Εκτιμήσεις για μεταμόσχευση

aeratos28

Just aeratos
τους κορυφαίους τούρκους λέγοντας???? εκτός από ερντογαν ποιον άλλο έχεις για κορυφαίο?doganay μήπως?εδώ θα γελασουμε.εκτός από ερντογαν εγώ δεν θα πατάγα πόδι στην τουρκια..ξεκάθαρα.!όσο για διαχείρηση δοτριας φίλε μου,όταν του λέει θα σου πάρω 5000 μοσχεύματα,στην ουσία ξεπερνάει και τον μέσο όρο μιας δοτριας που είναι 4500 grafts χονδρικά.μικρές οι διαφορές από γιατρό σε γιατρό σε αυτές τις εξαγωγές.αν ήταν μικρότερο το νούμερο θα συμφωνουσα.εύκολα αν ψαξεις στο διαδίκτυο και δεις επεμβάσεις τέτοιες θα δεις πίσω κάτι δοτριες που έχουν απομείνει,κοσυφοπεδιο τελείως.!αν κάτσω μία μέρα,θα σου στείλω μερικές φώτο p.m να τις δεις..καί εδώ ελλαδα φυσικά το ίδιο έτσι?μην νομίζεις ότι πάω να ωραιοποιησω τα πραγματα.
Δεν νομιζω οτι μπορουμε να συγκρινουμε τους κορυφαιους τουρκους γιατρους με ελληνικες κλινικες ουτε σε πυκνοτητα που ειναι unreal ουτε σε διαχειρηση δοτριας.Τεσπα που το προβλημα αφου δεν ειναι τα λεφτα θεμα γιατι να μην παει στους καλυτερους της Ευρωπης η στην Τουρκια;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
itsallgone τα έχεις μπερδέψει λιγάκι..όσο μεγαλύτερη πυκνότητα τόσο καλύτερη η φυτρωση??για ψάξε λιγάκι καλυτερα
 

dimitris50423

Well-Known Member
ε οσο μεγαλυτερη η πυκνοτητα τοσο καλυτερη η φυτρωση,
το αντιθετο μαλλον συμβαινει για αυτο και καποιοι εχουν στρατηγικη να κανουν μια μμ με μετρια πυκνοτητα και σε δευτερη να πυκνωσουν και να ολοκληρωσουν το αποτελεσμα.. οχι οτι συμφωνω απαραιτητα με αυτο το σκεπτικο.
 

ItsAllGone

Active Member
το αντιθετο μαλλον συμβαινει για αυτο και καποιοι εχουν στρατηγικη να κανουν μια μμ με μετρια πυκνοτητα και σε δευτερη να πυκνωσουν και να ολοκληρωσουν το αποτελεσμα.. οχι οτι συμφωνω απαραιτητα με αυτο το σκεπτικο.
ναι οκ εννοουσα για μια μεταμοσχευση.
Αερατε μην κολας στην τουρκια ουτε εγω τους εμπιστευομαι τοσο απλα εδω μιλαμε για μια περιπτωση ειδικη.Δηλαδη αν ειχες τοσο μεγαλο budget εσυ δεν θα πηγαινες εξωτερικο;
 

leas

Well-Known Member
τους κορυφαίους τούρκους λέγοντας???? εκτός από ερντογαν ποιον άλλο έχεις για κορυφαίο?doganay μήπως?εδώ θα γελασουμε.εκτός από ερντογαν εγώ δεν θα πατάγα πόδι στην τουρκια..ξεκάθαρα.!όσο για διαχείρηση δοτριας φίλε μου,όταν του λέει θα σου πάρω 5000 μοσχεύματα,στην ουσία ξεπερνάει και τον μέσο όρο μιας δοτριας που είναι 4500 grafts χονδρικά.μικρές οι διαφορές από γιατρό σε γιατρό σε αυτές τις εξαγωγές.αν ήταν μικρότερο το νούμερο θα συμφωνουσα.εύκολα αν ψαξεις στο διαδίκτυο και δεις επεμβάσεις τέτοιες θα δεις πίσω κάτι δοτριες που έχουν απομείνει,κοσυφοπεδιο τελείως.!αν κάτσω μία μέρα,θα σου στείλω μερικές φώτο p.m να τις δεις..καί εδώ ελλαδα φυσικά το ίδιο έτσι?μην νομίζεις ότι πάω να ωραιοποιησω τα πραγματα.
Αεράτος έχεις δει κακό αποτέλεσμα απο doganay ,erdogan.,.,αν ναι θα θέλα να ξέρω γιατι εγώ απο τα αποτελέσματα σε φόρουμ τους θεωρώ απο τους καλύτερους της fue.,
 

aeratos28

Just aeratos
από doganay είναι πολλά μέτρια που έχω δει,δεν θα πηγαινα..για ερντογαν δεν είπα κάτι..είναι πολύ καλός.αλλά υπερβάλει κάποιες φορές και αν δεις τι δοτρια έχει αφήσει σε καοοιες επεμβασεις δεν θα το πιστεύεις..πιο αραιή πεθαίνεις .!και εσύ αν κάνεις στο ίντερνετ θα βρεις.
 

