι στο που βρισκεται στο σημερα η καθε ομαδα πληθυσμου σε συγκριση με καποια αλλη. Εκει αναποφευκτα θα υπαρξει πισογυρισμα και πιθανον συγκρουση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Giorgos-3

Well-Known Member
@CVIAL, γράψε μου αν θες όταν έχεις χρόνο τη γνώμη σου για την μεταμόσχευή μου,
ώστε να τη διαβάσω και να ξαναλογκάρω μετά από ένα μήνα για να ανεβάσω φωτογραφίες διμήνου,
μιας και όπως έχει γραφτεί και από άλλα μέλη,στο forum γίνεται κατάχρηση από άτομα με ιδεοληψίες
και ελλείμματα παντός τύπου.

Εσένα δε θα σε κάνω report,όπως έκανες εσύ σε μένα για λόγους που μόνο εσύ καταλαβαίνεις...

Μάλλον έχεις πληροφορίες εκ των έσω από το τουρκικό προξενείο Κομοτηνής για τις παραβιάσεις από ελληνικά μαχητικά.
Στο μυαλό σου ίσως η Ελλάδα εισβάλλει σε γειτονικές χώρες,κάνει λαθρεμπόριο όπλων και καυσίμων,
εμπλέκεται σε πολεμικές συρράξεις τρίτων,κ.λ.π.
Έτσι για να μη σου χαλάσω το αφήγημα των ίσων αποστάσεων

Και ναι..
Ο σύγχρονος χριστιανός παίρνει κεφάλια και ανατινάζεται στο όνομα της θρησκείας,
σκοτώνει σκιτσογράφους,καταδιώκει άλλου δόγματος ομόθρησκούς του.
Ιδρύει τρομοκρατικές οργανώσεις με σκοπό την ίδρυση ανεξάρτητου χριστιανικού κράτους.
Καταπιέζει τις γυναίκες και καταδιώκει τους ομοφυλόφιλους.
Γνωστά αυτά...Τι ισλάμ,τι χριστιανισμός... Ένα και το αυτό.

Τέλος,πρόσφυγας ήταν ο παππούς μου και μετανάστης εγώ.
Αυτοί που αναφέρεσαι είναι ΛΑΘΡΟμετανάστες.
ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ

Από πολλές διαφορετικές χώρες,στις περισσότερες των οποίων κανένας πόλεμος δεν υπήρχε

https://www.iefimerida.gr/news/2425...04465-metanastes-apo-poies-hores-irthan-lista

194.827 άτομα από το Αφγανιστάν,
4.332 από τη Σομαλία,
277 από τη Γκάνα,
7.229 από το Μαρόκο,
184 από τη Γκάμπια,
371 από το Σουδάν,
676 από τη Νιγηρία,
351 από τη Δημοκρατία του Αγίου Δομίνικου,
817 από το Καμερούν,
2 από την Κούβα,
47 από τις Κομόρες,
848 από την Ερυθραία,
208 από την Ακτή Ελεφαντοστού,
5 από τη Μπενίν,
1.306 από την Αλγερία,
21.780 από το Πακιστάν,
350 από το Μαλί,
69 από την Αιθιοπία,
331 από την Υεμένη,
36 από τη Γουινέα,
53 από τη Σιέρα Λεόνε,
179 από την Ουγκάντα,
1.177 από το Κονγκό,
5.495 από την Παλαιστίνη,
77.475 από το Ιράκ,
27 από τη Δημοκρατία της Κεντρικής Αφρικής,
2 από την Ονδούρα,
1 από το Νταρφούρ,
49 από το Τόγκο,
16 από τη Ρουάντα,
21.133 από το Ιράν,
108 από τη Μπουργκίνα Φάσο,
5 από τη Γκαμπόν,
454 από τη Σενεγάλη,
144 από την Ινδία,
173 από τη Μιανμάρ,
12 από τη Λιβερία,
162 από τη Σρι Λάνκα,
37 από τη Μαυριτανία,
9 από τη Δημοκρατία του Νίγηρα,
205 από τη Λιβύη,
228 από το Νεπάλ,
28 από την Αϊτή,
115 από την Τυνησία,
467 από την Αίγυπτο,
3.375 από το Μπαγκλαντές,
2 από τη Δημοκρατία του Τσαντ,
15 από τη Νότια Αφρική,
2 από την Κένυα,
2 από την Κολομβία,
1 από τη Τζαμάικα,
9 από την Αρμενία,
9 από το Μπουρούντι,
1.829 από τον Λίβανο,
15 από το Ουζμπεκιστάν,
33 από τη Βιρμανία,
50 από το Κουβέιτ,
1 από την Αλβανία,
2 από τη Γαλλία,
6 από την Αγκόλα,
41 από την Ιορδανία,
39 από την Τουρκία,
3 από την Ουκρανία,
6 από τη Ζάμπια,
7 από το Τατζικιστάν,
15 από τη Σαουδική Αραβία,
4 από τις Φιλιππίνες,
3 από το Καζακστάν,
2 από τη Ρωσία,
3 από τη Γεωργία,
4 από τη Μολδαβία,
6 από το Θιβέτ,
26 από την Κίνα,
3 από το Τουρκμενιστάν
3 από τη Δυτική Σαχάρα


