Εμπειρια με propecia..

Καλησπερα σε ολους..Να ευχαριστησω καταρχας το φορουμ το οποιο με βοηθησε παρα πολυ τα τελευταια 2 χρονια και μου εδωσε κουραγιο γνωσεις και δυναμη με το προβλημα που αντιμετωπιζω και εγω με την αα..ειναι το πρωτο μου θεμα και ηθελα και εγω να μοιραστω την εμπειρια μου μαζι σας..ειμαι 29 ετων..σημερα τα εκλεισα μαλιστα..το προβλημα με την αα εμφανιστηκε εντονα σε εμενα το χειμωνα του 2016 λιγο αφότου εχασα σημαντικο προσωπο στην ζωη μου υπο πολυ ασχημες συνθηκες..κατα πασα πιθαντοτητα ενεργοποιηθηκε τρομερα ο ηδη προδιαγεγραμμενος λογο κληρονομικοτητας μηχανισμος και αρχισα να μαδαω σαν τρελλος στο crown..σε βαθμο που η αραιωση αρχισε να γινεται αντιληπτοτατη.. Εκτοτε μονο κατηφορα...δοκιμασα regaine αφρο μεχρι το καλοκαιτι περυσι οπου εβαλα και revivogen στο παιχνιδι τα υτοχρονα με συμπληρωματα διατροφης γυμναστικη που παντα εκανα και μια καλη διατροφη οσο μπορουσα..μην τα πολυλογώ απο τον Οκτωβρη του 17 η κατασταση ηταν τοσο ασχημη που η φινα ηταν μονοδρομος οσο και αν ηθελα να το αποφυγω...ειχα φτασει σταδια καταθλιψης παιδια..ειχα σχεδιασει ερντογαν για σεπτεμβρη του 18 και το πλανο ηταν φινα μεχρι την επεμβαση να σταματησουμε την επιθετικοτητα,μεταμοσχευση στον Ερντο και μετα συντηρησουλα οσο κρατησει..η δοτρια μου δεν ειναι της προκοπης αλλα ηλπιζα με την φινα θα εχω ελπιδες..ξεκινησα 12 Δεκεμβρη του 17..αν καταφερω και ανεβασω φωτος θα δειτε την δραματικη διαφορα...ξεκινησα με 0.25 καθε μερα και στο μηνα ανεβηκα στο 0.5 καθε μερα..στο 2μηνο η διαφορα ηταν φοβερη..το crown που ειχε κατεβει αρκετα και ετεινε να ξεφυγει μαζευτηκε και οι τριχουλες που ειχαν γινει αορατες σχεδον αρχισαν να μαυριζουν και να μεγαλωνουν...η χαρα ηταν απεριγραπτη..αλλος ανθρωπος ενιωθα πιστευα οτι αν συνεχιζε ετσι στο 6μηνο θα ανεβαλα την μεταμοσχευση για αργοτερα...δυστυχως ποτε δεν ημουν ιδιαιτερα ττυχερος στη ζωη και πριν απο 3εις βδομαδες περιπου αρχισε να φουσκωνει η ρώγα και να καιει το στηθος..επισης κατι πονακια στους ορχεις που υπηρχαν τις πρωτες μερες επανηλθαν και παρατηρηθηκε εντονη δυσκολια στην στυση...αμεσως μειωσα δοση στο 0.25 ανα 2 μερες και ανεμενα..επισης ταυτοχρονα ραντεβου στο γιατρο για ορμονολογικες..δεν θα σας περιγραψω το συστημα με τους γιατρους εδω στην Φινλανδια οπου εχω μεταβει θα σας πω μονο οτι εχω ραντεβου εν τελει 27 του μηνα με ενδοκρινολογο και περιμενω να δω τι θα μου πει και αυτος γιατι ο γενικος γιατρος που με ειδε εδω ηξερε λιγοτερα απο οτι ο Τσιπρας για οικονομια...εν τελει t4 prolactine lh e2 tsh και τα συναφη σε νορμαλ τιμες οπως επισης και ττεστοστερονες..dht δεν ειχε το συγκεκριμενο εργαστηριο για το ονομα του Θεου..θα δουμε στις 27..οπως και να εχει δεν με κοβω να συνεχισω ουτως η αλλως γιατι αν τα καμπανακια βαρεσανε καλο ειναι να μην παμε για αλλα οποτε ειμαι σε σταδια tappering off απο το propecia με 0.125 ανα 4ημερο αυτη τη στιγμη και σταδιακα στο μηνα θα χω κοψει..οι στησεις πολυ καλυτερα ηδη..σχεδον πληρεις..το καψιματακι μειωθηκε αν και το στηθος παραμενει πρησμενο και τα fogs επισης(σχεδον καθολου)..ελπιζω μην εχουμε αλλα αργοτερα..δυστυχως αγαπητοι φιλοι παιξαμε και χασαμε που λενε..η ψυχολογια μου πριν το χαπι ηταν στον πατο και εν γνωση μου αλλα και με πλανο μπηκα φινα γνωρίζοντας και ελπιζοντας..ηξερα οτι ετσι οπως εφευγε το crown ηταν μονοδρομος πια να παω ετσι...Δυστυχως αν και το crown μαζεψε τα sides εκρουσαν και το καψιμο στο στηθος δε.........Οποτε ειμαι τωρα σε ενα σταδιο....απογνωση να πω..στεναχωρια να πω..ανικανοτητα αποδοχης να πω...ειναι σαν να τρεχεις 90 λεπτα στο γηπεδο να κρατας το 1-0 και να μπαινει στο 90 ισοφαριση..απλα κρεμας κουρασμενος και ηττημένος..ειμαι σε κατασταση ημικαταθλιψης παιδια γνωριζοντας πολυ οτι σε λιγους μηνες αν ολα πανε καλα ορμονολογικα θα μαδησω παλι και του χρονου θα μαι καραφλος....μαλλον θα χρειαστω ψυχολογο για να το δεχτω...γιατι ρε γγαμωτο πριν 2 μιση χρονια ημουν μια χαρα..ουτε που μου περναγε απο το μυαλο..παραθετω φωτο στις 12 Δεκεμβρη οπου ξεκινησα στις 12 Ιανουαρίου και σημερα αντιστοιχα.....
 

