Εμπειρια με propecia..

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ενημερωνω οτι στις 20 περιπου μερες εντελώς εκτος φαρμακου και ολα τα συμπτωματα εχουν υποχωρησει..οι στυσεις ΚΑΜΙΑ σχεση με πριν,κανενα καψιμο στο στηθος και οι θηλες ξεπρηστηκαν..εντονα σπυρακια βέβαια στο κεφαλι και στο προσωπο ισως απο την σταδιακη αυξηση των ανδρογονων..την αλλη βδομαδα κατεβαινω Ελλαδα να μιλησω με τον γιατρο γιατι σκεφτομαι πολυ σοβαρα να ξαναρχισω με πολυ μικρες μικρες δοσεις και αραια αφου με πιανει τοσο πολυ..Καλη Μεγαλη Βδομαδα και καλο Πασχα σε ολους
 

unusual

New Member
Οι εξετασεις που θα γινουν με την καθοδηγηση ενδοκρινολογου που ειδικευεται σε θεματα υπογοναδισμου πριν και κατα την διαρκεια χρησης θα δειξουν πολλα..κατανοω οτι πολυς κοσμος δεν εχει παρενεργειες και μακαρι να μην εχει ποτε...θα εκπλαγεις ομως ποσοι τις βγαζουν μολις το κοβουν ακριβως γιατι το προφιλ μεταβολισμου της dht εχει αλλαξει τοσο πολυ που ακολουθει μια αλυσιδωτη διαδικασια βλαβων...δεν το ευχομαι σε κανεναν και μακαρι να ηταν αλλιως..οπως και να το κανεις ειναι ενα ρισκο που ο καθενας επιλεγει..τα γνωριζα ολα αυτα και το πηρα προσωπικα..θα ενημερωνω εννοειται και ευχομαι οτι καλυτερο σε ολους
Τελικα τι εδειξαν οι εξετασεις;
 

turnfiji123

Active Member
Καλησπερα..δεν εχουν βγει ακομα περιμενω

Καλημέρα Θάνο. Έχεις μήπως να προτείνεις κάποιον γιατρό για trt κλπ; Γιατί με τους ενδοκρινολόγους που έμπλεξα δεν βγάζω άκρη. Στείλε μου σε πμ. Και καλή επιτυχία με τα αποτελέσματα των εξετάσεων.
 
Ενημερωνω οτι οι εξετασεις βγηκαν ολες κομπλε..αναλυτικα..
 

Συνημμένα

  • Screenshot_2018-04-27-21-00-55.png
    Screenshot_2018-04-27-21-00-55.png
    275.8 KB · Προβολές: 105
  • Screenshot_2018-04-27-21-00-02.png
    Screenshot_2018-04-27-21-00-02.png
    92.8 KB · Προβολές: 95
  • Screenshot_2018-04-27-20-59-25.png
    Screenshot_2018-04-27-20-59-25.png
    227.5 KB · Προβολές: 87
  • Screenshot_2018-04-27-20-59-18.png
    Screenshot_2018-04-27-20-59-18.png
    278.6 KB · Προβολές: 101
Δεν ξερω αν υπαρχει θεμα στο φορουμ που φαινεται το ονοματεπωνυμο εμενα προσωπικα δεν με ενοχλει..
Ξεκινησα παλι Tapper in με propecia 0.25 ανα 4ημερο και παμε συντηριτικα..αρχιζω να πιστευω οτι σε συνδυασμο με αρκετο ψευδαργηρο που επαιρνα για καιρο και παραλληλα με φινα κατεστηλα παρα πολυ την dht εξου και οι εντονες παρενεργειες..θα δουμε..παμε παλι ομορφα και ωραια και βλεπουμε..να ειστε ολοι καλα θα ενημερωνω οσο μπορω..ευχαριστω για το support
 

crossfire

Well-Known Member
Γνωριζεις κατι για την χρηση της;χρονικα πλαισια και συχνοτητες;

Αυτό που ξέρουμε τόσα χρόνια στο φορουμ είναι ότι η μακροχρόνια χρήση λεπταίνει το δέρμα.
Συνήθως το γράφουν οι δερματολόγοι μαζί με μινοξ αλλά καλό είναι στο μήνα να τη σταματας και να συνεχίζεις μόνο με μινοξ.
Μετά πάλι στο εξάμηνο μόνο και μονο για το boost που δίνει.
Ενδιάμεσα μόνο κάποιες αναμνηστικές δόσεις δύο με τρεις φορές το μήνα και αν......καλύτερα βέβαια καθολου.
 