Υ.Γ. Οι αρχαίοι πρόγονοι που επικαλείσαι,κάτι τύπους σαν εσένα τους τιμωρούσαν από εξοστρακισμό μέχρι και με θάνατο,
ανάλογα με την πόλη που θα είχε την ατυχία να σας τρώει στη μάπα
Ο ένας από την Τζαμάικα χάθηκε; Βγήκε στα ανοικτά με προορισμό να μπει στο κόλπο του Μεξικού και μπήκε στο στενό Ρίο Αντίρριο για σουβλάκια; Αναρωτιέμαι.,..
 

Aris81

Well-Known Member
@vag25
Προσωπικά δεν έχω αναφερθεί σε καμία ελληνική ανωτερότητα,δεν έχω αναφερθεί σε "ράτσες",κ.λ.π.
Αναφέρθηκα σε μια συγκεκριμένη κουλτούρα,που διαμορφώνεται από ένα συγκεκριμένο θρησκευτικό δόγμα
και στις μέρες μας βρίσκεται σε έξαρση,σε αντίθεση με το χριστιανισμό και ένα σωρό άλλες θρησκείες.
Αναφέρθηκα στην αποδοχή του Ερντογάν και της πολιτικής του,από την πλειοψηφία των Τούρκων,εντός
και εκτός τουρκικών συνόρων.
Επίσης δεν επιθυμώ κανέναν πόλεμο,ούτε την Πόλη και την Αγιά Σοφιά.
Αυτό που επιθυμώ είναι μια κοινωνία έτοιμη να υπερασπιστεί τα πάτρια εδάφη και τίποτα περισσότερο.

Ότι μου έχει προσαφθεί πέρα των παραπάνω,είναι αποκυήματα νοσηρής φαντασίας των γνωστών τρολ που έχουν πάρει σβάρνα τα forum
και ταλαιπωρούν τον κόσμο με τις ιδεοληψίες τους

Αυτά από εμένα και τα ξαναλέμε στην παρουσίαση της μεταμόσχευσής μου σε ένα μήνα
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Γενικα ισχυει αυτο που λες. Αλλα υπαρχει εξελιξη. Η βια και ο πολεμος δεν εξυπηρετουν σε κατι σημερα την ανθρωπινη φυση. Καποτε σε κυνηγουσαν τα λιονταρια, πειναγες συντριπτικα περισσοτερο σε ενα μεσο ορο κ.α. Δεν ειναι ενα χαρακτηριστικο που ειναι υποχρεωτικο να το κουβαλησει η ανθρωποτητα στις επομενες χιλιετιες. Και εδω που τα λεμε εχουμε δει τεραστια αλλαγη σε 50 χρονια στον δικο μας πολιτισμο οσον αφορα την ανθρωπινη συμπεριφορα(ποσο μαλλον αν παμε 1000δες χρονια πισω). Θελω να πω οτι εξελικτικα ο στοχος θα ειναι να αποβληθει ολοκληρωτικα αυτη η παθογενεια.
Για τις ζωες μας(σημερα) σιγουρα αυτο αποτελει ουτοπια(για το μελλον οχι τοσο), αλλα η διαδρομη προς αυτη την κατευθυνση δεν ειναι ουτοπια και την ακολουθουμε βημα βημα αυτη τη στιγμη που μιλαμε.

Το προβλημα ειναι στο που βρισκεται στο σημερα η καθε ομαδα πληθυσμου σε συγκριση με καποια αλλη. Εκει αναποφευκτα θα υπαρξει πισογυρισμα και πιθανον συγκρουση.