Συνημμένα

  • received_2148349568516889.jpeg
    received_2148349568516889.jpeg
    25.7 KB · Προβολές: 341
  • 20180221_210259.jpg
    20180221_210259.jpg
    1.9 MB · Προβολές: 336
  • 20180312_203205.jpg
    20180312_203205.jpg
    2.5 MB · Προβολές: 339
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

koumparos

Well-Known Member
Kριμα βρε φιλε.Εδειχνε η θεραπεια να σε πηγαινει για ολοκληρωτικη επιστροφη.Δυστυχως εχεις 2 επιλογες.Αφου παρεις μια πρωτη εκτιμηση των εξετασεων κανεις αλλη μια προσπαθεια με την φινα μηπως οι παρενεργειες εξαφανιστουν μετα απο μερικους μηνες.Εχει συμβει,το ξερω ειναι επωδυνο και ο φοβος για μονιμες παρενεργειες παραμονευει στο μυαλο αλλα σε αρκετο κοσμο μολις ο οργανισμος προσαρμοστηκε στο φαρμακο συνεχισε να λειτουργει οπως πριν.Εαν δεις οι παρενεργειες να εξακολουθουν να σε ταλαιπωρουν τοτε την κοβεις σταδιακα μεχρι να μηδενισεις την δοση και μην ασχοληθεις ξανα.Τοτε πολεμησε το με μινοξ και οσο σε κρατησει.
 
Καθομαι και κοιτάω το κουτι και την φωτογραφια πριν και δεν ξερω τι να καν..κοιταω τα μαλλια μου τωρα και φοβαμαι πολυ την επιστροφη στο πριν 3εις μηνες..καταρα..πραγματικα εχω περασει τοσα και αντεξα απο δυσπλασιες στα αντερα και δεν συμαζευεται και αλλα τοσα..αυτο με εχει διαλύσει..για πολλους μπορει να ειναι γελοιο αλλα ξερω πως το forum αυτο ειναι για ατομα σαν εμενα με τα ιδια θεματα και χαιρομαι που μπορω να γραφω..καλη μας δυναμη
 
Τελευταία επεξεργασία:

kon93

New Member
φιλε και εγω ξεκινησα φινα πριν 4 μερες γιατι ημουν τελειως διαχυτος πανω, απο την 2η κι ολας μερας τιποτα κατω ολα νεκρα, ειπα να δοκιμασω μπας και τα εσωζα τα μαλλια... τωρα ξουρα προσευχη για νεες θεραπειες και αγιος ο θεος... Μινοξ δοκιμασες;
 
φιλε και εγω ξεκινησα φινα πριν 4 μερες γιατι ημουν τελειως διαχυτος πανω, απο την 2η κι ολας μερας τιποτα κατω ολα νεκρα, ειπα να δοκιμασω μπας και τα εσωζα τα μαλλια... τωρα ξουρα προσευχη για νεες θεραπειες και αγιος ο θεος... Μινοξ δοκιμασες;
Μινοξ δεν με πιανει πια 2 χρονια το χω ριμαξει. .. Απο δευτερη μερα;;;;
 

kon93

New Member
Μινοξ δεν με πιανει πια 2 χρονια το χω ριμαξει. .. Απο δευτερη μερα;;;;

