Ερωτήσεις αρχάριου για φίνα

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

spyneft

New Member
Ρε συ James, τι περιμένεις να δεις από τις εξετάσεις αίματος? Μην φορτώνετε τους ανθρώπους. Ακόμα και το σπερματοδιάγραμμα το θεωρώ υπερβολή αλλά εν πάσει περιπτώσει έχει μια (εσφαλμένη) λογική ακολουθία
Καλησπέρα, δεν μου φαίνεται και τόσο σωστό παρόλαυτα να πάρω ένα φάρμακο χωρίς να ρωτήσω κάποιον γιατρό πρώτα ή να κάνω κάποιες εξετάσεις
Ιδικά για τόσο καιρό. Πιστεύεις ότι δεν χρειάζεται;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Καλησπέρα, δεν μου φαίνεται και τόσο σωστό παρόλαυτα να πάρω ένα φάρμακο χωρίς να ρωτήσω κάποιον γιατρό πρώτα ή να κάνω κάποιες εξετάσεις
Ιδικά για τόσο καιρό. Πιστεύεις ότι δεν χρειάζεται;

Εννοείται να ρωτήσεις. Απλά να επιλέξεις ποιον (καλύτερα ποιους) θα ρωτήσεις γιατί έχουν δει τα μάτια μας απαντήσεις που δεν τιμούν τον ιατρικό κόσμο. Λυπάμαι που το λέω αλλά έτσι είναι.
 

Gianney

Well-Known Member
Ρε συ James, τι περιμένεις να δεις από τις εξετάσεις αίματος? Μην φορτώνετε τους ανθρώπους. Ακόμα και το σπερματοδιάγραμμα το θεωρώ υπερβολή αλλά εν πάσει περιπτώσει έχει μια (εσφαλμένη) λογική ακολουθία
Μπορείς να εξηγήσεις μοντ την εσφαλμένη λογική ακολουθία;
 

Gianney

Well-Known Member
Ειδικά σε σένα όχι αφού τα ξέρεις.
Να τα πω εγώ όπως τα κατάλαβα .Βασικα το κύριο ζήτημα που χρειάζεται το σπερμοδιαγραμμα ειναι η ύπαρξη κιρσοκήλης που λανθασμένα πολλοί νομίζουν ότι η φιναστεριδη την δημιουργει η μάλλον την επιβαρύνει.Σωστα;
 

Gianney

Well-Known Member
Άσε περιμένω να μου βάλει βαθμό ο μοντ για την απάντηση μου χαχαχα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bobby

Well-Known Member
Παιδιά μην βάζετε τέτοια επιστημονικά εδώ γιατί θα πλακώσουν οι επιστήμονες από το άλλο νήμα…. Ξέρετε αυτό το νήμα με τα PZL…….
 

spyneft

New Member
Εννοείται να ρωτήσεις. Απλά να επιλέξεις ποιον (καλύτερα ποιους) θα ρωτήσεις γιατί έχουν δει τα μάτια μας απαντήσεις που δεν τιμούν τον ιατρικό κόσμο. Λυπάμαι που το λέω αλλά έτσι είναι.
Το ξέρω σε δύο που πήγα με είπαν ότι θα έχω θέμα με τον ανδρισμό μου:p:p
Γι'αυτό ψάχνω κανέναν να ξέρει αλλά δεν βρίσκω!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Kostas97

Well-Known Member
Κώστα πως πάει το κεφάλι; Προφανώς και δεν ρωτάω για regrowth για εσένα γιατί αυτό θα σήμαινε πως θα έβγαζες τρίχες στα μάτια με το κράνος που έχεις στο κεφάλι :p Από πάχυνση της τρίχας ή μείωση της τριχόπτωσης έχεις να πεις κάτι;
Γεια σου Legwg παιχταρα, θα ελεγα πως παρατηρω μεγαλυτερη ζωντανια στο μαλλι και ουσιαστικα εχουν μειωθει οι τριχες που χανω στο μπανιο. Οχι οτι δεν χανω καθολου, αλλα μειωμενα σε σχεση με πριν σιγουρα.
 

spyneft

New Member
Γεια σου Legwg παιχταρα, θα ελεγα πως παρατηρω μεγαλυτερη ζωντανια στο μαλλι και ουσιαστικα εχουν μειωθει οι τριχες που χανω στο μπανιο. Οχι οτι δεν χανω καθολου, αλλα μειωμενα σε σχεση με πριν σιγουρα.
Τι θεραπεία κάνεις;
 

Kostas97

Well-Known Member
@Gianney η εσφαλμενη λογικη ειναι οτι η φιναστεριδη επηρεαζει τη γονιμοτητα.
Την κιρσοκηλη δεν την επηρεαζει αρνητικα-θετικα ουτε τη δημιουργει.

Οι αντρες γενικοτερα πρεπει να μαθουν να ψηλαφιζουν τους ορχεις τους και για αλλους λογους. Την κιρσοκηλη την καταλαβαινεις σαν σακουλακι με σκουλικια - σαν φλεβα με κιρσους.

Σιγουρα δεν θα κανεις τον γιατρο στον εαυτο σου, αλλα μια εικονα μπορεις να την εχεις.
 

Gianney

Well-Known Member
@Gianney η εσφαλμενη λογικη ειναι οτι η φιναστεριδη επηρεαζει τη γονιμοτητα.
Την κιρσοκηλη δεν την επηρεαζει αρνητικα-θετικα ουτε τη δημιουργει.

Οι αντρες γενικοτερα πρεπει να μαθουν να ψηλαφιζουν τους ορχεις τους και για αλλους λογους. Την κιρσοκηλη την καταλαβαινεις σαν σακουλακι με σκουλικια - σαν φλεβα με κιρσους.

Σιγουρα δεν θα κανεις τον γιατρο στον εαυτο σου, αλλα μια εικονα μπορεις να την εχεις.
Ευχαριστώ γιατρέ:):):)
 
Μπλουζα