Προφανώς υπάρχει εξέλιξη. Το έγραψα εξάλλου, η εξέλιξη είναι τεράστια στις δυτικές κοινωνίες, στον υπόλοιπο κόσμο μάλλον όχι. Δεν είμαι βέβαιος για το μέλλον, μπορεί στο μέλλον το ανθρώπινο είδος να έχει και ανταγωνισμό.
 

vlafo

Well-Known Member
Ο ένας από την Τζαμάικα χάθηκε; Βγήκε στα ανοικτά με προορισμό να μπει στο κόλπο του Μεξικού και μπήκε στο στενό Ρίο Αντίρριο για σουβλάκια; Αναρωτιέμαι.,..
Γιώργο
Το περιστατικό που θα δημοσιευθεί στο 8μήνο που ανέφερες σε άλλο νήμα είναι του alexxx?
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Για να κάνεις μια παραγωγική συζήτηση πρέπει να σκέφτεσαι την λογική των επιχειρημάτων του άλλου. Όπως έγραψα αρκετές φορές στα προηγούμενα ποστ (αλλά φαίνεται ότι δεν το καταλαβαίνεις) δεν ισχυρίζομαι ότι υπάρχουν διαφορετικής κατηγορίας άνθρωποι, ούτε πιστεύω στην φυσική καλοσύνη της ανθρώπινης φύσης (πιθανώς εσύ πιστεύεις). Αντίθετα πιστεύω ότι διαχρονικά ο άνθρωπος έχει αρχέγονα ζωικά πάθη και το μόνο πολίτευμα που μπορεί να τα διαχειριστεί με παραγωγικό και αποτελεσματικό τρόπο είναι η δημοκρατία όσο και αν αυτή έχει ελαττώματα.

Προφανώς και οι Αμερικάνοι και οι Άγγλοι και οι Ισπανοί και οι Γάλλοι και οι Αρχαίοι Έλληνες έχουν κάνει εγκλήματα σε διαφορετικές φάσεις της ιστορίας τους. Η διαφορά μας είναι ότι όλοι αυτοί οι λαοί έχουν εξελιχθεί μέσω της δημοκρατίας διαμορφώνοντας πλέον ένα κοινωνικό πλαίσιο που απέχει παρασάγγας από το μακρινό παρελθόν. Οι Ισλαμικές κοινωνίες στην πλειονότητά τους δεν έχουν εξελιχθεί. Το ίδιο ισχύει και για τους υπερορθόδοξους Εβραίους. Αυτή είναι η διαφορά. Δεν είναι θέμα ανθρώπων αλλά κοινωνικών και πολιτικών εξελίξεων.

Επειδή λες και ξαναλες για την Αμερική, ενώ μάλλον δεν έχεις πάει, σε αντίθεση με μένα που και έχω ζήσει και την έχω ταξιδέψει όλη, θα σου πω κάτι. Κακώς την αντιμετωπίζεις σαν μια χώρα. Δεν είναι. Υπάρχουν πολλές "χώρες", κάποιες είναι οπισθοδρομικές, κάποιες προοδευτικές κάποιες πολεμοχαρείς, κάποιες όχι. Όλες όμως έχουν ένα κοινό. Λειτουργούν αρμονικά και σέβονται τους κανόνες της μιας αρχής, έχουν ασφαλιστικές δικλίδες για την δημοκρατία τους, και το σημαντικότερο από όλα, υπάρχει εξελικτική πρόοδος. Ναι ψήφισαν όντως έναν τρελό (δεν είναι οι μόνοι) αλλά τον πέταξαν χωρίς να ανοίξει ρουθούνι εν αντιθέσει με τα Ισλαμικά καθεστώτα που δεν "επιτρέπονται" αλλαγές. Ως προς τις παρεμβάσεις τους δεν κάνουν τίποτα περισσότερο από αυτό που έκαναν οι Αρχαίοι Αθηναίοι στους Μηλείους, ίσως είναι και λιγότεροι κυνικοί, γιατί πρέπει να καταλάβεις κάτι απλό: Αυτή είναι η ανθρώπινη φύση και έτσι εκφράζεται στον πραγματικό κόσμο. Διαχρονικά.
Μια δημοκρατια που εχει νομιμοποιησει την υπαρξη εγκληματικων μηχανισμων που δρουν εις βαρος αλλων λαων αλλα και γηγενων,δεν ειναι δημοκρατια,ειναι ενα στυγνο απολυταρχικο συστημα.Και με λυπη μου παρατηρω και την νομιμοποιηση τους μεσω του λογου σου.

Η εξελιγκτικη προοδος στην οποια αναφερεσαι αφορα μονο τους λιγους,τους εχοντες και οχι την βαση ,ειδικα οταν μιλαμε για την επιτομη του καπιταλισμου την Αμερικη.Ειχα και εγω την ευκαιρια να ζησω και να ξερω πως ειναι τα πραγματα.

Προοδος και εξελιξη σημαινει πληρης απαγκιστρωση απο παρελθοντικα εγκληματα που σε βαραινουν.Καμια τετοια προοδος δεν εχει σημειωθει,για καποιους μπορει να φαινεται φυσιολογικο η μποτα του αμερικανου να συνεχιζει να σκοτωνει παιδια και αμαχο πληθυσμο εν ετει 2020,σε μενα οχι.Ευτυχως οχι γιατι τοτε θα ειχα προβλημα με τον εαυτο μου.
Αλλωστε σου εχω αναφερει πραγματικα στοιχεια που συνθετουν την αμερικανικη κοινωνια και πολιτικη και τα προσπερνας δινοντας ανεπαρκεις τουλαχιστον απαντησεις.
Αυτου του ειδους η δημοκρατια δεν εχει καμια διαφορα απο την ισλαμικη τρομοκρατια,οπου και οταν αυτη παρατηρειται.Στασιμοι οι μεν,στασιμοι και οι δε.Με την διαφορα οτι οι τελευταιοι δεν το κρυβουν και οι πρωτοι δρουν νομιμοποιωντας τις δρασεις τους πισω απο μια βιτρινα καλπικης δημοκρατιας.Αυτο δεν ειναι δημοκρατια φιλε μου.Ουτε ηταν ουτε θα ειναι και ποτε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μια δημοκρατια που εχει νομιμοποιησει την υπαρξη εγκληματικων μηχανισμων που δρουν εις βαρος αλλων λαων αλλα και γηγενων,δεν ειναι δημοκρατια,ειναι ενα στυγνο απολυταρχικο συστημα.Και με λυπη μου παρατηρω και την νομιμοποιηση τους μεσω του λογου σου.

Η εξελιγκτικη προοδος στην οποια αναφερεσαι αφορα μονο τους λιγους,τους εχοντες και οχι την βαση ,ειδικα οταν μιλαμε για την επιτομη του καπιταλισμου την Αμερικη.Ειχα και εγω την ευκαιρια να ζησω και να ξερω πως ειναι τα πραγματα.

Προοδος και εξελιξη σημαινει πληρης απαγκιστρωση απο παρελθοντικα εγκληματα που σε βαραινουν.Καμια τετοια προοδος δεν εχει σημειωθει,για καποιους μπορει να φαινεται φυσιολογικο η μποτα του αμερικανου να συνεχιζει να σκοτωνει παιδια και αμαχο πληθυσμο εν ετη 2020,για μενα οχι.Ευτυχως οχι γιατι τοτε θα ειχα προβλημα με τον εαυτο μου.

Μόνο την Αμερικάνικη μπότα βλέπεις? Εγώ βλέπω πολλές μπότες απ' όλο το φάσμα. Στην Αμερική η πρόοδος μαζί με τους λίγους αφορά και παρά πολλούς από την βάση. Απορώ πως δεν το είδες, εγώ το είδα. Τέλος πάντων δεν πρόκειται να συμφωνήσουμε γιατί ο ιδεαλισμός του ανέφικτου πάντα θα υπερτερεί στην θεωρία. Μόνο όταν περάσει στην εφαρμογή ωριμάζει και μαθαίνει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Nik.Mos

Well-Known Member
Μόνο την Αμερικάνικη μπότα βλέπεις? Εγώ βλέπω πολλές μπότες απ' όλο το φάσμα. Στην Αμερική η πρόοδος μαζί με τους λίγους αφορά και παρά πολλούς από την βάση. Απορώ πως δεν το είδες, εγώ το είδα. Τέλος πάντων δεν πρόκειται να συμφωνήσουμε γιατί ο ιδεαλισμός του ανέφικτου πάντα θα υπερτερεί στην θεωρία. Μόνο όταν περάσει στην εφαρμογή ωριμάζει και μαθαίνει.
Μα αφου ανεφερα και την ισλαμικη,μην με αδικεις.Απλα ηθελα να καταδειξω οτι το εγκλημα ανεξαρτητως θρησκευματος και φυλης ειναι δεδομενο.Θα ημουν περηφανος για το δημοκρατικο πολιτευμα αν αυτο απειχε πληρως απο καθε πρακτικη που οδηγει σε εγκληματα κατα της ανθρωποτητας.
Οσο δεν το κανει,εχω καθε δικαιωμα να το εξισωνω με τα ισλαμικα συντηρητικα και απολυταρχικα πολιτευματα.Ναι ειμαστε καλυτεροι σε ορους ποιοτικης ζωης και ευημεριας σε σχεση με αυτους αλλα μεχρι εκει.