ναι ρε φιλε δεν ξερω τι να πω αλλοι μπουκωνουν 1.25mg, εγω στα 0.25 στυσεις 0, σαν χλαπατσα ο φιλος κατω... και ημουν χαρουμενος γιατι λεω επιτελους θα αντιμετωπισω την καραφλα και παρτα... το καλοκαιρι ξουρα και θα δοκιμασω μινοξ μπας και με πιασει
 
ναι ρε φιλε δεν ξερω τι να πω αλλοι μπουκωνουν 1.25mg, εγω στα 0.25 στυσεις 0, σαν χλαπατσα ο φιλος κατω... και ημουν χαρουμενος γιατι λεω επιτελους θα αντιμετωπισω την καραφλα και παρτα... το καλοκαιρι ξουρα και θα δοκιμασω μινοξ μπας και με πιασει
Ειναι οργανισμοι και οργανισμοι αδερφε..αργα η γρήγορα ολους καπου τους πιανει..παντως δευτερη μερα και να μην εχεις στυση δεν πιστευω οτι ηταν ορμονολογικο αντικτυπο..ισως στρεσαριστηκες ψυχολογικα περιμενοντας οτι θα σε πειραξει..τι να πω..μινοξ ξεκινησε αμεσα παντως..και προσεχε το δερμα σου στο κεφαλι οσο μπορεις..καλη δυναμη αδερφε
 

felaini

Active Member
Στο κεφαλι σου ετσι οπως ειναι το μαλλι σου παρθενο απο θεραπειες η φινα με μινοξ θα κανε θαυματα! Κριμα που δεν την μπορει ο οργανισμος σου.. παντως παλεψετο κανε κατι γιατι ειναι νωρις να το σωσεις!
 

kon93

New Member
Ειναι οργανισμοι και οργανισμοι αδερφε..αργα η γρήγορα ολους καπου τους πιανει..παντως δευτερη μερα και να μην εχεις στυση δεν πιστευω οτι ηταν ορμονολογικο αντικτυπο..ισως στρεσαριστηκες ψυχολογικα περιμενοντας οτι θα σε πειραξει..τι να πω..μινοξ ξεκινησε αμεσα παντως..και προσεχε το δερμα σου στο κεφαλι οσο μπορεις..καλη δυναμη αδερφε

το ξερω οτι ακουγεται τραγικο αλλα ξερω το σωμα μου... συνεχισα 5 μερες και καθε μερα επαιρνα και λιγοτερο, σημερα που εριξα τη δοση στο 1/16 επανηλθε λιγο η στυση αλλα και παλι με δυσκολια. Μακαρι να ηταν στο μυαλο μου, προς το παρων θα το αφησω να γινω κομπλε και μπορει να ξαναδοκιμασω microdose, καλη τυχη και σε σενα φιλε
 

sito

Active Member
το ξερω οτι ακουγεται τραγικο αλλα ξερω το σωμα μου... συνεχισα 5 μερες και καθε μερα επαιρνα και λιγοτερο, σημερα που εριξα τη δοση στο 1/16 επανηλθε λιγο η στυση αλλα και παλι με δυσκολια. Μακαρι να ηταν στο μυαλο μου, προς το παρων θα το αφησω να γινω κομπλε και μπορει να ξαναδοκιμασω microdose, καλη τυχη και σε σενα φιλε

και μένα από την δευτερη μέρα με χτύπησε το 1μγρ/ημερησίως. Σαν να ήταν ξένο σώμα ένιωθα το πουλάκι μου, στύση ούτε για πλάκα τις πρώτες 2-3 βδομάδες. Αφού την έκοψα χρειάστηκα 6 μήνες να επανέλθω. Επανήλθα όμως στο 100%.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kon93

New Member
και μένα από την δευτερη μέρα με χτύπησε το 1μγρ/ημερησίως. Σαν να ήταν ξένο σώμα ένιωθα το πουλάκι μου, στύση ούτε για πλάκα τις πρώτες 2-3 βδομάδες. Αφού την έκοψα χρειάστηκα 6 μήνες να επανέλθω. Επανήλθα όμως στο 100%.