leas

Well-Known Member
από doganay είναι πολλά μέτρια που έχω δει,δεν θα πηγαινα..για ερντογαν δεν είπα κάτι..είναι πολύ καλός.αλλά υπερβάλει κάποιες φορές και αν δεις τι δοτρια έχει αφήσει σε καοοιες επεμβασεις δεν θα το πιστεύεις..πιο αραιή πεθαίνεις .!και εσύ αν κάνεις στο ίντερνετ θα βρεις.
ok θα κάνω μια έρευνα για doganay.,
 

naruto

Well-Known Member
K μενα εχει πεσει το ματι μου σε περιστατικα του erdogan που εχει αφησει την δοτρια σε πολυ ασχημη κατασταση.Κ πιεζει τους παντες για ληψη φινας ανεξαρτητως περιπτωσης.Βεβαια δε το συζητω σε πυκνοτητα-φυσικοτητα-σχεδιασμο ειναι τοπ ο ανθρωπος.
Ταπεινη μου γνωμη αν εχεις τα φραγκα υπαρχουν καλυτερες επιλογες...Στο θεμα δοτριας ο Λορενθο για μενα ειναι τοπ.Κ η HDC ειναι και αυτη πολυ καλη
 
Φίλε χαιρετώ,

Χρειάζεται προσοχή στην περίπτωση σου.

Εγώ ήμουν στην ίδια θέση μαζί σου και κάλυψα την κορυφή και το μπροστινό μέρος . Δες την περίπτωση μου σε αυτά τα links.

1. http://www.hairlossgr.com/threads/heraklistang-fue-2200-grafts-17-4-2014.9474/
2. http://www.hairlossgr.com/threads/heraklistang-fue-2700-grafts-21-04-2016.10778/


Τα 5000 μοσχεύματα ελλοχεύουν πολλούς κινδύνους για τη δότρια σου.

Διάβασε αυτό το link και θα σε βοηθήσει http://www.hairtransplants-hdc.com/...f-the-donor-in-large-FUE-sessions/pageid-422/ να αντιληφθείς μερικά βασικά πράγματα για την δότρια.


Τα πιο κάτω links μιλούν για κάποιες κλινικές στην Τουρκία.

http://www.hairrestorationnetwork.c...nic-dr-melike-kulahci-low-graft-survival.html
http://www.hairrestorationnetwork.c...-considering-dr-hakan-doganay-read-first.html


Δυστυχώς τα links αυτά είναι στα Αγγλικά. Κάνε google translate αν δυσκολεύεσαι.

Kάνε την μελέτη σου και πάρε μια σωστή απόφαση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Με τετοιες τιμες θα μενα καραφλος σιγουρα.Αλλα καναδας και τι μισθοι παιζουν εκει.
 

chrisk100

Member
Συγνωμη, αυτες οι τρελες εδω ζητανε 34, 000 δολαρια για 5000 graft?
Η τιμή που είπες ειναι υπερβολική. Εγώ που είχα στείλει email εκει στις τρελες που λες μου ειχαν πει 5 δολλαρια για τα πρωτα 2000 grafts και 3 δολλαρια για κάθε εξτρα graft πάνω απο 2000.
Για 5000 grafts βγαίνει 19.000 δολλάρια. Εκτος εαν ζητησες fue αλλα και παλι νομιζω οτι ειναι πολλα για fue
 

aeratos28

Just aeratos
το ξέρω ότι τα ξέρεις και εσύ αυτά,γιατί εσύ τα ξεκινησες..να απαντάς κανονικά όταν σου λενε κάτι και όχι καλιαρντά..τι αλεβουζαν και πράσινα άλογα λες.? περιορίσου απλά στο να μάθεις κάτι και όχι να πετάς ότι σου κατέβει στο κεφάλι..ενημερωσου πρώτα για τις "τρελες", για το ποιοι είναι και τι λεφτά πραγματικά ζητάνε..προτρεχεις και κανεις λαθη..μην καθόμαστε και εξηγούμε πως και τι για τον κάθε γιατρό..τα έχουμε πει χίλιες φορές πως κοστολογουν αυτοί οι γιατροι..εγώ περιορίζομαι στα σχετικα με τις μεταμοσχεύσεις ,πράγμα που δεν κάνεις εσύ,όσο για το ότι ουτε γνωριζομαστε ούτε τιποτα,αυτό έλειπε κιόλας.!έλα μην το κουράζουμε..πριν μιλησεις,να ενημερωνεσαι πρωτα
Ασε τα λεβεντη μου, τα μεγαλε κτλ., ξερουμε κ εμεις τετοια και περιορισου στα σχετικα με τις μεταμοσχευσεις, ελα ουτε γνωριζομαστε απο πουθενα ουτε..τιποτα.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα