Ενέσεις κορτιζόνης

dlazaros

Well-Known Member
Μάλιστα.. 1mg καθημερινά παίρνω και δε πρόκειται να το σταματήσω..
Συμφωνώ με τον Κώστα και εγώ. Το έπιασες νωρίς και με τον σωστό τρόπο. Οι κρόταφοι οκ, μπορείς να περιμένεις άλλο ένα χρόνο να σου δώσει η φινα τα μέγιστα και βλέπεις. Για μινοξ δοκίμασε τον αφρό, καμία σχέση με το υγρό.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Συμφωνώ με τον Κώστα και εγώ. Το έπιασες νωρίς και με τον σωστό τρόπο. Οι κρόταφοι οκ, μπορείς να περιμένεις άλλο ένα χρόνο να σου δώσει η φινα τα μέγιστα και βλέπεις. Για μινοξ δοκίμασε τον αφρό, καμία σχέση με το υγρό.

Και έτσι να μείνει έχει πάρα πολύ μαλλί. Είναι ένα τιμιότατο NW 2 που θα περνάει απαρατήρητο στο δρόμο γιατί ουσιαστικά έχει pattern εκτός ΑΓΑ ( οσο συνεχιζει θεραπείες αφου υπαρχει θεμα ) .
 

dlazaros

Well-Known Member
Και έτσι να μείνει έχει πάρα πολύ μαλλί. Είναι ένα τιμιότατο NW 2 που θα περνάει απαρατήρητο στο δρόμο γιατί ουσιαστικά έχει pattern εκτός ΑΓΑ ( οσο συνεχιζει θεραπείες αφου υπαρχει θεμα ) .
Μια χαρά είναι του πάει και το κούρεμα αυτό, και εμφανίσιμος, οι πιτσιρίκες τον έχουν στο μάτι. 24... δεν μπορώ σχεδόν να θυμηθώ αυτή την ηλικία ...
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Μια χαρά είναι του πάει και το κούρεμα αυτό, και εμφανίσιμος, οι πιτσιρίκες τον έχουν στο μάτι. 24... δεν μπορώ σχεδόν να θυμηθώ αυτή την ηλικία ...

Δε χρειάζεται, ωρίμασες σαν Dom Perignon . Κάθε χρόνο και καλύτερος. Του χρόνου τέτοια εποχή κι όλας με μαλλί αφάνα θα τα κάνεις όλα πίσω με ζελέ και τέζα η κυρία dLazarou ( όπως και άλλες ) :)
 

dlazaros

Well-Known Member
Δε χρειάζεται, ωρίμασες σαν Τom Perignon . Κάθε χρόνο και καλύτερος. Του χρόνου τέτοια εποχή κι όλας με μαλλί αφάνα θα τα κάνεις όλα πίσω με ζελέ και τέζα η κυρία dLazarou ( όπως και άλλες ) :)
Μου θύμισες τον μοντελοπνίχτη! Χαχα
 

Gianney

Well-Known Member
Το παληκαρι αν καταλαβαινω καλα εχει diffuse thinning. Απλα ξεκινησε νωρις φινα και γλυτωσε τα χειροτερα.
Οποιαδηποτε Α.Α. ξεκιναει πριν τα 30 θεωρειται επιθετικη ακομα και αν μια δεδομενη χρονικη στιγμη φαινεται οτι δεν ειναι.Αυτο καταλαβα απο τον Lorenzo.
Εγω δεν φαινεται απο καπου οτι εχω ΑΓΑ. Αυτο λογω του οτι ξεκινησα θεραπειες πριν το προβλημα γινει οπουδηποτε ορατο.
Επειδη ομως ειχα την ευκαιρια να κανω Consultation με το Λορεντζο, μου προτεινε να ακολουθησω 7mg εβδομαδα φινα και οχι τα 3-4 που ακολουθουσα μεχρι τοτε.Χαρακτηριστικα απορρησε και ο ιδιος πριν με δει με το μικροσκοπιο, αν εχω προβλημα ή οχι.
Νομιζω πως και ο φιλος ιδια απαντηση θα επαιρνε. 7 mg για να σαι σιγουρος.
Το άλλαξες τελικά σε 1 mg την μερα από τα 3 mg τελικά φίλε;Επίσης για το mft ρώτησες και αν ναι τι σου είπε;
 

Kostas97

Well-Known Member
Το άλλαξες τελικά σε 1 mg την μερα από τα 3 mg τελικά φίλε;Επίσης για το mft ρώτησες και αν ναι τι σου είπε;
Εδω και ενα μηνα ναι. Ειμαι στο 1mg/ημερα.
Το τοπικο δεν θελω να το σταματησω γιατι ειναι ποιοτικο και θα δω ποσο θα μειωσω ισως το χαπι ωστε να το χρησιμοποιω.
Οχι δεν ρωτησα κατι για το τοπικο.
Νομιζω πως ειναι στο χαπι. Ειτε χαμηλη δοσολογια σε περιπτωση μη επιθετικης ειτε κανονικη δοσολογια ειτε ντουτα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gianney

Well-Known Member
Ωραίος.Εγω δεν καταλαβα αφού σε μη επιθετική τριχόπτωση και ειδικά σε περιπτώσεις σαν εσένα με τόσο μαλλί ο Λορέντζο προτείνει χαμηλή δόση 3 mg τώρα πως σου πε 7
 

Kostas97

Well-Known Member
Ωραίος.Εγω δεν καταλαβα αφού σε μη επιθετική τριχόπτωση και ειδικά σε περιπτώσεις σαν εσένα με τόσο μαλλί ο Λορέντζο προτείνει χαμηλή δόση 3 mg τώρα πως σου πε 7
Λογω ηλικιας. Θα ημουν μη επιθετικη αν αυτη η εικονα του θυλακα υπηρχε ας πουμε στα 30. Τοτε θα μπορουσα να χαρακτηριστω μη επιθετικη.
Τωρα ομως δεδομενου οτι με το μικροσκοπιο μπορει να δει θυλακες που ειναι επιρεπης στην ΑΓΑ νωριτερα απο οτι θα το δει το ματι, παρατηρησε πως υπαρχει γενικοτερα ηπιο thinning το ειδαμε στην καμερα δηλαδη.
Επισης γνωριζοντας οτι ο πατερας μου ενω ηταν μαλλιας οσο δεν παει τα ειχε ανοιξει crown μεχρι τα 30 με εκανε απο καιρο να σκεφτομαι να οντως ειμαι μια μη επιθετικη ή χανω σιγα σιγα μεχρι που καποια στιγμη θα γινει και αντιληπτο.
 
Μπλουζα