γιατρε μη μου λες τετοια και αρχιζω ηδη να φοβαμαι... με χρηση μιας βδομαδας λες να με παει τοσο πολυ να επανελθω;
 

dimitris50423

Well-Known Member
και μένα από την δευτερη μέρα με χτύπησε το 1μγρ/ημερησίως. Σαν να ήταν ξένο σώμα ένιωθα το πουλάκι μου, στύση ούτε για πλάκα τις πρώτες 2-3 βδομάδες. Αφού την έκοψα χρειάστηκα 6 μήνες να επανέλθω. Επανήλθα όμως στο 100%.

Και σκεψου ποσοι χρηστες ακομα εχουν μειωση λιμπιντο χωρις να εχουν απωλεια στυσης που ειναι τρανταχτη παρενεργεια και πιστευουν οτι ολα πηγαινουν καλα.

Με 2-3 εβδομαδες χρηση χρειαστηκες 6μηνες για να επανελθεις;
Καλυτερα περουκινι.
 

sito

Active Member
Και σκεψου ποσοι χρηστες ακομα εχουν μειωση λιμπιντο χωρις να εχουν απωλεια στυσης που ειναι τρανταχτη παρενεργεια και πιστευουν οτι ολα πηγαινουν καλα.

Με 2-3 εβδομαδες χρηση χρειαστηκες 6μηνες για να επανελθεις;
Καλυτερα περουκινι.

50 μέρες χρήσης. Στον μήνα περίπου άρχισα να βλέπω μία βελτίωση αλλά δεν την πάλεψα άλλο και αποφάσισα να το κόψω.
 

felaini

Active Member
Τι πως το κανουν ρε γιωργο.. χιλιοειπωμενα πραγματα ξανα κ ξανα; Ειναι χαπι εγκεκριμενο απ τον διεθνη οργανισμο φαρμακων κατα της τριχοπτωσης εδω κ δεκαετιες! Εαν δε σου βγαλει παρενεργειες μπουκωνεσαι.. εαν σου βγαλει το σταματας.. δηλαδη τι αλλο;
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Δεν μπα να ναι εγκεκριμένο απ τον θεο τον ιδιο...εγω απ οτι εχω κτλ απο δω μεσα αργα η γρηγορα παρενέργειες θα βγουν ...σε αλλους πιο ισχυρές σε αλλους οχι ...παντως σιγουρα κάτι θα πάθεις κ οδήγησε σ αυτο με μαθηματική ακριβεια...για μενα ειναι μια τρελα αυτο! Καραφλος κ αγιος ο θεος χίλιες φορες !
 

anargiros88

Well-Known Member
Εγώ πάντως μετά από 2,5 χρονιά παρέα με το χάπι από την πρώτη μέρα διακοπής είδα τρελή διάφορα ! Παίζει να επανήλθα και αμέσως !
 
Παιδια ειμαι στην μια βδομαδα με 0.125ανα 7 μερες...παω για οριστικο off μεχρι τελη του μηνα..ολα καλα οι λειτουργιες κατω ειναι παλι πολυ καλες δοξα το Θεο..το στηθος καιει ξανα διαολεμενα και η θηλη πρησμενη φουλ..μαλλον τα επιπεδα dht ειναι χαμηλα ακομα..αλλα το καψιμο υποδεικνυει επιδεινωση..παραξενο που οι στυτική λειτουργια παει ρολοι αλλα εκει επιμενει ..27 εχω το ραντεβου με την ενδοκρινολογο εδω και Απριλη στην Ελλαδα με βιοπαθολογο ειδικευμενο στις ορμονες και στα ανδρογονα στεροειδη..εχω σκασει λιγο με το θεμα της γυναικομαστιας.. @felaini αδερφε το ξερω δυστυχως..το πλανο ηταν Τουρκο τον Οκτωβρη αφου εχω κλησει 6μηνο με φινα για να καθαρισω για καποια χρονια..τωρα η επεμβαση για μεταμοσχευση παει για εγχειρηση gyno στην χειροτερη..θα πλακωνομουν στο letrozole αλλα δεν ειμαι για να μπλεκω αλλο τις ορμονες..θα δουμε τι θα πει και ο doctor..απο κει που κοιταγα τα μαλλια τωρα κοιταω τα βυζια μου..ειναι τραγικο και για ολα φταιει αυτη η γαμ*** εμμονη με τα μαλλια που μας καταρρακώνει...τεσπα..μολις ξεμπερδεψω με το θεμα στηθους θα δω την προσέγγιση..θα ερθω και σε μια επαφη με τον Ερντο να δουμε αλλα εχει την Φινα Ευαγγελιο ο κυριος..παντως να φτιαχνεις το ενα και να χαλαει το αλλο ειναι σκληρο οπως και να εχει αλλα ισως ηταν ενα καλο καμπανακι για να αποφευχθουν τα χειροτερα...
 
Μπλουζα