Αυτό που ξέρουμε τόσα χρόνια στο φορουμ είναι ότι η μακροχρόνια χρήση λεπταίνει το δέρμα.
Συνήθως το γράφουν οι δερματολόγοι μαζί με μινοξ αλλά καλό είναι στο μήνα να τη σταματας και να συνεχίζεις μόνο με μινοξ.
Μετά πάλι στο εξάμηνο μόνο και μονο για το boost που δίνει.
Ενδιάμεσα μόνο κάποιες αναμνηστικές δόσεις δύο με τρεις φορές το μήνα και αν......καλύτερα βέβαια καθολου.
Οκ ευχαριστω..θα το ψαξω περισσοτερο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

rispa

Member
οποτε θανο εκανες in με 0.25 ανα 4 ημερες,θα το πας σε αυτην την ποσοτητα ανα ημερα?η θα πας πολυ συντηρητικα?ευχαριστω
 
οποτε θανο εκανες in με 0.25 ανα 4 ημερες,θα το πας σε αυτην την ποσοτητα ανα ημερα?η θα πας πολυ συντηρητικα?ευχαριστω
Σκεφτομαι για δευτερα τεταρτη παρασκευη 0.25..συντηριτικα..εχει πεσει πολυ μαδημα γαμω το κερατο του..πολυ επιθετική περιπτωση...ασχημο πραμα...
 
Μικρη ενημερωση..Στις 2 βδομαδες με 0.25 ανα 2 μερες..ασχημο μαδημα..λιγο φογκ αλλα τιποτα σπουδαιο..χαθηκε εδαφος πολυ..υπομονη η να ανεβασω σε 0.5 ανα 2ημερο;;λεω να μεινω λιγο ακομα μπας και ισορροπησει αλλα δεν ξερω..
 
Καλησπερα μυστες..0.25 ανα μερα για τις τελευταιες 2 βδομαδες..ξουρα στο μαλλι για να μην ασχολουμαι με το μαδημα..χωρισμος με φινλανδεζα εδω που χα κολλημα οποτε βρεξιμο στο λαρυγγι λιγο αλλα δεν γαμιεται..εχω φτασει στο σημειο να πιστευω οτι αφου δεν εχω καμια παρενεργεια η δοση δεν με πιανει αν και αποκλειεται να μην γινεται καταστολη αν το δεις απο σκοπια λειτουργιας της φιναστεριδης...απο Ιούνιο ανεβαζω σε 0.50 οπου ειχα ανεβασει αρχικα οπως λεω στην εισαγωγη του ποστ..υπαρχει περιπτωση το αρχικο αποτελεσμα που εμφανεστατα ειχα να μην μπορει να επιτευχθει μετα απο διακοπη που εκανα 1 μιση μηνα;;
 

turnfiji123

Active Member
Καλησπερα μυστες..0.25 ανα μερα για τις τελευταιες 2 βδομαδες..ξουρα στο μαλλι για να μην ασχολουμαι με το μαδημα..χωρισμος με φινλανδεζα εδω που χα κολλημα οποτε βρεξιμο στο λαρυγγι λιγο αλλα δεν γαμιεται..εχω φτασει στο σημειο να πιστευω οτι αφου δεν εχω καμια παρενεργεια η δοση δεν με πιανει αν και αποκλειεται να μην γινεται καταστολη αν το δεις απο σκοπια λειτουργιας της φιναστεριδης...απο Ιούνιο ανεβαζω σε 0.50 οπου ειχα ανεβασει αρχικα οπως λεω στην εισαγωγη του ποστ..υπαρχει περιπτωση το αρχικο αποτελεσμα που εμφανεστατα ειχα να μην μπορει να επιτευχθει μετα απο διακοπη που εκανα 1 μιση μηνα;;

καλή επιτυχία τρελέ :) η ξουρα σωστό βήμα θα το συνηθίσεις ;)
 

thanos_Ko

New Member
ασχετο μεν αλλα επειδη αναφερθηκε ο 'ψυχολογος''..τελικα αξιζει να κανουμε ολα αυτα για τα μαλλια,με τοσες παρενεργειες και φυσικα με ημερομηνια ληξης ? Θα ηταν καλυτερα ακομα και με την βοηθεια ψυχολογου να προσπαθησουμε να το παρουμε αποφαση,να το αποδεχτουμε και να ειμαστε καλα,(χωρις θεραπειες δλδ)??ειναι ενα ερωτημα που προβληματιζει πολλους θεωρω οπως και εμενα....
 
ασχετο μεν αλλα επειδη αναφερθηκε ο 'ψυχολογος''..τελικα αξιζει να κανουμε ολα αυτα για τα μαλλια,με τοσες παρενεργειες και φυσικα με ημερομηνια ληξης ? Θα ηταν καλυτερα ακομα και με την βοηθεια ψυχολογου να προσπαθησουμε να το παρουμε αποφαση,να το αποδεχτουμε και να ειμαστε καλα,(χωρις θεραπειες δλδ)??ειναι ενα ερωτημα που προβληματιζει πολλους θεωρω οπως και εμενα....
Συνονοματε καλησπερα..εγω προσωπικα αν δεν εξαντλησω καθε μεσο δεν τα παραταω..ο Ερντο θα γινει Lorenzo τελικα γιατι θελω να εξαντλησω καθε donor ακομα και beard..και την θεραπεια θα την παλεψω..δεν το.σκεφτομαι καν εχω βγαλει την εννοια παρενεργεια απο το μυαλο και οπου παει.. το ζυγισα φιλε αν ειναι να γινει η μαλακια ας γινει στην τελικη..το ψυχολογικο γαμησι που θα φαω και εφαγα δεν συγκρινεται...τωρα δεν κοιταω ουτε καθρεπτες πια ουτε τιποτα ουτε σκαω..κουμπωνω κανω την μερα μου και παω..λιγο απο κατω το πακετο που εφαγα με τηνν γκομενα με πηρε μονο ειναι κανα 20ημερο τωρα αλλα παλι ακμαιοτατον και δωσε..ξαναξεκινησα και τα σιδερα και τις προπονησεις και νοιωθω ωραια..εχει κατι βιντεακια στο διαδικτυο με ομιλιες απο ψυχολογους αλλα πιο πολυ για την συνδεση νου σωματος την αλληλεπιδραση με τους ανθρωπους ακουω και με εχουν χαλαρωσει αρκετα..καμια ελληνοφρενεια στη δουλεια οταν τρωω φλασια με την πρωην και ολα καλα..δεν το σκεφτομαι καν φιλε κανω αυτα που πρεπει και γνωριζω και απο εκει και περα οπου θελει ας παει..αν μετα απο ολα αυτα θεραπειες μεταμοσχευσεις και σκατα δεν γινει δουλεια τοτε βαραω ενα consultation με ψυχολογο το ακουω αυτο που λες δεν διαφωνω..τα ξυριζω βαραω και ενα ταττου "i tried " στην hairline και θα ζησουμε και ετσι..Τωρα αν δεν θες να μπεις στο τρυπακι και στα εξοδα μπορεις να αποφυγεις τα πρωτα βηματα..αλλα δεν ειναι μαλακια να μην το προσπαθησεις καθολου αν πραγματικα σε ενοχλει;Σορυ για το μακρυναρι αλλα thread μου ειναι γιατι οχι.. @turnfiji123 μου παει τρελε το κενο πισω να.μην ειχε γαμωτο..βαζω φωτο..0.50 απο χτες παρεπιπτοντως και μενω εκει..
 

Συνημμένα

  • 20180519_210913.jpg
    20180519_210913.jpg
    1.8 MB · Προβολές: 118

Harris_G

Well-Known Member
Χωρις να αμφισβητω αυτους που οντως ειχαν side effects απο φινα, βαζω στοιχημα οτι σε ενα μεγαλο ποσοστο (μπορει 1 στους 2) αμα δωσω ασπιρινη και τους πω οτι ειναι φινα θα πουν δεν εχω στυση στην ιδεα και μονο. Δε γινεται επισημως να διδεται ενα τοσο μικρο ποσοστο στις εμφανισεις αρνητικων επιδρασεων παγκοσμιως και εδω οι 8 στους 10 να τις εμφανιζουν.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Μιλώντας με ρον γιατρό μου πανω σ αυτο το θεμα προκειται για μια μεγαλη απάτη για ευνόητους λογους οσο αφορα το ποσοστο παρενεργειών .... οι πραγματικές μετρήσεις ειναι 50-50 περιπου ...κορώνα γραμματα ενολιγης κ μονο να κανεις ενα μίνι γκάλοπ στο φόρουμ καπως ετσι πάει....
 
Μπλουζα