Πολλες απαντησεις που εδωσα δεν αφορουσαν εσενα αλλα οσους θεωρουν a priori οτι μουσουλμανος=εγκληματιας.Και επειδη βαρεθηκα πραγματικα τοσα χρονια να τους βλεπω τριγυρω μου,οπου τους πετυχαινω θα εφαρμοζω παντα τον αντιλογο γιατι δεν επιτρεπω στον εαυτο μου να αφηνονται ασχολιαστες τετοιες αποψεις που διαιωνιζουν το μισος και υποσκαπτουν προσπαθειες συμφιλιωσης και εξελιξης.Και ας με εχουν στην μπουκα μετα,δε πειραζει,ποτε δεν θα παψω να μιλω απο φοβο μην τσαλακωσω την εικονα μου.Καποτε μπορει να με ενοιαζε,οχι πια.

Τελος αν καποιοι δεν ηθελαν να εξελιχθει το νημα σε φαρ ουεστ ας φροντιζαν να ειχαν τοποθετηθει πιο ανθρωπινα και να μην εφεραν τετοιες αποψεις οπως ο αερατος που θιχτηκε που μιλησα για σκουπιδια μονο που δεν διεκρινε οτι μιλαω για οσους θεωρουν ολους τους μουσουλμανους ανεξαρτητως εγκληματιες.Αν για καποιο λογο αυτος οπως και αλλοι ειδαν τον εαυτο τους σε αυτην κατηγορια η ταυτιστηκαν με αυτη,τοτε σιγουρα δεν φταιω εγω!
Δεν θα φοβομαστε να απαντησουμε μη τυχον θεωρηθουμε "ανθελληνες",απο ανθρωπους με διαστρεβλωμενη αντιληψη φιλοπατριας.Θα απανταμε οπου πρεπει και με το ιδιο υφος.Τιποτα λιγοτερο τιποτα περισσοτερο.Καλη συνεχεια σε ολους
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ψηφίζω τα μονοπάτια του Βουδισμό Ειρήνη,Γαλήνη,Ψυχική ηρεμία,Ευγένεια,Σοφία.
Όταν βρίσκομαι σε τέτοια μοναστήρια στα ταξίδια με μονάχους νιώθω άλλος άνθρωπος.:)
Άντε για να κάνω λίγο την διαφορά...:D
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ψηφίζω τα μονοπάτια του Βουδισμό Ειρήνη,Γαλήνη,Ψυχική ηρεμία,Ευγένεια,Σοφία.
Όταν βρίσκομαι σε τέτοια μοναστήρια στα ταξίδια με μονάχους νιώθω άλλος άνθρωπος.:)
Άντε για να κάνω λίγο την διαφορά...:D
Τι για πολέμους μίλησαν ...τι για θρησκείες ...σταυροφορίες ...Βυζάντιο ..... πελοποννησιακόυς πολέμους ....Άγγλους Γερμανούς Αμερικανούς ...τα πάντα όλα ανέλυσαν....εσύ το κατέληξες στο σεξοτουρισμο παλι!!!!χαχαχα..... Κάντε έρωτα και όχι πόλεμο....το καλύτερο μήνυμα πέρασες !
 

aeratos28

Just aeratos
Να τοποθέτησε καλύτερα στους συνομιλητές σου χωρίς χαρακτηρισμούς ..συνεχίζεις να μιλάς με τον ίδιο τονο..δεν νιώθει κανείς σκουπίδι και η συνέχισή της ίδιας φρασεολογιας σου με πιο κομψό (και καλά)τρόπο δείχνουν πολλά για σένα.το ότι δεν μας αφορά τι πιστεύεις δεν λες να το καταλάβεις ..κρατα τα για σένα αυτά τα πιστεύω που έχεις και περιορισου στα του φόρουμ..βρες αλλα φόρουμ και βγάλε τις κραυγές σου.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Αφου βρειτε πρωτα αλλα φορουμ εσεις να βγαλετε τα δικα σας μιση.Προηγειστε μιας που ησασταν εσεις που το ξεκινησατε.
Και επειδη ενα απο τα καλα του φορουμ ειναι οτι δεν μπορει κανεις να διαγραψει παλιοτερα μηνυματα(μπορεις βεβαια να τα τροποιησεις για να τα στρογγυλεψεις αλλα εμεις θα ξερουμε),θα σου προτεινα να ανατρεξεις στις αρχικες σελιδες και να ξαναδιαβασεις τι εχεις γραψει για μενα,χωρις καν να εχω αναφερθει σε σενα.Το στυλακι σου το υποτιμητικο και το προσβλητικο οχι σε μενα,μπορει να εχει περαση σε καποιους σε μενα δεν λεει τιποτα.
Το ειπα εξαρχης,σε οτι υφος μου απευθυνεστε στο ιδιο ακριβως θα σας απευθυνομαι.Τιποτα λιγοτερο,τιποτα περισσοτερο απο αυτο.
 

aeratos28

Just aeratos
Aμα θες να σου απαντήσω όπως μιλας το κάνω..ειναι πανευκολο..ειδικά σε κάτι τυπακια σαν εσένα.ποιος να στρογγυλεψει και τι ρε?ποτέ στρογγυλεψα κάτι..τα παραμυθακια της Χαλιμάς άλλου. Έχουν μαζευτεί πολλά ορφανα του Στάλιν εδώ μέσα και αρχίζει και γίνεται κουραστικό..σύγκρινε τι έχω πει εγώ και τι έχει πει το στόμα σου εσένα .αναφορές για σκουπίδια και άλλα κοσμιτικα επίθετα δεν έχει κάνει κανείς ούτε και εγώ..που θα ήταν και πανευκολο εδώ που τα λέμε..όποτε άσε τις ιστορίες σου για τους ομοίους σου..ούτε σε εμένα περνάνε τα καραγκιοζιλικια αυτά ..δουλειά σου λοιπόν..και εννοείται ότι είναι ευχάριστο το ότι δεν σβήνονται μνμ για να μπορούν να βλέπουν όλοι τις χαζομάρες και τις προσβολές που πετάει το στόμα σου..μοιάζουν με αυτά που πετάει ο κ@λος σου όταν έχεις κρυώσει..άντε κάνε μας τη χάρη ρε.
 

tol

Well-Known Member
Ένα αποτέλεσμα για να παίρνουμε χαμπάρι πως μπαίνουν 3000g.

Τι video ειναι παλι αυτο; Πώς τολμησες; Πού το βρηκες;

Μα, φιλε vlafo, αφου...αφου....!!!

Αφου ο "κορυφαιος" των κορυφαιων, γραφει επανειλημμενως και επικαλειται τη βιβλιογραφια εδω και ενα μηνα...

Αφου ο "κορυφαιος" επιμενει οτι δεν ειναι σωστο να μπαινουν πανω απο 45-50 grafts ανα cm2, πως ειναι δυνατον οι "παρακατιανοι" να στριμωχνουν 70-80 grafts;

Δεν ειναι δυνατον!
Οφθαλμαπατη!

Ψεματα!

Αφου το γραφει και μας διαβεβαιωνει ο "κορυφαιος", εγω προσωπικα δε δεχομαι αντιρρηση.

Ποιος εισαι εσυ, φιλε vlafo, που πηγες στο ιατρειο του και τολμησες να του ζητησεις μεγιστη πυκνοτητα; Αφου ειπαμε οτι δε γινεται να στριμωχθουν πανω απο 45-50 grafts.

Συμβιβασου με αυτα και μην τολμησεις να ξαναμφισβητησεις τον "κορυφαιο". Εισαι αδαης, δεν εισαι γιατρος (οι Ισπανοι γιατροι προφανως για τον κ. Αναστασακη ειναι αδαεις), γι' αυτο μην τολμησεις να ξανασχολιασεις στα νηματα της κλινικης.

Σε ευχαριστουμε πολυ για τα μεχρι σημερα σχολια σου...σου απαγορευουμε να ξαναδιατυπωσεις αποψεις στο μελλον. Μη σε ξαναδουμε, εσενα και τους υπολοιπους 5-6 ασχετους του forum, να κάνεις κριτικη στα νηματα μας...δεν ξερετε τι γραφετε. Μονο ο "κορυφαιος" (μαλλον κορυφαιος στην επαρση και την αλαζονεια) εχει το αλαθητο του Παπα.

Ο θυμοσοφος λαος λεει...

"ΟΣΑ ΔΕ ΦΘΑΝΕΙ Η ΑΛΕΠΟΥ, ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΚΡΕΜΑΣΤΑΡΙΑ!!!"
 
Μπλουζα