Εκτιμηση, γνωμη, καθοδηγηση

tenten1908

Member
Φιλε αν θες να ξεκινησεις φινα ψαξτο σωστα με γιατρο.ατακες του στυλ δεν θα συμβει τιποτα απο αυτα μην τις ενστερνιζεσαι.αν στην πει γιατρος παω πασο.δεν ειναι τυχαιο που στο μειλ και ο γιατρος σου λεει αν δεν θες να παρεις σου προτεινω βιταμινες.αν ητανε σιγουρος θα σου ελεγε παρε και τελος.
ευχαριστώ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tenten1908

Member
Καλησπέρα σε όλους

Σημερα επικοινωνησα με την HDC και συγκεκριμένα με το Κο Φιούρη. Συζητησαμε τις φωτογραφίες που τους έστειλα. Η δοτρια μου απ αυτα που βλέπουν ειναι καλή και οτι εκτιμουν γύρω στα 3.000 - 3.500 g. σε 2 συνεδρίες με τις τιμές που έχουμε διαβάσει εδω απο John για τους 2 ιατρους κ σε επισκεψη 1 εβδομάδας (πχ. Κυριακη προσγειώνομαι Κυριακη απογειώνομαι).
Με ρωτησαν τι θέλω να κάνω και τους είπα Α-Β ζωνη και crown.

Χριστίνα Βρυωνίδου ή Κυριακος Μάρας? Την οικονομικη διαφορά την γνωριζουμε όλοι αλλα εαν κάποιος οικονομικά αντέχει.... ξεκαθαρα Μαρας???

Επισης τα τελευταια 2 χρόνια δεν εχω δει απ οσο θυμαμαι κατι λάθος απο αυτη τη κλινικη, σωστα?

Θα ήθελα και την άποψη του @CVIAL παρακαλώ για το όλο θεμα μου


Ευχαριστώ
 

aeratos28

Just aeratos
Ρε φιλαράκι συγγνώμη αλλά κρίση δεν έχεις?είσαι 4 χρόνια μέλος και μας ζητάς να σου απαντήσουμε για πράγματα που πρέπει να επιλέξεις μόνο σου..
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ρε φιλαράκι συγγνώμη αλλά κρίση δεν έχεις?είσαι 4 χρόνια μέλος και μας ζητάς να σου απαντήσουμε για πράγματα που πρέπει να επιλέξεις μόνο σου..
Είναι λογικό να είναι νευρικός πριν την τελική απόφαση ...όσο κ γνωστής να Σάι άμα παίζεται κυριολεκτικά το κεφάλι σου ένα άγχος το έχεις μέχρι να καταλήξεις ....ειδικα σε περιπτώσεις που κανείς πρώτη φορά μμ η προέρχεσαι από 1-2 αποτυχημένες μμ ....
 

tenten1908

Member
Ρε φιλαράκι συγγνώμη αλλά κρίση δεν έχεις?είσαι 4 χρόνια μέλος και μας ζητάς να σου απαντήσουμε για πράγματα που πρέπει να επιλέξεις μόνο σου..

Ρε φιλαράκι συγνώμη αλλα αποψεις ζητάω. Η τελικη αποφαση είναι δική μου προφανώς.
Δεν καταλαβαίνω το λόγο γιατι πρεπει να απολογηθω όμως σε εσένα? Πολυ ''αεράτος'' μου είσαι. Αν σε ενοχλει κάτι προσπέρασε το και μην ασχολεισαι... Τι ζοριζεσαι και χαλας το νήμα?
 

tenten1908

Member
Είναι λογικό να είναι νευρικός πριν την τελική απόφαση ...όσο κ γνωστής να Σάι άμα παίζεται κυριολεκτικά το κεφάλι σου ένα άγχος το έχεις μέχρι να καταλήξεις ....ειδικα σε περιπτώσεις που κανείς πρώτη φορά μμ η προέρχεσαι από 1-2 αποτυχημένες μμ ....

Simple and to the point...Ευχαριστώ
 

Stratos

Well-Known Member
2 συνεδρίες για να βάλεις 3000grafts? τσάμπα ταλαιπωρία θα φας.
βρες κλινική να τα βάλεις σε μία συνεδρία.
και μην βάλεις παντού γιατί θα είναι αραιό το αποτέλεσμα,
άφησε το crown για επόμενη μμ αφού έχεις καλή δότρια.
 

tenten1908

Member
2 συνεδρίες για να βάλεις 3000grafts? τσάμπα ταλαιπωρία θα φας.
βρες κλινική να τα βάλεις σε μία συνεδρία.
και μην βάλεις παντού γιατί θα είναι αραιό το αποτέλεσμα,
άφησε το crown για επόμενη μμ αφού έχεις καλή δότρια.

2 ημερες για 3000 συμφωνω οτι θα είναι ταλαιπωρια. Το crown θελω λίγο να το πειράξω αν βοηθαει αρκετα η δότρια. Εννοειται οτι θα παω να παιξω καλα για τα μπροστα. Δεν το συζηταω αυτο.
ο μοναδικος μεχρι στιγμης σε μια μερα ειναι ο Yaman...
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Καλησπέρα σε όλους

Σημερα επικοινωνησα με την HDC και συγκεκριμένα με το Κο Φιούρη. Συζητησαμε τις φωτογραφίες που τους έστειλα. Η δοτρια μου απ αυτα που βλέπουν ειναι καλή και οτι εκτιμουν γύρω στα 3.000 - 3.500 g. σε 2 συνεδρίες με τις τιμές που έχουμε διαβάσει εδω απο John για τους 2 ιατρους κ σε επισκεψη 1 εβδομάδας (πχ. Κυριακη προσγειώνομαι Κυριακη απογειώνομαι).
Με ρωτησαν τι θέλω να κάνω και τους είπα Α-Β ζωνη και crown.

Χριστίνα Βρυωνίδου ή Κυριακος Μάρας? Την οικονομικη διαφορά την γνωριζουμε όλοι αλλα εαν κάποιος οικονομικά αντέχει.... ξεκαθαρα Μαρας???

Επισης τα τελευταια 2 χρόνια δεν εχω δει απ οσο θυμαμαι κατι λάθος απο αυτη τη κλινικη, σωστα?

Θα ήθελα και την άποψη του @CVIAL παρακαλώ για το όλο θεμα μου


Ευχαριστώ

Πάντα είμαι υπέρ της άποψης να ζοριστείς στο οικονομικό για να πάρεις το καλύτερο, ιδιαίτερα για ιατρικές επεμβάσεις. Άρα Μάρας χωρίς να σημαίνει κάτι για την Βρυωνίδου απλά ο Μάρας έχει περισσότερη εμπειρεία. Ως προς τις 2 μέρες να μην σε προβληματίζει καθόλου, η ταλαιπωρία είναι μικρή, ο συντηρητισμός δεν έβλαψε κανέναν. Τώρα ως προς τα συνολικά graft, σίγουρα θα χρειαστείς παραπάνω από 3500g για να φτιάξεις το πρόβλημα σου. Αν σου βγάλουν 3500g μπορείς να ρίξεις 500g στο crown να το μαυρίσει. Με 3000g καλύτερα να το αφήσεις έξω. Προσωπικά θα τους πίεζα (αν είναι οκ με την δότρια) για 3500g ή και κάτι παραπάνω για ένα stand-alone αποτέλεσμα.
 

aeratos28

Just aeratos
Απόψεις ζητάς αλλά δεν τις δέχεσαι όμως.να ζητάς συγκεκριμένα άτομα να σου απαντάνε τότε και να μην ρωτάς γενικά αν δεν θες να ακούς και κάτι άλλο.αερατος πάντα είμαι Τεντέν ,εσύ μην κάνεις τον μιλου όμως ..όσο για ζόρια ,εσύ τα έχεις όχι εγώ.την άποψη μου είπα ,το τι δέχεσαι και τι όχι συζητάμε τώρα ,δεν πήρες χαμπάρι μάλλον..κάνε ότι νομίζεις αλλά να είσαι συγκεκριμένος στο τι και πώς και ποιος θα σου απαντήσει ..γιατί ουτε εγώ σκοπεύω να απολογηθωσε εσένα..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stratos

Well-Known Member
αντί να ταλαιπωρείσαι με ενέσεις, εξαγωγές, εισαγωγές κλπ δύο φορές και να βάλεις μόνο 3000
πήγαινε βάλε 3500-4000 με μία φορά.
εμείς που έχουμε κάνει ξέρουμε τι ζόρι είναι και μην ακούς ότι δεν έχει δυσκολία.
δεν είναι παιχνιδάκι φίλε...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ενώ εμείς που έχουμε κάνει 2 φορές μμ 2 ημέρες έκαστη δεν ξέρουμε τι είναι και πρέπει να ακούσει εσένα που έχεις κάνει 1 μμ. Ο κάθε άνθρωπος αντιλαμβάνεται διαφορετικά την ταλαιπωρία, με ιατρικούς όμως όρους η μμ με FUE είναι μια πολύ light επέμβαση με λίγο πόνο και ταλαιπωρία (πρακτικά τις βελόνες από την αναισθησία και την μακρά διαδικασία). Μακάρι όλες οι ιατρικές επεμβάσεις να είχαν τέτοιου είδους ταλαιπωρία.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εγώ πάντως που δεν είμαι και ο πιο ψύχραιμος των ιατρικών επεμβάσεων για πλάκα θα πήγαινα και για 3η χωρίς κανένα άγχος και φόβο (ως προς την επέμβαση).
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Για μένα αυτά δεν είναι διλήμματα...αν ο άλλος έχει αποφασίσει σε ποιον θα εμπιστευτεί το κεφάλι του θα κάνει ότι πει ο γιατρός....κ μια εβδομάδα αν χρειαστεί να κάτσεις θα το κάνεις ....όσο κ ταλαιπωρία κ κόπωση να είναι για σένα για τον γιατρό για το δέρμα σου κτλ κτλ (που είναι ....) Αν το θέλεις πολύ θα το κάνεις κ θα το ξεπεράσεις....δεν θα πάρει ούτε ένα τέταρτο μετά την επέμβαση να το ξεχάσεις αυτό το κομμάτι ....
 

vlafo

Well-Known Member
Ισχύει αυτό αν το θέλεις πολύ τα ξεπερνάς όλα.
Βασικό είναι η ασφάλεια που νοιώθεις με το γιατρό.
Αλλά μένω στο τέταρτο..
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ισχύει αυτό αν το θέλεις πολύ τα ξεπερνάς όλα.
Βασικό είναι η ασφάλεια που νοιώθεις με το γιατρό.
Αλλά μένω στο τέταρτο..

H μμ είναι από τις λίγες ιατρικές πράξεις που δεν σε επαναφέρουν στην πρότερη κατάσταση (ασθένεια) αλλά σε καλύτερη, ως εκ τούτου η ψυχολογία σου κάνει τα κόλπα της και ξεχνάς τα πάντα στο «τέταρτο» που λέει και ο Γιώργος.
 
Μπλουζα